PDA

View Full Version : Живота ми отминава..прецаках се!



DaVinciCode
04-26-2011, 14:09
Здравейте.Вероятно има стотици такива теми,вероятно може би и от този акаунт има такава тема,вероятно и самите вие имате такъв проблем,вероятно това са глупости.Ще помоля,преди да започна,ако случайно решите да пишете лично съобщение ,да не го правите,защото не е истинския притежател на акаунта,а просто искам да питам,без да правя акаунти.Не ме разбирайте погрешно,доста често преглеждам форума,но просто не искам :).Друго,което ще помоля е,да не пишете глупости,защото като гледам форума е пълен с разбирачи-не всички,но ги има,и не искам да ми развалят настроението,защото и на тях някой им го е развалил.
Та по темата,какво да ви кажа..голямата ми страст е киното,театъра,всичко свързано с това.Ще ви повярвам,че няма шанс да отида в Америка и да се реализирам там като актьор чак когато умра,та да няма надежда повече.Затова не ме убеждавайте,че няма да се случи и някакви глупости.Естествено,не мислех на 15 години да отида в Холивуд и да стана милиардер.Би било хубаво,нали?Мислех след 7ми клас,да отида в Пловдив да уча ( В английската предполагам ) и да си ходя на уроци по още един език , на уроци по актьорско и на школа по театър.Надявах се да изцеждам цялата си енергия,да правя това,което харесвам.Добре де няма проблем,нали така сега ще кандидатстваме и ще поема по пътя на моята мечта.Изведнъж обаче..правят нова паралелка в нашето училище.Всичките ми стари приятели си останаха , родителите ми са в същия град и така.Не мислех да оставам ( аз съм в мааалък град ) ,докато изведнъж,хоп..Всеки ден ни промиваха мозъците -по-скоро учителките..

" Оо,паралелката ще бъде невероятна,ще има кабинет оборудван специално за вас,само в София има подобни кабинети..Ще учите много,но ще си заслужава.Ще бъде , бля,бля,бля... " ии малко по малко не исках да напускам всичките си приятели и доста прибързано реших да си остана тука.Е какво пък,нали съм в най-невероятната паралелка на земята.И какво стана?8ми клас съм,напълно разочарован от тази паралелка,в този град няма курсове по актьорско ,няма школи ,няма как да правя това,което обичам.И сега какво?Ще кажете- " споко,след 12ти клас ще отидеш някъде и ще го правиш " . Да,така е,но ако сега ходех на уроци,можеше да съм подготвен за НАТФИЗ,а защо не и за чужбина.А сега за никъде няма да съм подготвен от страна на Кино и Театър ,няма да имам опит и просто нищо няма да се получи.Минава си ден след ден,месец след месец,а всичко става все по-кофти.Живота си ми отминава,а аз непрекъснато мисля варианти,какво да стане,как да стане..но ..Аз..не искам да стана обикновен човек,просто искам да пробвам мечтите си.Няма да стане?Невъзможно е?Че кой го казва..Пък и да не стане,какво толкова,ще се върна в страната ( ако отида в чужбина ) и ще работя нещо,но поне ще знам,че съм опитал..но нали знаете,така ще си остане до 12ти клас..а после ще дойде време за кандидатстване,няма да имам опит и няма да ме приемат в такова училище..Не знам какво да сторя..Не ме мразете за това ,че си мечтая,не мислете ,че съм наивен.Няма проблем всъщност,мислете го,но недейте да пишете тук за това,недейте да говорите какъв идиот съм и т.н..Написах това за да споделя какво ми е ,задушавам се тук,как допуснах някакви учители да ми размътят мозъка..

bloodyF
04-26-2011, 14:34
защо не пътуваш? запиши се на уроци в най-близкия град където има и пътувай.
а ако ти потиска развитието тази паралелка, говори с вашите и ако могат да си го позволят се премести в голям град.
и да знаеш, че всеки е тръгнал от някъде, не всички са родени звезди, актьори, певци и т.н. :)
пожелавам ти успех! :)

StolenBliss
04-26-2011, 14:41
[color=indigoЩе ви повярвам,че няма шанс да отида в Америка и да се реализирам там като актьор чак когато умра,та да няма надежда повече.Затова не ме убеждавайте,че няма да се случи и някакви глупости.[/color]

Тoва ми хареса. Не е невъзможно. Ако ти е писано да се случи, ще се случи квото и да става. Не знам, но аз наистина си вярвам в тази теория и те подкрепям, че всъщност (ако ти е писано) може да се случи. И все пак, не трябва да се надяваш прекалено много ако не стане, щото както сам знаеш предполагам, ще ти стане прекалеееено кофти.
Иназче да, понякога взимаме прибързани и много често грешни решения, но няма как..Важното е поне да не ги повтаряме (тва малко лирическо отклонение 8-) )
Може да прозвучи тъпо, не знам каква е точно и ситуацията там и всичко, но не можеш ли да се преместиш в у-щето в Пловдив? Според мен не е невъзможно..Ако пак ще ти е гадно за приятелите, по-добре недей. Мисли за твоето бъдеще, защото когато дойде времето и те ще направят същото и сигурно ще се махнат от градчето. Приятели можеш да намериш навсякъде.
Ако можеш да идеш в Пловдив, учиш добре и всичко, след време най-малкото може да стигнеш и до Америка, най-малкото. И ако стане така, пак ще кажа -> ако ти е писано, може и в градския транспорт да се запознаеш с някой, който да ти помогне за това, към което се стремиш :)
Не знам идеята ми може да е тъпа, но 'историята ти' ме 'докосна' и се опитах да предложа някакъв изход. :)

