PDA

View Full Version : Сънна парализа



RoSKo0o0
04-24-2011, 20:59
Съвсем случайно попаднах на едно мнение тук във форума. Та... в квартирата съм си аз... самичък съм естествено и по едно време се събуждам и само очите отворени и тялото нали неподживно (нали това е то СП-то) и усещам как някой ме ръчка по гърба... нали не е нормално ръчкане, усещането не е като на живо (боже то, ако беше наживо щях го смачкам тоа 8-) ) иии след малко заспах пак ли ко стана и легнах и ок всичко... та въпроса ми е на вас случвало ли ви се е нещо подобно. Направо е freakin awesome... лудо преживяване :) Не че искам да се повтаря пак де 8-) щото си е и страшно, ама съм спортист и мускулите ми имат нужда от почивка, а не някви демони гейове или нимфоманки разни да ме ръчкат у другия свят :grin:

Auriss
04-24-2011, 21:11
усещам как някой ме ръчка по гърба

Я си кажи честно ,не се срамувай - по гърба ли беше или малко по-надолу :razz: :razz:

Иначе на въпроса ти - не ,не ми се е случвало подобно нещо. Виж ,мускулни спазми съм имал доста пъти през нощта ,особено докато още спортувах ( :oops: ) и боли зверски ,ама такова нещо никога.


НО - имам обяснение -






Може духът ти да напусне тялото ти и да не се върне, веднъж при мене тъй стана, но после се вселих обратно.

Чакай ,чакай. Това е интересно. Значи ако сте ти и твой приятел примерно и напуснете телата си ,можете ли да си ги размените ?

Ще внимавам като медитирам ,че да не ми свиеш черупката. Откъде да те знам дали не обикаляш из небитието ,издирвайки нищо неподозиращи хорица ,които да обладаеш :razz: :razz:Да, ще posses-вам атеистите и ще им правя inception :lol:

опасен транссексуален рецидивист - както сам можеш да се убедиш :-D

NomNomNom
04-24-2011, 21:32
При мен се е получавало , веднъж , беше голям ужас .
Съвсем умишлено се опитвах да изпадна в това състояние, ама не вярвах , че ще се получи някога .
Отворени очи , неподвижно тяло , опит за мърдане - всичко се тресе.
После ме беше страх да заспивам седмици наред.

Auriss
04-24-2011, 21:45
И как по-точно изпадна в това състояние умишлено ?

*искам да пробвам, затова питам :D *

RoSKo0o0
04-24-2011, 21:49
Това е нормално състояние. Всмисъл не е измислица или нещо ненормално. Случва се от много нерви или прекалена преумора. Можеш да изпаднеш в него, ако си вглабен в това преди да заспиш. Не ти го препоръчвам... защото тялото ти е неподвижно, искаш да се мърдваш... усещаш чуждо присъствие, усещаш бутане... и всичко, но не можеш да се мръднеш, тогава идва момента на страха и подсъзнанието ти изкарва всички страхове на показ... филм на ужасите... не е особено приятно, дори си е доста страшно.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis

Повече информация. Според някои това са демоните.. т.е. тялото ти е тук, умът ти е в друго измерение... всмисъл в "страната на сънищата" и случващото се там се предава върху теб. При мен например.. обстановката беше в квартирата ми... отварям очи в една точка и това е. Деба мааму :Х

NomNomNom
04-24-2011, 21:58
И как по-точно изпадна в това състояние умишлено ?

*искам да пробвам, затова питам :D *
Да бе, и аз исках , и стана с един навик , който се създаде :D
Преди да заспя - изключвам чувствителност последователно на всяка част на тялото , изключвам слух , зрение, мислене . В главата черно и празно, една илюзия , че падаш в дупка. И в един момент просто усещаш, че не мислиш , само съществуваш и решаваш да мърдаш , ама не можеш . Тва беше при мен.

Опитах на скоро пак 4-5 пъти на рандом, ама не ми се получи пак .

Nam3less3
04-25-2011, 09:27
По време на някой фази от съня, ако спреш да сънуваш но не се събудиш(но все пак си в съзнание), ще осъзнаваш какво става, но тялото ти е парализирано и изобщо няма да може да се движиш(това е защитен механизъм на тялото).

xxxmyheroinexxx
05-16-2011, 21:57
Мен не са ме ръчкали, имах чувството, че леглото започва да вибрира откъм краката ми, но не можех да мръдна. Обзе ме страх и изведнъж всичко спря.. :(

JungleJaguar
05-18-2011, 11:16
Съвсем скоро ми се случи и баси щях да психясам.Гадно беше.На обяд легнах и уж спа,а отворих очи и все едно съм блокиран.Баси преди тва пък както си сънувах тъпотии някви коли и роднини и изведнъж сънувах някви извънземни,че ме гледат и едното си го спомням много добре високо слабо облечено със сиви дрехи имаше нещо като джобове на ръкава и като отворих очи и го мернах,че влиза в стаята движеше се бавно бях обърнат на една страна и сигурно съм сънувал,а беше истинско стаята,леглото и всичко и бях с отворени очи и не можех да помръдна и мърдах си само очите наоколо и гледах и по едно време от страх взех да дишам тежко щях да се задуша все едно си блокиран и тва извънземното си спомням че се движеше бавно и застана до мен и стои ама отстрани мен а аз с периферното зрение го виждам и щях да психясам заклевам се взех да треперя щях да откача изглеждаше истинско всичко ама и го усещах истинско и гадно и страшно а телевизора даваха гала си спомням и не мога да мръдна и не знам кво стана но се събудих ли незнам събудих почти веднага на момента а на нова сделка или не даваха а уж гала даваха кога минаха толкова бързо тез часове беше обяд не незнам но не искам пак да се повтаря никога

TheMightyNadenica
05-18-2011, 18:06
Съвсем скоро ми се случи и баси щях да психясам.Гадно беше.На обяд легнах и уж спа,а отворих очи и все едно съм блокиран.Баси преди тва пък както си сънувах тъпотии някви коли и роднини и изведнъж сънувах някви извънземни,че ме гледат и едното си го спомням много добре високо слабо облечено със сиви дрехи имаше нещо като джобове на ръкава и като отворих очи и го мернах,че влиза в стаята движеше се бавно бях обърнат на една страна и сигурно съм сънувал,а беше истинско стаята,леглото и всичко и бях с отворени очи и не можех да помръдна и мърдах си само очите наоколо и гледах и по едно време от страх взех да дишам тежко щях да се задуша все едно си блокиран и тва извънземното си спомням че се движеше бавно и застана до мен и стои ама отстрани мен а аз с периферното зрение го виждам и щях да психясам заклевам се взех да треперя щях да откача изглеждаше истинско всичко ама и го усещах истинско и гадно и страшно а телевизора даваха гала си спомням и не мога да мръдна и не знам кво стана но се събудих ли незнам събудих почти веднага на момента а на нова сделка или не даваха а уж гала даваха кога минаха толкова бързо тез часове беше обяд не незнам но не искам пак да се повтаря никога

Това са признаци на отвличане! Няма да се учудя, ако реално са те отвлекли...дори няма да се трогна ако си имал близка среща от четвъртия вид!

JungleJaguar
05-18-2011, 19:31
Брат,не ме психясвай още повече!
Кво е тва четвърти вид?
В смисъл,че ги срещаш ли кво?
Баси ахахах.Луда работа.
Въобще не вярвам на тез извънземни тъпотии,ама това е за втори път вече.
Имам още един случай,който никога няма да забравя.Бях малък и играх на телевизионна игра.Чаках съученик да дойде в 11 ч да излизаме а после да ходим на училище втора смяна.Беше точно 10:45 сутринта.Спомням си много добре,щото погледнах часовника и си казах,че имам още 15 мин.И тук идва най-странното.Както играя и да бяха минали 5 минути най-много,да 5 минути не повече,а гледам часовника и показваше 14:30 ч !!!
Брат,тва беше луда работа.
Веднага тръгнах за училище.Момчето каза,че е идвало и звъняло на вратата,ама никой не му отворил.Кво е тва?Баси никва логика няма.Никаква.И не мога да си спомня как са минали тези часове за 5 мин.Даже сега като го пиша тва и се мъча да си спомня някви детаили,ама не.Няма логика разбираш ли.

TheMightyNadenica
05-18-2011, 21:57
Брат,не ме психясвай още повече!
Кво е тва четвърти вид?
В смисъл,че ги срещаш ли кво?
Баси ахахах.Луда работа.
Въобще не вярвам на тез извънземни тъпотии,ама това е за втори път вече.
Имам още един случай,който никога няма да забравя.Бях малък и играх на телевизионна игра.Чаках съученик да дойде в 11 ч да излизаме а после да ходим на училище втора смяна.Беше точно 10:45 сутринта.Спомням си много добре,щото погледнах часовника и си казах,че имам още 15 мин.И тук идва най-странното.Както играя и да бяха минали 5 минути най-много,да 5 минути не повече,а гледам часовника и показваше 14:30 ч !!!
Брат,тва беше луда работа.
Веднага тръгнах за училище.Момчето каза,че е идвало и звъняло на вратата,ама никой не му отворил.Кво е тва?Баси никва логика няма.Никаква.И не мога да си спомня как са минали тези часове за 5 мин.Даже сега като го пиша тва и се мъча да си спомня някви детаили,ама не.Няма логика разбираш ли.

