PDA

View Full Version : Не мога да го разбера !



LoVeLiFe
04-23-2011, 22:28
От осми клас си харесах едно момче... Признах му чувствата си след 5-6 месеца мъки заради което после съжалявах. Не че се е държал зле с мен, просто знаех, че не ме харесва, но въпреки това се надявах.9 клас още го харесвах, но постепенно започнах да си внушавам, че никога няма да сме заедно и целия този ужас няма смисъл... Нямаше смисъл да го имам за по-близък, защото той не ми беше, нямаше смисъл да се събуждам и да си лягам с мисълта за него, защото ние нямахме бъдеще...Дойде лятната ваканция на 9 клас и разбрах, че е тръгнал с 1 момиче, което той харесва...Просто се сринах...Бях като ходещ труп и добре че бях извън България иначе ако ги видех сигурно щях да зарева пред тях...Очаквах,че няма да са дълго заедно, защото разбрах, че момичето тръгнало с него "от съжаление".Няма да коментирам постъпката й.В 10 клас той се влюби в друга.Аз продължавах да се прибирам с него от даскало, но нещата бяха другояче - прегръщах го за чао мислейки си - едно време те обичах, но добре че това време мина.И тази му разби сърцето по най-долния начин - натискаше се пред него с предната му приятелка, а тази първата му се хвалеше колко се кефи на втората...И тук ще замълча.Дойде 11 клас(2011г се развиват следващите събития). Събрахме се 6-7 човека на купон у тях. Пихме малко, за да не стане мазало. Аз бях седнала на един стол, когато някой ме помоли да стана за нещо.Аз станах и като се върнах той беше седнал там. Покани ме да седна в него. По -късно вечерта бях легнала на 1 диван приказвайки си с другите той легна до мен и ме гушна.Изненадах се.Знаех със сигурност 2 неща - че не е пиян и че не ме харесва(или поне за второто така си мислех). Станахме по едно време, разтанцувахме се и по 1 време едно момиче го издърпа да танцуват. Не отбелязах този факт като съществен. След 5 мин. момичето ме вика в коридора. Идвам аз усмихната и я питам някакъв проблем ли има. И тя радостна ми заявява, че е луда по моя човек. Е как се почувствах тогава не е истина :? . Проклинах от този момент всичко, но не си тръгнах.Исках да видя докъде ще стигне всичко. Разлигавихме се отидохме на спалнята 7-8 човека като той беше открая и тя веднага се паркира до него. Аз се оказах в другия край. Тя не го остави намира доста време.Хапеше го, щипаше го, лигавеше се всякак.Не издържах и отидох да спа в хола на дивана. Сутринта се събудих и отидох в спалнята.Те бяха един до друг и още 2-3 бяха се събрали.Първото нещо,което видях беше нейната ухилена физиономия. Събудих го без да си давам вид че има нещо и му казах, че трябваше да тръгвам.Той ме изпрати до вратата. Минаха няколко дни и той ми сподели,че много я харесва и се надява нещата да се получат. Аз влязох в роля и започнах да го уверявам, че нещата между тях ще се получат, че тя е свястно момиче (макар че това въобще не е така). Излизахме заедно - бяхме в 1 компания - приемах всичко търпеливо - открих, че въобще не съм лоша актриса.Една вечер той и предложил - тя доколкото разбрах е казала, че избързват ли, че ще си помисли ли не знам. Оттогава тя ни вест, ни кост. Той се депресна - аз го успокоих, че нито е първата, нито последната.
Дойде втория купон 22.04.11г. Отидох като си казах, че няма да влагам никакви емоции. Седнах а, той пак дойде и ме гушна и седя цяла вечер така. После, когато лягахме да спим, той ме извика да дойда при него да се гушнем. Отидохме, но не спахме - приказвахме си, през 2-3мин. ме пита дали ми е удобно. Сутринта ме събуди, другите дойдоха и сякаш всичко беше както преди.Почуствах се много зле. Сякаш съм нещо като утешителна награда. Той често ми прави комплименти - дори често изтъква, че съм много повече от него (с това естествено не съм съгласна). Какво иска това момче ? Харесва ли ме или просто ме използва ?

lubomirky
04-23-2011, 22:46
или те приема за много добра приятелка и не иска да разваляте добрите си взаимоотношения с двуседмична връзка?

LoVeLiFe
04-23-2011, 23:02
Чувствам се мега зле! Просто не мога повече така ! Искам всичко да е ясно, но той никога ми няма да ми каже цялата истина :?

pyo
04-23-2011, 23:17
Седнете и поговорете като големи хора ;) От разказа ти разбирам, че ти все още имаш чувства към него. Кажи му ;) Пък каквото ще да става :)

icebulllet14
04-23-2011, 23:51
Вероятно просто те има за много добра приятелка или, както ти сама се изрази "утешителна награда". (съгласна съм с lubomirky)

lubomirky
04-23-2011, 23:58
това също е вариант, но така като гледам, просто те приема за приятелка. ако искаш все пак да си сигурна, поговори с него, според мен можеш достатъчно добре да прецениш какво иска от теб този човек.

Sh@d0w
04-24-2011, 05:46
Не мисля,че те приема за утешителна награда.По-скоро като добра приятелка.Нали за това са приятелите-да се подкрепят в трудни моменти.Ако те имаше за утешителна награда отдавна вече щеше да те е минал.Но иска да запази пирятелството ви,явно не изпитва нищо повече от приятелски чувства към теб.

Не се отчайвай съвсем,все пак за да се появи любов някъде,първо трябва да има приятелство.За него ти значиш нещо.

Опитай се да засегнеш темата отново пред него.Сподели му как се чувстваш и как всичко което прави ти влияе.Все пак е минало доста време от 8ми клас,пък и кой знае как си му признала.

Така поне ще получиш окончателен отговор.

AniBG
04-24-2011, 10:14
Съгласна съм със Sh@d0w. ;-) Най-доброто решение в случая е един спокоен разговор.. Достатъчно големи сте и според мен е по-редно да му признаеш чувствата си, да му го разясниш от А до Я.. Ако те има за приятелка ще те разбере, може и той да споделя твоите чувства, но няма как да си сигурна без да поемеш риска. :? А и не мога да разбера за какви разваляния на взаимотношения ми говорите. Какво от това, че са приятели и му признае, какво ще промени? :-o Не мисля, че за нещо такова той ще ѝ се разсърди или ще си промени отношението към нея.. :?