PDA

View Full Version : Някой може ли да ми помогне ?



rfec
04-26-2011, 15:54
Здравейте , имам да пиша аргументативен текст на тема "предимствата и недостатъците на потребителското общество" нооо ... не мога да напиша нищо .. пуля се от 2 часа и нищо не мога да измисля ? Ще съм Ви много благодарен ако някой успее да ми помогне с нещо , Благодаря предварително :)

Преместено.
Extremescream

Serphent
04-26-2011, 16:36
еми поровичкай се в нета :D преди да пишеш няма как да ти дойде някаква идея ей така като се пулиш 2 часа :D

tinkiwinkidipsi
04-30-2011, 22:22
Ами мързии ме да го напиша цялото , но ще ти го нахвърлям..
Значи като за увод може да напишеш, че живеем в потребителско обчество и да обясниш какво е - предполагам ,че ти е по философия есето , така че отвори си учебника и виж..... За недостатък можеш да споменеш ,че общетвото, в което живеем(потребителското общетво) ни кара да купуваме все повече и повече стоки , от които нямаме нуда , а ги купуваме само защото икаме да изразим себе си. И тука даваш примери - нови лъскави коли, телефони , маркови дрехи и тн... Можеш да кажеш , че има някои основни фактори , които са породили потребителкото общество - прекомерната реклама , бързото развитие на техниката , стремежът на човека към разнообразие...
Но честно да си кажа аз не намирам предимствата на потребителското общество. Ама можеш да кажеш примерно ,че потребителкото общество ни дава голям избор на стои и услуги , нови и различни преживявания , които не бихме могли да опитаме , ако го няма потребителското общество...

FATALITY
05-02-2011, 05:33
Виж в нета, ама не го преписвай. Просто погледни за идейки.

Chacho
05-02-2011, 10:10
Аватара на Serphent е от филма Fight Club. Там има много готини сентенции и идеи за консуматорските вманиячения.