Не те психясвам! Казвам ти най-вероятния вариант! А тази случка която описа потвърждава подозренията за отвличане от извънземни! Но спокойно...не си пърия и няма да си последния! Това е кажи речи нормално. Най-много да са зели материал за изследване...Няма страшно!
А иначе:
Близки срещи от пърия вид е само...визуално да си наблюдавал НЛО или извънземен/ни.
Близки срещи от втория вид вече е да усещаш нещо свързано с тях...вятър, топлина, загуба на памет...твоето попада и тука...
Близи срещи от третия вид е когато се осъществява контакт с извънземния/те....отвличане(може би това се е случило с теб)...
Близки срещи от четвъртия вид...това е при отвличане...взема се примерно части от тъкани, органи, и тн...дори анални проби...
Близки срещи от петия вид е когато се осъществява доброволен контакт между двете страни...човешкия и извънземия вид!

djipsito
05-18-2011, 22:29
^ Има филм "Четвъртият вид", честно казано аз много се филмирах като го гледах, така е представен все едно е по действителен случай (не знам дали да вярвам..по-скоро се опитвам да не вярвам)...

А тва за времето... сетих се за една история, която бях чела в Интернет леле, тръпки ме побиха отвсякъде, казвам ви, нещо подобно е, ако я намеря ще ви я копна. На тая история вече повярвах... :D А може и да съм наивна филмарка ама.. не знам, като я намеря ще ви дам вие да си прецените ;р

TheMightyNadenica
05-19-2011, 08:31
^ Има филм "Четвъртият вид", честно казано аз много се филмирах като го гледах, така е представен все едно е по действителен случай (не знам дали да вярвам..по-скоро се опитвам да не вярвам)...

А тва за времето... сетих се за една история, която бях чела в Интернет леле, тръпки ме побиха отвсякъде, казвам ви, нещо подобно е, ако я намеря ще ви я копна. На тая история вече повярвах... :D А може и да съм наивна филмарка ама.. не знам, като я намеря ще ви дам вие да си прецените ;р

Ами този филм "Четвъртият вид" е по действителен случай. Дори в трейлара го казват! Понеже бяха много зачестили случайте на отвличане в Аляска(май така беше) и по този случай са решили да направят филм!

djipsito
05-19-2011, 12:49
^ Да, до последно и аз мислех, че е по действителен случай, просто някъде чух, че само е направен да изглежда така... И за тва не знам на кво да вярвам... за тва пасувам ;р

Иначе, в Аляска се развиваше действието, да.

ПП: За историята с времето... не знам как да я намеря, ама ще ровя още ;д

Pa3yMeH
05-20-2011, 13:03
Брат,не ме психясвай още повече!
Кво е тва четвърти вид?
В смисъл,че ги срещаш ли кво?
Баси ахахах.Луда работа.
Въобще не вярвам на тез извънземни тъпотии,ама това е за втори път вече.
Имам още един случай,който никога няма да забравя.Бях малък и играх на телевизионна игра.Чаках съученик да дойде в 11 ч да излизаме а после да ходим на училище втора смяна.Беше точно 10:45 сутринта.Спомням си много добре,щото погледнах часовника и си казах,че имам още 15 мин.И тук идва най-странното.Както играя и да бяха минали 5 минути най-много,да 5 минути не повече,а гледам часовника и показваше 14:30 ч !!!
Брат,тва беше луда работа.
Веднага тръгнах за училище.Момчето каза,че е идвало и звъняло на вратата,ама никой не му отворил.Кво е тва?Баси никва логика няма.Никаква.И не мога да си спомня как са минали тези часове за 5 мин.Даже сега като го пиша тва и се мъча да си спомня някви детаили,ама не.Няма логика разбираш ли.

Някой да е имало във вас ? Или ако си сънувал ?

JungleJaguar
05-20-2011, 16:57
Брат,никой нямаше и 100 % не сънувах.Играх на играта,погледнах часовника,видях,че имам 15 мин,продължих да играя и след 5 минути,изведнъж са минали няколко часа.Нямам никакъв спомен за нищо.Мъча се даже и сега да си спомня нещо,но не и не.Баси,наистина откачена работа ахахахахах.Тва кат филмите бе брат.Някой върви по обезлюден път,появява се светлина,отвличат го,връщат го,а той пак си върви и нищо не помни,а са минали часове аахахахах баси ако наистина са ме отвлекли.И то 2 пъти ахахахах.Харесали са ме ахахахах.Смея се,ама ако наистина видя извънземни и умирам на място,няма и да мръдна даже,а напрао ше откача от страх и умирам.Баси откачената работа.

Pa3yMeH
05-20-2011, 17:47
Или си фейлнал епично на играта и си припаднал :D

Странно наистина. Но предполагам, че трябва да се очакват такива неша :)

scrooper
05-20-2011, 22:53
гадост... да те отвлекат без да те питат :-x
а относно сънната парализа- да, има си научно обяснение, но 100 на 100 има и друга страна- демони ли са, извънземни ли са, нз, обаче е нещо в повечето случаи ГАДНО. Макар че аз вече се научих да не се стряскам особено от тея парализи. Като ми се случи, гледам да не анализирам много- много (и да чакам да се появи баба Яга през вратата :D ), ами се старая да се отпусна напълно и веднага затварям очи ( а сега си представете така да сте парализирани, че да не можете дори да затворите очи :razz: ) Охх, след малко пак ще трябва да прилагам споменатия метод :/

magchev
05-23-2013, 19:08
Това ми се случва доста често...ии си е доста страшничко, щото имам доста халюцинации...онзи ден ми се случи..сънувах нещо, беше някакъв кошмар, знаех, че сънувам, исках да се събудя..ии да събудих се, но бях парализирана..само очите ми се мърдаха...нормално е да имаш халюцинации, да чуваш гласове и да усещаш разни работи..присъствия и някви такива глупости ;д.. иначе много често ми се случва ии вече се плаша от това...

nqmaznacheniee
05-24-2013, 09:37
случвало ми се е няколко пъти, треса се целия и правя отчаяни опити да помръдна някоя част от тялото си. И точно, когато усещах, че ще експлодирам (така да го кажа :D) се събудих. Сънища по принцип помня само няколко минути, след като се събудя и единственото, което помня е, при втория път когато ми се случи, някой чукаше доста силно на вратата, след което тръгна да се отваря и не помня нищо вече. Може и да съм се събудил точно тогава. След първия път бях доста уплашен, но се разрових в нета и видях, че няма нищо страшно. Честно казано по принцип имам проблеми със съня и след като ми се случваше си спах 8-9 часа без изобщо да се пробудя, така че бих желал още такива случки :D

Fisherman
05-25-2013, 10:32
тва става защото тялото произвежда някво вещество,което блокира мускулите,та когато сънуваш че тичаш и скачаш,да не го правиш в леглото

Estrella64
01-08-2014, 11:49
Здравей! Това на мен започна да ми се случва също с неподвижността и с ръчкането по гърба.и въпреки ,че знам ,че тов ане е реалност си казвам ''Боже това е толкова истинско''! Първият път чувах една музика сякаш беше истинска в стаята ,а я нямаше..

Estrella64
01-08-2014, 11:51
олее това ми се случи и на мен ! Значи не съм единствена! Седя си гледам вечерта телевизора и изказва изведнъж и някви лилави светлинки . И викам на мама кой е изгаснал телевизора ,защо е изключил ,а тя ми каза ,че ходила до тоалетна и го изключила..е кога това бее :D

bsdirty
01-08-2014, 17:43
Случвало ми се е няколко пъти, но съм се обяснявал в една друга тема и не намирам за нужно да обяснявам и тук :)

RiB
01-24-2014, 12:11
http://vbox7.com/play:182f9f1ea0 - тук доста добре е обяснено, а и малко страшничко :) Но наистина е много кофти преживяване...

Marseille
01-24-2014, 14:54
А, в каква поза сте, когато се случва тази парализа? По гръб, корем, напреки :D

RiB
01-25-2014, 09:03
Аз бях на една страна xD *the perfect position for rape* lol

insprbL
01-27-2014, 20:54
съната парализа може да ви отвори доста врати към осъзнатото сануване, само че първите няколко пъти си е супер страшно :D

npp
01-28-2014, 13:24
едно е да правиш добро, друго е да причиняваш зло, така че независимо къде се намирате, редно е да не правите зло на другиго, а откъде сте сигурни, че отваряното чрез демонично въздействие съзнателно сънуване ще ви даде възможност да правите само добро в света на сънищата?!

insprbL
01-28-2014, 14:18
ами това е въпрос на възприятия, границата между доброто и злото е много размита, и всичко е относително, истинския въпрос е дали психиката би го понесла, и дали това което жертваш си заслужава за това което ще получиш ;)

