PDA

View Full Version : Ужасен Проблем със ПЪПКИТЕ .. хелп !!!



respectfull
04-26-2011, 11:57
това е голям проблем.. за 1-2 месеца лицето ми стана в пъпки като акне е .. сега съм и в цикъл и хората ми викат 4е може да е от това щото на някои така е ставало ама нзз.. какво ли не използвах за лице спирт маски кремове.. обаче неще се махат.. Моля ви препоръчайте ми нещо малко евтино и бързодействащо.. Знам че и не трябва да се стискат но не издържам.. посточнно съм пред огледалото и ги стискам.. :( мол/.,,може би темата се повтаря но доста търсих съжалявам.. :o

neeDaBosS
04-26-2011, 12:34
1.Няма нещо което да е евтино,но и бързо действащо.
2.Ако пъпката се стиска,се стиска до кръв.
3.Около горната устна пъпки НЕ СЕ СТИСКАТ!
4.Отивай на дерматолог.

CupcakeMonster
04-26-2011, 13:13
Защо не се стискат около горната устна?! :-o
И ако се стискат това влияе лии на разпространяването им?

respectfull
04-26-2011, 13:51
а аз най вече там ги стискам :shock:

FuckingFreak
04-26-2011, 13:55
За пъпките над горната устна: Имаше нещо общо с мозъка, май..

nomatterwho
04-26-2011, 14:38
Преди и по време на цикъла понякога излизат пъпки.
Та то по принцип пъпки не се стискат, защото се разпространяват - да не говорим за кръвта.
Това за горната устна не съм го чувала, но ми стана интересно и мисля да се поразровя в нета за него. 8-)
Иначе толкова ли не намери крем, който не помага? Опитай Анти Акне - аз бях така с доста пъпки по челото и от както го ползвам (повече от година) съм с ужасно малко пъпки - даже забравих какво е да си с повече.

CupcakeMonster
04-26-2011, 16:53
И пак не разбирам как ще се разпространят от стискане? 8-)

neeDaBosS
04-26-2011, 17:03
Четох един пост на kalpazanka и от там разбрах
'' Има правило, че пъпка по лицето от горната устна нагоре не се стиска! Страшното идва, ако тази гнойна пъпка се стисне, ограничителната капсула около възпалението се разруши и инфекцията поеме своя път по кръвоносните съдове до мозъка. ''
:))

neeDaBosS
04-26-2011, 17:08
И пак не разбирам как ще се разпространят от стискане? 8-)
Ако ръцете ти са чисти,стискаш ги както трябва (до кръв) предполагам няма да се разпространят.
До кръв се стискат защото;
1.Когато започнеш да стискаш и оставиш малко от гнойта,която се предполага че има всяка пъпка с бял връх тя започва отново да се пълни и става мазало..за това когато се решите да стискате,изцедете пъпката до край. :)

CupcakeMonster
04-26-2011, 17:22
Да му се невиди :D Ето защо една и съща пъпка постоянно е с нова гной,блякс.. добре ще знам,мерси. :D

neeDaBosS
04-26-2011, 18:29
Ако искаш една бърза терапия за премахване на определена пъпка прочети внимателно ;д
1.Стискаш до кръв пъпката
2.След това на всеки 10/15 минути я мажеш с клечка за зъби натопена в спирт 70%, ( в продължение на 2-3 часа ) до края на деня когато се сетиш,но е препоръчително от час на час на се сиропира хубаво със спирт.На другия ден 100% ще е с коричка или вече поне няма да е червена/бяла или там всичко възможно ;д мажеш коричката няколко пъти с контрактубекс и пак до няколко дни сама ще си падне,даже няма да има белег от пъпката :oops:

CupcakeMonster
04-26-2011, 19:12
мерси мерси за труда,ще пробвам,ако има спешен случай :-)
и се извинявам за натрапването в темата,просто изпадам в ужас вече от тея нещаа :booooomb:

Shinyy
04-26-2011, 20:39
Можете ли да кажете по-подробно защо не се стискат пъпки над горната устна...и в какъв смисъл? Потърсих в гугъл,но нищо не намирам?

geri89
04-26-2011, 22:01
Щом търсиш нещо не много скъпо и бързо действащо то за теб е много добре далацин т на pfizer струва макс. 14лв пробвала съм го и съм много доволна.

vampire_girl_
04-26-2011, 22:06
Можете ли да кажете по-подробно защо не се стискат пъпки над горната устна...и в какъв смисъл? Потърсих в гугъл,но нищо не намирам?

