PDA

View Full Version : Срамен въпрос към момичетата



fluffy2
04-24-2011, 19:43
Поне за мен ми е неловко и неудобно да задам този въпрос но...Така де как да се бръсна долу така,че да не се порязвам (колкото и да съм внимателна пак се случва) и има ли начин да се махат така че да не се виждат подкожните (по възможност по-безполезнен)??

GotTheLife
04-24-2011, 19:49
не ги бръсни на контра

Phreak
04-24-2011, 19:59
Със самобръсначката и не на контра на вторият път ще си спец.

SisiStrange
04-24-2011, 20:29
Ходи на кола маска. Ще те обезкосмяват професионалисти и ще се сещаш изобщо за косми 1-2 пъти в месеца.

vas4e3to0
04-25-2011, 13:44
Ами за радост, на мен досега не ми се е случвало да се порежа. Просто разчитай на късмета. ;dd

AniBG
04-25-2011, 14:35
Момичето каза по-безболезнен начин.. :-o Не мисля, че в случая колата маска е най-удачното решение. :? Принципно с нея космите се отстраняват от корените, а тъй като там са по-плътни болката е голяма. :o Аз иначе се обезкосмявам с епилатор, но с главата за "подстригване" - реже косъмчетата, а не ги дърпа!

Giosterica
04-25-2011, 15:02
Ако не понасяш болката от кола маската, може да си вземеш крем депилатор за интимни части...

LegaCalcio
04-25-2011, 20:08
:( да не се бръсне на контра ли ... хахах, нали ще боде ...

:P
1- бръснеш отгоре надолу
2- бръснеш отдолу нагоре (контра) БАВНО, с много КРЕМ/ПЯНА!

s3nsual
04-25-2011, 20:24
Момичето каза по-безболезнен начин.. :-o Не мисля, че в случая колата маска е най-удачното решение. :? Принципно с нея космите се отстраняват от корените, а тъй като там са по-плътни болката е голяма. :o Аз иначе се обезкосмявам с епилатор, но с главата за "подстригване" - реже косъмчетата, а не ги дърпа!
Първия път когато отидеш на кола маска - боли повече , но след това се свиква. За мен това е най-ефикасния начин , освен това болката не е голяма .

anonymous708973
04-26-2011, 08:51
Момичето каза по-безболезнен начин.. :-o Не мисля, че в случая колата маска е най-удачното решение. :? Принципно с нея космите се отстраняват от корените, а тъй като там са по-плътни болката е голяма. :o Аз иначе се обезкосмявам с епилатор, но с главата за "подстригване" - реже косъмчетата, а не ги дърпа!

Добре, не се ли виждат черни косъмчета под повърхността? Още не са наболи, но се виждат?
Аз се побърквам...

AniBG
04-26-2011, 08:59
Момичето каза по-безболезнен начин.. :-o Не мисля, че в случая колата маска е най-удачното решение. :? Принципно с нея космите се отстраняват от корените, а тъй като там са по-плътни болката е голяма. :o Аз иначе се обезкосмявам с епилатор, но с главата за "подстригване" - реже косъмчетата, а не ги дърпа!

Добре, не се ли виждат черни косъмчета под повърхността? Още не са наболи, но се виждат?
Аз се побърквам...
Аз нямам такъв проблем?! :-o Иначе да - възможно е, но от време на време можеш да ползваш депилиращ крем за интимни части, както споменаха по-горе, въпреки, че и той ги отразва, както епилатора със съответната глава.. :? Иначе аз бях отишла веднъж на кола маска само, че не "там" ами за краката да видя какво е.. Е тоя ужас не искам да го преживявам отново.. :shock: :D Не че съм лигла или нещо, държах се, но имам проблем, че кожата ми е страшно чувствителна, а не знам на какво се дължи това.. :( Според мен е до ген, защото и майка ми е така.. :?

anonymous708973
04-27-2011, 16:48
Може.
С майка ми сме супер кучки в това отношение - и двете адски много държим на болка.
Вчера тамън минах през козметичката - за 15 минути ме оправи и си излязох доволна и подскачаща от кеф :Д

blahblaah
05-27-2011, 20:43
абе ако се бръснеш и на контра и не винаги ще се виждат поне при мен е така защото съм светличка а долу съм направо прозрачна щото не съм си пекла дупето от 3 годишна сигурно ;дд и то си се виждат от самите корени косъмчетата дето са си под кожата но не смятам че има какво да те притеснява в това особено ако си с постоянен партньор, а ако те притеснява гледай да правите секс на по тъмничко :D