ma-ri-a
02-23-2014, 07:51
Здравейте!Казвам се Мария.Докато отново търсих информация за сънната парализа попаднах във този форум и реших да се регистрирам за да ви разкажа моите преживявания свързани с нея и това какво аз разбрах от всичко.Първо ще започна с това че аз съм вярваща не до степен да не излизам от църквите и на всеки празник да ходя и да паля свещи,напротив даже.Никога не съм търсила причина да вярвам,тя вярата просто си я имам.Всичко започна преди близо година и половина,легнах до сина ми който тогава беше на 3 години за да го преспа по лесно но съм заспала и аз със гръб към него.По едно време се събудих от силен шум в ушите,неуписуемо бучене в главата,опитах се да помрадна но не успях,очите ми бчха отворени тялото ми сковано,в този момен първото което ми мина през главата е детето и тогава вложих цялата си енергия да се обърна към него,успях,прегърнах го и съм заспала,но това остава като ярак спомен и до сега.Случва ми се често на етапи през няколко месеца.Но като почнат са всеки ден,винаги когато легна на обяд никога не ми се е случвало вечерта и винаги е при събуждане никога преди да заспя.Опитвам се да си отворя на цяло очите но не мога затварям ги все едно съм в сън ,но знам че е реално,всеки път виждам обладани хора и че им правя екзорсизъм,казвам молитвата Отче наш,но никога до края защото не я знам,както беше и действително.Един път като преминах през това станах с адското чувство за страх имах чувството че има нещо в дома ми,бях сама и тогава реших,отивам на църква,Отидох свещеника ми обърна голчмо внимание сигурно ходих 2-3 пъти при него говорихме си сигорно по 1 час,изповядах се,постих,взех причастие всичко това го правех за първи път в живота си.Според свещенника може би са демонически вмешателства ,не обладаване уточнявам.Както и да сънната парализа не спря,но аз се чувствам по спокойна,не ме е страх научих молитвата отче наш и я казвам цялата след което всичко ошумява бързо.Но аз мисля,просто за себе си реших че е така,може би ивие сте чели и чували за опитност извън тялото и че преди да се случи в нчкои случаи е предхождано от парализа.За мене е това астрала се опитва да излезе ,но понеже едната част от мозъка е будна ,а всички знаем че той е свързан с материалния
свят,заблудите и т.н.,се включват рецепторите ни за срах от неизвестното,което е заложено във всеки човек и наяве излизат страховете ни ,дори неосъзнати.Някои хора в това състояние виждат извънземни други демон седящ върху тях,трети както са написали нчкои от вас по нагоре ръчкане,местене и т.н.Истината е че,вчрвам и в демони и в извънземни нищо невъзможно няма,но според мен това е опит на тъмни енергии каквито и да са те да ни попречат да се впуснем в астралното пътуване което ще ни доближи до истинската ни същност и ще ни накара да прогледнем света с други очи.Живеем в илюзя,постоянно ни заливат с ненужна информация,която подсъзнателно улавяме.Трябва просто да бреборим страха,защото неизвестното може да е и най прекрасното нещо което ще ни се случи,някой е казал АКО ТЕ Е СТРАХ ДА НАПРАВИШ НЕЩО ЗНАЧИ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА ГО НАПТАВИШ.

bsdirty
02-23-2014, 09:17
http://vbox7.com/play:182f9f1ea0 - тук доста добре е обяснено, а и малко страшничко :) Но наистина е много кофти преживяване...

Тук е направено да изглежда малко по-страшно, от колкото наистина е.

ma-ri-a
02-24-2014, 09:24
Според мен всичко това се случва с причина ,може би е част от еволюцичта на човека нещо неизбежно.Трябва просто да прогоним страха,така ще спрат фалшивите атаки за извънземни,демони и др.,които всъщност са нашите страхове,които постоянно ни насаждат чрез филмите и др.Не че не вярвам в съществуването им,просто мисля ,че са психическа атака за да предотвратят нашето проглеждане.Защото хора които са имали опитност извън тялото разказват за друг поглед върху света,мирогледа им се променя,те самите се променят към по добро,което не е угодно на хората които ни промиват мозъците.Вярвам че ако успеем да отпуснем тялото си достатъчно и да не допускаме през това мисли които ни плашат до смърт и сме благодарни за това че точно ние имаме възможността да се впуснем в едно приключение с астрала нещаща ще придобият смисъл и всичко това ще изглежда като дар а не като наказание и тогава няма да се молим да не ни се случва,а ще го жадуваме.

GD95
02-25-2014, 22:29
Случвало ми се е и беше ужасно страшно.Първоначално просто сънувах,че съм вкъщи и имаше някакъв гаден старец в нас и ми каза,че е "икономът" на къщата...Пълни глупости,но както и да е.Събудих се за кратко и пак заспах.При второто ми събуждане обаче не можех да стана от леглото, а бях с отворени очи.За капак в стаята ми влезе този същият старец и се приближаваше към мен.Тресях се,но не можех да си мръдна ръцете и краката,просто не се контролирах.В същото време чувах как майка ми и сестра ми си говорят в хола,чувах телевизора и исках да ги извикам.Най-много се изплаших от тресенето,направо си беше гърчене.После една седмица рев и страх да не ми се случи отново...

ma-ri-a
02-26-2014, 10:06
Другия път когато ти се случи,просто се отпусни,защото този старец е начин на мозъка да те стресне за да искаш да се събудиш.Няма нищо страшно аз го преодолях и на мен нямаше кой да ми каже спокойно няма страшно,за това аз ти казвам на теб имаш големия шанс да преживееш опитност извън тялото,това е нещо което много хора се опитват да изпитат и не им се получава.Прилагат какви ли не методи,но уви нищо...а ти имаш уникалната възможност да ти се случи.Успех каквото и да решиш,страха не винаги е основателен

npp
02-26-2014, 12:39
това са окултисти, които ви въздействат от разстояние по окултен път, в такива случаи е препоръчително да се обръщате с молитва към Онзи, Който наистина е истинският Бог Отец да ви предпазва в Името на Исус, и тогава като се обръщате към злите сили казвайте: "в Името на Исус Христос зли душе махни се"

ma-ri-a
02-26-2014, 15:21
Съгласна съм с теб npp,това е много важно,което си написъл благодря ти,аз пропуснах да го спомена,може също да си казвате Кръвта на ИСУС,това също помага

DoctorSatan666
02-26-2014, 19:21
"в Името на Исус Христос зли душе махни се"


http://www.youtube.com/watch?v=tDNCkcC47eQ

Нещо подобно ли?

ma-ri-a
02-26-2014, 21:31
Не това няма нищо общо Слава Богу

DoctorSatan666
02-27-2014, 08:48
Допускам, че не си запозната с концепцията за ирония ...

Също така подозирам, че сама си си превела "out of body experience" като "опитност извън тялото", нали?

ma-ri-a
02-27-2014, 11:36
За съжаление разговорите във форумите често водят до някакви разногласия или неразбраност на страните поради простата причина че не знаеш с каква емоция е казано нещо,по същия начин сега аз мога да ти отговоря.Аз разбрах товаче иронизираш всичко писано по нагоре ,но ти по скоро не разбра смисъла на моя отговор или по скоро го разбра както си искаш.А на въпроса ти ще отговоря,постоянно правя някакви неща нямам си и на идея може и съм се впуснала в изследване.Бях усмихната докато ти отговарях ,не с иронична усмивка,нямам лоши чувства.

DoctorSatan666
02-27-2014, 12:45
За съжаление разговорите във форумите често водят до някакви разногласия или неразбраност на страните поради простата причина че не знаеш с каква емоция е казано нещо,по същия начин сега аз мога да ти отговоря.Аз разбрах товаче иронизираш всичко писано по нагоре ,но ти по скоро не разбра смисъла на моя отговор или по скоро го разбра както си искаш.А на въпроса ти ще отговоря,постоянно правя някакви неща нямам си и на идея може и съм се впуснала в изследване.Бях усмихната докато ти отговарях ,не с иронична усмивка,нямам лоши чувства.

Само дето мен не ме интересува емоционалния аспект на написаното от теб, интересуват ме твърдения и доказателства, и тяхната логическа състоятелност. Емоциите ме интересуват само дотолкова, доколкото са израз на лични необходимости и изкривяват възприятията, а оттам изкривяват и доразвитите по-късно рационализации, които повечето хора тук представят за "лично мнение". Естествено, емоционалният свят при мен никога не е бил "преобладаващ", така че извини "не-емоционалния" ми прочит. В крайна сметка няма как да се разберем адекватно - ти "мислиш" емоционално (което само по себе си е парадокс и обида към понятието "мислене"), а за мен емоциите и личните пристрастия (формирали се поради една или друга причина) не изразяват нищо съществено от гледна точка на обективната истина. Та нямаме ли еднаква отправна точка, няма как да достигнем консенсус (не че такава е целта ми, впрочем). Грешно е обаче да се счита, че и двете положения на възприемане и изразяване (емоционално и рационално) изразяват едно и също. Защото когато се преплетат емоционално и рационално, се получава привидно рационална концепция, която обаче е такава само повърхностно, а всъщност е само емоционален израз на твоите нужди, страхове, надежди, мечти и най-общо на самата теб. Но в никакъв случай една такава концепция не бива да се смята за достоверна, даже напротив - именно преобладаващия емоционален елемент доказва липсата на рационален такъв, тъй като двата са взаимно изключващи се. И това се отнася не само до религиозните възгледи, но и до най-общочовешките дилеми, отворени за всякаква емоционално-обособена интерпретация (или по-скоро спекулация). И така, във всяко форумно разногласие, написаното от теб, а и от който и да е човек, с преобладаващо емоционално "мислене", е обречено да бъде просто реакция (понеже това е същността на емоцията), провокирана от несъответствието на новопостъпила информация и вече приетата за истинна такава, което пък от своя страна води до изсмукани от пръстите аргументи, целящи не толкова да достигнат до обективната истина, а да затвърдят субективните ти разбирания за реалност, с които несъзнателно се идентифицираш. Именно тази идентификация е причината за реакция всъщност - психиката действа като един самостоятелен организъм, съществува в свои граници и поле, където разиграва своите театри на вътрешни диалози и пр.. И като всеки организъм, когато се почувства застрашен от чуждо влияние - реагира негативно, и обратното - когато има съответствие между чуждото и собственото - реагира позитивно, получава се резонанс.Затова и емоционалните хора като цяло са склонни или към консенсус или към противоборство. Съответствието е и причината за появата на организирани религии, идеологии, политически и морални и каузи и пр., а несъответствието е причина за постоянните борби между всички тях, но това е друга тема...
Когато няма съответствие и се задейства негативна емоционална реакция (изтласкване, отрицание и т.н.), висшите психични функции се блокират и се активира лимбичната система в мозъка(която е по-примитивна, от еволюционно гледище) - възприятията стават първосигнални, а действията и думите - ирационални. Обаче психиката е "sneaky little cunt"( поради липса на по-добро определение :D ), и за да си обясни действията ти и казаното от теб започва да си измисля причини и оправдания т.е. да рационализира. Ето как се създава всяка една концепция, чиято първа и основна функция е да рационализира несъзнателните, първични потребностти, на своите последователи. Но за самите последователи, това е напълно невидимо и тяхното съзнание блуждае само по повърхността. Те са напълно слепи за действителните причини, поради които вярват в една или друга идея.
Та затова емоционалният елемент във всяко едно изказване предварително дискредитира валидността на самото изказване.... защото е отражение на личните "филми", на този който се изразява, а не отразява истината.
Сега започна ли да се изяснява, защо не съм взел предвид емоцията, която си вложила в написаното?