DaVinciCode
04-26-2011, 14:43
Значи ние попринцип не сме бедни,но изведнъж ни резна кризата и сега няма много работа.Начин да пътувам-да.Но 12 лева ми е отиването с рейс,12 лева ми е връщането с рейс,сложи урока 10 лева,сложи и школата за 1-2 часа..отиването ми е 2 часа,връщането 2 часа,урока 1 час ..ще давам доста пари за отиване и връщане и всичко.Ще отивам след училище,ще се връщам късно вечер.И знаете ли?Ще го понасям,ако трябва няма да спя,ако трябва ще се влача по пода и пак няма да се откажа.Но родителите ми няма да позволят просто:)Те искат да съм при тях,да си уча,да имам хубави оценки и така.Както всеки родител.Единствения начин ПРЕДПОЛАГАМ,е да се преместя в друг град,но тогава трябва да кандидатствам след 8ми,а там няма хубави училища..Като цяло се прецаках.Защото ако се преместя след 8ми клас в обикновено училище и живея сам в София,ще ми бъде трудно,няма да познавам никой и не знам как ще се оправям.Ако бях тръгнал с всички пак щях да имам приятели и т.н..Не знам..все пак благодаря за мнението,хубаво е да мога да поддържам разговора и ще е хубаво ако дадете още мнения,каквито и да са те.

DaVinciCode
04-26-2011, 14:49
[color=indigoЩе ви повярвам,че няма шанс да отида в Америка и да се реализирам там като актьор чак когато умра,та да няма надежда повече.Затова не ме убеждавайте,че няма да се случи и някакви глупости.[/color]

Тoва ми хареса. Не е невъзможно. Ако ти е писано да се случи, ще се случи квото и да става. Не знам, но аз наистина си вярвам в тази теория и те подкрепям, че всъщност (ако ти е писано) може да се случи. И все пак, не трябва да се надяваш прекалено много ако не стане, щото както сам знаеш предполагам, ще ти стане прекалеееено кофти.
Иназче да, понякога взимаме прибързани и много често грешни решения, но няма как..Важното е поне да не ги повтаряме (тва малко лирическо отклонение 8-) )
Може да прозвучи тъпо, не знам каква е точно и ситуацията там и всичко, но не можеш ли да се преместиш в у-щето в Пловдив? Според мен не е невъзможно..Ако пак ще ти е гадно за приятелите, по-добре недей. Мисли за твоето бъдеще, защото когато дойде времето и те ще направят същото и сигурно ще се махнат от градчето. Приятели можеш да намериш навсякъде.
Ако можеш да идеш в Пловдив, учиш добре и всичко, след време най-малкото може да стигнеш и до Америка, най-малкото. И ако стане така, пак ще кажа -> ако ти е писано, може и в градския транспорт да се запознаеш с някой, който да ти помогне за това, към което се стремиш :)
Не знам идеята ми може да е тъпа, но 'историята ти' ме 'докосна' и се опитах да предложа някакъв изход. :)


Майка ми се разведе с баща ми и колкото и да има егоистична нотка във всичко това,аз лично мисля,че тя не би ме пуснала и не би искала,защото тогава би останала сама съвсем.Ще отива на работа,ще се връща..Всичко ще бъде еднообразно и мисля,че заради това по скоро не иска много много да ходя.

StolenBliss
04-26-2011, 14:53
Хм кофти..Разбираемо е и от нейна страна донякъде, ноо...Няма ли начин и двамата да се преместите там?
И ако все пак си останеш там до 12-ти клас, тряя да знаеш, че пак няма да е късно. Искаш да ходиш на уроци, но ако си имаш талант по природа, с тях или без тях, пак може да стане. Как ти хареса актьорството по начало и мислиш ли, че си имаш вроден талант?

DaVinciCode
04-26-2011, 15:03
Не мога да ти отговоря на този въпрос.В училище от моя клас,знаят ,че ходя по кастинги и т.н , и винаги са казвали " ей ти ще станеш за актьор ,добър си " ,но аз виждам,че го казвам ,не защото мога да участвам във филм примерно или да ме приемат в такъв университет,а защото съм забавен и те се кефят вече ,а има голяяма разлика.Също така имаше 1 театрална група ,която посещавах около 1 година.Когато се записах имаше 10-15 човека,които чакаха и искаха да участват ,тя каза,че въпреки,че няма никаква роля ще ги преслуша ей така..Когато дойде моя ред,каза на 1 от хората в школата,че " ще си почине следващото представление " и взе мен,а другите им каза някой друг път.Също така като малък ( от 6-7 годишен ) играя в различни детски постановки в училище и така до към 10 годишен.После като типичен кино маниак :D следях всички награди-филмови и т.н , но нямах възможност да ходя,просто ,защото нямаше школа.После се появи тази,за която казах по - горе и след 2-3 месеца се записах.И така..ходех 1 година,но те станаха доста несериозни . Пример:
Казва,че утре примерно ще се събираме за школата в 5 часа.ОК!Половината идват по късно,закъсняват,не си знаят репликите,не знаят какво да правят.И аз реших да се откажа.После самичък си намирах монолози и такива неща,тренирах сам.Гледах от интернет и така нататък,но просто имам нуждата от професионалист,човек,който си знае работата.Който може срещу заплащане да ме обучава :) ... Не че се хваля нещо,просто искам да кажа как стоят нещата.