6mateto
05-27-2011, 21:43
Ех само аз ли не се щадя и се карам наред с епилатора :D btw първия път и сълзи и кръв имаше, но сега всяко едно косъмче от доло почти безболезнено изчезва :grin: :grin: :P

badsector
05-27-2011, 22:00
От колата маска след години увисва кожата. Депилиращите гелове са вредни, мисля сяра съдържаха. Бръсненето е евтиния вариант, ползваш повечко пяна, първоначално действаш по посока на косъма, после странично и накрая контра. После мажеш с кремче, ден-два, за да не излизат пъпки. Като порастнеш и намериш пари - лазерна епилация.

mrazqkindergarten
05-27-2011, 22:37
От колата маска след години увисва кожата. Депилиращите гелове са вредни, мисля сяра съдържаха. Бръсненето е евтиния вариант, ползваш повечко пяна, първоначално действаш по посока на косъма, после странично и накрая контра. После мажеш с кремче, ден-два, за да не излизат пъпки. Като порастнеш и намериш пари - лазерна епилация.

Абе аз исках да си правя лазерна, май щеше да излезе околко 150 лева и бях готова да ги дам парите, но.. На една приятелка леля и е козметичка и и беше казала, че само ставали по-рядки космите, а аз мислех, че при лазерната се махат напълно и то за години.. Верно, че звучи нереално чак, ама така бях чувала..

badsector
05-28-2011, 09:29
Махат се. Правят се няколко процедури, в зависимост от цвета на косъма и скоростта на растежа. Най-добре да търсиш по сайтовете с оферти ваучери с отстъпка. Има за по 10-15 кинта на процедура и общо ще ти стъпи 100-150 кинта. Дори и фотоепилация да е, пак ще има ефект няколко години.

vasko5467
05-28-2011, 09:31
Махат се

the_man
05-28-2011, 09:41
Фотоепилация в никакъв случай там!!! Тва е адски вредно, тъй като в тази зона се произвежда повече меланин, и един вид се облъчваш повече (въпреки че си светла)... Аз съм момче, но като се замисля мога да ти препоръчам с пинсета, ако ти се занимава... Става бавно, изнервящо и неприятно, но това си е все едно епилатор или кола-маска, но един по един косъм, след известно време ще привикнеш, не да те скубе по 50-100 косъма наведнъж... А и тези неща с увисването на кожата, раздразненията и прочее едва ли ще се проявят с пинсетата... това е

Кола-та не трябва ли повечко да пораснат за да можеш да идеш? Не трябва ли да се търпите известно време "храсти" ? Поне така съм чувал...

babity
05-28-2011, 10:03
От колата маска след години увисва кожата.

На леля ми спряха да и излизат косми преди да и провисне путката. За мен т'ва са глупости... Всички приятелки на майка ми си правят кола от най - малко 10 години и никоя не е провиснала до т'ва време.

frogster
05-29-2011, 02:10
А за лазерната епилация като отидеш трябва ли да си избръснат или да са пораснали малко космите?

Lexyy
05-29-2011, 09:39
Za men kola maska e nai dobroto resheniee, vqrno ne e osobeno priqtno no se svikva, 1viq put naistina bolii no kakvo puk tolkova sled tova pone 1 mesec i povechee nqma i sleda ot kosmi. Az lichno si pravq kola maska na vsqkade - kraka trigugulnik rucee ... nai efektivniq nachin za men, nqma da se pritesnqvam za naboli i podkojni kosumcheta :) :) :)

sladkish_14
05-29-2011, 10:20
С крем-депилатор си е най-добре.

Просто не ми казвайте, колко е голяма и малка болката с кола маска, защото при първото дърпане щях да получа инфаркт. Така че при всеки е различно, ако има хора, които могат да издържат и такива, на които след време болката им се струва по-малка, има и от тези, за които болката е нетърпима и никога не намалява ;)

anonymous708973
05-29-2011, 11:12
Махат се. Правят се няколко процедури, в зависимост от цвета на косъма и скоростта на растежа. Най-добре да търсиш по сайтовете с оферти ваучери с отстъпка. Има за по 10-15 кинта на процедура и общо ще ти стъпи 100-150 кинта. Дори и фотоепилация да е, пак ще има ефект няколко години.

Не си бил, ама говориш. Майка ми ходи на 6 от общо 8 процедури и едвам-едвам оредяха. Да не говорим пък колко над 150 лв щеше да й излезе...

badsector
05-29-2011, 11:37
При всеки е различно. Някои се справят с 6 процедури, на други им трябват над 12.

the_man
05-29-2011, 12:59
badsector е прав, зависи през какво време са процедурите, шото на процедура "загиват" само активно растящите косми, а те са само част от всички. с колко процедури ше "завариш" всички косми да растат, че да ги махнеш всички си е на шано...

GreenFairy
05-29-2011, 19:45
От колата маска след години увисва кожата.