ПП: В "Out of body experience", "experience" значи преживяване, не опитност. Затова "опитност извън тялото" звучи смешно. Просто за да знаеш...

ПП: И нека не се вкопчваме в междуличностни разпри, така или иначе и аз нямам нищо против теб или това, което пишеш. Честно казано изобщо не ми пука за теб. Коментарът ми беше оформен като обръщение само за прегледност и колорит.

ma-ri-a
02-28-2014, 14:35
Ако човек не мислеше емоционално,то тогава какъв човек би бил?И когато преживееш нещо то винаги носи със себе си някаква опитност,така че все едно как ще ги наречем.Предполагам си преживял това за което съм писала по горе за това си толкова убедителен в думите си.Аз го превживях,доказателства и факти няма как да ти изложа,тях може да ги изискаш от някой учен занимаващ се с това.Аз съм вярваща и на мен не са минужни точни науки доказващи истинността на нещата,гледам по малко да мисля и повече да чувствам.Аз се вслушвам във вътрешния си глас,а ти в разума си това са 2 различни неща.Не мисля че и ти би могъл да ми дадеш свои собствени доказателства за това което си писал,защото или си го чел някаде или това е твоето разбиране за нещата(лично мнение),което по горе наричаш изкривена рационализация.

DoctorSatan666
02-28-2014, 18:08
Така, дай да видим дали съм разбрал....

Изчитайки първата част на коментара ти, останах с впечатлението, че се опитваш да разграничиш "моето лично мнение(предполагаемо)" от "твоето лично мнение", как ти нямаш нужда от доказателства, как слушаш вътрешното си аз и пр.., а в последното изречение дискредитираш "моето мнение", като казваш, че е еднакво доказуемо с твоето,
и по този начин (приравнявайки ги) защитаваш своята позиция.
С това предвид, мисля, че "логиката" ти достатъчно се компрометира. Но е разбираемо, предвид, че
изписа един тон глупости най-вече като защитна реакция на своето мнение, което явно толкова много цениш.
"Моето мнение" всъщност не съществува, то е качествено различно от твоето, дотолкова, че не може да се
нарече мнение. Аз не знам нищо, не вярвам в нищо, не се надявам - само по-знавам някои неща, извеждам
общи принципи. За мен няма абсолютности, има само хора и всеки със своите малки истини,
гази в блатото на собствените си лъжи и лицемерие. А истините дори не са негови, просто са съответствени на това,
от което има нужда...Нали тъкмо затова ги защитава, защото са му потребни. Защото без тях е никой и нищо.
Кой от вярващите не се страхува да бъде никой и нищо? Можеш ли да загърбиш всичко, което си(мислиш, че си),
умишлено да събориш излюзорните си концепции, да "изгориш всички мостове зад себе си"?

Характерната за всеки, част от мен, която имаше нужда да вярва и да се защитава, вече израстна и
аз видях отражението на самия себе си във всичко, което мисля, искам и правя. И вече нямаше "Аз".

npp
02-28-2014, 21:03
учението на Исус е най-вярно, защото дава възможност както на вярващи(те) така и на невярващи(те) да живеят нормален и добър живот, само че без да си пречат/вредят един на друг - така може да има мир за всички, иначе могат да се изтребват дори (и) за дреболии

"Тогава, какво предимство има юдеинът(т.е. вярващият)? или каква полза има от обрязването(сиреч, от вярата)? Много във всяко(т.е. във всяко добро) отношение, а първо, защото на юдеите се повериха Божествените писания(също и: Свещенослужението). Понеже, ако някои бяха без вяра(сиреч, ако някои бяха невярващи), що от това? тяхното неверие ще унищожи ли Божията вярност? Да не бъде! но Бог нека(т.е. но нека истинският Бог) бъде признат за верен, а всеки човек лъжлив(сиреч, а всеки човек за несъвършен в сравнение с истинския Бог), според както е писано: - "За да се оправдаеш в думите Си(сиреч, за да оправдаеш Правдата Си Боже), И да победиш, когато се съдиш(сиреч, и да победиш в Делото Си - сиреч, Мисията Ти по спасяване на всички човеци/души за изобилен и вечен живот)". Но ако нашата неправда(сиреч, но ако духовното беззаконие) изтъква Божията правда, що има да кажем? Несправедлив ли е Бог, когато нанася гняв? (По човешки говоря). Да не бъде! понеже тогава как Бог ще съди света? Обаче, казваш ти, ако с моята невярност(сиреч, ако с моето духовно беззаконие) Божията вярност стане по-явна, за Неговата слава, то защо и аз, въпреки това, да бъда осъждан като грешник? И защо да не вършим зло, за да дойде добро? (както някои клеветнически твърдят, че ние така говорим). На такива осъждането е справедливо. Тогава що следва? Имаме ли ние някакво предимство над езичниците(сиреч, над невярващите)? Никак; защото вече обвинихме юдеи и гърци, че те всички са под грях(сиреч, кои като служители на греха, кои като негови жертви). Както е писано: - "Няма праведен ни един; Няма никой разумен, Няма кой да търси Бога(т.е. Онзи, Който наистина е истинският Бог). Всички се отклониха, заедно се развратиха; Няма кой да прави добро, няма ни един". "Гроб отворен е гърлото им; С езиците си ласкаят". "Аспидова отрова(сиреч, дяволска "зараза") има под устните им". "Техните уста са пълни с клевета и горест(т.е. и погибел)". "Нозете им бързат да проливат кръв(сиреч, да причинят зло на ближния); Опустошение и разорение има в пътищата им; И те не знаят пътя на мира", "Пред очите им няма страх от Бога". А знаем, че каквото казва законът(също: Св. Писание), казва го за ония, които са под закона(сиреч, за вярващите/духовните/окултистите); за да се затулят устата на всекиго(сиреч, за да бъдат изобличени всички грешници), и цял свят да се доведе под съдбата на Бога(сиреч, и цялото човечество да бъде спасено и осигурено с изобилен и вечен живот). Защото ни една твар няма да се оправдае пред Него чрез дела изисквани от закона(сиреч, чрез делата на човешката религия/духовност), понеже чрез закона става само познаването на греха. А сега и независимо от закон се яви правдата от Бога(т.е. от истинския Бог), за която свидетелствуват законът(т.е. Св. Закон/Св. Писание) и пророците(т.е. и истинските пророци), сиреч правдата от Бога, чрез вяра в Исуса Христа, за всички [и на всички], които вярват(т.е. които са верни); защото няма разлика. Понеже всички съгрешиха и не заслужават да се прославят от Бога, а с Неговата благост се оправдават даром чрез изкуплението, което е в Христа Исуса, Когото Бог постави за умилостивение чрез кръвта Му посредством вяра. Това стори за да покаже правдата Си в прощаване на греховете извършени по-напред, когато Бог дълготърпеше, - за да покаже, казвам правдата Си в настоящето време, та да се познае, че Той е праведен и че оправдава този, който вярва в Исуса. И тъй, где остава хвалбата? Изключена е. Чрез какъв закон? чрез закона на делата ли? Не, но чрез закона на вярата(също: чрез закона на верността). И така, ние заключаваме, че човек се оправдава чрез вяра(също: чрез вярност), без делата на закона(сиреч, без делата на човешката религия/духовност). Или Бог е Бог само на юдеите(т.е. на вярващите/духовните служители), а не и на езичниците(т.е. но не и на невярващите/неокултистите)? Да, и на езичниците е(т.е. и на невярващите/неокултистите е). Понеже същият Бог ще оправдае обрязаните(т.е. праведните вярващи) от вяра и необрязаните чрез вяра(сиреч, и невярващите/неокултистите чрез Своята Вярност). Тогава, чрез вяра(също: чрез вярност) разваляме ли закона(т.е. Св. Закон на вярата)? Да не бъде! Но утвърждаваме закона." Римляни 3: 1-31

ma-ri-a
03-01-2014, 06:30
DoctorSatan666 интерпретирал си грешно това което съм написала.В първата част на коментара ми просто ти зададох въпрос,защото би ми било интересно да разбера,както го наричаш ти предполагаемото ти мнение.И сках да кажа че опитност и преживяване за мен са синоними.Аз не преравнявам нищо,задавам въпросите си и отговорите буквално,съжалявам че си видял сарказъм или нещо друго в тях.Приемам чуждите гледни точки никога не съм смятала че трябва да защитавам пред някой собствените си възгледи.

ma-ri-a
03-01-2014, 06:54
npp браво.Без безверието как би съществувала вярата-просто не може.Или без лошото как бихме разбрали,кое е добро.Ние не сме никои че да съдим който и да е,всички сме равни пред БОГ.Той е единствения който ще ни съди,според милостта си,защото всички сме грешни на тази земя.Но може да се опитаме да бъдем по добри.

DoctorSatan666
03-01-2014, 09:49
DoctorSatan666 интерпретирал си грешно това което съм написала.В първата част на коментара ми просто ти зададох въпрос,защото би ми било интересно да разбера,както го наричаш ти предполагаемото ти мнение.И сках да кажа че опитност и преживяване за мен са синоними.Аз не преравнявам нищо,задавам въпросите си и отговорите буквално,съжалявам че си видял сарказъм или нещо друго в тях.Приемам чуждите гледни точки никога не съм смятала че трябва да защитавам пред някой собствените си възгледи.

