PDA

View Full Version : Снимките ..



wiiwa
04-23-2011, 15:06
Моля ви ,давайте съвети как да излизам хубаво на снимките .. какви пози да заемам, какви физиономии да правя ,по какъв начин да заставам.
Защото лично аз се МРАЗЯ на снимките ,а на 99% от тях почти не мога да се гледам .. все едно не съм аз. Според мен не е проблема че съм грозна ,просто не знам как да се снимам ,защото като се гледам в огледалото се намирам за хубава. :-D Та моля ви давайте съвети ! :)

mine
04-23-2011, 15:30
Не позирай..

Джъст смайл :) ама нали знаеш със зъбки ;д

pitfall
04-23-2011, 16:14
:-o Това е една от най-тъпите теми, които съм чела .. как ние да ти кажем как да застанеш за снимка, ОМГ :lol:

bloodyF
04-23-2011, 16:53
^ е това пък е едно от най-тъпите мнения..

аз лично се харесвам повече като се завъртя с лявото рамо напред..
ако ме снимат в цял ръст предпочитам освен това с рамото, да си изправя брадичката и да си сложа ръката на кръста, другата свободно пусната..

общо взето бъди по-самоуверена! :))


http://www.ogledala.net/2009/05/blog-post_1549.html-виж и това

Daisy11
04-23-2011, 17:04
Искаш да кажеш че не си фотогенична...няма лек за това, но се опитай да изглеждаш по-естествено на снимките. Аз излизам най-добре на снимки,където не знам че ме снимат :D

Djuff
04-23-2011, 17:15
наведи се, нацупи си устничките, гледай все едно гледаш как някой повръща :D :D

FuckingFreak
04-23-2011, 17:29
Аз пък не излизам хубаво на светкавица... Позата просто трябва да си ти дойде отвътре, няма такова нещо като "дръж се естествено", тъй като много добре знам как до преди години изобщо не ставах за снимки.. Просто не става да съм си както си вървя по улиците, с отпуснатите рамене и увисналата надолу брадичка, не става така.. Харесвам да има с кой да се снимам и да се опра на едното му рамо, или някакси да застана така че да се вижда само половината от мен, ако пък няма човек, да застана до дърво, стена, абе каквото има наблизо.. Иначе и аз обичам да си слагам ръката на кръста.. И общо взето, както казаха преди мен, гледай да се държиш естествено, все пак това е снимка, (особено ако си с приятелка) не моден подиум или музикален клип за да правиш някакви пози, които изобщо не се връзват с идеята..

Rebirthing
04-23-2011, 21:03
Или не си фотогенична или си въобразяваш ;д.
Снимай се на дневна слънчева светлина, така снимките винаги излизат по-добре. Също така си виж настройките на апарата, може нещо от тях да е...

wiiwa
04-24-2011, 08:49
А какви настройки да използвам на фотоапарата .. :o

3oPuTy
04-24-2011, 08:58
Ама ти сериозно ли?!
К'ви пози да заемам,какви физиономии да правя,какви настройки на апарата да ползвам ...
Толкова ли е трудно да се досетиш,че явно в позирането и нагласените снимки не ти е силата?!Снимай се с приятели по време на разходки,купончета,дискоте ки ... Бъди естествена,а не поредната кифла с устни тип "кокоши задник" и чупки в тялото все едно току-що те е блъснал тир :?
Що се отнася до настройките на апарата - елементарно!!!Ако е нощем - на нощен режим,ако си на закрито - съответния режим,ако си на открито и слънчево - също.Апарата е последното нещо,което играе роля при хубавите снимки (като не говоря за хубави=прифесионални,а за такива,на които просто да се харесваш без значение дали е идеално фокусирана или е леко размацана).Най-важното е ти самата да се чувстваш добре и красива,а не да си мислиш "Ей сега ще се снимам в огледалото,както правят всички,но ще изляза грозна!" ...

Rebirthing
04-24-2011, 11:21
Разбира се, че зависи и от настройките на апарата. Моя така го бях разбъзикала, че се чудех защо снимките са с ужасен отенък, а цветовете просто не излизаха реални.

wiiwa, какъв модел е апарата ти, на каква светлина снимаш и от какво разстояние ? Пробвала ли си да се снимаш със самоснимачка и намираш ли някаква разлика между самоснимачката и ръчното снимане ?