На леля ми спряха да и излизат косми преди да и провисне п****та. За мен т'ва са глупости... Всички приятелки на майка ми си правят кола от най - малко 10 години и никоя не е провиснала до т'ва време.

Имам въпрос: А ти от къде знаеш на коя й е увиснала кожата и на коя не?

Иначе не знам дали увисва или не, не търпя много на болка, пробвала съм кола маска, но ми е прекалено неприятно. Ползвам си бръсначката и си ми е добре :)

buzzzz
05-29-2011, 20:17
Крем-депилатор

missmee
05-29-2011, 21:06
Гарантирам ти че на лазерна епилация там няма да издържиш на болката. ;) Била съм на лазерна епилация, вярно не за там долу и боли доста все едно ти се забиват игли в кожата, така че това не е за всеки..А колкото за безопасността, безопастно е стига лазерната епилация да се извършва от лекар, притежаващ удостоверение за ползване на техниката :)
Освен това, да ще ти излезе солено и то да ти кажа само за една процедура отиват около 100-тина лева, а да не говорим че след една процедура няма почти никакъв ефект.Трябва да се ходи редовно първите няколко месеца и вече по - нататък си е строго индивидуално.

missmee
05-29-2011, 21:17
А за лазерната епилация като отидеш трябва ли да си избръснат или да са пораснали малко космите?
Трябва две седмици преди процедурата да си почнала да ги бръснеш и не не е нужно да са порастнали..

xch0colategiirlxx
06-03-2011, 19:45
Не знам аз ги махам с самобръсначка.Така ми е най - лесно.Но и мене ме дразнят тези косми под кожата.Мисля да отида на кола маска, но...

ellsss
06-03-2011, 21:10
кола маскаа :)

bonbona102
06-09-2011, 07:23
И аз имах същия въпрос до вчера обаче не се сдържах и ги махнах.Как ли ? Ами има един евтин и ефикасен начин значи вземаш 1 самобръсначка ако искаш може да си вземеш гел за бръснене,но аз опитах със сапун слагаш и започваш.Ако не те е страх може да го направиш и големите срамни устни ако го направиш трябва да е много внимателно за да не стане някой фал.И изобщо не боли.

GossipGirl89
06-09-2011, 10:42
Като почнете да се превземате с тая кола-маска... Да, има болка и наистина първите няколко пъти е доста неприятно, но след това, повярвайте, се свиква и започва да не ти прави впечатление. Аз си правя кола от 7-ми клас и кожата ми по принцип е адски чувствителна - от най-малкото се зачервява и на болка не мога да нося въобще... Щом съм изтърпяла колата и все още продължавам да я търпя всеки месец, макар че вече болката е почти минимална и не ми прави впечатление, значи не е толкова страшно :) Който както си прецени де, но за мен лично това е най-доброто решение като изключим лазерната епилация - тя е скъпичка и не всеки може да си я позволи.

redfox0111
06-09-2011, 10:59
:P
1- бръснеш отгоре надолу
2- бръснеш отдолу нагоре (контра) БАВНО, с много КРЕМ/ПЯНА!



+1 :wink:

BigFakeSmile
06-10-2011, 06:53
Трай бабо за хубост, отиди на козметик - кола маска, първия път боли, после се свиква и не ти прави впечатление.

anonymous708973
06-10-2011, 07:31
Гарантирам ти че на лазерна епилация там няма да издържиш на болката. ;)

А аз ти гарантирам, че на кола маска боли три пъти повече.
Майка ми ходеше на лазерна и каза: "Абе, не е приятно, малко щипе, но изобщо не боли, по-скоро е дразнещо."

malkasladkaku4ka
06-10-2011, 08:56
бавно със самобръсначка , не пести крема и после се намажи с одеколон или ракия :)

DarkTemplar
06-10-2011, 11:14
после се намажи с одеколон или ракия :)
За предпочитане пърцуца. :D

DiamondEye
06-10-2011, 13:14
Кола маска-гладка си,растат по-бавно,а болката намалява с времето ! Кола маска ... първият път след бръснене ще боли малко, но после не ! :)

DiamondEye
06-10-2011, 13:18
Гарантирам ти че на лазерна епилация там няма да издържиш на болката. ;)

А аз ти гарантирам, че на кола маска боли три пъти повече.
Майка ми ходеше на лазерна и каза: "Абе, не е приятно, малко щипе, но изобщо не боли, по-скоро е дразнещо." Аз ходя на лазер ... няма да издържи ако са и дълбоки косъмчетата ... Може да пробва .. но първо ходи на кола маска за да ги почистиш малко .. И после избираш или ласерна и бръснене или кола маска... кола маска+ лазерна=много вредно !

