PDA

View Full Version : Стреет Фитнес човек,който се нуждае от програма



Neota
04-23-2011, 12:29
Здравейте!Казвам се Иван.Спортувам всеки ден освен,когато времето е лошо.Тренирам от 5-6 месеца с много шантава програма,която я създадох на скоро,а преди това тренирах много силно и много се преуморявах от тренировки и ми се отрази зле на съня.Искам да ми дадете някакви напътствия съвети или ако може да ми помогните със съставянето на една добра програма,която да ползвам с кеф.Въобще да имам прогрес
Ето я моята програма,която почнах на скоро
Понеделник
10x10 Надхват 10x10 Подхват с 2 мин почивка междо сериите
Вторник
бягане 10 км. след това корем
Сряда
10x20 Кофички и 10x20 лицеви с 2 мин почивка
Петък
10x10 Надхват 10x10 Подхват
Събота
Бягане корем
Неделя
10x20 Кофички и 10x20 лицеви с 2 мин почивка

и др.гата седмица ходя 3 пъти на лостове и 4 пъти бягам а по другата 4 пъти на лостове 3 пъти бягам и така,но мисля че не тренирам нещо правилно.Благодаря предварително.

tigger
04-23-2011, 16:52
Бате аз си ходя всеки ден, и си правя всеки ден едно и също.
Набирания за гръб, зад врат и пред врат. После за бицепс "женското" дето си е, класичекото набиране, след това за гърди си правя кофички и понякога лицеви и корем.

DownloadVirus
04-23-2011, 18:22
Бате аз си ходя всеки ден, и си правя всеки ден едно и също.
Набирания за гръб, зад врат и пред врат. После за бицепс "женското" дето си е, класичекото набиране, след това за гърди си правя кофички и понякога лицеви и корем.

Женското? :razz:

А бе да Ви питам вас с тоя street fitness ходите само за да губите време,щото няма кво да правите ли? Щото първо с такива програми ще имате минимален прогрес и той ще е временен и то само гръб,другите неща трудно можеш да ги напомпаш както във фитнес залата , особенно ако си неопитен и в детската градина дето одиш си само ти на лоста :lol: (няма кой да питаш нищо..)

Много хора просто ходят за забавление,не за тренировка и се мяткат като маймуни там и плюс това рядко правят хранителен режим и после що нямали визия

:lol:

awerw
04-23-2011, 19:10
Лъвче :-D има и сериозни като Myrth които го тренират :)

DownloadVirus
04-23-2011, 19:41
Лъвче :-D има и сериозни като Myrth които го тренират :)

Еми 1 от 1000 горе-долу... Процента може и да е по-малък..

А и Myrth не прави само street , ходи и на фитнес зала..

И не ми викай лъвче,че родиш :booooomb:

Neota
04-23-2011, 20:05
аве вие треа сте некфи кретени тоя дето ходи на фитнес да не се обижда нито тигера как можи да ходиш всеки ден на лосстове и да правиш едно и също ами мислиш ли за мускула треа да почини 24 часа смисъл да се възтанови през това време да се нахраниш добре хубаво е 2 пъти в седмицата 2 мускулни групи да тренираш пък и всеки ден да е бива ама не и едно и също др стреет фитнеса е добре за мен за вас нз 1. тренирам на свеж въздух сред природата 2-ро аз имам цел ,дето фитнесас няма да ми даде и а китките няма кой да ми ги стегни освен лоста или нещо за стискане др. тия глупости дето ги писа за лостовете вари го кажи това на ханибал кретен.Тренирам от 5-6 месеца имам добър резултат просто немога още да си измисля програма
Ае и др. ако не пишите нищо свързано с темата къф е мисала да пишиш въобще непомагаш.И не ми дреми в момента че не пиша правилно и че започвам изречение с и майната ти .