Greennight
04-26-2011, 15:13
Къв Холивуд те гони бе момче...Точно за актьорското майсторство пък в БГ няма никакво,ама никакво и като казвам никакво,значи НИКАКВО бъдеще и настояще.Как си го представяш да заминеш за Америка изобщо ? Хората цял живот се надяват на зелена карта,ти мислиш,че се раздават като топъл хляб.Ако те вземат в някой сериал като Стъклен Дом,а-у,пак ще е добре...Сори,че трябва така да те разочаровам,но шанса да станеш световноизвестна звезда и то в Америка е нищожен.И тва не зависи от това,колко добър актьор си,а от това,че да отидеш в Америка не е концерт пожелание...

DaVinciCode
04-26-2011, 15:20
До колкото помня ти беше на 15 нали така?Защо се правиш на разбирач?Пък и сам си противоречиш."Да станеш световно известна звезда е нищожен И ТО В АМЕРИКА " .. О ем джи.Ии какво точно му е невъзможното на Америка?Това да не е някоя велика империя,непробиваема за света?НИКОЙ не може да влезе в Америка,тя е могъща и велика :lol: .Знам приятели на майка ми и баща ми,които са в Америка в момента и си работят там от няколко години..На 1 познат братовчед му ( той е на 25 ) в момента е в ЛОС АНДЖЕЛИС .. Леле колко извънземно звучи а?Знаеш ли колко световноизвестни звезди са станали такива след като не са имали нито познати,нито са били богати за да станат такива?И за каква България ми говориш бе приятел,аз се записвам за кастинги,за да участвам в реклами и тук таме в някоя малка роля,просто ей така,за да тренирам и за да се радвам на любимото си занимание.Нали това ти казвам,че после ще отива в Америка.Извинявай,но супер много българи отиват в Америка всяка година,дори познавам хора от форума ,които са се насочили натам.И знаеш ли забелязал съм,че главно момчетата се включват в такива теми с "хейт" .. ти завиждаш ли или какво?

Lucho
04-26-2011, 15:33
Не мога да не кажа, че си наивен, защото СИ и това го личи от постът ти. Как може да слушаш мили приказки от някакви си учителки ? Знай, че в България всеки се бори да си запази мястото - учител, лекар, политик, депутат, актьор... лъжата при такива професии е неминуема, лошото обаче е, че си се вързал. Какво те интересуват твоите приятели ? Ако беше отишъл в Пловдив щеше да си изградиш едно напълно ново амплоа пред света и хората около теб. В този ред на мисли:
Ти самият харесваш ли се, одобряваш ли се като външен вид, как стои въпросът с гаджетата и т.н. очаквам отговор, понеже към момента тази част от теб ми е напълно неизвестна ?

Освен това мечтите са до време. Не виждаш ли какъв е светът, който те обгражда ? Ти си само 7 клас, а вече те лъжат. Представи си какво ще е нагоре. Хубавото обаче е, че си 8 клас и в момента няма проблем да се преместиш по всяко време в Пловдив да учиш. Така е, ще се отделиш от приятелите и семейството, но това ще бъде един голям плюс за твоето личностно израстване. Прочетох назад, че ще ти е труден транспорта - можеш да си вземеш квартира или да отидеш на общежитие. Така няма да плащаш по 12 лв за транспорт. Освен това, къде живееш, ако не е тайна (питам от любопитство) ? Ако 12 лв ти е билета вероятно Пампорово, Смолян, Пазарджик... или друг град?

И да те питам нещо друго, понеже ми изглежда, че витаеш в облаците (а дано се лъжа!) пробвал ли си се изобщо с актьорското майсторство, имаш ли някакви данни/заложби или просто имаш силно желание?

Central
04-26-2011, 15:40
Вижте сега... Много е лесно да го нападате така, но колко от вас имат мечта, за която са готови да жертват толкова много и която - на всичкото отгоре - е градивна и перспективна? Лесно ви е да кажете на пича да се откаже, защото няма да стане. Ами да, ВъЗМОЖНО е да НЕ станат нещта (особено в САЩ, където много от големите са пробили ако не с връзки, то със сериозна доза късмет). Може той да няма този късмет. Може в процеса на порастване мечтата му да се промени - примерно, да реши да се занимава с театър у нас. Обаче! Няма как да разбере, докато не опита. Може да стане, може да не стане. Може да се ориентира към нещо друго. Но едно е сигурно - пич, ако сега мислиш, че си пропилял една година заради тая паралелка, то ако не опиташ, след време ще се обърнеш назад и ще решиш, че си пропилял целия си живот. И тогава вече драмата ще е пълна.
Гледай сега какво ти предлагам. Говори сериозно с майка си - издебни я, когато е в настроение и й обясни сериозно, че разбираш нейното положение и прочее. После й обясни колко е важно това за теб и как чувстваш, че си направил грешка с тая паралелка, но не искаш да се отказваш, щом си се хванал, нито пък да я оставяш сама след развода. Тя, предполагам, знае колко е важно актьорството за теб (все пак, тя те е отгледала).
Вероятно ти дава джобни и вероятно курсовете по актьорско, за които пишеш, са веднъж седмично. Събирай си джобните и пътувай. Нали казваш, че си готов на жертви? Направи ги, недей само да приказваш.
После, когато станеш 12ти клас, училището ще е айляшка работа - я ходиш, я не ходиш. Тогава ще имаш повече време да изкараш цял курс (дори и в София и т.н.т.). А дотогава не спирай да гледаш и да четеш. Наистина - чети! Ако имаш приятели от София, нека ти намерят задължителната литература за кандидатстване в НАТФИЗ. Почваш и четеш. Актьорът трябва да бъде интелигентен.
С 2 думи - не се отказвай, налягай си парцалите и чети. И покажи на майка си, че си сериозен. На тая възраст желанията се менят често, но ако й покажеш с времето, че това е, което наистина искаш, тя ще те подкрепи. В това съм 1100% сигурна. И ама нииииикога не се отказвай от мечтите си, защото един ден ще се обърнеш назад... и какво? Може да не си успял, но поне ще знаеш, че си направил всичко, което е зависело от тебе. Успех.