Сега прочети отново последния ми коментар и по-конкретно всяка първа буква на всеки ред.... And there is your answer.

npp
03-01-2014, 12:37
npp браво.Без безверието как би съществувала вярата-просто не може.Или без лошото как бихме разбрали,кое е добро.Ние не сме никои че да съдим който и да е,всички сме равни пред БОГ.Той е единствения който ще ни съди,според милостта си,защото всички сме грешни на тази земя.Но може да се опитаме да бъдем по добри.

доброто може да се разбира и без злото, например ето как адам и ева първоначално живяли само с доброто без зло(то), понеже проявлението на злото е просто (по) съдба, не че за урок

"съдбата беше от един грях за осъждане" Римляни 5: 16

npp
03-01-2014, 13:01
Сега прочети отново последния ми коментар и по-конкретно всяка първа буква на всеки ред.... And there is your answer.

не е ли вай-кухата философия онази, която води своите последователи по път на неспасение и погибел като ги прави да не обичат другите човеци, но да търсят своята си лична полза?!

DoctorSatan666
03-01-2014, 14:22
не е ли вай-кухата философия онази, която води своите последователи по път на неспасение и погибел като ги прави да не обичат другите човеци, но да търсят своята си лична полза?!

Не знам коя е най-кухата, но християнската е най-лицемерната, защото и в нея всеки така или иначе търси лична полза. Това е така, защото някои хора извличат по-голяма полза (макар и психична) от преструвките на фалшиво милосърдие, загриженост и псевдо-морал, особенно когато са индоктринирани да подтискат вътрешните си пориви, вместо да ги осъзнаят и контролират. Делата им погледнати самостойно може да изглеждат добри, само дето човешките дела никога не бива да се разглеждат самостойно. Зад всяко действие стои личен мотив, и колкото и да се прикрива с оправдания от типа на "за спасението на човеците", "за правдата", "за Бога" и т.н., то делата на повечето вярващи(и тук нямам предвид само религиозните вярващи) са обусловени от нуждата им да проектират идеологията си над света, т.е. заради тях самите, не заради другите. Точно това води и до всякакви форми на религиозен, политически и т.н. фундаментализъм.
Всеки прави това, което смята за добро и правилно - от най-големи егоисти до най-алтруистични християни. И как би могло да бъде иначе - всеки смята че идеите му го водят към добро и правилно. Ако не е така, то значи и идеите му биха били лоши и неправилни, т.е. и самият той лош и неправилен. То е толкова първично и естествено човек да се идентифицира с идеите си, че утвърждаването на същите идеи е фундаментално за утвърждаване на самия човек пред себе си. И в крайна сметка всичко се свежда до отделния индивид - отвъд повърхностните колективни сугестии и детински оправдания винаги се разкриват жалки и пошли, лични мотиви.
От друга страна, смисъла на всяка философия, заедно с всичките й твърдения, доказателства, предположения и т.н. е да се достигне до истината... ако няма лични мотиви, ако няма добро и правилно, ако няма нужда от едно или друго нещо да бъде вярно или не, то няма нужда и от лъжи и лицемерие.

npp
03-01-2014, 17:06
Не знам коя е най-кухата, но християнската е най-лицемерната, защото и в нея всеки така или иначе търси лична полза. Това е така, защото някои хора извличат по-голяма полза (макар и психична) от преструвките на фалшиво милосърдие, загриженост и псевдо-морал, особенно когато са индоктринирани да подтискат вътрешните си пориви, вместо да ги осъзнаят и контролират. Делата им погледнати самостойно може да изглеждат добри, само дето човешките дела никога не бива да се разглеждат самостойно. Зад всяко действие стои личен мотив, и колкото и да се прикрива с оправдания от типа на "за спасението на човеците", "за правдата", "за Бога" и т.н., то делата на повечето вярващи(и тук нямам предвид само религиозните вярващи) са обусловени от нуждата им да проектират идеологията си над света, т.е. заради тях самите, не заради другите. Точно това води и до всякакви форми на религиозен, политически и т.н. фундаментализъм.
Всеки прави това, което смята за добро и правилно - от най-големи егоисти до най-алтруистични християни. И как би могло да бъде иначе - всеки смята че идеите му го водят към добро и правилно. Ако не е така, то значи и идеите му биха били лоши и неправилни, т.е. и самият той лош и неправилен. То е толкова първично и естествено човек да се идентифицира с идеите си, че утвърждаването на същите идеи е фундаментално за утвърждаване на самия човек пред себе си. И в крайна сметка всичко се свежда до отделния индивид - отвъд повърхностните колективни сугестии и детински оправдания винаги се разкриват жалки и пошли, лични мотиви.
От друга страна, смисъла на всяка философия, заедно с всичките й твърдения, доказателства, предположения и т.н. е да се достигне до истината... ако няма лични мотиви, ако няма добро и правилно, ако няма нужда от едно или друго нещо да бъде вярно или не, то няма нужда и от лъжи и лицемерие.

Исус Христос и Учениците Му са спасявали всеки срещнат нуждаещ се като са изгонвали злите духове от всеки срещнат обладан, и като са изцелявали всеки срещнат болен от всички болести, а също и като са възкресявали всеки срещнат мъртвец, и пр., при положение и, че не са чакали някой от нуждаещите се да дойде при тях, но са обхождали цялата земя за да потърсят и намерят погиващите/погиналите за да ги спасят съвършено, като именно в това се състои и цялото Им Учение представено в Библията, а ти с какво чрез твоята философия си полезен на нуждаещите се човеци в сравнение с Исус и Неговите ученици посочени в Писанието, след като нито свидетелствуваш съвършено добро(то) Слово, което да ги води към всеобщо назидание и световен мир, нито изгонваш злите духове от обладаните, нито изцеляваш болните от всяка една болест, нито възкресяваш мъртвите, нито каквото и да е от делата за изобилен и вечен живот на всички?!

"Човешкият Син дойде да спаси погиналото. Как ви се вижда? Ако някой човек има сто овце и едната от тях се заблуди, не оставя ли деветдесетте и девет, и не отива ли по бърдата да търси заблудилата се? И като я намери, истина ви казвам, той се радва за нея повече, отколкото за деветдесетте и девет незаблудили се." Матей 18: 11-13,

"дойде в синагогата им(т.е. в един от храмовете на фарисеите). И ето човек с изсъхнала ръка; и, за да обвинят Исуса, попитаха Го казвайки: Позволено ли е човек да изцелява в събота? Той им каза: Кой човек от вас, ако има една овца, и тя в съботен ден падне в яма, не ще я улови и извади? А колко е по-скъп човек от овца! Затова позволено е да се прави добро в съботен ден. Тогава казва на човека: Простри ръката си. И той я простря; и тя стана здрава като другата. А фарисеите, като излязоха, наговориха се против Него, как да Го погубят." Матей 12: 9-14,

"Исус смъмра беса(сиреч, злия дух) и той излезе от него(сиреч, от момчето); и момчето оздравя в същия час." Матей 17: 18,

"Симоновата тъща беше хваната от силна треска; и молиха Го за нея. И Той, като застана над нея, смъмра треската, и тя я остави;" Лука 4: 38-39,

"И доведоха го при Него. И като Го видя хванатият от бяс, веднага духът го сгърчи; и той падна на земята и се валяше запенен. И попита Исус баща му: Колко време има от как му е станало това? А той каза: От детинство. И много пъти го е хвърлял и в огън, и във вода, за да го погуби; но ако можеш стори нещо, смили се за нас и помогни ни. А Исус му рече: Ако можеш повярва(сиреч, ако можеш да повярваш в Онзи, Който наистина е истинският Бог)! Всичко е възможно за този, който вярва(сиреч, понеже всичко добро е възможно за онзи, който има такава вяра). Веднага бащата на детето извика, казвайки: Вярвам [Господи]! помогни на моето неверие(сиреч, помогни понеже досега бях в отклонение). Исус, като видя, че се стича народ, смъмра нечистия дух, казвайки му: Душе неми и глухи, Аз ти заповядвам: Излез от него, и да не влезеш вече в него. И духът, като изпищя и го сгърчи силно, излезе; и детето стана като мъртво, така щото болшинството, думаха, че е умряло. Но Исус го хвана за ръката и го дигна; и то стана," Марк 9: 20-27,

"доведоха при Него един хванат от бяс, сляп и ням; и го изцели, тъй щото немият и проговори и прогледа." Матей 12: 22,

"И като излезе на сушата, срещна Го от града някой си човек, който имаше бесове(т.е. който беше обладан от зли духове), и дълго време не беше обличал дреха, и в къщи не живееше, но в гробищата. Той, като видя Исуса, извика, падна пред Него, и рече със силен глас: Какво имаш Ти с мене, Исусе, Сине на Всевишния Бог? Моля Ти се недей ме мъчи. Защото Исус беше заповядал на нечистия дух да излезе от човека. Понеже много пъти бе го прихващал; и връзваха го с вериги и окови и го пазеха; но той разкъсваше връзките, и бесът го гонеше по пустините. Исус го попита: Как ти е името? А той каза: Легион; защото много бесове бяха влезли в него. И молеха Го да не им заповяда да отидат в бездната. А там имаше голямо стадо свини, което пасеше по хълма; и бесовете Го помолиха да им позволи да влязат в тях. И позволи им. И като излязоха бесовете из човека и влязоха в свините, стадото се спусна по стръмнината в езерото и се издави(сиреч, но дори и свинете били неблагоприятно засегнати, поради което Св. Дух хвърлил бесовете в "огненото езеро" и ги издавил там). А свинарите, като видяха станалото, прибягнаха и известиха за това в града и в селата. И като излязоха да видят станалото и дойдоха при Исуса, намериха човека, от когото бяха излезли бесовете, седнал при Исусовите нозе, облечен и смислен; и изплашиха се. И тия, които бяха видели това разказаха им как излекувал бесния." Лука 8: 27-36,