Neota
04-23-2011, 20:10
и тва женското хваща и гръб също само че съвсем др.част,която надхват нехваща така е всеки защитава неговото си така че гледайте си работата !физия колко да е физията той ако няма постоянство няма кво треа да поддържам времето с ядренни технология така че само на нас да ние хубаво да да мож всеки ден да тренирам

DownloadVirus
04-24-2011, 06:25
аве вие треа сте некфи кретени тоя дето ходи на фитнес да не се обижда нито тигера как можи да ходиш всеки ден на лосстове и да правиш едно и също ами мислиш ли за мускула треа да почини 24 часа смисъл да се възтанови през това време да се нахраниш добре хубаво е 2 пъти в седмицата 2 мускулни групи да тренираш пък и всеки ден да е бива ама не и едно и също др стреет фитнеса е добре за мен за вас нз 1. тренирам на свеж въздух сред природата 2-ро аз имам цел ,дето фитнесас няма да ми даде и а китките няма кой да ми ги стегни освен лоста или нещо за стискане др. тия глупости дето ги писа за лостовете вари го кажи това на ханибал кретен.Тренирам от 5-6 месеца имам добър резултат просто немога още да си измисля програма
Ае и др. ако не пишите нищо свързано с темата къф е мисала да пишиш въобще непомагаш.И не ми дреми в момента че не пиша правилно и че започвам изречение с и майната ти .

Ебаси лапето начи :razz: Смешен си .. Образовай се малко и тоя ханибал ако мислиш пък,че е станал такъв само със street fitness, мноооооооооооооого си заблуден :)

Имай си добър резултат,той е първите няколко месеца,доста повече от тебе знам,като не приемаш критиката,не пускай тема,просто е!

DownloadVirus
04-24-2011, 06:27
и тва женското хваща и гръб също само че съвсем др.част,която надхват нехваща така е всеки защитава неговото си така че гледайте си работата !физия колко да е физията той ако няма постоянство няма кво треа да поддържам времето с ядренни технология така че само на нас да ние хубаво да да мож всеки ден да тренирам

Пълни глупости..То на тези лостове кво да очакваме,по-големият процент ходи,за да се прави на маймуна ;) И ако успееш да направиш само с лостове тяло със симетрия , горна/долна част и то не просто да си някъв кокален релеф ;) ....

loveca777
04-24-2011, 09:19
Абе кво искате бе?
За да се иэгради хубаво тяло от лостовете трябва поне година!
За 3 месеца - просто няма как да научиш сложните упражнения и много бързо се умаряш!
И Hannibal е изцяло от лостовете!!! Повтарям- тялото му е напълно от street fitness!!
Все пак не е чяк толкова масивен като слон!

DownloadVirus
04-24-2011, 11:05
Абе кво искате бе?
За да се иэгради хубаво тяло от лостовете трябва поне година!
За 3 месеца - просто няма как да научиш сложните упражнения и много бързо се умаряш!
И Hannibal е изцяло от лостовете!!! Повтарям- тялото му е напълно от street fitness!!
Все пак не е чяк толкова масивен като слон!

Изцяло от лостове някой друг път ;) Може и да не е масивен,няма значение,не е само то лостове ;) Обсъждало се е и дру път това..

loveca777
04-24-2011, 11:27
Абе кво искате бе?
За да се иэгради хубаво тяло от лостовете трябва поне година!
За 3 месеца - просто няма как да научиш сложните упражнения и много бързо се умаряш!
И Hannibal е изцяло от лостовете!!! Повтарям- тялото му е напълно от street fitness!!
Все пак не е чяк толкова масивен като слон!

Изцяло от лостове някой друг път ;) Може и да не е масивен,няма значение,не е само то лостове ;) Обсъждало се е и дру път това..
;) Обсъждало се било ми викаш :-D , Отиди го питай лично ,,,

Chacho
04-24-2011, 12:11
На лостовете съм засичал едни стари кучета, които са доста масивни. Според мен към 90-100 кила, релефни, на около 1.75-1.80 височина. Говорих с единия и ми каза, че не е стъпвал във фитнес зала, просто от 17 години тренира на тези лостове.

Помощник трениора ми също никога не се е занимавал със свободни тежести и има доста здраво тяло. Занимава се с бойни изкуства, плуване, туризъм, упражнения със собствено тегло, т.н.

Мохамед Али никога не е тренирал със тежести.

