PDA

View Full Version : Може ли, и как?



blablablaa
04-25-2011, 10:56
Може ли във 12ти клас в началото на годината,който иска да мине на самостоятелно обучение? И как се минава на сфо, трябва ли да дадеш някаква логична причина за това, или няма да ти позволят,ако очевидно нямаш здравословен проблем? Познавате ли някой,който е на сфо?

А и също искам да попитам дали е възможно да смениш профила си през лятната ваканция..предполагам ще трябва да полагам приравнителни изпити, или не може да се смени профила?

П.С уча в езикова гимназия,ако има значение, и предполагам няма да ми позволят да мина на сфо,но все пак реших да се допитам до вас..

xWandereRx
04-25-2011, 11:26
можеш да минеш сфо, трябва да попиташ някой учител как точно

TheBeliever
04-25-2011, 11:27
Трябва да имаш основателна причина за преминаване на СФО. Подава се молба до директора и май до още някой, но не помня вече.

mlakniwe2
04-25-2011, 11:34
Какъв е смисъла да ходиш на даскало 11 години и на 12-тата да се "откажеш" :-o

blablablaa
04-25-2011, 11:57
Ами...аз още миналата година исках да мина на сфо,говорихме с директора, а той просто каза"Ти да не си инвалид" ...пф задължително ли трябва да имам здравословна причина..много искам да мина на сфо..

mlakniwe2
04-25-2011, 13:36
Ами...аз още миналата година исках да мина на сфо,говорихме с директора, а той просто каза"Ти да не си инвалид" ...пф задължително ли трябва да имам здравословна причина..много искам да мина на сфо..


Искаш да се подготвяш сам/а и да се явяваш на изпити?! :shock: Защо? Не ти се ходи на даскало ли? Или ходиш на работа? После кво ще прайш като тряя да ходиш 40 год на работа за да се пенсионираш-там няма СФО :-o

blablablaa
04-25-2011, 13:51
Няма да се подготвям сама, ходя на уроци..и все пак как да накарам директора да се съгласи да мина на сфо.. :?
Примерно ,ако боледувам например от астма..но не съм толкова зле де,трябва ли да ходя до болницата да взимам някакво медицинско или?

w1311819w
04-25-2011, 22:12
Не съм наясно, как стоят нещата, но аз не препоръчвам да минаваш в СФО, освен ако не си сигурен/на, че ще си земеш изпитите.
Когато си ходиш на школо редовно винаги можеш да изкласиш, я пищовче, преписване.. ама като си сам в стая с (в най-добрия случай) един даскал който те следи изкъсо не е никак лесно.

Eddie
04-25-2011, 22:46
Лошо лошо, ще си създадеш главоболия. По-добре иди утре питай я класната, я секретарката, те най-добре ще ти обяснят.

GLaDOS
04-25-2011, 23:56
Има логика.
Имам приятел на СФО и казва че му е по-добре така . Беше се върнал в класа ,но излезна че в час е по-зле.
Ако си от ученолюбивите ще ти е по-добре , ако не - не се занимавай ... казаха ти ,че няма измъкване сам в стаята с учител.
И все пак ще попитам как стоят нещата с основателната причина . ако не забравя де \:D/

blablablaa
04-26-2011, 14:35
Питай го, моля те!