PDA

View Full Version : Защо някои момичета държат винаги да ги поздравяват първи?



Niakoitam
04-25-2011, 09:11
Та темата е обратната на тази за мъжете. Защо някои момичета/жени чакат непременно да ги поздравят първи, а ако не го направят се обиждат и се сърдят?

Sh@d0w
04-25-2011, 09:49
Щото може би имат огромно его и не искат да си развалят кифленския имидж.

Не се отнася единствено за съфорумничката с поста над мен,щото е пич 8-)

Niakoitam
04-25-2011, 09:52
Що'то съм пич.

Браво на теб. :-D

TheBeliever
04-25-2011, 09:53
За първи път чувам за такова нещо. :-o Сигурно е някаква нова мода. :lol:

Niakoitam
04-25-2011, 10:05
Явно не е :
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=60509&start=0
Темата е от 2006та година. :)

TheBeliever
04-25-2011, 10:16
Явно не е :
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=60509&start=0
Темата е от 2006та година. :)

В темата, която даваш за пример, въпросът е "Защо момчетата подминават без да поздравят", а не "Момчетата трябва да поздравяват първи". За първото причини много - от "Не я видях", до "Не ми е приятна, не искам да я поздравявам". Второто си е чиста проба кифленска история "Вижте ме колко съм важна и надута".

И все пак аз не съм чувала/виждала някое момиче да се държи по такъв начин.

SisiStrange
04-25-2011, 10:34
Nice question... :-o Why?

Аз пък никога не казвам "Здравейте" или "Добро утро" и прочие. Винаги казвам: "Охо!" или кимване + усмивка. И досега не си спомням да съм се заглеждала в това кой първи поздравява. :-o

Niakoitam
04-25-2011, 10:34
Явно не е :
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=60509&start=0
Темата е от 2006та година. :)

В темата, която даваш за пример, въпросът е "Защо момчетата подминават без да поздравят", а не "Момчетата трябва да поздравяват първи". За първото причини много - от "Не я видях", до "Не ми е приятна, не искам да я поздравявам". Второто си е чиста проба кифленска история "Вижте ме колко съм важна и надута".

И все пак аз не съм чувала/виждала някое момиче да се държи по такъв начин.
Ами незнам, но май е същото. Едва ли ако момичето поздрави първо момчето в повечето случаи момчето ще се врътне и няма да и обърне внимание.

Иначе аз например поздравявам и мен ме поздравяват. Имам проблем с очите и понякога ми се случва да не видя някой познат минал покрай мен. Гледам когато имам възможност да предупреждавам за да няма сърдити, но в общи линии не е рядкост първо момиче да ме поздрави и чак тогава да забележа. Някой път независимо от момчета или момичета има лек укор че съм ги подминал като пътен знак ако не ги забележа или просто действат, но такъв е живота. Както казах не пропускам отвреме навреме да се бъзна че съм недоскив. :D

BlindedAngel
04-25-2011, 10:37
'Щото тия които се цупят страдат от комплекс за малоценност и ниско самочувствие 8-) Който си има самочувствието няма да се разсърди или въобще да се замисли за такава простотия 8)

Giosterica
04-25-2011, 10:44
'Щото тия които се цупят страдат от комплекс за малоценност и ниско самочувствие 8-) Който си има самочувствието няма да се разсърди или въобще да се замисли за такава простотия 8)
++ :)

Niakoitam
04-25-2011, 10:51
'Щото тия които се цупят страдат от комплекс за малоценност и ниско самочувствие 8-) Който си има самочувствието няма да се разсърди или въобще да се замисли за такава простотия 8)

Аз бих се ядосал само ако няколко пъти подред поздравя някоя, а тя ми се прави на по висша. След няколко такива истории и ще започна да я подминавам като пътен знак даже и да я видя. :) Най мразя надувките и надувковците. А още повече когато ми се надуват да речем, защото имали повече пари от мен.Но се отклонявам от темата вече май. :)

againstyou
04-25-2011, 11:00
Не поздравявам първа,не защото съм надута,а защото искам да видя дали другия ще се сети. :D Не съм се сърдила и цупила никога за такива неща и не мисля да го правя.