DownloadVirus
04-24-2011, 12:30
Абе кво искате бе?
За да се иэгради хубаво тяло от лостовете трябва поне година!
За 3 месеца - просто няма как да научиш сложните упражнения и много бързо се умаряш!
И Hannibal е изцяло от лостовете!!! Повтарям- тялото му е напълно от street fitness!!
Все пак не е чяк толкова масивен като слон!

Изцяло от лостове някой друг път ;) Може и да не е масивен,няма значение,не е само то лостове ;) Обсъждало се е и дру път това..
;) Обсъждало се било ми викаш :-D , Отиди го питай лично ,,,

Няма кво да го питам,или знаеш нещо или не , АЗ ГО ЗНАМ ;)

Myrth
04-24-2011, 15:50
Като цяло няма нищо чудно и митично в това да станеш голям и релефен само със собствено тегло.

This is a fact that your gym doesn't want you to know.

Друг такъв факт е, че това за нуждата от бърз протеин след трен и сутрин е много силно преувеличено. А това производителите на хранителни добавки не искат да го знаеш ; )

RoSKo0o0
04-24-2011, 16:33
Е, как във фитнеса ще ви кажат, че може и само със Street Fitness... нали трябва да им кихате по 30 кинта на месец. :)

Greennight
04-24-2011, 16:50
^Абсолютно...Иначе много ясно,че най-големите машини стават точно със стреийт фитнес.Кво ще ми кажете,че Ханибал отстъпва с нещо на Арнолд ли ?

awerw
04-24-2011, 17:02
Нее не го преведе правилно ;д "Това факт който ..... не искат да знаеш"

loveca777
04-24-2011, 17:13
Абе кво искате бе?
За да се иэгради хубаво тяло от лостовете трябва поне година!
За 3 месеца - просто няма как да научиш сложните упражнения и много бързо се умаряш!
И Hannibal е изцяло от лостовете!!! Повтарям- тялото му е напълно от street fitness!!
Все пак не е чяк толкова масивен като слон!

Изцяло от лостове някой друг път ;) Може и да не е масивен,няма значение,не е само то лостове ;) Обсъждало се е и дру път това..
;) Обсъждало се било ми викаш :-D , Отиди го питай лично ,,,

Няма кво да го питам,или знаеш нещо или не , АЗ ГО ЗНАМ ;)
На фитнес не е ходил ;)

Naik1
04-24-2011, 17:18
^Абе аз, не че съм сеирджия, ама нимойти са сби и после да качите клипче във youtube :D

Myrth
04-24-2011, 17:38
^Абсолютно...Иначе много ясно,че най-големите машини стават точно със стреийт фитнес.Кво ще ми кажете,че Ханибал отстъпва с нещо на Арнолд ли ?

Разбира се, че отстъпва... но изобщо не е това въпроса : )

Neota
04-24-2011, 18:37
Изпуснах си нервите върху създаването на план и върху тебе като каза,така за,че Ханибъл.... няма значение няма смисъл се караме.
Каквото искаш говори не ми дреми аз знам така просто и това казвам и ти знаеш по един начин и ти така казваш,но докато не видим и питаме тва е друго и само дето сме пускали теми,та така няма смисъл да приказваме за това повече.

Make Love Not War

Не съм лапе на 17 години съм.Просто малко проблем с какво да съдържа една тренировка ,измислих си го даже.1.3.5.7 лостове 2.4.6 кардио и корем или пък 1.3.5 почивка в 7,но някак си ми се тренира просто всеки ден,това което искам да променя е сериите,колко серии са предостатъчни??Така знам,че 3-4 ,казват някой, а в един сайт четох 4-5 ми ок ,ако правя 1,5 гръб надхват 5x10 и подхват 5x10 това са 10x10,но ще има ли ефект ако правя 10x10 надхват и 10x10 подхват или това е прекалено много,а сряда и неделя да правя кофи и лицеви по 10x20, 10x10,или да правя 5x20 кофи и 5x20 лицеви,забелязал съм,че тия дето ходят на фитнес правят около 16 серии ли,колко просто дз немога да разбера прекалявам ли или не и между другото викам колкото екшън толкова и почивка така,че неделя му давам рест,но ако тренирам 2 пъти по отделно за 2 мускулни групи и 2 пъти за други 2 мускулни групи това са 4 тренировки,пък в една тренировка знам,че не е хубаво да се тренира гръб и гърди примерно и малка група ..... тогава пък шитня му викам аз не биа :Д.Но ако ще ми направите план с колко серии нека да вклучва(със испанска клавиатура съм) 4 пъти трайн като 2 пъти гръб и бицепс и другите кофи лицеви и дъмбели имам!!Знам просто не мие до запетаите и концентрацията след тренировка,па вчера дето писах беше късно и изморен бях и си изтървах нервите.Несъм искал не го мислех брато.Тука сме да си помагаме.:) Нямам лоши намерения