playboyche
06-10-2011, 20:27
Ходи на кола маска. Ще те обезкосмяват професионалисти и ще се сещаш изобщо за косми 1-2 пъти в месеца.
хич ама хич не съм фен момичетата да си показват путката на ляво и на дясно!!!!!!!!!!!!!! просто няма нужда да се контри за мен е ИЗЦЯЛО курвенско да си показваш интимностите пред друг освен генеколога и приятеля!

aa77
06-11-2011, 11:09
квото и да правиш никога след като си се минала доло не ходи на кола 8)

anonymous708973
06-11-2011, 11:11
Ходи на кола маска. Ще те обезкосмяват професионалисти и ще се сещаш изобщо за косми 1-2 пъти в месеца.
хич ама хич не съм фен момичетата да си показват п****та на ляво и на дясно!!!!!!!!!!!!!! просто няма нужда да се контри за мен е ИЗЦЯЛО курвенско да си показваш интимностите пред друг освен генеколога и приятеля!

Добре, тогава избирай между вечно наболи косъмчета и курвенско поведение, щом така го наричаш (нищо че козметичката е жена, нали..).

chronic
06-11-2011, 11:18
Ходи на кола маска. Ще те обезкосмяват професионалисти и ще се сещаш изобщо за косми 1-2 пъти в месеца.
хич ама хич не съм фен момичетата да си показват п****та на ляво и на дясно!!!!!!!!!!!!!! просто няма нужда да се контри за мен е ИЗЦЯЛО курвенско да си показваш интимностите пред друг освен генеколога и приятеля!Това са комунистически разсъждения.В този забързан и модерен свят по-неприемливо е да НЕ ги показваш,отколкото да ги показваш.Голотиите на една жена са красота за мъжкото око,нещо красиво каквото и да е било винаги се показва,защо не и именно тези неща?
Понякога имам чувството че във форума преобладават хората от третата възраст.
Мен лично ми е приятно да видя предизвикателно и секси облечено момиче,както и на нея ще и е приятно някой млад пич като мене да я загледа,така че нищо лошо не виждам.

jenatanadqvolaa
06-11-2011, 13:06
Тоя па кви курви те гонат па тебе,бе...пред гинеколога (мъж) може , но пред козметичка(жена) не може... :-D :-D какво мислене имате днешната младеж не е истина :razz: :D :D а за бръсненето първо надолу после нагоре но с много много пяна и в двата случая и гледай бръсначката да ти е хубава , а не някоя с 1 ножче без овляжняваща лента задължително нея трябва да я има...

MojoJojo88
06-11-2011, 15:56
Ходи на кола маска. Ще те обезкосмяват професионалисти и ще се сещаш изобщо за косми 1-2 пъти в месеца.
хич ама хич не съм фен момичетата да си показват п****та на ляво и на дясно!!!!!!!!!!!!!! просто няма нужда да се контри за мен е ИЗЦЯЛО курвенско да си показваш интимностите пред друг освен генеколога и приятеля!
Леле, колко си смотан :razz: :razz: :razz:

didkata1213
06-11-2011, 18:23
може да пробваш с епилатора(само горната част разбира се) така поне там ще си обезкосмена за по дълго време

myrapture
06-11-2011, 18:50
колата маска е наи-доброто решение!аз ходя от 5-6 години.Направих грешката да ги бръсна преди около 3 години за 4-5 месеца и после не ми се вярваше от болка.И без това бръсначът не ми се струва най-хигиеничният вариант(като си представите че има много момичета които ползват една бръсначка за всичко :X ) Да много боли но при мен свършва за точно 6 минути и после по 2-3 седмици съм абсолютно гладка!

dqvolski_angel
06-12-2011, 11:00
Купи си качествена самобръсначка, не за по 1лв. Лично аз ползвам Gillete Venus Riviera. Главичката й е много подвижна, има 2 меки възглавнички и овлажняваща лента. Като бръснеш, го прави бавно и не натискай - ножчетата са си остри(стига на 30 дни да сменяш бръсначката). Ако трябва се разкрачвай, клякай, ползвай и другата ръка да наместиш кожата, минавай леко и внимателно и скоро ще станеш про. гаранция
п.с. за врастналите косъмчета от личния си опит те съветвам просто да си избереш 1 начин за обезкосмяване и съответния специален интимен крем за след това. Аз когато редувам бръснене с кола маска или епилатор ми се появяват мн. такива косъмчета.

DiamondEye
06-12-2011, 13:56
Ходи на кола маска. Ще те обезкосмяват професионалисти и ще се сещаш изобщо за косми 1-2 пъти в месеца.
хич ама хич не съм фен момичетата да си показват п****та на ляво и на дясно!!!!!!!!!!!!!! просто няма нужда да се контри за мен е ИЗЦЯЛО курвенско да си показваш интимностите пред друг освен генеколога и приятеля!
Леле, колко си смотан :razz: :razz: :razz: Нали :razz: +1