PDA

View Full Version : Споменът - фантазия или?



skider96
04-26-2011, 19:46
Случвало ли ви се е да сте твърдо убедени в нещо и накрая да се окаже ,че не сте прави? Да си мислете ,че нещо се случило, да го виждате като на кино и въпреки това то да не вярно? Искам да чуя мнението ви, защото наскоро в съзнанието ми изникна една случка от детството, която се оказа, че не се е случвала (объркващо А?).

gandalfepi4
04-26-2011, 20:06
и на мене и на гаджето ни се е случвало

прави ги тези номера мозъка :-o

Auriss
04-26-2011, 22:49
Мен друго неадекватно нещо ми се е случвало - докато си ходя да получа дежа-вю и да се сетя ,че ситуацията ми е позната ,защото съм я сънувал ,и то мнооого време назад...
абе като цяло някакви асоциации ,които неумишлено си правиш, водят до такива 'странични' ефекти

argentum
04-26-2011, 22:52
Имало е няколко такива пъти. Все едно виждам пред мен как е, а всъщност излиза че няма нишо общо с истината :-D

djipsito
04-26-2011, 23:11
Мен друго неадекватно нещо ми се е случвало - докато си ходя да получа дежа-вю и да се сетя ,че ситуацията ми е позната ,защото съм я сънувал ,и то мнооого време назад...
абе като цяло някакви асоциации ,които неумишлено си правиш, водят до такива 'странични' ефекти

Ситуацията ти е позната заради дежа-вю-то, не защото си я сънувал. Дежа-вю всеки си го тълкува по собствен начин. За мен не е сън.

Иначе по темата... май не ми се е случвало.

Auriss
04-27-2011, 07:54
oh girl - learn to read ,please.

djipsito
04-27-2011, 13:28
^ От тва което си написал, тва се разбира ;)

oh boy- learn to write, please..

Ironclad
04-27-2011, 17:27
http://curious.actualno.com/news_251939.html

WaterLilly
04-27-2011, 17:41
При мен също се е случвало така, но го отдавам на сънища, които съм забравила, че съм сънувала.

SmilezZz
04-28-2011, 15:22
На мен също ми се е случвало..

nomatterwho
04-30-2011, 11:24
И аз имам един спомен, за който всъщност преди време като се замислих и попитах нашите, реших, че е сън.
Имам такъв спомен, че съм в езеро и съм с баща ми и семейството ми за риба (наистина сме ходили заедно на риба) и по едно време влизам в езерото и май стоя на една скала и вътре във водата виждам плуващи паяци. :shock:
Иначе дежа-вюто е съвсем различна тема. (видях, че го обсъждате по-надолу)

GregoryHouse
04-30-2011, 14:53
Мозъкът често има навика да ни създава фалшиви спомени. Случки които никога не са се случвали. Имаше такова изследване и е доказано практически. Използвана е снимка на малко дете с балони в парк. Показват я на възрастния и му казват помниш ли в този парк, как нали ти много искаше тези балони, бла, бла, бла при което мозъкът ти просто създава въпросните спомени за да припокрие разликата с реалността.

Пробвайте да си изолирате сетивата и да сте будни да видите какви илюзии може да създаде мозъка ви...

А относно дежа-вю - случва се на почти всеки, когато попадне в подобна ситуация на такава в която е бил или си е въобразил(сънувал). Ситуациите рядко са същите и обикновено отново мозъкът ти си напасва детайлите според реалността.

TheMightyNadenica
05-09-2011, 18:57
Мен друго неадекватно нещо ми се е случвало - докато си ходя да получа дежа-вю и да се сетя ,че ситуацията ми е позната ,защото съм я сънувал ,и то мнооого време назад...
абе като цяло някакви асоциации ,които неумишлено си правиш, водят до такива 'странични' ефекти


Еми ако е това което си мисля...доста често ми се случва....дори някой път по 2-3 пъти на ден.Един вид повторно преживяване...или гадателски способности :D