DownloadVirus
04-25-2011, 15:13
Като цяло няма нищо чудно и митично в това да станеш голям и релефен само със собствено тегло.

This is a fact that your gym doesn't want you to know.

Друг такъв факт е, че това за нуждата от бърз протеин след трен и сутрин е много силно преувеличено. А това производителите на хранителни добавки не искат да го знаеш ; )

1.Във фитнеса може да тренирам с дооооооооооооооооста повече от собственото си тегло...

2.Не взимам добавка за бърз протеин след трен :D

3.Ханибал доооооооооооооооооооста отсъпва пред Арнолд,но това е нормално :)

4.Ловецо мисли си каквото искаш,заблудено момче си,вижда сe :)

loveca777
04-25-2011, 15:34
3 и 4то - не са ти правилни!
1во - Арноуд може и да е по-силен от ханибалр, но я го накарай да се качи на някoi клон - ще вземе цялото дърво да падне..
2ро - Само от лостовете може да се направи 100% релеф и точка.

Myrth
04-25-2011, 15:44
http://www.youtube.com/watch?v=M0CV6EYMDbE

Не е правилно да омаловажаваш легенда в културизма, сравнявайки я с интернет-герой.

Everytime
04-25-2011, 15:58
1во - Арноуд може и да е по-силен от ханибалр, но я го накарай да се качи на някoi клон - ще вземе цялото дърво да падне..


Айде ти накарай Ханибал да дръпне 200 + тяга :)

DownloadVirus
04-25-2011, 16:17
3 и 4то - не са ти правилни!
1во - Арноуд може и да е по-силен от ханибалр, но я го накарай да се качи на някoi клон - ще вземе цялото дърво да падне..
2ро - Само от лостовете може да се направи 100% релеф и точка.

Ловецо аз викам да прекратим СЕГА този спор,защото си некомпетентен по тези въпроси ..

Арнолд никой не е казвам дали Е или НЕ Е силен,важното при него е визията и ПЛЮС това е един от културистите дигали най-малки тежести,до колкото знам..

И на Арнолд не му трябва да се прави на маймуна и ако мислиш,че тези клипчета дето гледаш във vbox7 и youtube дето Ханибал скача като маймуна,ако мислиш,че това му е тренировката мнооооооооооооооого се лъжеш ..

И за 2рото - Във фитнеса си има и ЛОСТ,така,че street fitnessa е проста една маааааааааааалка пъпчица на фона на гигант във залата ;)

Ти като си толкова оролефен от лостовете я покажи снимка да те видим :razz:

Myrth
04-25-2011, 16:48
Не мога да не се съглася с вируса.

Стрийт фитнесът е явление в силовите тренировки, имащо по-скоро културен, отколкото спортен характер. Неизползването на свободни тежести е напълно неоправдано, по-скоро се касае както казах за култура и инат. От повечето лостаджии тежестите се имат за ... ерес, дарк сайд и тн. Както ви звучи по-добре.

Има и един друг момент обаче - килограмите на лоста (дъмбела, машината) сами по себе си не определят натоварването, тъй като значение има разпределението на тежестта (от гледна точка на механиката и биомеханиката - дължината на лоста и тн). Един от стимулите за хипертрофия е напрежението на мускулатура. Тоест силата, която ще развие. При промяна на разпределението на тежестта, скоростта на изпълнение, времето под напрежение и някои други фактори е възможно да се компенсира константното тегло на тялото при упражненията с лично тегло. Тоест, да е необходима много голяма сила, напрежение, за да се осъществи движението.

