PDA

View Full Version : L - Carnitine



h4x0r94
04-24-2011, 09:20
Здравейте. Прочетох важната тема, в която са описани 'хранителните добавки', аз лично съм против тях и предпочитам естествения начин за маса и релеф, отколкото да се бохам с креатин.. но явно не разбирам.. След като прочетох за Л-Карнитина, след всичко, което прочетох по гоогъл.. виждам, че то е едно, така да се каже, доста полезно за организма средство.. Въпросът ми е.. струва ли си? Защото като се свалят излишните килограми, по лесно се прави и релеф... нали? (тъй като все още не мога да се отърва от малко коремче) :D И какви странични ефекти има, влияе ли зле на организма, или само в благоприятна форма..
п.с : не ме разбирайте погрешно, не искам с хапчета да правя мускули, а просто тренировките ми да имат по-добър ефект :)

iwancho
04-24-2011, 09:29
Оф.. най-добре отиваш в някой фитнес магазин и питаш... а и в интернет пише достатъчно. Л-Карнитина ти е за сваляне на подкожните мазнини.. и няма странични ефекти,или поне аз не съм видял.. това не ти е стероид или нещо,за да има странични ефекти .. ;)

DownloadVirus
04-24-2011, 11:03
Оф.. най-добре отиваш в някой фитнес магазин и питаш... а и в интернет пише достатъчно. Л-Карнитина ти е за сваляне на подкожните мазнини.. и няма странични ефекти,или поне аз не съм видял.. това не ти е стероид или нещо,за да има странични ефекти .. ;)

Добре ги казваш нещата Ванка 8-)

fatrat
04-24-2011, 13:07
l-carnitin-а е морално остаряла добавка... т.е съква яко

Neftochimic
04-24-2011, 18:32
съм против тях и предпочитам естествения начин за маса и релеф - и защо? добавките нито са вредни нито нищо /гледаш опътването и ги пиеш, а ако познаваш някой който от много време ходи на зала и пие добавки , направо той да ти каже как да ги пиеш за по-добър ефект../

отколкото да се бохам с креатин.. но явно не разбирам.. - казваш го все едно това е някаква гадна химия.. ;д

След като прочетох за Л-Карнитина, след всичко, което прочетох по гоогъл.. виждам, че то е едно, така да се каже, доста полезно за организма средство.. - точно така, отиваш в някой магазин за хранителни добавки и си купуваш, аз лично в момента пия л-карнитин на BioTech USA L-carnitine 100.000
http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.prozis.com/eu_en/images/biotech-l-carnitin-100000-liquid-500ml.jpg&imgrefurl=http://www.prozis.com/eu_en/product_info.php%3Fproducts_id%3D7690&usg=__PaunVDn8tzZvlI0Db9toAGf_1U4=&h=315&w=315&sz=15&hl=bg&start=0&sig2=4fFU1Cdh-Lj3sYAhJZFe3w&zoom=1&tbnid=nfC-LF854Q6c6M:&tbnh=131&tbnw=134&ei=m2m0TevvEc6eOonBrYQJ&prev=/search%3Fq%3Dbiotech%2Busa%2Bl-carnitine%2B100.000%26hl%3Dbg%26sa%3DX%26biw%3D102 4%26bih%3D546%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&itbs=1&iact=hc&vpx=123&vpy=60&dur=3944&hovh=225&hovw=225&tx=145&ty=139&page=1&ndsp=18&ved=1t:429,r:0,s:0

Въпросът ми е.. струва ли си? - Да! на 10-тина дена свалям по 1 кг. , е разбира се колко измишни мазнини имаш да сваляш[, карнитина също ти дава й енергия от мазнините, т.е. -кг и енергия/color]

Защото като се свалят излишните килограми, по лесно се прави и релеф... нали? (тъй като все още не мога да се отърва от малко коремче) :D - [color=red]еми за релеф ще ти трябва освен карнитина, бая да потренираш във фитнеса /захванеш ли се един път да ходиш не трябва да спираш, а й то едва ли ще можеш да го спреш, действа като дрога и много зарибява да си ходиш на фитнес ;д /

И какви странични ефекти има, влияе ли зле на организма, или само в благоприятна форма.. - никакви, разбира се като го взимаш в нормални дози /моят е течен в 10 мл л-карнитин има 2000 мг л-карнитин/ и в тренировъчен ден взимам 2 пъти по 10 мл /сутрин 10 и 45-50 мин. преди тренировка още 10 мл/

п.с : не ме разбирайте погрешно, не искам с хапчета да правя мускули, а просто тренировките ми да имат по-добър ефект :) - ами не е и за препоръчване, но... нали ти казвам, че фитнеса ти действа като дрога и веднъж почнеш ли го, сериозно да ходиш може би по-нататък ще се насочиш и към химии, но не го прави преди да направиш поне 6-7 месеца стаж във фитнеса.

