PDA

View Full Version : Защо чуждото мнение винаги взема превес над повечето от нас?



withdrawsmoke
04-26-2011, 19:58
Съдейки по мен... чуждото мнение понякога променя възгледа ми ... Случвало ми се е някое момиче да ми е симпатично , но след като другите си кажат негативното мнение , като че ли моите симпатий изчезват ... Или ако започна да излизам с някое момиче и пъпросното обкражение от съученици и приятели не я харесат или не им е симпатична ( или дори им изглежда грозна) аз автоматично забравям за всякакви по нататачни отношения с нея ,ограничавам се рязко до приятел с нея докато се появи .... такава която да задоволи всички ... Нзнам защо но ме гложди от вътре въпросът: Дали ще я харесат , Дали е хубава според тях и т.н.
Всичко това ме кара да се замисля така ли трябва да живея с притеснение за менението на другите ... Какъв е съветът ви за преодоляването на проблема ;]

antifashionshit
04-26-2011, 20:05
учебник за 9 клас по психология и логика -> конформизъм.
може би защото не сме достатъчно изградени, осъзнати, сигурни в себе си.

Crazytu
04-26-2011, 20:22
Всеки се интересува от мнението на другите. И аз не знам защо точно, може би просто искаме да ни приемат, да се впишем, да сме като другите и т.н. Но ти прекалено много се влиаеш от другите. Щом момичето ти харесва на теб, не трябва да се интересуваш те какво мислят или поне да не се повлияваш от мнението им. Все пак всеки има различен вкус.
Единствения съвет, който може да се даде е да се абстрахираш от мнението на другите и да си гледаш живота.

SaRiTaTa
04-26-2011, 20:28
аз не се влиая от чуждото мнение за мен е губене на време, защото ако силно харесвам даден човек няма смисал да питам другите дали го харесват или не все пак нали аз ще съм с дадения човек, а не моите приятелки

xxpamzy
04-26-2011, 21:25
Според мен не би трябвало да ти пука толкова много, защото все пак не хората са с момичето до теб, а ти. За решение на проблема не знам... Може би просто следващият път когато приятелите ти не харесат новото гадже се замисли дали наистина те са хората, които ще определят с кого ще бъдеш ТИ. И така... Наистина се помисли, защото според мен не можеш да живееш за мнението на другите. (:

GLaDOS
04-26-2011, 22:04
Сега като се замисля ,съжалявам че съм пропилял възможности точно поради тази причина .
Отдавна гледам да не се влиая от чуждото мнение .
Не ме интересувай кой какво си мисли за момичето , нали на мен ми харесва ... :)

argentum
04-26-2011, 22:14
Осъзнай се навреме и гледай да не се влияеш от чуждото време. Това много ще ти вреди. Живота си е твой, ти го живееш, не другите. Успееш ли да се оттърсиш от това кой какво ще мисли и какво ще каже, ще се чувстваш много по-добре . :)

mrazqkindergarten
04-27-2011, 09:57
Мхм, определено е грешка да се влияеш от чуждото мнение...

Ssummerjam
04-27-2011, 10:34
Що направо не ги питаш "според ВАС какво трябва да бъде момичето за МЕН" ?! :lol:

TheBeliever
04-27-2011, 10:40
Ти просто нямаш свое мнение. Нагаждаш се спрямо другите, за да те приемат и харесват. Слабохарактерен си, без самочувствие.

С възрастта ще започнеш да се изграждаш като личност и да отстояваш мнението и вкусовете си... вероятно. Другия вариант е цял живот да живееш както другите искат и смятат за добре, безличен и безхарактерен. Кой вариант ще избереш зависи от теб.

ghahg
04-27-2011, 10:44
Ами моето момче, това което правиш ти е изключително глупаво.Важното е на теб да ти харесва момичето, не на другите. Ти евентуално ще си с нея, не обкръжението ти. Нали така ?
Пък и с времето мненията на хората се променят, може първоначално да не я харесват, но в последствие когато я опознаят поне малко, все ще намерят нещо, което да харесат. Но дори и това да не се случи, щом ти си я харесваш, значи има защо. :)
Недей се подвежда по мнението на хората, защото живота си е твой, живееш го ти, не другите. Защото по този начин, може да изпуснеш, точно това, което търсиш неразбрал, само защото обкръжението ти така е решило.

Недей така. :)