Така работят упражненията с лично тегло, когато се гони хипертрофия (както и сила). Набиранията се изпълняват в по-голяма (максимална) амплитида, задържа се в определени позиции, може да се изпълнява изключително бавно или много ексползивно или пък някакви хибридни изпълнения. Така МОЖЕ да се постигне значителна хипертрофия. Излишно е да казвам обаче, че тази формула на успеха е много по-трудно да се уцели, отколкото работейки с тежести, тъй като следенето на прогреса там е много по-просто и дори неопитния би се ориентирал бързо. И разбира се храненето. Но това горе долу във всеки свой пост го отбелязвам. То е абсолютно определящо дали ще правиш маса, релеф или ще си губиш просто времето. Независимо дали на лоста или в залата.

А за изказването на вируса - да, упражненията с лично тегло са малка част от всичко в залата. НО! са много съществена част, тъй като това са базови движения, ангажиращи по добър начин много мускулни групи и отключващи силен растеж. Независимо дали тренирам в зала или не, те са ядрото на тренировките ми. Легендарни треньори също ги определят като абсолютно ключови. Така че не са за пренебрегване от никого.

Да кажеш обаче, че лостове>зала просто е твърдение, което няма как да бъде обосновано. А пък и тежестите могат да бъдат използвани по твърде разнообразни начини (пример - класически помпажен билдинг; кондиционни упражнения с пудовки; щангистки движения; трибой), за да се поставят под общ знаменател.

: )

loveca777
04-25-2011, 16:48
http://www.youtube.com/watch?v=M0CV6EYMDbE

Не е правилно да омаловажаваш легенда в културизма, сравнявайки я с интернет-герой.
;d Сложи си снимка на Арноуд тогава,
Защо си сложил тая на ханебал? :)

Myrth
04-25-2011, 16:51
Защото донякъде насочва потребителите към сферата, с която се занимавам.

И честно казано, защото ме мързи да я сменя : )

loveca777
04-25-2011, 17:00
Ловецо аз викам да прекратим СЕГА този спор,защото си некомпетентен по тези въпроси ..
Арнолд никой не е казвам дали Е или НЕ Е силен,важното при него е визията и ПЛЮС това е един от културистите дигали най-малки тежести,до колкото знам..
И на Арнолд не му трябва да се прави на маймуна и ако мислиш,че тези клипчета дето гледаш във vbox7 и youtube дето Ханибал скача като маймуна,ако мислиш,че това му е тренировката мнооооооооооооооого се лъжеш ..
И за 2рото - Във фитнеса си има и ЛОСТ,така,че street fitnessa е проста една маааааааааааалка пъпчица на фона на гигант във залата ;)
Ти като си толкова оролефен от лостовете я покажи снимка да те видим :razz:[/quote]
Никъде не съм казвал, че стриит фитнеса е по-голям от фитнеса!
Арноуд на визия е много по-як, или по-точно - по-масивен
Защото визията не означава само маса И хората с релеф изглеждат много хубаво! А аз все още няма да се снимам защото не съм казвал,че съм станал изрод на лостовете...

loveca777
04-25-2011, 17:06
Не мога да не се съглася с вируса.
Така работят упражненията с лично тегло, когато се гони хипертрофия (както и сила). Набиранията се изпълняват в по-голяма (максимална) амплитида, задържа се в определени позиции, може да се изпълнява изключително бавно или много ексползивно или пък някакви хибридни изпълнения. Така МОЖЕ да се постигне значителна хипертрофия. Излишно е да казвам обаче, че тази формула на успеха е много по-трудно да се уцели, отколкото работейки с тежести, тъй като следенето на прогреса там е много по-просто и дори неопитния би се ориентирал бързо. И разбира се храненето. Но това горе долу във всеки свой пост го отбелязвам. То е абсолютно определящо дали ще правиш маса, релеф или ще си губиш просто времето. Независимо дали на лоста или в залата.

А за изказването на вируса - да, упражненията с лично тегло са малка част от всичко в залата. НО! са много съществена част, тъй като това са базови движения, ангажиращи по добър начин много мускулни групи и отключващи силен растеж. Независимо дали тренирам в зала или не, те са ядрото на тренировките ми. Легендарни треньори също ги определят като абсолютно ключови. Така че не са за пренебрегване от никого.