Utopia
04-25-2011, 05:06
аз също щях да почвам с карнитините,
но след като се случи така, че си изградих един режим на хрененето, ... за 40 дни съм смъкнал почти 20кг. без да тренирам. просто внимавам какво ям.
и сега лятото като почна да играя тенис на корт отново, напълно ще си изчистя излишните килограми и ще направя един приличен релеф.

awerw
04-25-2011, 06:57
брейй 20 кила :shock:

fatrat
04-25-2011, 07:49
аз също щях да почвам с карнитините,
но след като се случи така, че си изградих един режим на хрененето, ... за 40 дни съм смъкнал почти 20кг. без да тренирам. просто внимавам какво ям.
и сега лятото като почна да играя тенис на корт отново, напълно ще си изчистя излишните килограми и ще направя един приличен релеф.
е то с недохранване и 40 можеш да смъкнеш

vankata5555555
04-25-2011, 12:25
Само като ти прочетох въпросите и направо мога да ти кажа-зарязвай тоя спорт и си търси друг.

Everytime
04-25-2011, 15:46
Абе vankata5555555 от всичите ти твои постове нищо друго не виждам освен некви препоръки като горната :) Ти си сигурно приридно надарен и си се родил със ум като Айнщайн.

vankata5555555
04-25-2011, 19:43
Само като гледам как е предубеден и смята л-карнитина за нещо не естествено какво друго да кажа ?Какво да кажа като ще дойде време да пие протеин,креатин,глутамин и какво ли още не.Какво да кажа като ще дойде време когато,ще трябва да се назоби.Той още в началото си е създал някакви илюзий.

DownloadVirus
04-25-2011, 21:12
Само като гледам как е предубеден и смята л-карнитина за нещо не естествено какво друго да кажа ?Какво да кажа като ще дойде време да пие протеин,креатин,глутамин и какво ли още не.Какво да кажа като ще дойде време когато,ще трябва да се назоби.Той още в началото си е създал някакви илюзий.

В пълна заблуда си мойто момче.. "Като дойде времето когато".. Голям пророк стана,не всички са лапета на 14-15 години дето се зобят,като някои други.Стига ръси тъпи мнения на ляво и дясно,земи се стегни,като не можеш да помогнеш,защото нямаш достатъчно познания не пишеш,просто е !

Neftochimic
04-26-2011, 09:37
за 40 дни съм смъкнал почти 20кг. без да тренирам. - shock: препоръчително е да се сваля най-много по 2-3 кг на 10 дена... а ти си свалял по 5? да не си бил 200 кг и корта да ти е бил вече тесен? абе направо без коментар.. ;)

просто внимавам какво ям. - ти изобщо ядеш ли?

vankata5555555
04-26-2011, 19:36
Само като гледам как е предубеден и смята л-карнитина за нещо не естествено какво друго да кажа ?Какво да кажа като ще дойде време да пие протеин,креатин,глутамин и какво ли още не.Какво да кажа като ще дойде време когато,ще трябва да се назоби.Той още в началото си е създал някакви илюзий.

В пълна заблуда си мойто момче.. "Като дойде времето когато".. Голям пророк стана,не всички са лапета на 14-15 години дето се зобят,като някои други.Стига ръси тъпи мнения на ляво и дясно,земи се стегни,като не можеш да помогнеш,защото нямаш достатъчно познания не пишеш,просто е !
Забравих,че ти си се снимал гол до кръста пред огледалото стегнал си менделеевата таблица и вече разбираш от всичко...

DownloadVirus
04-26-2011, 19:47
Само като гледам как е предубеден и смята л-карнитина за нещо не естествено какво друго да кажа ?Какво да кажа като ще дойде време да пие протеин,креатин,глутамин и какво ли още не.Какво да кажа като ще дойде време когато,ще трябва да се назоби.Той още в началото си е създал някакви илюзий.

В пълна заблуда си мойто момче.. "Като дойде времето когато".. Голям пророк стана,не всички са лапета на 14-15 години дето се зобят,като някои други.Стига ръси тъпи мнения на ляво и дясно,земи се стегни,като не можеш да помогнеш,защото нямаш достатъчно познания не пишеш,просто е !
Забравих,че ти си се снимал гол до кръста пред огледалото стегнал си менделеевата таблица и вече разбираш от всичко...

Повече от тебе разбирам и как точно доказваш ,че съм стегнал менделеевата таблица ? Просто на приказка да се намираме,нали?

(Или щото си пробвал,ама не се е получило :razz: )

vankata5555555
04-26-2011, 20:50
Да,намираме се на приказки.Направо стани един фитнес инструктор.

pifi_03
06-13-2011, 22:45
Аз пия карнитин от месец и половина. Мисля, че има ефект, въпреки че моя не е много стока. Ама искам да ви питам: след колко време се прави почивка и кога пак се продължава да се приема? :?:

DownloadVirus
06-14-2011, 09:32
Да,намираме се на приказки.Направо стани един фитнес инструктор.
От твоите пропаднали инструктори 150% знам и изглеждам по-добре :)
Общо взето барат ми меча :)