PDA

View Full Version : Kickbox или Karate!



swider
04-24-2011, 19:35
Кажете кое е по-добре да практикувам,тъй като съм на 15 години.Късно ли е да започвам с карате,защото чух, че отначало в каратето си никой, докато в кикбокса се навлиза бързо.Благодаря предварително!

awerw
04-24-2011, 19:46
Кикбокс :)

swider
04-24-2011, 19:50
И можете ли да кажете ,защо е по-добре! :-D

swider
04-24-2011, 19:53
И можете ли да кажете ,защо е по-добре! :-D

awerw
04-24-2011, 20:00
Не мога :D но ти питаш кое е по-доброто и аз си давам личното мнение 8-) На мен по- ми харесва кикбокса :)

firstdiesel
04-24-2011, 20:07
Ако каратето е Кудо, тогава карате ...
Кикбокса е по-прост, а простите неща работят ;)
И в каратето не се млатите по главата и като дойде време да се биеш, те сритват 8-)
Кикбокса представлява бокс с ръцете и карате с краката ...

ZipFail
04-24-2011, 20:16
Отиди на място и гледай тренировките ;)

От карате до карате(същото и за кикбокса) разликата може да е от земята до небето, всичко зависи от треньора ти и от тебе, самото БИ е на второстепенно място..

StringTheorist
04-25-2011, 08:57
Зависи за какво карате говориш, но приемам, че говориш за киокушин (ако говориш за друг тип карате, информацията долу няма да е изцяло вярна)...

Накратко казано: кикбокса е по-добър ако искаш да се научиш бързо и ефективно и не ти пречи, че ще изгубиш мозъчни клетки. Каратето може да е много неефективно ако не го разбираш добре, но е нещо като начин на живот и е приятно (въпреки че има много неприятни моменти).

В каратето напредваш по-бавно, изисква се повече акъл за да усвоиш всичко добре (и добри учители), освен това в началото е супер скучно - учите блокове, които изглеждат странно, за отработване на движенията са. Но ако учиш много години се очаква да си по-добър от кикбоксьор. В кикбокса се напредва по-бързо, като цяло за повечето хора сигурно е по-добре.

Каратето е и добър начин за разпускане. Освен това, докато в кикбокса си се млатят в главите, в каратето няма удари в главата, освен с крак. ПАК претърпяват доста поражения в главата по време на спаринг, но са много по-малко, отколкото в кикбокса - там може да си се удрят доста време по главите. Ако си цениш мозъчните клетки се запиши на карате или просто не играй спаринги на кикбокса.

Учил съм само карате (бих искал да уча и кикбокс). Информацията ми може да не е напълно вярна. Поправете ме ако греша някъде. Все пак не съм учил кикбокс и съм учил карате само в един клуб и не знам как преподават карате на другите места.

swider
04-25-2011, 09:10
Мерси за отговорите, ако може и още няколко мнения няма да е зле! :-D 8-)

navar
04-25-2011, 10:44
откъде си ,за да ти кажа коя школа в твоя град е за предпочитане :)