PDA

View Full Version : Можете ли да ми препоръчате...



BrainPants
04-26-2011, 21:22
Здравейте !
Не знам дали пиша в точния раздел, но изпитвам доста голям интерес към езика на тялото. Дали някой от вас не може да ми предложи подходяща книга ?

gandalfepi4
04-26-2011, 21:26
не е подходящия наистина

все пак:

http://search.4shared.com/q/1/body%20language

npp
05-06-2011, 13:17
езика на тялото е най-несигурният критерий - външното може да се окаже доста подвеждащо

"Горко вам, книжници и фарисеи, лицемери! защото чистите външността на чашата и блюдото, а отвътре те са пълни с грабеж и насилие. Слепи фарисеино! очисти първо вътрешността на чашата и блюдото, за да бъде и външността им чиста. Горко вам книжници и фарисеи, лицемери! защото приличате на варосани гробници, които отвън се виждат хубави, а отвътре са пълни с мъртвешки кости и с всякаква нечистота. Също така и вие от вън се виждате на човеците праведни, но отвътре сте пълни с лицемерие и беззаконие." Матей 23:25-28

Nam3less3
05-06-2011, 13:29
"По делата ще ги познаете"
Важна е практиката, труда, външното може да заблуди, а и с вяра само не се стига до рая.

ZipFail
05-06-2011, 14:06
"По делата ще ги познаете"
Важна е практиката, труда, външното може да заблуди, а и с вяра само не се стига до рая.

Ти затова ли си пишеш на компютъра и си пълния косуматор, вместо да си раздедеш имуществото, както Исус изрично казва ? Това ли са твоите дела ?

Nam3less3
05-06-2011, 14:22
"По делата ще ги познаете"
Важна е практиката, труда, външното може да заблуди, а и с вяра само не се стига до рая.

Ти затова ли си пишеш на компютъра и си пълния косуматор, вместо да си раздедеш имуществото, както Исус изрично казва ? Това ли са твоите дела ?И на кой да си раздам имуществото(което по принцип съм наследил от семейството ми, т.е. такъв е бил промисъла да се родя в това семейство с това имущество), и нима, ако някой е беден, това го прави добър и заслужаващ повече богатство човек? А и водя светски живот, да не съм роден за монах.
И къде Исус казва, че трябва примерно аз да си раздам имуществото? И как като просяк ще водя по-добър духовен живот :lol:

npp
05-06-2011, 14:25
"По делата ще ги познаете"
Важна е практиката, труда, външното може да заблуди, а и с вяра само не се стига до рая.

ако вярата не е в истинският Господ Бог т.е. в истинският Исус Христос и в Неговият Небесен Отец, или, ако вярата в истинският Господ Бог не е правилна, тогава колкото и да се стараят съответните там вярващи/духовници, резултата винаи ще бъде лош

"Да нямаш други богове освен Мене(т.е. освен истинският Госопод Бог). Не си прави кумир(т.е. религиозни/окултни/духовни знания/учения), или какво да било подобие на(т.е. духовно/езотерично/окултно/религиозно знание за) нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята; да не им се кланяш нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив, Който въздавам беззаконието(т.е. духовното беззаконие) на бащите(т.е. върху вярващите/духовниците) върху чадата(т.е. а също и заради/върху тяхните последователи) до третото и четвъртото поколение(т.е. четворно) на ония, които Ме мразят, а показвам милости към хиляда поколения на ония, които Ме любят и пазят Моите заповеди. Не изговаряй напразно Името на Господа твоя Бог(т.е. не употребявай вярата за цели противни на Волята на истинският Господ Бог); защото Господ няма да счита безгрешен онзи, който изговаря напразно Името Му(т.е. който употребява вярата не по Негова(-та) Воля). Помни съботния ден(т.е. Божието Творение), за да го освещаваш. Шест дни да работиш и да вършиш всичките си дела; а на седмия ден, който е събота на Господа твоя Бог, да не вършиш никаква работа(т.е можеш да вършиш всякакви дела, но не бива да вършиш духовно беззаконие/духовна неправда), ни ти, ни синът ти, ни дъщеря ти, ни слугата ти, ни слугинята ти, нито добитъкът ти, нито чужденецът, който е отвътре вратите ти; защото в шест дни Господ направи небето и земята, морето и всичко що има в тях, а на седмия ден си почина; затова Господ благослови съботния ден и го освети." Изход 20:3-11

Nam3less3
05-06-2011, 14:27
"По делата ще ги познаете"
Важна е практиката, труда, външното може да заблуди, а и с вяра само не се стига до рая.

ако вярата не е в истинският Господ Бог т.е. в истинският Исус Христос и в Неговият Небесен Отец, или, ако вярата в истинският Господ Бог не е правилна, тогава колкото и да се стараят съответните там вярващи/духовници, резултата винаи ще бъде лош

Извършването на правилни неща и воденето на правилен живот съобразно напътствията на Христос, са израз на вярата към него напрактика.

Nam3less3
05-06-2011, 14:31
А дори и някой такива хора, живеещи по добър и съвестен начин така, както трябва, но не са православни християни примерно, при тях добрият разум и съвест ги води, а това също е от Бог. Все едно са "подсъзнателни" християни, а и вярата е дар. И като не са горделиви, пак биха признали Христос.

ZipFail
05-06-2011, 15:22
"По делата ще ги познаете"
Важна е практиката, труда, външното може да заблуди, а и с вяра само не се стига до рая.

Ти затова ли си пишеш на компютъра и си пълния косуматор, вместо да си раздедеш имуществото, както Исус изрично казва ? Това ли са твоите дела ?И на кой да си раздам имуществото(което по принцип съм наследил от семейството ми, т.е. такъв е бил промисъла да се родя в това семейство с това имущество), и нима, ако някой е беден, това го прави добър и заслужаващ повече богатство човек? А и водя светски живот, да не съм роден за монах.
Защо ми задаваш на мен въпросите ? Исус го е казал, ходи го питай него, като смяташ че не е прав :)

Nam3less3
05-06-2011, 15:40
Защо ми задаваш на мен въпросите ? Исус го е казал, ходи го питай него, като смяташ че не е прав :)Е дай да видим целия параграф от библията където го казва, не се сещам някъде да пише "всеки християнин трябва да си раздаде имуществото" или нещо такова.

Auriss
05-06-2011, 17:35
^лицемер :lol: Жалък при това.

Nam3less3
05-06-2011, 17:51
^лицемер :lol: Жалък при това.Only God can judge me :-P
Иначе лицемерието е задължително за някой длъжности, или ако си политик примерно, но такава е системата 8)