TheBeliever
04-25-2011, 11:02
Не поздравявам първа,не защото съм надута,а защото искам да видя дали другия ще се сети. :D Не съм се сърдила и цупила никога за такива неща и не мисля да го правя.

Ако всички бяха с твоята философия какво щеше да стане?

againstyou
04-25-2011, 11:04
Не поздравявам първа,не защото съм надута,а защото искам да видя дали другия ще се сети. :D Не съм се сърдила и цупила никога за такива неща и не мисля да го правя.

Ако всички бяха с твоята философия какво щеше да стане?
Мислиш ли,че ми пука ? Близките ми ги поздравявам,другите..даже не са толкова важни.

TheBeliever
04-25-2011, 11:09
другите..даже не са толкова важни

Ей такива изказвания те карат да изглеждаш надута в очите на "не толкова важните други". Не е заяждане, просто информиране от страничен наблюдател.

ChaoticCharm
04-25-2011, 11:10
На доста хора им харесва да ги поздравяват първи,защото по този начин си придават някаква важност.- един вид другите са ги поздравили,защото ги забелязват и се интересуват от тях по някакъв начин,а те отвръщат от учтивост уж. Момичетата се сърдят,защото са...момичета,по-трудно приемат този вид игнор,а и се филмират излишно.
Разбирам,че тази тема е пусната,заради предната,ама все по-големи глупости ви интересуват.

againstyou
04-25-2011, 11:13
другите..даже не са толкова важни

Ей такива изказвания те карат да изглеждаш надута в очите на "не толкова важните други". Не е заяждане, просто информиране от страничен наблюдател.
Ами да си мислят каквото искат.Само хората,които ме познават достатъчно добре знаят каква съм.Интересуват ме само семейството,приятелите и момчето с което ходя.Не за тях,за себе си живея.

ivcheto0o
04-25-2011, 11:14
И аз не знам защо го правя,може би аз от любопитство да видя другия дали ще се сети или от гордост.Ама и да не го направи не се сърдя или цупя.

TVDQueen
04-25-2011, 13:24
Хм.. може би, за да видят дали другият човек проявява интерес?Или от гордост, аз ако видя познат и се усмихвам и махвам или позравявам без да ми пука кой е пръв 8-)

jghgh
04-25-2011, 15:14
другите..даже не са толкова важни

Ей такива изказвания те карат да изглеждаш надута в очите на "не толкова важните други". Не е заяждане, просто информиране от страничен наблюдател.
Ами да си мислят каквото искат.Само хората,които ме познават достатъчно добре знаят каква съм.Интересуват ме само семейството,приятелите и момчето с което ходя.Не за тях,за себе си живея.
Като си толкова затворена, ще си търпиш и да те мислят за надута, без да си. Е, ти каза, че не ти пука, но пък не мисля, че изобщо мотивът ти "да видиш дали ще те поздрави" е рационален и от него има смисъл. Въобще няма значение кой първи поздравява. Това е учтивост, не е белег на кой доколко му пука. Рядко не поздравявам, дори опротивели ми хора. Трябва бая да ги мразя, за да ги подмина.


По темата, това е поредната тъпа тема, направена без нищо, колкото да има, колкото да се пита нещо. И отговорите са едни и същи - за кифлите и за нормалните момичета.
Лично аз не се сещам да познавам момиче, което няма да поздрави 1во, пък може и да има такива (;

teenems
04-25-2011, 15:15
защото изпитвам съмнения ,че може да са ме забравили..и това важи и за 2та пола :)

Niakoitam
04-25-2011, 16:21
защото изпитвам съмнения ,че може да са ме забравили..и това важи и за 2та пола :)

И в случай че попаднеш на някой по недоскив като мен или някой по отнесен например се лишаваш от възможността да разбереш дали наистина са те забравили или не. :)

Niakoitam
04-25-2011, 16:27
Вие на к'во сте?
Ако искам ще кажа: 'хай, съп, йоо мада фака, здрастииии, как сииии? придружено с прегръдка...ако искам мога да отмина човека като пътен знак, зависи от настроението ми, независимо дали ми е най-добрият приятел или просто познат. Ако е такъв, ще ме разбере и няма да се нацупи. Същото важи и ако не ме поздрави някой първи...
Толкова е просто...

