PDA

View Full Version : Машинка за махане на черни точки?



Djenka
04-26-2011, 16:07
Такаа, здравейте.
Имам едно малко въпросче - някой знае ли за нещо като.. машинка за махане на черни точки? Една приятелка има такава, с различни приставки - за масаж на лицето, за махане на черни точки и etc.
Не можахме да поговорим много, тъй като тя пътува много по работа и не се задържа задълго в Русе, за да ми каже повечко. Каза ми, че е на Oriflame, показа ми опаковката и видях на картинка различните приставки.
Питах и чичко Гугъл, не ми каза много по темата. Даже нищо не каза де 8-)
Та, има ли някой, който да знае повече?

Темата може и да не става. Ако е така, заключете :)

edit: Тя каза, че машинката е добра и върши работа, и наистина - като я видях, нямаше черни точки.
:)

mkio
04-26-2011, 16:32
По телевизията сега рекламират някаква маска на Гарниер с ексфолираща четка. Може би и приятелката ти има нещо подобно, което почиства в дълбочина и така премахва черните точки. :)

Djenka
04-26-2011, 16:34
Видях я тази четка, мисля да си я купя, а нейното е нещо като "прахосмукачка" 8-) 8-)

daniela9228
04-26-2011, 16:38
е попитай я откъде си я е взела и ни кажи и на нас ... че ми стана интересно

mkio
04-26-2011, 17:24
Имаше и лентички за черни точки на принципа на кола маската. Изсмукват ги от вътре някак. Трябва да пробвам 8-)

Djenka
04-26-2011, 17:32
Ами сега си писах с момичето, засякъхме се в Скайп, каза, че е подарък от леля й, която е дистрибутор на Oriflame. Каза, че ще я попита за цената, когато се видят. :)

А сега се заинтересувах от това на Гарниер с четката. Предполагам, че ще го има в аптеките, а някой знае ли на каква цена горе-долу :)

XxStupidMuffinxX
04-26-2011, 17:34
Аз имам..бях си я купила от ТСМ-а преди няколко години..нямаше особено голям ефект.

pinkflower
04-26-2011, 17:44
Ами сега си писах с момичето, засякъхме се в Скайп, каза, че е подарък от леля й, която е дистрибутор на Oriflame. Каза, че ще я попита за цената, когато се видят. :)

А сега се заинтересувах от това на Гарниер с четката. Предполагам, че ще го има в аптеките, а някой знае ли на каква цена горе-долу :)

Има го на доста места,по аптеките,големите хранителни вериги като била,кауфланд и т.н. Някъде около 12 лв го гледах :-o
Мисля и аз да го пробвам като ми свърши сегашния ексфолиант

izkushenie19
04-27-2011, 20:05
аз си правя домашна маска за черни точки . смесвам пяна за бръснене (или крем за бръснене ) с една чаена лъжичка сода и ги разбърквам . след това на мокро лице почвам да нанасям с въртеливи движения . накрая се почиства с топла вода . резултатът е гладко и меко лице - НАИСТИНА и почистени пори ...опитайте напулно засенчва този гарниер

GrippingBosh
04-27-2011, 20:53
Крема за бръснене или пяната може ли да се замести с нещо друго :)

zlatit0o
04-27-2011, 21:06
Хм, стана ми интересно за тази машинка. Ще чакам да кажеш и цената :)

Иначе аз с черните точки се справям със онова на гарниер беше нещо 3в1, рекламират го. Също си правя нещо като "парна баня" на лицето :D

izkushenie19
05-01-2011, 19:47
Крема за бръснене или пяната може ли да се замести с нещо друго




аз го знам по този начин ...нямам представа дали може да се замести но тези неща са евтини и доста достъпни така че не е нужно да ги заместваш

UniCoWN
05-01-2011, 22:54
Имаше и лентички за черни точки на принципа на кола маската. Изсмукват ги от вътре някак. Трябва да пробвам 8-)

Знам такива 'домашни' лентички, излизат супер евтино и са добри, поне при мен. Ако някой се интересува, мога да кажа как точно...