DaVinciCode
04-26-2011, 15:47
Не мога да не кажа, че си наивен, защото СИ и това го личи от постът ти. Как може да слушаш мили приказки от някакви си учителки ? Знай, че в България всеки се бори да си запази мястото - учител, лекар, политик, депутат, актьор... лъжата при такива професии е неминуема, лошото обаче е, че си се вързал. Какво те интересуват твоите приятели ? Ако беше отишъл в Пловдив щеше да си изградиш едно напълно ново амплоа пред света и хората около теб. В този ред на мисли:
Ти самият харесваш ли се, одобряваш ли се като външен вид, как стои въпросът с гаджетата и т.н. очаквам отговор, понеже към момента тази част от теб ми е напълно неизвестна ?

Освен това мечтите са до време. Не виждаш ли какъв е светът, който те обгражда ? Ти си само 7 клас, а вече те лъжат. Представи си какво ще е нагоре. Хубавото обаче е, че си 8 клас и в момента няма проблем да се преместиш по всяко време в Пловдив да учиш. Така е, ще се отделиш от приятелите и семейството, но това ще бъде един голям плюс за твоето личностно израстване. Прочетох назад, че ще ти е труден транспорта - можеш да си вземеш квартира или да отидеш на общежитие. Така няма да плащаш по 12 лв за транспорт. Освен това, къде живееш, ако не е тайна (питам от любопитство) ? Ако 12 лв ти е билета вероятно Пампорово, Смолян, Пазарджик... или друг град?

И да те питам нещо друго, понеже ми изглежда, че витаеш в облаците (а дано се лъжа!) пробвал ли си се изобщо с актьорското майсторство, имаш ли някакви данни/заложби или просто имаш силно желание?

Бе човече..Може би витая в облаците,може би няма да се получи,може би ,може би ,може би..ЯСНО МИ Е ,че шанса да не пробия,да се върна в България и да си продължа живота е голям,но това се опитах да кажа..ЗАЩО ДА НЕ ОПИТАМ?Защо да не пробвам мечтата ми,защо ,защо,защо ?Ами представи си,се получи?Представи си ,че ме вземат във филм?Два?Три?..Ами ако не стане,не стане..ще бъда може би леко разочарован,ще се върна при роднини и приятели и ще започна да работя..какво губя под дяволите,животът е един!

Lucho
04-26-2011, 16:02
Добре, пускаш тема - получаваш отговор и се захващаш за последния пасаж. Защо не ми отговори на някой от поставените въпроси? :-o

marin4itu
04-26-2011, 16:08
Да, опитай, иначе цял живот ще се чудиш какво би станало, ако беше опитал. Малко са хората като теб и мен (аз след около месец започвам да сбъдвам мечтата си, защото завършвам), които искаме да се занимаваме с това, което ни влече, което ни е талант и заради което може би сме на този свят. Другите хора само мрънкат и се примиряват. Говори с майка ти, не мисля, че тя би те спряла, все пак най-вероятно знае, че ти е мечта. Плюс това не мисля, че българското кино е нищо (някой беше го споменал). Появяват се много добри продукции и мисля, че дори се възражда.

А ти към НАТФИЗ ли си се запътил?

DaVinciCode
04-26-2011, 16:13
Добре, пускаш тема - получаваш отговор и се захващаш за последния пасаж. Защо не ми отговори на някой от поставените въпроси? :-o

Добре,ще отговоря.Просто мисля,че ще изглежда,сякаш сам се хваля,не мислиш ли?Няма да казвам къде живея,понеже доста от хората в моя клас ползват този форум,пък и някой ми знаят никове,работи,просто ще пропусна тази част.Да пробвал съм се.Както казах от 6-7 годишен съм участвал в представления.Ходех на школа по театър 1 година и взех наградата за най-добра роля на не знам си какво..няма да знаете..Външен вид?Еми ще извиняваш тука,ще прозвуча като пълен задник с огромно самочувствие ,но аз лично се харесвам на външен вид.За да прозвучи още по - нескромно и момичетата ме харесват.Не всички разбира се,но..Мога да отида на квартира и т.н,но трябва да сменя училище и т.н,а това води пак до въпроса с майка ми.Разбираш ли,имам чувството ,че си чел темата тук-там..Ии .. Коя част не ти е известна..Това,което знаеш..излизам с приятели,ходя по кастинги,когато има,чета книги и така нататък..нормален човек..просто това ми е страст.Просто ти ме питаш дали се харесвам.Ами да харесвам се на външен вид,имам самочувствието и увереността ,но не мислиш ли,че звучи прекалено нескромно за форум?