"И една събота Той поучаваше в една от синагогите; и ето една жена, която имаше дух, който й беше причинявал немощи за осемнадесет години; тя беше сгърбена и не можеше никак да се изправи. А Исус, като я видя, повика я и рече й: Жено, освободена си от немощта си. И положи ръце на нея; и на часа тя се изправи и славеше Бога." Лука 13: 10-13,

"И разнесе се слух за Него по цяла Сирия; и довеждаха при Него всички болни, страдащи от разни болести и мъки, хванати от бяс(сиреч, обладани от зли духове), епилептици и парализирани; и ги изцели." Матей 4: 24,

"А когато се свечери, доведоха при Него мнозина хванати от бяс(сиреч, обладани от зли духове); и Той изгони духовете с една дума, и изцели всичките болни;" Матей 8: 16,

"И в синагогата имаше човек хванат от духа на нечист бяс(сиреч, от нечист/зъл дух); и той извика със силен глас: Ех, какво имаш Ти с нас, Исусе Назарянине? Нима си дошъл да ни погубиш? Познавам Те Кой си Ти, Светият Божий. Но Исус го смъмра, казвайки: Млъкни и излез из него. И бесът, като го повали насред, излезе из него, без да го повреди никак." Лука 4: 33-35,

"И Иоан повика двама от учениците си и ги прати при Господа да кажат: Ти ли си Оня, Който има да дойде, или друг да очакваме? И като дойдоха при Него човеците рекоха: Иоан Кръстител ни прати до Тебе да кажем: Ти ли си Оня, Който има да дойде, или друг да очакваме? И в същия час Той изцели мнозина от болести и язви, и зли духове(сиреч, и въобще от злите духове), и на мнозина слепи подари зрение. Тогава в отговор им каза: Идете, и разкажете на Иоана това, което видяхте, и чухте, че слепи прогледват, куци прохождат, прокажени се очистват, и глухи прочуват; мъртви биват възкресени, и на сиромасите се проповядва благовестието. И блажен е оня, който не се съблазни в Мене(сиреч, и блажен е всеки, който не върши духовно беззаконие)." Лука 7: 19-23,

"А Исус, като извика пак със силен глас, издъхна. И, ето, завесата на храма се раздра на две от горе до долу(сиреч, всички несъвършени/лоши постановления в Божия Завет бяха веднъж завинаги анулирани), земята се разтресе(сиреч, духовните сили се разклатиха), скалите се разпукаха(сиреч, всичката вътрешна небесна власт на дявола му бе отнета безвъзвратно), гробовете се разтвориха и много тела на починалите светии бяха възкресени, (които, като излязоха от гробовете след Неговото възкресение, влязоха в светия град, и се явиха на мнозина). А стотникът и ония, които заедно с него пазеха Исуса, като видяха земетресението и всичко що стана, уплашиха се твърде много, и думаха: Наистина тоя беше Син на Бога. Там бяха още и гледаха отдалеч много жени, които бяха следвали Исуса от Галилея, и Му служеха; между които бяха Мария Магдалина, и Мария майка на Якова и на Иосия, и майката на Заведеевите синове." Матей 27: 50-56,

"Събираше се още и множество от градовете около Ерусалим та носеха болни и измъчваните от нечистите духове; и всички се изцеляваха." Деяния 5: 16,

"И народът единодушно внимаваше на това, което Филип им говореше, като слушаха всичко, и виждаха знаменията, които вършеше. Защото нечистите духове, като викаха със силен глас, излизаха от мнозина, които ги имаха; и мнозина парализирани и куци бидоха изцелени, тъй щото настана голяма радост в оня град." Деяния 8: 6-8,

"Бог вършеше особени велики дела чрез ръцете на Павла; дотолкоз щото, когато носеха по болните кърпи или престилки от неговото тяло, болестите се отмахваха от тях, и злите духове излизаха." Деяния 19: 11-12

gorosil
04-09-2014, 20:16
Сега прочети отново последния ми коментар и по-конкретно всяка първа буква на всеки ред.... And there is your answer.

Браво бе, МЪЖ! ДА ОБИЖДАШ МОМИЧЕ ЗА НЯМА НИЩО... ..ццц. Чувстваш се велик с идиоткото си държание ли, искаш да покажеш колко си умен ли, или просто си си такъв- простак. И трите ? Умен си, да . И? Кво?
Сигурно си много грозен и външно не само вътрешно, за да си такова зло същество. БАСИ ПРОСТАКА СМОТАН !


ПП. Мария, да не ти пука, светът е пълен с кретени, което и сама знаеш, разбира се ;) някои са дори интелигентни, ама кретени :v

crazyfenka
10-03-2015, 08:57
Не ,не ми се е случвало но имам тъпото усещане че искам .... Веднъж спах у една приятелка и решихме да пробваме да предизвикаме сънната парализа http://nepoznato.energetika-bg.com/2014/08/kak-da-predizvikate-osaznat-san/
Не знам казват че когато си в сънна парализа не можеш да мърдаш и може да видиш някакви неща като демони :smt096 и др.такива
е не ни се получи май но през времето докато пробвах усещах че треперя леко и се отказах и да :D :smt102

Meth
10-03-2015, 11:17
Случваше ми се всяка сутрин.
Обикновенно при сънната парализа хората виждат халюцинации, но при мен не се е случвало.
А когато се опиташ да мръднеш, понякога имаш чувството, че протича електричество по тялото ти.

Религиите имат друго обяснение за това явление.

Liora
10-03-2015, 12:28
Религиите имат друго обяснение за това явление.

Какво е то ?

Meth
10-03-2015, 14:16
Какво е то ?
Според Исляма, това са джинове (да не си помислиш за джина на Аладин, те са далеч друго нещо).
В темата ''Ислям'' спорихме за тях.

npp
10-03-2015, 15:22
Според Исляма, това са джинове (да не си помислиш за джина на Аладин, те са далеч друго нещо).
В темата ''Ислям'' спорихме за тях.

това за джиновете, дето го представи във форума, е голяма спекулация, защото и в Библията е обяснено, че истинският Бог никога не е сътворявал джинове, но "тъмнината" и нейните явления(бесовските духове) са с независим произход в това отношение, "тъмнината" е безкрайно съществуваща, никой и нищо не я е сътворявал(о), но подобно на Бог тя също е без начало и край по отношение на произход, а бесовските духове са раждани от нея...

Meth
10-03-2015, 16:40
това за джиновете, дето го представи във форума, е голяма спекулация, защото и в Библията е обяснено, че истинският Бог никога не е сътворявал джинове, но "тъмнината" и нейните явления(бесовските духове) са с независим произход в това отношение, "тъмнината" е безкрайно съществуваща, никой и нищо не я е сътворявал(о), но подобно на Бог тя също е без начало и край по отношение на произход, а бесовските духове са раждани от нея...
1. Нищо не знаеш за демоните => нищо не знаеш за джиновете.
Повтаряш едно и също нещо, но не казваш, защо Бог не е унищожил тъмнината. Да не би да няма сила ? Не мисля !
2. И в Стария Завет и в Новия се разказва за демони (джинове) - как обладават хората и как Исус и учениците му ги прогонват от телата на обладаните. Това е сходство с джиновете в Исляма. Джиновете са известни на хората още от древността. Хората са ги тачели и са ги наричали богове - това е описано в Корана.
3. Коранът е последната книга, която Бог праща за хората - като последно предупреждение и последен шанс, като източник на знание...в Корана е разкрита истинската същност на демоните (джиновете) и от къде произхождат.
4. Никъде в Библията не пише от къде произхождат демоните (почти липсва информация за тях), а това което казваш за тях е невежа хипотеза => ''в Корана е разкрита истинската същност на демоните (джиновете) и от къде произхождат. ''

Ако Бог не иска, нищо не може да създава нещо, така че вземи оная ''тъмнина'' и ''нейните'' демони и си ги...............

npp
10-04-2015, 12:53
1. Нищо не знаеш за демоните => нищо не знаеш за джиновете.
Повтаряш едно и също нещо, но не казваш, защо Бог не е унищожил тъмнината. Да не би да няма сила ? Не мисля !
2. И в Стария Завет и в Новия се разказва за демони (джинове) - как обладават хората и как Исус и учениците му ги прогонват от телата на обладаните. Това е сходство с джиновете в Исляма. Джиновете са известни на хората още от древността. Хората са ги тачели и са ги наричали богове - това е описано в Корана.
3. Коранът е последната книга, която Бог праща за хората - като последно предупреждение и последен шанс, като източник на знание...в Корана е разкрита истинската същност на демоните (джиновете) и от къде произхождат.
4. Никъде в Библията не пише от къде произхождат демоните (почти липсва информация за тях), а това което казваш за тях е невежа хипотеза => ''в Корана е разкрита истинската същност на демоните (джиновете) и от къде произхождат. ''

Ако Бог не иска, нищо не може да създава нещо, така че вземи оная ''тъмнина'' и ''нейните'' демони и си ги...............

