PDA

View Full Version : безболезнена раздяла



luvche
04-22-2011, 21:41
как да стане? малко е сложно положението. Знам че адски много ще го нараня като му кажа но трябва.
Иска ми се да го накарам той да не иска да е с мен.
Не искам да го казвам директно.
как да стане :(

GuitarGuy
04-22-2011, 21:43
Няма как да е "безболезнена".

Lisuger
04-22-2011, 21:52
Мисля, че отговорът на въпроса ти е, защо не искаш да си с него .. обикновенно истината, най - не боли :)

luvche
04-22-2011, 22:17
Мисля, че отговорът на въпроса ти е, защо не искаш да си с него .. обикновенно истината, най - не боли :)
истината- друг човек, но не искам да го казвам че е много гадно.
И просто немога да си представя че мога да го причиня това като кажа че искам да се разделим.
искам да е по най нежния начин.

гаден проблем

Lisuger
04-22-2011, 22:26
Преди време една ей така ме заряза уж безболезнено... не каза истината и аз реших ,че проблема е в мен и започнах да се вайкам и да се ядосвам.. докато отново не поговорих с нея и всъщност тя ми обясни, че харесвала някой друг от много време и не може да ме залъгва.. тогава разбрах, че проблемът не е в мен и ми олекна доста ... иначе наистина безболезнен начин мисля, че няма освен да го обедиш, че не е жиножен той, а ти самата :)

Sh@d0w
04-23-2011, 03:50
Като не искаш за го казваш директно,използвай метафора за да му намекнеш,щом мислиш че по-малко ще го боли.

Примерно седите в градинката и си говорите.Изведнъж виждате една жена от блока отпред излиза с една кофа и си изхвърля боклука.И примерно казваш нещо от рода:

-Хей,виждаш ли онази жена,как изхвърля боклука.Кофата и вече се е напълнила с боклук и не може да го търпи в дома си,затова се налага да го изхвърли.
-Да,виждам я.
-Добре,а сега си представи че аз съм тая жена,а ти си боклука.(тука ставаш и си отиваш)

Успех.

Внимание,в този пост е използвана ирония (http://bg.wikipedia.org/wiki/Ирония)

Hilary_
04-23-2011, 07:09
Няма такъв вариант ..

SuperBadSuperFresh
04-23-2011, 07:42
Такова чудо няма.Дори да нямаш абсолютно никакви чувства към даден човек,пак ще ти стане малко или много гадно.За него още повече.По принцип аз съм да директните и искрени разговори.Обаче си се представям на мястото на човека който късам.И ако ми каза,че е заради друга,наистина повече би ме заболяло,отколкото ако ми каже просто че не се получава.

letmetellyou
04-23-2011, 08:20
Кажи му истината, с глупаво държание и опит да го отблъснеш ще е по- болезнено. Хората са казали- истината боли един миг, а лъжата цял живот. Кажи му каквото имаш и толкова. Гарантирам ти, че и ти ще се чувстваш по- добре от това, че не си излъгала. :)

dontcare
04-23-2011, 08:24
Няма как да е "безболезнена".

AniBG
04-23-2011, 08:28
Неведнъж са ми казвали, че най-доброто лекарство е истината, чрез нея най-лесно можеш да се разбереш с човека до теб.. :? Не мисля, че ако го излъжеш само, защото мислиш, че няма да го боли е правилното решение. Най-добре му кажи истината и ако тай някакви чувства към теб ще те разбере.. :)

GossipGirl89
04-23-2011, 08:33
Такова животно като "безболезнена раздяла" няма. Както и да стоят нещата между вас накрая винаги единия ще е по-наранен от другия. Аз те съветвам да бъдеш искрена с него, колкото и болезнено да е. По-добре си му кажи истината и да приключите така, отколкото да го залъгваш с някакви неща и с най-баналното "Проблема не е в теб, а в мен". Повярвай, по-натам, когато разбере (а бъди сигурна, че рано или късно това ще стане) истинската причина за раздялата ви ще му стане много по-гадно, че си го излъгала.

Extremescream
04-23-2011, 08:42
Това е някакво митично същество. Да, на теория може да има- ако и двамата нямат вече чувства един към друг (по едно и също време) и решат, че искат да са си просто приятели и от време на време да се виждат на по кафенце. Но на практика не стават така нещата. Обикновено единият няма чувства към другия, а той/тя все още има. И се почват едни сълзи, драми, после колко бил тъп отрязващия и така. В най-добрия случай само единия ще го боли. А както съм забелязала от личен опит, и двамата страдат.

nepowtorima
04-23-2011, 08:57
Всеки иска да е безболезнено за другия, но защо ли като иска да го зареже като му пука за него?? - винаги съм се чудила върху този въпрос..

казваш му.. и това е .. все някога ще му мине.. ако и той все още има чувства де..

mechtattelka
04-23-2011, 09:00
Разкажи каква е ситуацията и защо искаш да скъсате и може би ще мога да ти помогна.. !

againstyou
04-23-2011, 10:12
Ако го познаваш достатъчно добре сама ще прецениш как да му го кажеш така,че да го боли по-малко.Не е толкова страшно,а и щом го зарязваш не вярвам да ти пука чак толкова за него.

Daisy11
04-23-2011, 14:08
несъществува безболезнена раздяла...еми започни да го избягваш все да си заета да не ти остава време за него и той ще се усети надявам се ...

luvche
04-23-2011, 16:09
Ако го познаваш достатъчно добре сама ще прецениш как да му го кажеш така,че да го боли по-малко.Не е толкова страшно,а и щом го зарязваш не вярвам да ти пука чак толкова за него.

Пука ми въпреки всичко понеже е много добро същество и знам че ме обича но моето място не е там.
И не искам да съм поредното разочарование.

Правя го това с избягването но няма много ефект.

djipsito
04-23-2011, 18:24
Всеки иска да е безболезнено за другия, но защо ли като иска да го зареже като му пука за него?? - винаги съм се чудила върху този въпрос..

От съжаление ;)

И аз съм на мнение да си искрена с него. Понякога нещата не са такива каквито си ги представяме (не можеш да знаеш със сигурност как той ще приеме нещата. Дори той самия не може да е сигурен. Мисълта ми е, че сме се постаавяли мислено в някакви ситуации и предполагаме как бихме реагирали, а когато ни се случи го приемаме различно от това, което сме си представяли.)

againstyou
04-23-2011, 18:33
Ако го познаваш достатъчно добре сама ще прецениш как да му го кажеш така,че да го боли по-малко.Не е толкова страшно,а и щом го зарязваш не вярвам да ти пука чак толкова за него.

Пука ми въпреки всичко понеже е много добро същество и знам че ме обича но моето място не е там.
И не искам да съм поредното разочарование.

Правя го това с избягването но няма много ефект.
Не мислиш ли,че трябваше да помислиш за това много по-рано ? Преди да тръгнеш с него може би ..

malka_sladkka
04-23-2011, 18:53
Ами не може ли просто да му кажеш, че не го обичаш вече или че нямаш и капка чувства. То пак си е истината де, само че не цялата :) Според мен така е най-добре ;)

djipsito
04-23-2011, 19:48
^Ако му го каже по тоя начин според теб по-малко ли ще го боли ? :?

Истината представена по неправилния начин може да е разрушителна...