Четох един пост на kalpazanka и от там разбрах
'' Има правило, че пъпка по лицето от горната устна нагоре не се стиска! Страшното идва, ако тази гнойна пъпка се стисне, ограничителната капсула около възпалението се разруши и инфекцията поеме своя път по кръвоносните съдове до мозъка. ''
:))
Не е трудно и е дори препоръчително да четеш,когато имаш въпрос...стига да можеш.

Alexislee
04-28-2011, 06:27
Използвай ''Зинерит'' струва не повече от 14лв.,но е адски ефикасно! Слагаш от него сутрин и вечер и при мен имаше ефект още на 3-тия ден. Докато за мазането със спирт моята козметичка ми каза, че кожата ми не е за спирт, защото ми влияело зле, за теб незнам как е...Но ''Зинерит''-а определено помага. Можеш да го намериш из аптеките :) :) :)

kalpazanka
04-28-2011, 07:00
Четох един пост на kalpazanka и от там разбрах
'' Има правило, че пъпка по лицето от горната устна нагоре не се стиска! Страшното идва, ако тази гнойна пъпка се стисне, ограничителната капсула около възпалението се разруши и инфекцията поеме своя път по кръвоносните съдове до мозъка. ''
:))
Хе-хе-хе /хили се самодоволно/, има ефект от писането ми тук. 8-)
Цаката е в кръвообращението на главата и по-конкретно венозната сиситема- /да предупредя- отваряте картинката, ако не ви е страх да гледате анатомични картинки!!!/- http://www.sciencephoto.com/images/showFullWatermarked.html/N200047-Head_and_neck_blood_vessels-SPL.jpg?id=782000047 вената на горната устна комуницира с вената от вътрешния ъгъл на окото, която пук от своя страна се свързва с кавернозния синус. Казано по-просто, от една гнойна пъпка на устната може да си заминете без време.

Не взимай Зинерит или други лекарства, предписани тук! Проблемът далеч може да не е кожен!
Здравословни проблеми имаш ли? Закъснява ли ти? Имаш ли пъпки? Имаш ли нежелано окосмяване? Напълнявала ли си?

Alexislee, първо предупреждение по точка 13.

maria3671
01-13-2014, 02:49
Хапчета срещу акне - http://track.derminax.bg/product/Derminax/?uid=2484&sid=930&pid=123&bid=advandec Лично съм го ползвала и много ми помогна.

Mirrela.
01-13-2014, 06:49
Използвай ''Зинерит'' струва не повече от 14лв.,но е адски ефикасно! Слагаш от него сутрин и вечер и при мен имаше ефект още на 3-тия ден. Докато за мазането със спирт моята козметичка ми каза, че кожата ми не е за спирт, защото ми влияело зле, за теб незнам как е...Но ''Зинерит''-а определено помага. Можеш да го намериш из аптеките :) :) :)

...
Аз го ползвах преди един-два месеца.Моята кожа принципно е мазна.Обаче под влиянието на този крем,кожата ми стана суха,започна да се бели,лющи..Смисъл не знам каква е нейната кожа..може да и се отрази зле (както при мен).

VampireLover3
01-13-2014, 07:05
Здрасти, не съм чела горните мнения и може да се повтарям, но ще ти кажа от личен опит аз какво използвам.
Около нова година ми излязоха доста пъпчици по бузите и брадичката и една подкожна точно под носа. Няма да казвам как болеше, търпях ги около две седмици и така и не се махаха, не съм ги чоплила, стискала или нещо подобно, реших да ги оставя да минат от самосебе си. Да ама не.
След което попаднах на vichy normaderm hyaluspot - e няма такова чудо, реално още на вторият ден повечето пъпки вече бяха изсъхнали, подкожната пъпка, която предполагам щеше да седи месец, изчезна за няколко дни. Имах малко петънца по брадичката мазах и тях, избледняха .. тук вече може и да си внушавам. ;д
Но това е единственото нещо което ми помага, реално усещаш как ти изгаря пъпчиците, но не е нещо нетърпимо. Струва 25лв в аптеките, дори в момента има промоция взимаш кремчето и получаваш измиващ гел подарък.
От както се мажа с него не ми е излязла нито една пъпка, а да не говорим колко е икономичен.