ако е така, че Бог винаги е бил в състояние да не допусне "тъмнината" да се проявява на света, как тогава си обясняваш фактът, че и до сега на света имаше зло с много човеци?!, а ако казваш, че Той е създал "тъмнината" и нейните явления, тогава това би означавало, че най-грешният от всички трябва да е Той, в такъв случай ти се оказваш един от онези, които изкарват Бог най-виновен за всичко, и дори единствения виновен след като Той е създал цялото вселенско творение с всичките му неща, затова и е писано:

"Това, което беше отначало, което чухме, което видяхме с очите си, което изгледахме и ръцете ни попипаха, за Словото на Живота, - (защото животът се яви, и ние видяхме, и свидетелствуваме, и ви възвестяваме вечния живот, който беше у Отца и се яви нам), - това, което сме видели и чули, него възвестяваме и на вас, за да имате и вие общение с нас; а пък нашето общение е с Отца и с Неговия Син Исус Христос. И това ви пишем, за да бъде пълна вашата радост. И известието, което чухме от Него и възвестяваме на вас, е това, че Бог е светлина, и в Него няма никаква тъмнина. Ако речем, че имаме общение с Него, а ходим в тъмнината, лъжем и не действуваме според истината. Но ако ходим в светлината, както е Той в светлината, имаме общение един с друг, и кръвта на Сина Му Исуса [Христа] ни очиства от всеки грях. Ако речем, че нямаме грях, лъжем себе си, и истината не е в нас. Ако изповядваме греховете си, Той е верен и праведен да ни прости греховете, и да ни очисти от всяка неправда. Ако речем, че не сме съгрешили, правим Бога лъжец, и Неговото слово не е в нас." 1 Йоаново 1: 1-10,

"Ако знаете, че Той е праведен, знайте, че и всеки, който върши правда, е от Него роден." 1 Йоаново 2: 29,

"който не вярва Бога, направил Го е лъжец" 1 Йоаново 5: 10

ако примерно ти можеш да създаваш демони и създадеш някакъв демон и той започне да причинява зло на разни хора и разруши тяхната хармония и мир, при положение че те са по принцип праведни и добри, тогава кой ще бъде виновен, жертвите/потърпевшите на твоето творение(демона) или най-вече ти, който си създал онзи демон?!, следователно възможността истинският Бог да е създал демони е изключена, иначе всеки човек щеше да може да обвини Него, твърдейки, че Той е виновен за всичко, и така Той нямаше да може да се оправдае, но щеше да бъде обвинен, затова и е писано:

"ако някои бяха без вяра, що от това? тяхното неверие ще унищожи ли Божията вярност? Да не бъде! но Бог нека бъде признат за верен, а всеки човек лъжлив(т.е. в сравнение с Него), според както е писано: - "За да се оправдаеш в думите Си, И да победиш, когато се съдиш"." Римляни 3: 3-4

а в Библията е написано какъв е произходът на "тъмнината" и нейните явления(бесовските духове):

"В начало Бог създаде небето и земята. А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната; и Божият Дух се носеше над водата." Битие 1: 1-2

това са първите два стиха от Библията, в които се описва какви са първите неща, които истинският Бог е създал когато е започнал да твори за първи път от началото на вечността - именно "небето" и "земята", в следващия стих(втория) се казва, че там имало някаква "тъмнина", която е покривала(се е намирала в) "долната" част на вселената, но за нея не пише Бог да я е създал, защото нещата, които Той е създал са представени в Битие 1гл., но там "тъмнината" не е представена като едно от онези неща, но като нещо, което е съществувало още отпреди Бог да започне да твори за първи път в началото на вечността, което е едно от свидетелствата в библейските писания даващо да се разбере, че "тъмнината" е едно от нещата, (за) чието съществуване(присъствие) във вселената няма начало и край, в Библията също пише, че именно тя е "майката"(утробата), която ражда негативните духове, такива като "сатана", "звяра(666)", "бесовете", "смъртта", "ада", и пр., но това не означава, че тя не може да бъде заключена заедно с нейните явления до края на вечността...

затова по-добре си мълчи отколкото да засвидетелстваш сума ти лъжи и всички да те разберат какъв лъжец си

lunacy
10-04-2015, 13:31
Не ,не ми се е случвало но имам тъпото усещане че искам .... Веднъж спах у една приятелка и решихме да пробваме да предизвикаме сънната парализа http://nepoznato.energetika-bg.com/2014/08/kak-da-predizvikate-osaznat-san/
Не знам казват че когато си в сънна парализа не можеш да мърдаш и може да видиш някакви неща като демони :smt096 и др.такива
е не ни се получи май но през времето докато пробвах усещах че треперя леко и се отказах и да :D :smt102

има разлика между сънна парализа и осъзнато сънуване
статията не струва

"5. Ако искате да заспите наистина, е достатъчно да затворите очите си – в този случай вие ще бъдете в състояние да контролирате вашите видения."
mnope, не става така. поне при мен; след като затворя очи обикновено продължава същата агония-не съм в състояние да се движа, единственото, за което мога да мисля е кога ще свърши всичко това и как да извикам някой да ме събуди /разбира се, невъзможно е да извикам по време на сънна парализа, но ми минава през ума като спасителна мисъл/

и не, не искаш да изпиташ това, повярвай ми

npp
10-04-2015, 13:45
кой знае какви демони могат да се промъкнат в съня ти по този начин, а ти да си мислиш, че се е рееш волно в "прекрасния" свят на сънищата - наистина е крайно непрепоръчително, след като тялото се вцепенява и не можеш да го контролираш, това означава, че нечиста сила го държи

lunacy
10-04-2015, 17:19
https://www.youtube.com/watch?v=vS91Gxsqvcg

nails in their wrists, knees on the floor

Meth
10-04-2015, 17:20
ако е така, че Бог винаги е бил в състояние да не допусне "тъмнината" да се проявява на света, как тогава си обясняваш фактът, че и до сега на света имаше зло с много човеци?!, а ако казваш, че Той е създал "тъмнината" и нейните явления, тогава това би означавало, че най-грешният от всички трябва да е Той, в такъв случай ти се оказваш един от онези, които изкарват Бог най-виновен за всичко, и дори единствения виновен след като Той е създал цялото вселенско творение с всичките му неща, затова и е писано:

"Това, което беше отначало, което чухме, което видяхме с очите си, което изгледахме и ръцете ни попипаха, за Словото на Живота, - (защото животът се яви, и ние видяхме, и свидетелствуваме, и ви възвестяваме вечния живот, който беше у Отца и се яви нам), - това, което сме видели и чули, него възвестяваме и на вас, за да имате и вие общение с нас; а пък нашето общение е с Отца и с Неговия Син Исус Христос. И това ви пишем, за да бъде пълна вашата радост. И известието, което чухме от Него и възвестяваме на вас, е това, че Бог е светлина, и в Него няма никаква тъмнина. Ако речем, че имаме общение с Него, а ходим в тъмнината, лъжем и не действуваме според истината. Но ако ходим в светлината, както е Той в светлината, имаме общение един с друг, и кръвта на Сина Му Исуса [Христа] ни очиства от всеки грях. Ако речем, че нямаме грях, лъжем себе си, и истината не е в нас. Ако изповядваме греховете си, Той е верен и праведен да ни прости греховете, и да ни очисти от всяка неправда. Ако речем, че не сме съгрешили, правим Бога лъжец, и Неговото слово не е в нас." 1 Йоаново 1: 1-10,

"Ако знаете, че Той е праведен, знайте, че и всеки, който върши правда, е от Него роден." 1 Йоаново 2: 29,

"който не вярва Бога, направил Го е лъжец" 1 Йоаново 5: 10

ако примерно ти можеш да създаваш демони и създадеш някакъв демон и той започне да причинява зло на разни хора и разруши тяхната хармония и мир, при положение че те са по принцип праведни и добри, тогава кой ще бъде виновен, жертвите/потърпевшите на твоето творение(демона) или най-вече ти, който си създал онзи демон?!, следователно възможността истинският Бог да е създал демони е изключена, иначе всеки човек щеше да може да обвини Него, твърдейки, че Той е виновен за всичко, и така Той нямаше да може да се оправдае, но щеше да бъде обвинен, затова и е писано:

"ако някои бяха без вяра, що от това? тяхното неверие ще унищожи ли Божията вярност? Да не бъде! но Бог нека бъде признат за верен, а всеки човек лъжлив(т.е. в сравнение с Него), според както е писано: - "За да се оправдаеш в думите Си, И да победиш, когато се съдиш"." Римляни 3: 3-4

а в Библията е написано какъв е произходът на "тъмнината" и нейните явления(бесовските духове):

"В начало Бог създаде небето и земята. А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната; и Божият Дух се носеше над водата." Битие 1: 1-2

това са първите два стиха от Библията, в които се описва какви са първите неща, които истинският Бог е създал когато е започнал да твори за първи път от началото на вечността - именно "небето" и "земята", в следващия стих(втория) се казва, че там имало някаква "тъмнина", която е покривала(се е намирала в) "долната" част на вселената, но за нея не пише Бог да я е създал, защото нещата, които Той е създал са представени в Битие 1гл., но там "тъмнината" не е представена като едно от онези неща, но като нещо, което е съществувало още отпреди Бог да започне да твори за първи път в началото на вечността, което е едно от свидетелствата в библейските писания даващо да се разбере, че "тъмнината" е едно от нещата, (за) чието съществуване(присъствие) във вселената няма начало и край, в Библията също пише, че именно тя е "майката"(утробата), която ражда негативните духове, такива като "сатана", "звяра(666)", "бесовете", "смъртта", "ада", и пр., но това не означава, че тя не може да бъде заключена заедно с нейните явления до края на вечността...

затова по-добре си мълчи отколкото да засвидетелстваш сума ти лъжи и всички да те разберат какъв лъжец си

Кой ти каза, че джиновете са зли ?
Бог не е създавал "тъмнина", никога.
Това, че могат да вършат простотии, не означава, че са си зли по природа и най-голямото доказателство за това сме ние-хората. Понякога сме много добри, а понякога не толкова.