Lucho
04-26-2011, 16:44
В такъв случай заглавието на темата ти е некоректно, както и изписаното в първият пост. Наясно съм с цялата тема, преди да пусна първото мнение бях изчел всичко до момента, просто исках да знам някой допълнителни неща.

Тук не говорим за скромно и нескромно, отделно на това никой не те е карал да си слагаш сам епитети - можеше просто да кажеш нямам проблеми и толкова. Щом ти самият си ги поставяш, няма какво да коментирам.

Четейки постовете ти, откривам човек, готов да отлети за Америка. Въпреки това, за всичко са виновни твоите родители, според твоето мнение. От друга страна, хем искаш да учиш в София, хем те е страх, че ще загубиш компанията и приятелите си ? Ами като отидеш в Америка там как ще я караш с приятелите ?

Казваш в един от горните постове:


Ще отивам след училище,ще се връщам късно вечер.И знаете ли?Ще го понасям,ако трябва няма да спя,ако трябва ще се влача по пода и пак няма да се откажа.Но родителите ми няма да позволят просто:)Те искат да съм при тях,да си уча,да имам хубави оценки и така.Както всеки родител

А не е ли най-нормално да учиш нещо, различно от актьорство, при положение, че реално погледнато нямаш перспектива в България с такава професия, да не говорим за чужбина - твоята бленувана "Америка". И като заговорихме за нея, искаш да влезеш в НАТФИЗ, т.е. държавата да плаща за обучението ти, а ти след това да отидеш в бленуваният "рай" Америка ? Защо не намериш начин да отидеш да учиш в Америка и тя да плаща за твоето обучение, а не нашата държава ? Знам, че може би звучи глупаво твърдението ми, но повечето млади хора ходят в чужбина поради липса на работа у нас, а тук имаме налице детинска мечта, за която държава НИ трябва да плаща ? Мисля, че е хубаво да разграничиш следните глаголи: "съм" и "вярвам (си)", да преосмислиш всичко и да прецениш дали реално си струва. Защото ще опиташ, няма да се получи нищо (казано хипотетично в нашата страна), ще си актьор на 25-30 години и пак ще пуснеш тема в друг форум, със заглавие: "Съсипах си живота" и ще търсиш други виновни заради своите неуспехи.


ПП - Нищо не е отминало, а тепърва започва. "Животът ми отмина" ще е заглавие на тема след ~40 години

DaVinciCode
04-26-2011, 17:05
Ти тъп ли си?Сериозно.Правиш се на доста образован,а повтаряш да дрънкаш глупости в постовете си.Говориш само Бла бла бла не можеш да отидеш в Америка,бла бла бла,блабла,бла бла няма начин да отидеш в Америка,блаблабла....За какви приятели ми говориш,казах ти ,че това беше 1 от причината да се подведа да остана тук......Сега ако имах възможност нямаше да оставам..Още в началото казах,защото знаех,че ще има такива хора-Хейтари,които ми казват ,че няма да се получи,да не пишат в темата,а ти продължаваш да си набиваш твоите глупости..И как отиването в Америка точно ще ми съсипе живота?Значи ако остана тук да си бачкам цял живот и да си казвам"ех какво ли щеше да стане ако.." е по -добре от колкото да пробвам мечтата си?И за НАТФИЗ нещо не си прочел както трябва.Като цяло иди да си легнеш,защото маи ти се спи,говориш глупости и повтаряш 1 и също..

Lucho
04-26-2011, 17:50
Не се дръж като българска звезда, ако ще ходиш в Америка, т.е. карай малко по-полека с обидите, защото там не е като тук. Нали все пак желаеш да си нещо повече от обикновен българин?

Пускаш тема - искаш отговор. Отговарям ти - сърдиш се. Розови приказки няма да ти говоря, само за да ти е приятно на душата и за да ти удовлетворя емоционалните състояния.

Факта, че ти живееш в розов свят и не приемаш виждане, различно от твоето не ме прави хейтЪр. Проблема обаче си е лично твой. Като не държиш да получаваш всякакви мнения, изобщо не се занимавай да питаш по форуми. И вместо да обиждаш, може малко да се позамислиш върху това, което ти пишат. И моля те, започни да пишеш малко по-грамотно - клавиатурата има един голям бутон, наречен интервал, той служи за отделяне на разстояние от думите/буквите в даден текст.

SameLove
04-26-2011, 18:37
Ти имаш шанс да отидеш в Америка все пак там има стотици хиляди българи като теб , НО шансът ти да станеш световноизвестна звезда е никакъв.Ти като отидеш там си една нула и не разбираш ли , че милиони американци се опитват и нищо не става , а да не говорим за теб .
:lol: :lol:

Greennight
04-26-2011, 18:40
До колкото помня ти беше на 15 нали така?Защо се правиш на разбирач?Пък и сам си противоречиш."Да станеш световно известна звезда е нищожен И ТО В АМЕРИКА " .. О ем джи.Ии какво точно му е невъзможното на Америка?Това да не е някоя велика империя,непробиваема за света?НИКОЙ не може да влезе в Америка,тя е могъща и велика :lol: .Знам приятели на майка ми и баща ми,които са в Америка в момента и си работят там от няколко години..На 1 познат братовчед му ( той е на 25 ) в момента е в ЛОС АНДЖЕЛИС .. Леле колко извънземно звучи а?Знаеш ли колко световноизвестни звезди са станали такива след като не са имали нито познати,нито са били богати за да станат такива?И за каква България ми говориш бе приятел,аз се записвам за кастинги,за да участвам в реклами и тук таме в някоя малка роля,просто ей така,за да тренирам и за да се радвам на любимото си занимание.Нали това ти казвам,че после ще отива в Америка.Извинявай,но супер много българи отиват в Америка всяка година,дори познавам хора от форума ,които са се насочили натам.И знаеш ли забелязал съм,че главно момчетата се включват в такива теми с "хейт" .. ти завиждаш ли или какво?Да,на 15 съм,но като гледам съм по-запознат с това как стоят нещата в Америка.Няма безплатен обяд бе пич.И моля те не ми говори така настървено.Никва злоба няма,нито съм тръгнал актьор да ставам,нито нищо.Просто казвам,че да отидеш в Америка не е пожелание.Нали,ако беше така в България нямаше да е останал 1 човек бе Колумб.Трябва да си изкараш Зелена Карта,ако това ти е ясно като понятие.Пък,ако ще всички приятели на ваще да са в Америка.Друг вариант е да влезнеш в някой университет като Харвард и да ходиш да учиш там,но доколкото знам,след това те връщат обратно като си свършиш обучението.Помисли малко и ще се сетиш,че в България нямаше да е останал 1 актьор,ако всички можеха да отидат в Холивуд и да изкарват парите на Брад Пит.Но щом ти е "писано",де да знам може да станеш някой световноизвестен актьор :razz: Още като каза,че искаш да отиваш в Холивуд ми намириса на мангизи,искаш да отидеш в Америка,за да станеш милионер,а не толкова,за да си добър актьор,познах ли ?! 8) Разкрит си.Успех!


П.П Да,почти непробиваема е,почети малко и ще разбереш,че и до ден днешен хиляди хора се опитват да влезнат в кашони през границата на Мексико!

DaVinciCode
04-26-2011, 18:40
Не се дръж като българска звезда, ако ще ходиш в Америка, т.е. карай малко по-полека с обидите, защото там не е като тук. Нали все пак желаеш да си нещо повече от обикновен българин?

Пускаш тема - искаш отговор. Отговарям ти - сърдиш се. Розови приказки няма да ти говоря, само за да ти е приятно на душата и за да ти удовлетворя емоционалните състояния.

Факта, че ти живееш в розов свят и не приемаш виждане, различно от твоето не ме прави хейтЪр. Проблема обаче си е лично твой. Като не държиш да получаваш всякакви мнения, изобщо не се занимавай да питаш по форуми. И вместо да обиждаш, може малко да се позамислиш върху това, което ти пишат. И моля те, започни да пишеш малко по-грамотно - клавиатурата има един голям бутон, наречен интервал, той служи за отделяне на разстояние от думите/буквите в даден текст.

Първо пиша абсолютно грамотно,второ,видя че нямам грешки и реши да се хванеш за хейтЪр..и не казвай,че "обиждам" хората,аз не "обиждам" хората,а казах конкретно на тебе нещо,защото непрекъснато набиваш едни и същи неща.

skatew
04-27-2011, 12:58
Не съм чел коментарите и се извинявам ако някой е казал същото като мен и аз го повтарям, но защо просто не си учиш там до 12 клас, дори и да не е елитна паралелката, ако ти имаш желанието можеш дори да ходиш на допълнителни уроци при учителите, не ми се вярва те да имат нещо против да насърчат едно любознателно хлапе... А пък след 12 клас можеш да ходиш на курсове по актиорско майсторство и пак да си влезнеш в НАТФИЗ или където искаш ?

lili12
04-27-2011, 19:17
В твоя град няма ли училище за сценични изкуства или нещо такова?
Ако има тръгвай по школи, уроци и т.н. за да се подготвиш и да влезеш. Дори и да няма не се отказвай от мечтата си. Ще ти дам няколко съвета, които предполагам ще ти помогнат.

На първо място е образованието! Родителите ти са прави като искат от теб да имаш високи оценки. Ако си отличник ще можеш да се реализираш в Пловдив или София като живееш в общежитие.А и едва ли ще те вземат някъде с грешен правоговор, примерно.

Както споменах преди малко ходи по школи и театри. Ако родителите ти не са съгласни ще ги плащаш с джобните си.

Мисля,че би било добре ако, за начало започнеш да си съчиняваш разни скечове и ако имаш талант може и режисьор да станеш, но това зависи само от ТЕБ.

Не се отказвай, каквото и да ти казват другите. Това какво бъдеще искаш за себе си решаваш ТИ! Нито съучениците ти, нито родителите ти могат да разберат какво искаш ти, за да ти кажат! Ако искаш ми пиши лично съобщение ако имаш проблем или колебание.


Желая ти УСПЕХ :)

Auriss
04-27-2011, 22:54
Уау. Човек с мечти. Евала ,хлапе. Рядкост е някой действително да има представа как иска да изглежда животът му ,и то на тази възраст.
Реших да се включа в раздела по адско изкл. и то просто защото искам да те питам някои неща - знам ,че се повтарят с т.н. от теб "хейтърски" коментари ,но повярвай ми - не ми е това целта.
Първото и най-най-важното - кое те влече към актьорството ? Дали е желанието да 'играеш' или са славата ,блясъкът и парите ? Ако е второто - има и доста по-лесни начини. Не те питам за да се заям ,а за да разбера мотивите ти да желаеш да пропътуваш половината свят в преследване на една толкова трудно постижима мечта.

