PDA

View Full Version : помощ по немски език



s3nsual
04-25-2011, 16:08
Здравейте. :)
Имам за домашно да пиша нещо като съчинение на тема - моят идеален партньор ( предимно за външен вид ) . Някои може ли да ми преведе няколко реда от бълогарски на немски ? Ако не можете да ми го преведете - ми напишете нещо подобно на това на немски .

За мен излъчването е по-важно от външния вид , но въпреки това имам някои изисквания за това как трябва да изглежда. Най-важното за мен е височината . Харесвам високи момчета с тъмна коса . Друго важно изискаване е цветът на очите . Зелените очи са моята най-голяма слабост.

GoDofWaR
04-25-2011, 16:57
Предполагам, че знаеш къде трябва да има умлаут. Мързи ме сега да копирам и да слагам :D Сигурно има грешки, ако намериш поправяй. Направих го набързо.

Fur mich ist die Ausstrahlung wichtiger als das Aussehen, aber trotzdem habe ich ein paar Anspruche ( на u има умлаут ). Das Wichtigste fur mich ist die Hohe ( тук има умлаут - само за инфо ). Ich mag hohe Jungen mit dunklem Haar. Ein аnderer Anspruch ist die Augenfarbe. Meine grosste Schwache ( umlaut на a ) ist fur grune Augen.

Daisy11
04-25-2011, 19:11
Една забележка mit dunklem Haar значи с тъмен косъм
мисля,че имаш предвид mit dunklen Haare-с тъмни коса (на български казваме коса в ед.ч. , но на немские ед.ч. -косъм )

s3nsual
04-25-2011, 20:06
Благодаря на всички :-)