Meth
10-04-2015, 17:20
ако е така, че Бог винаги е бил в състояние да не допусне "тъмнината" да се проявява на света, как тогава си обясняваш фактът, че и до сега на света имаше зло с много човеци?!, а ако казваш, че Той е създал "тъмнината" и нейните явления, тогава това би означавало, че най-грешният от всички трябва да е Той, в такъв случай ти се оказваш един от онези, които изкарват Бог най-виновен за всичко, и дори единствения виновен след като Той е създал цялото вселенско творение с всичките му неща, затова и е писано:

"Това, което беше отначало, което чухме, което видяхме с очите си, което изгледахме и ръцете ни попипаха, за Словото на Живота, - (защото животът се яви, и ние видяхме, и свидетелствуваме, и ви възвестяваме вечния живот, който беше у Отца и се яви нам), - това, което сме видели и чули, него възвестяваме и на вас, за да имате и вие общение с нас; а пък нашето общение е с Отца и с Неговия Син Исус Христос. И това ви пишем, за да бъде пълна вашата радост. И известието, което чухме от Него и възвестяваме на вас, е това, че Бог е светлина, и в Него няма никаква тъмнина. Ако речем, че имаме общение с Него, а ходим в тъмнината, лъжем и не действуваме според истината. Но ако ходим в светлината, както е Той в светлината, имаме общение един с друг, и кръвта на Сина Му Исуса [Христа] ни очиства от всеки грях. Ако речем, че нямаме грях, лъжем себе си, и истината не е в нас. Ако изповядваме греховете си, Той е верен и праведен да ни прости греховете, и да ни очисти от всяка неправда. Ако речем, че не сме съгрешили, правим Бога лъжец, и Неговото слово не е в нас." 1 Йоаново 1: 1-10,

"Ако знаете, че Той е праведен, знайте, че и всеки, който върши правда, е от Него роден." 1 Йоаново 2: 29,

"който не вярва Бога, направил Го е лъжец" 1 Йоаново 5: 10

ако примерно ти можеш да създаваш демони и създадеш някакъв демон и той започне да причинява зло на разни хора и разруши тяхната хармония и мир, при положение че те са по принцип праведни и добри, тогава кой ще бъде виновен, жертвите/потърпевшите на твоето творение(демона) или най-вече ти, който си създал онзи демон?!, следователно възможността истинският Бог да е създал демони е изключена, иначе всеки човек щеше да може да обвини Него, твърдейки, че Той е виновен за всичко, и така Той нямаше да може да се оправдае, но щеше да бъде обвинен, затова и е писано:

"ако някои бяха без вяра, що от това? тяхното неверие ще унищожи ли Божията вярност? Да не бъде! но Бог нека бъде признат за верен, а всеки човек лъжлив(т.е. в сравнение с Него), според както е писано: - "За да се оправдаеш в думите Си, И да победиш, когато се съдиш"." Римляни 3: 3-4

а в Библията е написано какъв е произходът на "тъмнината" и нейните явления(бесовските духове):

"В начало Бог създаде небето и земята. А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната; и Божият Дух се носеше над водата." Битие 1: 1-2

това са първите два стиха от Библията, в които се описва какви са първите неща, които истинският Бог е създал когато е започнал да твори за първи път от началото на вечността - именно "небето" и "земята", в следващия стих(втория) се казва, че там имало някаква "тъмнина", която е покривала(се е намирала в) "долната" част на вселената, но за нея не пише Бог да я е създал, защото нещата, които Той е създал са представени в Битие 1гл., но там "тъмнината" не е представена като едно от онези неща, но като нещо, което е съществувало още отпреди Бог да започне да твори за първи път в началото на вечността, което е едно от свидетелствата в библейските писания даващо да се разбере, че "тъмнината" е едно от нещата, (за) чието съществуване(присъствие) във вселената няма начало и край, в Библията също пише, че именно тя е "майката"(утробата), която ражда негативните духове, такива като "сатана", "звяра(666)", "бесовете", "смъртта", "ада", и пр., но това не означава, че тя не може да бъде заключена заедно с нейните явления до края на вечността...

затова по-добре си мълчи отколкото да засвидетелстваш сума ти лъжи и всички да те разберат какъв лъжец си

Кой ти каза, че джиновете са зли ?
Бог не е създавал "тъмнина", никога.
Това, че могат да вършат простотии, не означава, че са си зли по природа и най-голямото доказателство за това сме ние-хората. Понякога сме много добри, а понякога не толкова.

Meth
10-04-2015, 17:27
Де пише, че "тъмнината" е раждала бесовски духове, бе душо ?

Тъмнината символизира нищото, а не зла сила.

npp
10-04-2015, 18:56
Кой ти каза, че джиновете са зли ?
Бог не е създавал "тъмнина", никога.
Това, че могат да вършат простотии, не означава, че са си зли по природа и най-голямото доказателство за това сме ние-хората. Понякога сме много добри, а понякога не толкова.

просто никъде в библейските писания не се говори за такива джинове за каквито ти говориш, но това твоето са някакви спекулации, например никъде в Библията не се казва, че бесовските духове са не само зли, но и добри, но даже Исус е казал:

"няма добро дърво, което дава лош плод, нито пък лошо дърво, което дава добър плод. Понеже всяко дърво от своя плод се познава; защото не берат смокини от тръни, нито късат грозде от къпина." Лука 6: 43-44

та няма как някакви същества да са хем добри, хем лоши, освен това ако бесовските бяха добри, тогава каква щеше да е разликата между тях и Божиите, защото Божиите са добри, а ето как някои твърдяха досега, че бесовските са добри и зли и Божиите също са добри и зли?!, а Исус говори за две отделни царства, царството на истинския Бог и царството на лукавия/бесовете, като казва, че никое царство не настава против себе си, иначе не би устояло, следователно става въпрос за две отделни/независими царства, от които Божието се бори за осигуряване на изобилен и вечен живот за всички души, докато сатанинското се бори за съсипване/ощетяване на душите

"Всяко царство, разделено против себе си, запустява; и никой град или дом, разделен против себе си няма да устои. Ако Сатана изгонва Сатана, той се е разделил против себе си; тогава как ще устои неговото царство?" Матей 12: 25-26

npp
10-04-2015, 19:19
Де пише, че "тъмнината" е раждала бесовски духове, бе душо ?

Тъмнината символизира нищото, а не зла сила.

в Библията се казва, че делата на "тъмнината" са злите, следователно "тъмнината" е негативно същество:

"ето що е осъждението: светлината дойде на света, и човеците обикнаха тъмнината повече от светлината, защото делата им бяха зли." Йоан 3: 19

ето и един пример за царството на бесовете, което в своята същност е "тъмнината":

"видях ангел, който слизаше от небето, имайки голяма власт; и земята се просвети от неговата слава. Той извика със силен глас, казвайки: Падна, падна великият Вавилон и стана(т.е. защото се оказа единствено) жилище на бесовете, свърталище на всякакъв нечист дух и свърталище на всякаква нечиста и омразна птица; защото всички народи(т.е. всички човешки религии/вероизповедания) пиха от виното на нейното разпалено блудствуване(т.е. от блаженството на нейното голямо беззаконие, а именно духовното беззаконие), и земните царе(т.е. и духовниците/духовните служители на системата на човешката религия/духовност) блудствуваха с нея(т.е. вършиха духовно беззаконие с нея), земните търговци(т.е. а поклонниците на системата на човешката религия/духовност) се обогатиха от безмерния й разкош." Откровение 18: 1-3

Meth
10-05-2015, 04:14
просто никъде в библейските писания не се говори за такива джинове за каквито ти говориш, но това твоето са някакви спекулации, например никъде в Библията не се казва, че бесовските духове са не само зли, но и добри, но даже Исус е казал:

"няма добро дърво, което дава лош плод, нито пък лошо дърво, което дава добър плод. Понеже всяко дърво от своя плод се познава; защото не берат смокини от тръни, нито късат грозде от къпина." Лука 6: 43-44

та няма как някакви същества да са хем добри, хем лоши, освен това ако бесовските бяха добри, тогава каква щеше да е разликата между тях и Божиите, защото Божиите са добри, а ето как някои твърдяха досега, че бесовските са добри и зли и Божиите също са добри и зли?!, а Исус говори за две отделни царства, царството на истинския Бог и царството на лукавия/бесовете, като казва, че никое царство не настава против себе си, иначе не би устояло, следователно става въпрос за две отделни/независими царства, от които Божието се бори за осигуряване на изобилен и вечен живот за всички души, докато сатанинското се бори за съсипване/ощетяване на душите

"Всяко царство, разделено против себе си, запустява; и никой град или дом, разделен против себе си няма да устои. Ако Сатана изгонва Сатана, той се е разделил против себе си; тогава как ще устои неговото царство?" Матей 12: 25-26

Напротив, говори се, само че е дадена оскъдна информация за тях.
Затова и Исус казва "Имам още много неща да ви казвам, но не можете да ги понесете сега..."
Така че не мога да очаквам от теб да ги разбереш, защото се водиш по старата книга и не можеш да "понесеш" това.

П.П. Нека не с*рем в темата на друг, ако много искаш да продължим, ела в темата "Ислям".

npp
10-05-2015, 11:58
добре, ето: http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/576741-%D0%98%D1%81%D0%BB%D1%8F%D0%BC?p=11356945&viewfull=1#post11356945

crazyfenka
10-15-2015, 22:19
има разлика между сънна парализа и осъзнато сънуване
статията не струва

"5. Ако искате да заспите наистина, е достатъчно да затворите очите си – в този случай вие ще бъдете в състояние да контролирате вашите видения."
mnope, не става така. поне при мен; след като затворя очи обикновено продължава същата агония-не съм в състояние да се движа, единственото, за което мога да мисля е кога ще свърши всичко това и как да извикам някой да ме събуди /разбира се, невъзможно е да извикам по време на сънна парализа, но ми минава през ума като спасителна мисъл/

и не, не искаш да изпиташ това, повярвай ми
Леле ... ужас.