Никакъв шанс ли няма с майка ти да се преместите да живеете в София? (едно да или не стига - няма нужда да изпадаш в излишни подробности за семейното си положение)

Наясно си с изискванията за НАТФИЗ (както и 99% от подобните университети ,независимо тук или зад граница) ,нали ? Как си с пеенето и танците ?

Приемни изпити
Кандидатите трябва да подготвят: две стихотворения, две басни, два монолога (комедиен и драматичен), откъс от проза, песен и танц (народни или модерни – по избор).

Също така и това :

Значи ако остана тук да си бачкам цял живот и да си казвам"ех какво ли щеше да стане ако.." е по -добре от колкото да пробвам мечтата си?
Мен ако питаш - абсолютно и твърдо не ,НО определено мисля ,че трябва много внимателно и безпристрастно да си претеглиш качествата и да прецениш дали наистина можеш ,освен че искаш. Пак го казвам ,за да не се почувстваш обиден - много ти се кефя за това ,че си решил да следваш мечтите си ,но също така мисля ,че може да е временно увлечение и да отмине. Само ти знаеш кое от двете е.


.Сега ако имах възможност нямаше да оставам..
Аз пък мисля ,че щеше. Едва ли щеше да ти е лесно да зарежеш майка си самичка - още в първите си постове спомена как си представяш ежедневието й без теб ;) .
Така че не се обвинявай и повярвай ми ,животът ти тепърва започва.

И последно (съжалявам за многото въпроси) - каза ,че в града ,в който живееш няма школи. И че си останал по някои причини ,една от които е новосформиращата се "уж елитна" паралелка ? Е ,добре - какво значение е имало ,че ще има супер-хипер-мега елитна паралелка със стаи като в София (а в София стаите не са нищо особено ,повярвай ми - казвам ти го като човек ,сменил няколко 'елитни' училища :D ) след като в града ти все пак няма да има школа ? Съжалявам ако вече си писал по въпроса - късно е и може да не съм догледал.

Е ,наистина ти пожелавам успех и дано реализираш мечтите си.
По въпросите може и да не пишеш , но гледай да отговориш поне за самия себе си - все пак действително са неща ,над които трябва да се замислиш преди да се хвърлиш с главата напред.

Знам ,че не ти давам решение на проблемите ,но коментарите над моя са достатъчни мисля ^^. Мога само да ти кажа ,че нищо не си изгубил и перспективи имаш ,особено ако се потрудиш. Пък и кой знае - може след четири години света да се е променил така ,че да не се налага да ходиш чак в САЩ за да се занимаваш с това ,което искаш


Я ако искаш погледни и това -Цък (http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%931413995/on-line-%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%BF%D0%BE-%D0%B0%D0%BA%D1%82%D1%8C%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D 0%BE-%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%81%D 1%82%D0%B2%D0%BE)
Предполагам не е нито първият ,нито последният човек ,на когото му е хрумнало да преподава нещо такова онлайн. Разрови се

sToyAncHo
04-28-2011, 10:46
Защото ако се преместя след 8ми клас в обикновено училище и живея сам в София,ще ми бъде трудно,няма да познавам никой и не знам как ще се оправям.

Значи те е страх да отидеш в София, където не познаваш никого, но си на 200-300 км от вашите, но си навит/а да отидеш в Холивуд, където си на майната си и не познаваш наистина никого, но смяташ, че ще се справиш?! Странно... Пробвай да поговориш с вашите. :) Ако наистина ти е толкова голяма мечтата, защо да не те разберат и да ти дадат идея?

DaVinciCode
04-28-2011, 14:07
Дай си скайп да пишем АКО искаш,защото не ми се пише сега тук.

Pantheratigris
04-28-2011, 17:29
Какво да ти кажа...ако си мислиш че актьорството е само аплодисменти и удоволствие,много грешиш!Театърът колкото ти дава,хиляди пъти повече ти взима!Ако си постоянен,ще успееш.Успех!

ivyy
04-29-2011, 17:31
И моята мечта е да стана актриса, но....нямам никакви намерения да кандидатствам в НАТФИЗ. Актьорството ми е голяма страст, но все пак смятам да си уча в някой университет и да си подсигуря бъдещето.
Та как започна всичко. Още от началното училище започнах да участвам в училищни преставления и се оказа, че ми харесва. След 4 клас се преместих в друго училище и имах късмет да бъде приета в театралната трупа. Беше много хубаво, но само до 7-ми клас. Кандидатствах в гимназия и приключих с театралното. Една година се отдадох да наваксам с английския и сега съм на едно добро ниво. Не съжалявам за това, но все имах чувството, че нещо ми липсва. Тази учебна година разбрах, че брата на една съученичка ходи в театъра на града. Това беше преди около 2-3 месеца. Тогава взех решение, че искам и аз да ходя. Покрай мен се нави още една съученичка.
Нямам възможност да ходя на кастинги, но поне искам да си играя. Всяка вечер си представям, че съм в Холивуд и с всеки изминал ден осъзнавам, че Америка не е чак толкова недостижима. Например онзи ден се запознах с едни хора, които живеят в Лас Вегас. Семейството има познати в Ел Ей, Вашингтон, Атланта... Та казвам ти това, защото вярвам, че Амрика и Холивуд не са толкова недостижими. Постоянно си напомням, че няма недостижими неща. Ако си амбициозен може да постигнеш всичко. Ако се налага ще заминеш в друг град и ще пожертваш много неща, включително и приятелите.
Винаги има някакъе път към мечтата ти. Не се отказвай. Пък ако не успееш...еми, не ти е било писано. Ако пък успееш...евала.

