PDA

View Full Version : Проблем на NFS Carbon



tiskata20
04-24-2011, 09:26
Здравейте колеги много съм се надъхал да играя NFS Carbon.Почвам аз да я инсталирам написвам си CD-key и след това ми се появява Софтуерът който инсталирате не е преминал проверка за съвместимост с Windows XP.След това натискам ОК и ми се появява Intallation cannot continue because this game requires DirectX 0 or higher to be installed on your system. Моля ви помогнете ми много ми се играе тази игра :)

GregoryHouse
04-24-2011, 15:37
Инсталирай DirectX 9.0c

tiskata20
04-24-2011, 18:24
Имам DIRECTX но нещо не ми го отчита ?

ToHu7o
05-03-2011, 20:50
Здравейте!И аз като "tiskata20" много се надъхах да играя Need For Speed Carbon ,но за жалост се оказа че и аз имам един проблем.Проблемът е следният изтеглих си първо оригиналната версия на играта , всичко с инсталацията мина добре кодът,кракът всичко.Проблемът се появи след като стартирах играта оригиналните клипчета които са сложени като се пуска играта незнам как точно се казват може би и нещо като трейлър на играта ми вървят просто с неописуем лаг даже бих казал направо на картинки.Когато стартирах играта съм чакал около 10 минути докато вляза в самото меню на играта там където започвам кариера,но след този неописуем лаг по време на трейлъра след много нерви достигнах до менюто както вече казах и там нямах никакъв лаг сичко си беше супер нито ми лагваше нито нищо създадох си Акаунт в самата игра рових се из менюто нямам лаг.След като пуснах Start New Carrier естествено в началото както на повечето игри имаше пак представително клипче за какво става въпрос във играта и щом се появи това клипче пак започна един много голям лаг направо си вървеше играта на картинки е там вече ми изтекоха нервите и неможах да издържа да видя дали когато ме пусне да карам колата пак ще е лаг.Това беше за оригиналната версия на играта.Помислих си че има някакъв бъг в играта тъй като бях чел коментарите и други потребители се оплакваха от различни проблеми и реших да uinstall и да изтегля др версия на играта и изтеглих така наречената Need For Speed Carbon Razor1911 но уви и с тази версия никакъв проблем при инсталация и в менюто на играта но по време на клипчетата в играта наописуем лаг.Пробвах няколко варианта от които си мислех че може да имам този проблем а именно преинсталирах си драйварите на видео картата,сменях настройките на играта резолюция ... и така нататък но пак без успех.Та сега мисля да си преинсталирам целия компютър но реших преди да го направя да ми се дадат някакви идеи ако има някои.А и още нещо забравих преди време на същия компютър даже с по слаба RAM памет от сега си играех без никакъв лаг,то беше отдавна.Е това е много моля дайте някаквъ идеи защото много ми се играе :)

Благодаря предварително!

ToHu7o
05-05-2011, 13:58
Ей хайде моляви помогнете ми!Дайте някакви идеи за проблема ми.Много ми се играе :-o

dangerlol
05-05-2011, 22:31
До ToHu7o първо да питам само на тази игра ли става така.Ако не проблемът е във видеокартата,ако е само при тази игра пробваи преинсталация на драивери за видео и DIRECT X.

tiskata20 цакни десен бутон на Autorun иконата на играта от там отиди в compatibility таба,кадето пише compatibility сложи отметка и от падащото менюто по-доло избери или XP или Windows 2000 (немога да кажа кое точно защото не съм с XP в момента).Принципно така се оправя.

ToHu7o
05-06-2011, 13:36
Вече пробвах да преинсталирам видео драйварите но пак не стана.Сега инсталирах и DirectX 9.0 но пак не стана пробвах да напраявя това което си казал на tiskata20 да направи защото си помислих че и на мен може да не ми отчита Directa но пак не става.Аз съм с Windols XP а там в падащото меню няма XP и затова сложих Windows 2000 но пак така на клипчетата на играта ми лава мн иначе в менюто не. :-o

dangerlol
05-08-2011, 18:01
Ако проблема е само в тази игра сигурно самата видеокарта има някакъв проблем със съвместимоста с играта.Ако е така на всички игри най-вероятно видеокартата е развалена.

ZOnE DarK*
02-23-2013, 15:32
Здравейте колеги много съм се надъхал да играя NFS Carbon.Почвам аз да я инсталирам написвам си CD-key и след това ми се появява Софтуерът който инсталирате не е преминал проверка за съвместимост с Windows XP.След това натискам ОК и ми се появява Intallation cannot continue because this game requires DirectX 0 or higher to be installed on your system. Моля ви помогнете ми много ми се играе тази игра :)
Къде да го намеря тоя СD-kay??

kotarakat
12-07-2013, 14:31
И аз имам проблем с Carbon-а -графиката на ми е просто ужасна.На мястото на буквите има квадратчета,а колите са като бели сенки-виждат се само очертанията и вътре в тях бяло.Процесора ми е AMD sempron 2800+ видео картата NVDIA Geforce4 mx-440,а паметта 2 GB.Имам и Directx 9.Моля Ви кажете какво да правя,за да се оправи проблема,защото много искам да играя.

npp
12-07-2013, 18:41
в минималните системни изисквания на играта пише, че от geforce4 работи само на ti моделите, така че (след като твоята не е ti, но mx) може би проблема ти е от несъвместимост с видеокартата