Точно :)
: )

DownloadVirus
04-25-2011, 17:06
Интересно ми е какво мислиш?? Че Арнолд има само маса ли ?? Тоест мислиш , че няма релеф?

loveca777
04-25-2011, 17:12
Интересно ми е какво мислиш?? Че Арнолд има само маса ли ?? Тоест мислиш , че няма релеф?
дФ НЕГОВИЯ релеф няма нищо общо с този от на лостоджиити
Виж..
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=OFIJjgDRjKA
На тоя мусколите са съвсем различни
Цялата визия е друга

DownloadVirus
04-25-2011, 17:18
Нещо не ми отговори на въпроса?

Мислиш,че Арнолд ИМА или НЯМА релеф?

loveca777
04-25-2011, 17:22
Нещо не ми отговори на въпроса?

Мислиш,че Арнолд ИМА или НЯМА релеф?
Ти не ме разбираш!

Myrth
04-25-2011, 17:26
Арнолд е много по-релефен от Денис Минин, когато е в състезателен период.

Впрочем, не можеш да сравняваш релефа на 120 кг човек с релефа на 70-80кг. Първото е нечовешки трудно да се постигне.

loveca777
04-25-2011, 17:32
Искаш да кажеш, че Минин Денис е постигнал релефа си с много по-малко труд от Арноуд?
Е тогова щом фитнеса е толкова по-добър от лостовете - за какво въобщи ги има...

awerw
04-25-2011, 17:37
Негрите нямали пари за касетофони и измислили бийтбокса, нямали пари за фитнес и измислили стриийт фитнес ;д

DownloadVirus
04-25-2011, 17:40
Негрите нямали пари за касетофони и измислили бийтбокса, нямали пари за фитнес и измислили стриийт фитнес ;д

Хах тва ми хареса :razz: Един път нещо правилно и от awerw 8-)

Myrth
04-25-2011, 17:51
Хахаха това беше мн добро наистина :Д

Разбира се, че Арнолд е положил много повече усилия и е дал много повече от себе си. Да си билдър от неговия клас е нещо много повече от професия... Означава да посветиш тялото и душата си и да ЖЕРТВАШ изключително много, от всяка област на живота си.

DownloadVirus
04-25-2011, 18:01
А бе Арнолд си е жив робот.. 5 часа всеки ден тренировки,определен час точно за ядене , знае какво,по колко,кога и защо да яде..

И ако питаш един лостаджия кво е протеин ще те гледа като пукал ..

в НАЙ-ГОЛЕМИЯТ си процент лостаджиите си нямат халхабер от хранителен режим..

loveca777
04-25-2011, 18:58
hannibal не е ли посветил също живота си на стриит фитнес?
А тоя Арноуд yспява да стане дори губернатор на Kалифорния - значи не е посветил живота си единствено на фитнес :)

Myrth
04-25-2011, 19:26
Това на ханибал му е хоби - тренира си по цял ден с приятели и се тъпче с джънк, както той сам си казва.

При Арнолд си е чисто sacrifice...

А Арнолд, когато е трябвало, се е занимавал.

DownloadVirus
04-25-2011, 19:27
hannibal не е ли посветил също живота си на стриит фитнес?
А тоя Арноуд yспява да стане дори губернатор на Kалифорния - значи не е посветил живота си единствено на фитнес :)

Явно е всестранно развита личност,въпреки,че губернатор не е станал на 20-30 години,това мисля,че към края на кариерата му като билдър..

Гледам само ханибал ми хвалиш?Жалко,че можеш да дадеш пример само с няколко професионалистта..От всекидневният живот обаче познавам адски много хора прогресирали (в залата) , като визия .. А лостаджиите , дето нищо не знаят ? Нормално после защо нямат визия... И кво като се набират +X пъти от някой в залата (може би!)

loveca777
04-26-2011, 11:54
Гледам много ми говориш,че лостаджийте все нищо не знаели дрън дрън пляс.
Да , добре. Оспокой топката! :D
Обаче и аз мога да се съглася с теб, че павечето не разбират, а във фитнеса много повече гледат на визията - помпа се повече.
А мут - както лостаджиийте се забавляват на лоста - така има и фитнес маняци :)