wartus
04-29-2011, 21:07
Отделих над половин час да чета романите които сте изписали и реших,че трябва да ти кажа нещо.
Така незнам от каде да започна,но гледай сега до колкото разбирам искаш да влезеш в НАТФИЗ тфа хубаво щом си изпуснал възможността да отидеш в Пловдив или София след 7клас не пропускай възможността да влезнеш в НАТФИЗ...разбери какви са изпитите какво искат разпитай и започни да се подготвяш защото ако изпуснеш и НАТФИЗ вече кажи речи да спреш да се надяваш за актьор.
Така друго нещо което искам да ти кажа е,че и да влезнеш в НАТФИЗ няма голям шанс да станеш световно известен актьор (НЕ ГО ПРИЕМАЙ ЗА HATE ! )Сега за да не те отчая ще ти кажа,че има един шанс да си сбъднеш мечтата.Не искам да бъда краен ,но не ми остава друг шанс.
Първото нещо е да знаеш ДОБРЕ Английски език също така и друг западен език (немски,френски,испански) ще кажеш защо ?
Защото ако искаш да станеш светоно известен акьор ТРЯБВА да завършиш университет който е в Америка или друга добре развита държава.Мисля,че разбираш на каде бия ? Зада си сбъднеш мечтата трябва да влезнеш в добър и световно известен университет за да станеш такъв друг начин няма...

bazukataaaaa
04-30-2011, 07:04
яко преебвка пич. В даскало и на нас ни прпомиваха мозъците колко е яко да си останем, да не ходим никъде, щот ако си тръггнем тряя закрият 2 паралелки. да го дуат!

Chacho
04-30-2011, 10:02
Всеки ден този форум пада все по-долу и все по-долу заради някакви си плюнки, които също се мъчат да плюят. Слагат 3 запетаи, бълват клиширани фрази и клиширани идеи, накрая се хващат за правописа ти и оставаш с впечатлението, че си говорят сами и съответно - ти също. Научете се на конструктивна критика, не на самоцелна!

Момчето е учудващо грамотно и начетно за възрастта си, и има респектиращи борбеност и ентусиазъм (и то към ясно определена цел). Жалко е да го облъчвате с общи приказки, просто защото ви се струва, че изглеждат така нещата. Не сте минали по този път, не се правете на символи на компетенцията! Познавам хора, които са посветили живота си на актьорството, следват или са завършили, сблъскали са се с трудностите, преобмислили са ги и са споделяли изводите си с мен. И все пак не си позволявам да давам мнение там, където мога да не се окажа прав и това да НАВРЕДИ СЕРИОЗНО на някого.

Пич, и тук хората ще ти промиват мозъка, както са го правили учителките ти. Auriss се е изказал адекватно, вникни в неговото мнение (май вече си) и преобмисли нещата. По думите ти се вижда, че имаш много силна воля - това е рядко и ценно качество (нищо, че всеки си мисли, че го има) и е ключът към успеха.

Дерзай!

Doowylloh
04-30-2011, 13:19
Здравейте,извинявам се,че не съм отговарял на някои въпроси,но ме нямаше и нямах възможност.Искам да се извиня ако имам много правописни грешки,но ще кирилицирам тези неща и ще ги копирам.(В момента пиша на латиница).Та,относно всички неща.Какво ме влече към актьорското майсторство не са парите и славата.Но да ви кажа,че не искам да буда богат и известен,би била голяма лъжа.Но начини да забогатееш и да станеш известен има много,за това нещото,което ме влече към актьорското майсторство е факта,че е невероятно да забавляваш и да караш хората да се откъсват от реалността за някакво време,заради това, което правиш.Пък и се чувствам много хубаво,когато чуя смях и чувствам как някой се забавлява от нещата,които върша.
Относно изпитите,няма смисъл да ми обяснявате какви са,защо са и как са :)Проучил съм всички изпити в университетите в България,Америка и други държави.За езиците.Знам английски почти перфектно,български (ест) ,малко испански,руски , и защото знаех,че ще ми трябва,научих Американски,Руски и Бритънски акцент на английския.Така че не са ми проблем езиците :).Останах ,защото си казах.

P.P

Направих си мой акаунт за да не пиша от на приятел.
Пак казвам,пиша на латиница в момента и се надявам да няма много правописни грешки.

\\"ще уча,ще имам добри оценки,пък ще почна самостоятелно да се готвя за университети в чужбина и България\\" .. Аз че почнах-почнах..но..се прецаках и така.

Исках и да допълня само за хората по-горе,че много от актьорите в Холивуд и America,които сега са ви любимци,не са само Американци .. :) .. И не е задължително да става само с връзки.Давам ви пример с доста известният актьор Брат Pit..Та майка му е била учителка..И пак казвам относно изпитите,може да изглежда старомодно и глупаво,но аз обичам много да чета книги и за това прочетох почти цялата литература ,която ще ми трябва за такива изпити .. Надявам се за съм отговорил на някои от въпросите.