PDA

View Full Version : Сваляне на боя



LeDa
04-24-2011, 12:47
1. Да, знам, че вероятно има такава тема, излезна ми, когато търесих в Гугъл, но информцията е доста стара пък и за всеки човек е индивидуално.
Така.. към въпроса.. От околко година и нещо се боядисвам - първо беше безамонячно русо ( което предполагам вече е израснало), след това покрих тоя цвят с кестеняво, и последния вече цвят е лешник (и той е безамонячен, но пък боята беше скъпа и не знам дали ще падне толкова лесто). Естественият ми цвят е тъмно русо. Какви продукти да използвам, за да падне боята по-бързо, или пък бях чувала за един продукт на Виталитис за премахване на боята, без да порменя естествение цвят. НЕ искам да я обезцветявам, няма да се боядисвам отново, просто искам естествение си цвят. Абсолютен абсурд е и да я оставя да порасне - косата е нещото, за което си полагам най-много грижи и харча най-много средства, няма начин да я оставя да расте така. :o Благодаря за отговорите! :-)

Bloodlust
04-24-2011, 17:54
Чувала съм, че маска от кисело мляко помага. Също от хининовата вода някои бои падат по-бързо. Може да я изплакнеш с лимон и водка. Никой не може да ти каже със сигурност какво ще подейства, трябва да пробваш. Но мисля, че за тъмно руса коса най-добрия вариант е да израсте сама.

FuckingFreak
04-24-2011, 18:00
Нямаше ли нещо като "пране на коса" при фризьори? Разпитай..
Вярно, не е най-евтиното нещо, обаче щом казваш, че полагаш грижи и влагаш най-големите средства в косата си, това няма да те спре..

malka_sladkka
04-24-2011, 18:14
Пробвай маска с кисело мляко, яйце (жълтък) и сода, но не прекалявай със содата, щото изсушава доста... За това се сещам за сега, като цяло прави си повече маски. Друг варянт е да боядишеш косата си в близък до естествения ти цвят и да израсте така :)

ri41
04-24-2011, 19:17
Нямаше ли нещо като "пране на коса" при фризьори? Разпитай..
Вярно, не е най-евтиното нещо, обаче щом казваш, че полагаш грижи и влагаш най-големите средства в косата си, това няма да те спре..
с пране няма да стане, така няма да и остане естествения цвят, а ще се получи нещо рижаво (неопределено в/у което задължително се слага боя) ако си искаш твоя цвят си прави от тези маски с кисело мляко и се подстригвай по-често и това е всичко