PDA

View Full Version : Отношението ви към таблетите



ThEKiNgG
04-26-2011, 17:00
Какво мислите за таблетите мислите ли че ще заменят пц-та бихте ли си купили аз от доста време се замислям над това да си взема един ипад но мисля да изчакам до лятото мисля че още не са достатъчно навлезли при нас.

GregoryHouse
04-26-2011, 17:52
Таблетите не са алтернатива на PC ...как могат да ги заменят?

ThEKiNgG
04-26-2011, 19:57
В бъдеще мисля че ще бъдат.

Grommash
04-26-2011, 20:12
Ест че ще заменят PC-тата, едно време мислехме че и Респром-а няма кой да го замени, но се появи плазмата. :D Имам таблет и съм доста доволен от него, макар че засега PC-то е по-добре. С нетърпение чакам новите модели и технологии относно тях.

dimitar_ak
04-27-2011, 08:12
Попитали Христо Стоичков какво мисли за новите i-технологии и той казал:
- iPhone, iPad, iTouch, iSiktir

На този си етап таблетите с операционна система за мобилно устройство са много далече от един конвенционален компютър.

Auriss
04-27-2011, 08:57
Попитали Христо Стоичков какво мисли за новите i-технологии и той казал:
- iPhone, iPad, iTouch, iSiktir

На този си етап таблетите с операционна система за мобилно устройство са много далече от един конвенционален компютър.

Зависи за какво ти трябва - ако е за игри - така е.
Но ако е за почти всичко останало - таблета ми е в пъти по-удобен (впрочем не знам дали говорим за таблети от типа 5инчов екран и 500мхз процесор или 15инчов лаптоп с тъчскрийн - аз имам предвид 2рото).
На мен лично Thinkpad-овете са ми невероятно удобни почти за всичко

WooDy
04-27-2011, 18:34
Някой явно доста са назад с материала .. Имам iPad 2 от няколко седмици.С нищо не може да се сравнява с PC-то.Другото,което е,че iPhone,iPad,iPod не ползват мобилна система :razz: Използват тъй нареченото "iOS" (Macintosh).

Auriss
04-27-2011, 20:18
You mean the iПръц ? :D

Nam3less3
04-27-2011, 21:01
Май не сте виждали айпад и таблет с андроид 3.0 hc.
Много по-приятни са за ползване, стават за всичко без вършене на професионална работа(примерно програмиране и специализиран софтуер), и има десетки хиляди програми специално предназначени за тях.
Като нищо бих си заменил лаптопа за apple ipad 2/samsunggalaxy tab 10.1v
Удоволствие е да се работи с тъчскрийна им, всичко става бързо и лесно и няма проблеми, нужди от преинсталации, драйвъри и т.н., всичко става с едно докосване.

dimitar_ak
04-28-2011, 05:47
Мдааа и iOS щото не е мобилна ОС. Само за протокола Macintosh ползват МаcOS X.

DarkAngelOfHope
04-28-2011, 06:16
Убиецът на Всяко Рс - Ipad 2 (http://vbox7.com/play:663a7209) :D

не съм фен на таблетите ... по скоро хибриден лаптоп който може да става и на таблет (както спомена Auriss) но тия iЧалъми не са ми по вкуса :P

straus
04-28-2011, 08:14
Не ме кефят особено, няма ли си клавиатура не ми го хвали :?

BlueMoonMonster
06-21-2011, 10:16
Не ме кефят особено, няма ли си клавиатура не ми го хвали :?
+1

JDeel
06-22-2011, 01:01
Имам 13" лаптоп и размерите на това нещо са минимума, който ми приляга. Обичам пространството, имам PC с два 22" монитора, но за съжаление не мога да "си легна" с него. Нито да го пренеса набързо в другата стая... поне.
Тези "натисни ме тук" дребосъци ме карат да се чувствам глупаво. Трябва ли да се мъча да им натискам виртуалните бутончета пригодени за бебешки пръсти? Трябва да е нещо с по-сериозни размери за да възприема дисплей е с touch контрол. Какво е това нещо... само за фейсбук и бавно размотаване из сайтовете става.

badsector
06-23-2011, 12:58
Все едно да сравняваш кола с камион - някои се нуждаят от едното, докато другите имат нужда от другото.

Nam3less3
06-23-2011, 13:20
Я тествайте един таблет с honeycomb и ще видите, че до голяма степен може да ви замени windows-а, стига да не го ползвате за нещо професионално.

badsector
06-24-2011, 12:30
Я тествайте един таблет с honeycomb и ще видите, че до голяма степен може да ви замени windows-а, стига да не го ползвате за нещо професионално.
Да, идеален е да си разцъкам новия Witcher на максимални детайли.

Nam3less3
06-24-2011, 13:23
Я тествайте един таблет с honeycomb и ще видите, че до голяма степен може да ви замени windows-а, стига да не го ползвате за нещо професионално.
Да, идеален е да си разцъкам новия Witcher на максимални детайли.Ако искаш хубава графика ето добър пример
http://www.youtube.com/watch?v=ql-iu98XGds - MMORPG
http://www.youtube.com/watch?v=azIYhb4XkpQ
Иначе си има доста хубави rpg-та за android/ios

badsector
06-24-2011, 14:24
...хубава графика...
Ти май не си пуцал съвременна игра на максимални настройки при full hd резолюция? Отгоре на всичкото ти дадох пример с конкретна игра.

Nam3less3
06-24-2011, 15:41
...хубава графика...
Ти май не си пуцал съвременна игра на максимални настройки при full hd резолюция? Отгоре на всичкото ти дадох пример с конкретна игра.Аз ти говоря за таблети, не за разни мощни компютри(таблетите в момента са на ниво 1 ghz двуядрен процесор и 1гб рам), но виждаш, че и таблетите се справят задоволително(същото се отнася и за смартфоните де, тия таблети са като айфон/андроид смартфон с голям екран и някой други благинки + подобрен интерфейс).
Тъй че и да имаш таблет, пак имаш достъп до много и добри игри някой от които с такава хубава графика.

badsector
06-24-2011, 16:42
И в крайна сметка пак опираме до това, че таблетите просто не предлагат достатъчно ресурси. Графиката на игрите за тях въобще не се доближава до тази на съвременните игри и е нормално, няма как да навреш в таблет видеокарта с размери приблизително 50х5х15 сантиметра. Идеята на таблетите е да бъдат мобилни. Толкова. На някои това им стига. Други искат повече и отиват на кино, или цъкат игри на 3d vision surround-а си.