PDA

View Full Version : Как се прави боксова круша?



RaWw
04-26-2011, 12:26
Как се прави боксова круша? :o

EMBAZA
04-26-2011, 12:39
с материали 8)

Chacho
04-26-2011, 12:40
Зависи за каква круша става на въпрос - бърза, чувал?

Чували се продават, но може да импровизираш като го скроиш от кожа, на която от вътрешната страна можеш да зашиеш дунапрен. Пълниш я с пясък и така. Няколко вериги и един карабинер и е готова.

Бързата круша е по-лесна. Взимаш една топка, няколко ластика, зашиваш я така, че да не бяга от ластиците и я закачваш някъде. Може да избираш за колко места да я закачиш, мойта засега виси само от тавана, но сигурно ще я вържа и за стените.

Чувала ми е купен, но ако крушата сам съм я правил - ако те интересува, ще я снимам.

HHristov
04-26-2011, 14:19
Аз скоро правих едно чувалче :)
Моето се ползва за единични удари и е малко :) Парче кожа 80х50, зашива се и му се правят капаци, а на единия се шие нещо като дръжка..пълниш го с трици и си готов :)
между другото моето му сложих и брезент от вътрешната страна, че да е по-здраво :)

kirokiro
04-27-2011, 14:58
Преди време срещнах в нета един начин за правене на домашна круша :-D

Значи взимаш 3 пластмасови шишета от 2-3 литра (аз използвах такива от бира) пълниш шишетата до горе с вода, ушиваш си едно човалче и ги слагаш вътре след това слагаш 5-10см дунапрен около тях и под тях и остава само да си я закачиш :) не е от най-добрите круши ама става, на мен ми хареса как се получи 8)

firstdiesel
04-27-2011, 19:07
http://tekami.eu

RaWw
04-27-2011, 19:08
Преди време срещнах в нета един начин за правене на домашна круша :-D

Значи взимаш 3 пластмасови шишета от 2-3 литра (аз използвах такива от бира) пълниш шишетата до горе с вода, ушиваш си едно човалче и ги слагаш вътре след това слагаш 5-10см дунапрен около тях и под тях и остава само да си я закачиш :) не е от най-добрите круши ама става, на мен ми хареса как се получи 8) Благодаря ти много помогна вече може да заключите темата..

ZipFail
04-27-2011, 19:26
То 3 шишета по 2 литра ? :D
То 6 килограмова круша си е подигравка бе..

firstdiesel
04-27-2011, 19:45
То 3 шишета по 2 литра ? :D
То 6 килограмова круша си е подигравка бе..
Мойта е 55КГ та я гоня след първия удар, та ако е 6КГ изобщо не мога да си представя

NqmamName
04-27-2011, 19:47
По-добер не я пълни с пясък,защото няма да можеш да я помръднеш. Виждал съм да ги пълнят с дрехи или талаш.

firstdiesel
04-27-2011, 19:55
По-добер не я пълни с пясък,защото няма да можеш да я помръднеш. Виждал съм да ги пълнят с дрехи или талаш.
мойта беше пълнена с парцали (купежна), не ми хареса и я напълних с едра трица от рендовалер (дърводелска машина), като на всеки 20 санта трица слагах малко пясък за тежест, но ако е само от пясък и се спече става като бетон

navar
04-27-2011, 20:21
стига веее,по нагоре ви е даден линк на теками стара загора..един чувал струва 65-85 лева в зависимост от размера,качеството е перфектно ,пълни са с гумени стърготини..сещам се за поне 20 клуба занимаващи се с бойни изкуства които тренират на такива...струва ли си да се занимавате с правене

WooDy
04-27-2011, 20:24
С този пясък е лоша идеа понеже с времето пясъка ще се деформира и голама част от него ще отиде надолу.Другия минус които е, че ако не се уплътни добре този пясък може да ти разрани ръцете.А и ако се намери начин да се уплътни и да се направи някаква прилична форма като на тези готовите, ще е трудно.Може и да има начин но не си заслужава.Най-добре си вземи една с която няма да береш грижи как да я направиш и цялото занимаване с нея.

kirokiro
04-28-2011, 11:47
То 3 шишета по 2 литра ? :D
То 6 килограмова круша си е подигравка бе..

Ами верно не е тежка за това моята я закачих до стъблото на дървото в двора да може да не се клати. Но пък може примерно да се напълнят шишетата с малко пясък, може пространството между шишетата също да се напълни с пясък и т.н. на мен ми е идеална така ся дали е подигравка или не вие си преценявайте :)