Какъв комплекс за малоценност, какво ниско самочувствие и к'ви 5лв.?
И подяволите къде е млякОт0?

Познавам едно момиче като теб. Веднъж ме поздравяваше сама, друг път даже и не ми отвръщаше на поздрава и в крайна сметка сега взе че ми прати покана във Facebook, а не се познаваме кой знае колко добре. Ако не съм я объркал де, но доста ми прилича по снимките на нея пък и името отговаря. Ходи ви разбери. :-D

PyCoKoCkA93
04-25-2011, 16:28
Защото са недорасли пъпчиви пубери с огромно его,което остава незабелязано от околните и така те започват да си избиват комплекси... :-D :-D :-D :-D

PyCoKoCkA93
04-25-2011, 16:32
Вие на к'во сте?
Ако искам ще кажа: 'хай, съп, йоо мада фака, здрастииии, как сииии? придружено с прегръдка...ако искам мога да отмина човека като пътен знак, зависи от настроението ми, независимо дали ми е най-добрият приятел или просто познат. Ако е такъв, ще ме разбере и няма да се нацупи. Същото важи и ако не ме поздрави някой първи...
Толкова е просто...

Какъв комплекс за малоценност, какво ниско самочувствие и к'ви 5лв.?
И подяволите къде е млякОт0?

В случая изказването ти потвърждава думите ми...Ако ти е приятел не мисля,че е редно,защото "не си в настроение" да го подминеш като малка гара...Приятелството се поддържа и не смятам,че приятелите трябва да се пренебрегват така...Това е израз на голямо его-не си в настроение,целият свят ти е крив и хората едва ли не са ти виновни за това и не заслужават дори едно здравей или кимване...Смешно и жалко е,не мислиш ли?

DevilWish
04-25-2011, 16:43
'Щото тия които се цупят страдат от комплекс за малоценност и ниско самочувствие 8-) Който си има самочувствието няма да се разсърди или въобще да се замисли за такава простотия 8)
Taka e ;)
Иначе аз за поздрав най-често намигам и т'ва ми е толкова влезнало в кръвта, че намигам даже на даскали и даскалици :shock:

jo0zy
04-25-2011, 17:00
'Щото тия които се цупят страдат от комплекс за малоценност и ниско самочувствие 8-) Който си има самочувствието няма да се разсърди или въобще да се замисли за такава простотия 8)
Taka e ;)
Иначе аз за поздрав най-често намигам и т'ва ми е толкова влезнало в кръвта, че намигам даже на даскали и даскалици :shock:

ахахах представям си реакцията им :D

По темата: честно казано и аз не обичам да казвам първа здрасти, ососбено на едно конкретно момче от училище, защото ако му пукаше за мен, щеше всеки ден да ме поздравявя, но сега като прочетох мненията ви се замислих, че сте прави :)

SaRiTaTa
04-26-2011, 19:31
Аз бих се ядосал само ако няколко пъти подред поздравя някоя, а тя ми се прави на по висша. След няколко такива истории и ще започна да я подминавам като пътен знак даже и да я видя. Най мразя надувките и надувковците.
и аз така от всичко най-мразя надутите момчета те тъпи кифлювци :?

ledenakrasota
04-26-2011, 19:37
Защото е възпитано и прието винаги първо момчето да заговаря момичето. А това, че днес нещата се променят е друго. Но никога не трябва да се забравя добрия тон, ако искаш да си покажеш кавалерското. :)

Останалото е до простотия, комплекс ... "Кой съм аз!?!" :D