PDA

View Full Version : малък поблем



galin4o0o
04-25-2011, 14:04
Здравейте.Искам да ми кажете някои плодове които са полезни за инфекции по пикочните канали.Знам за боровинки и боровинков сок. Ако знаете някой друг които помага,пишете че имам малък поблем :}

Red_Hair
04-25-2011, 14:10
чайче от листа на бреза,заливат се 2-3 с.л. с вряла вода киснат 15тина минс след което се пие на дозички ,но е хубаво когато го правиш да приемаш и много вода както и да опиташ да не консумираш сол

w1311819w
04-25-2011, 22:49
До колкото знам бирата е полезна в този случай, след като тя разрежда урината и я прави по-малко наситена с по-ниско съдържание на микроби и урея. Алкохола, като цяло, е диуретик, но препоръчвам бира, заради по-големия обем на течност която се приема.

Red_Hair
04-26-2011, 08:58
До колкото знам бирата е полезна в този случай, след като тя разрежда урината и я прави по-малко наситена с по-ниско съдържание на микроби и урея. Алкохола, като цяло, е диуретик, но препоръчвам бира, заради по-големия обем на течност която се приема.

вярно е това за бирата,но ако има проблем в бъбреците(инфецкия примерно) или нещо което смощава правилното им фунциониране,противно на всички притчи,които съм чувал,че е полезна за бъбреците и т.н.,разбрах,че хората знаят само положителното и въздействие,но не знаят,че бирата в такива случай не е добра идея,защото смущава обмяната на пурините и респ.пикочната киселина в кръвоносните съдове и отделителната система,което може да доведе до поява на песъчинки най-често в бъбреците,както и е добро начало за развитие на подагра.така че трябва да се внимава при какви ситуаций какво се приема,но че е сред най-добрите диуретици спор няма