PDA

View Full Version : Този път "новинарите" прекалиха...



Rorschach
04-24-2011, 09:52
http://www.teenproblem.net/news/s/28413.html


"Христос Воскресе" за шестима по-малко
дата: 24.04.2011 | 12:30
автор: Ралица
"Христос Воскресе" за шестима по-малко

Късно тази нощ, при инцидент в Симеоновград, загинаха шест души на възраст между 17 и 19 години. Измежду загиналите са пет момчета и едно момиче, които за били урадени от автомобил, съобщиха от МВР.

Карайки с висока скорост личния си автомобил Опел Вектра, 23-годишен мъж се урадил в стълб. След удара колата се завъртяла и помела преминаващи пешеходци. Случката се развива на ул. "Съединение" около 23:50 часа, точно на връх Великден.

Загиналите са от София, Стара Загора и Симеоновград.

Освен шестимата загинали има други двама ранени, които са настанени в болницата в Харманли.

Шофьорът на возилото пък е настанен в Пловдивската болница с опасност за живота. Той е возил двама души в колата си, които са без опасност за живота.


От много време има критики спрямо новините в сайта, но обикновеното скудоумие и простотия бяха лесни за преглъщане, а правописните и стилистични грешки - почти изчистени.

Няма да коментирам и тенденциозните "материалчета" и откровените глупости, които се пропагандираха и аргументираха с "група учени" или подобни имагинерни източници.

Не, днес ще говоря за адски циничното и обидно заглавие, което Ралица си е позволила да "излюпи" и изцвъка в сайта. Надявам се, че някои от вас осъзнава, че има неща като етика и тя важи също и в опитите на някой да се прави на журналист. Подобна пошлост е недопустима и е крайно време да се вземат мерки от страна на някой отговорен фактор и да се подбират материалите, за да не се наложи да се взимат друг тип мерки спрямо подобни простотии.


Шокиран съм от липсата на каквато и да е етика и морал в авторката. Надявам се, че ще има взети мерки, защото подобни неща са недопустими, особено от сайт, който има претенции за нещо.

catalogueofanger
04-24-2011, 09:55
Тъй като ще ми изтрият мненията под статията, така както се случва почти всеки път, когато се опитвам да коментирам материал, ще го напиша и тук.

Искам да добавя, че всеки един материал на Ралица е шокиращ, не става дума само за последния, който обижда и е гавра с паметта на трагично загиналите младежи.

90 % от материалите, които се пускат под формата на новина са или "закъснели" и съответно тотално ненужни или абсолютно не съобразени с аудиторията в сайта. Недопустимо е такова отношение.

Веднага да се предприемат мерки.

machoka
04-24-2011, 10:19
Редактирах заглавието.

Ще и направя забележка.

Rorschach
04-24-2011, 10:19
Името беше променено, но искаме да се вземат мерки и да се извини авторката, аз си имам и скрийншотче на "новината", за да няма мишкуване.

machoka
04-24-2011, 10:22
Ще се извини, никой няма за цел да се гаври с паметта на загинали хора, в случая беше крайно неуместно заглавието.

miloto_girl_4e
04-24-2011, 13:45
Наистина заглавието беше доста неуместно от моя страна, но докато писах новината бях толкова нервирана на този човек, че ... явно под влиянието на емоцията съм написала тази глупост... после отидох на гробища по случай Великден и се усетих каква простотия съм направила, но докато се върна вие, за моя радост, бяхте реагирали. Казвам за моя радост, защото наистина щеше да е тъжно да подминете такова гадно заглавие.. Наистина се извинявам, но ми стана адски криво на този празник от какво са били сполетени хората и... наистина съжалявам.. Заглавието определено НЕ е гавра с починалите хора, това вече е доста крайно да го мислите.

Благодаря ви за направената забележка, ще я взема под внимание и ще избягвам да пиша такива теми, защото явно ги приемам доста навътре.

Христос Воскресе, пожелавам ви Весели празници и дано боракът се падне у вас :)

Nakadah
04-24-2011, 18:41
Ралица, пич, защо подяволите ни триеш мненията? Защо не приемаш критика? Как ще се научиш да пишеш статии? А?

miloto_girl_4e
04-24-2011, 18:56
Ралица, пич, защо подяволите ни триеш мненията? Защо не приемаш критика? Как ще се научиш да пишеш статии? А?

Това, че едно мнение на моя статия е изтрито, не значи непременно, че съм го изтрила аз... Както виждаш съм си взела бележка, ще го докажа в бъдеще, надявам се :)

Nakadah
04-24-2011, 19:20
Майна, това ти бе втората лъжа до тука.

miloto_girl_4e
04-25-2011, 12:11
Майна, това ти бе втората лъжа до тука.


Виждам, че явно си негативно настроен тези дни, а не е хубаво, защото все пак е Великдeн ;)
Аз не лъжа, ти ако искаш вярвай! :)


Лек и ползотворен ден ти пожелавам :)