По темата: не съм чувала наистина, ще следя, че и мен ме заинтригува...

nadincety
05-02-2011, 07:47
Крема за бръснене или пяната може ли да се замести с нещо друго :)

Преди време като бях отишла на козметик,жената ми каза да смеся някакъв по-гъст шампоан със сода :) Та явно може.

annamari
05-02-2011, 16:32
Имаше и лентички за черни точки на принципа на кола маската. Изсмукват ги от вътре някак. Трябва да пробвам 8-)

Знам такива 'домашни' лентички, излизат супер евтино и са добри, поне при мен. Ако някой се интересува, мога да кажа как точно...

По темата: не съм чувала наистина, ще следя, че и мен ме заинтригува...

кажи за тия домашни лентички
:)

UniCoWN
05-02-2011, 21:48
Имаше и лентички за черни точки на принципа на кола маската. Изсмукват ги от вътре някак. Трябва да пробвам 8-)

Знам такива 'домашни' лентички, излизат супер евтино и са добри, поне при мен. Ако някой се интересува, мога да кажа как точно...

По темата: не съм чувала наистина, ще следя, че и мен ме заинтригува...

кажи за тия домашни лентички
:)


Ами, нещо, което видях в youtube.
Трябва само пакетче желатин (и то не цялото, аз например 1 пакетче го използвам 3-4 пъти) и малко прясно мляко (от порядъка на половин до една супена лъжица.
Смесват се, разбъркват се - получава се нещо като каша.
> В микровълновата за НЕ ПОВЕЧЕ от 10 секунди > малко да се поохлади (колкото да не пари) и се маже на лицето на не много дебел слой (там, където искаш да махнеш черни точки и всякаква мръсотия).
След около 10 минути, когато желатинът се стегне, това нещо просто си го обелваш от лицето.
Съвет: Избягвай около очите, че кожата там е доста тънка и малко боли като дръпнеш да махнеш "обелката" 8-)

UniCoWN
05-02-2011, 21:56
Едит: http://www.youtube.com/watch?v=-bjOB4zS0uE (клипчето) ^ :) :)

sunshine01
05-02-2011, 22:39
UniCoWN след като махнеш тази ''обелка'' мажеш ли се с нещо, както момичето на клипа?

UniCoWN
05-02-2011, 23:08
Обикновено да, с кремчето, с което попринцип се мажа редовно.
Понякога не, не мисля, че е задължително.

lipstik
05-03-2011, 13:56
Това нещо с желатина мирише ли гадно?В коментарите повечето казаха,че миришело ужасно :D

RainbowGirl
05-03-2011, 16:23
Да, смърди на л*йна.. ама има ефект.Така че не ми пука. :lol:

UniCoWN
05-03-2011, 17:43
Има лек мирис, но е преувеличено - не мирише толкова гадно.

SuNsEt
05-03-2011, 19:39
Това за машинката според мен се използва в Д'арсонвал. http://jenata.org/tag/%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%BD%D0%B2%D0%B0%D 0%BB

Аз исках да си взема такава машинка,но се оказа,че това не е просто машинка,а цяла машиНА http://www.napazara.com/adpics/4b77daf5341daa6e460898aa6.jpg и http://cosmetics-sell.hit.bg/Clipboard9.jpg 8-) В козметичния салон,в който ходят използват такова нещо и е ужасно ефикасно и страхотно...

За мое щастие точно,когато започнах да си търся и аз машинка тръгнаха рекламите на гарниера за почистване в дълбочина с онези власинки и си го взех.Добър е.

Bonbonenata
05-03-2011, 19:51
Редовно си правя желатиновата маска. Мирише ужасно, но върши страхотна работа. Кожата отдолу е страахотна. Ама много се изнервям докато го отлепя :? Ноктите ми не са дълги и ми отнема векове.

Аз преди ползвах тази машинка на Ейвън (http://shop.avon.com/shop/product.aspx?src_page=product_list.aspx&level1_id=300&level2_id=302&pdept_id=321&dept_id=0&pf_id=39905). Уж бях доволна, но кожата ми беше в доста тежко състояние. Излизаха ми неголеми пъпки, но за сметка на това - навсякъде, дори където не подозирах. Отидох на дерматолог и тя ми каза незабавно да спра машинката. Та не съм я ползвала от един месец, кожата ми е в пъти по-добре, но не гарантирам, че това има връзка.

Иначе на запад много се ползва Clarisonic, но и цената му си я бива - мисля, че беше около $200.