PDA

View Full Version : Гадже от друг град - как да кажа на баща ми?



slanchiceee
04-27-2011, 07:02
Не знам дали тук трябваше да пусна темата, но имам нужда от помощ! Предстои ми разговор с баща ми, трябва да му кажа , че ходя с едно момче а той не е от моят град и това е проблема, защото до сега на всеки който съм казала не ме е подкрепял имам само три четири приятелки които са с мен. Дори и майка ми е на мнение, че нещата няма да се получат и после аз ще страдам. И така де ако може да ми дадете някакви предложения как да започна разговора или нещо такова на къде да наклоня вниманието си ще съм ви много благодарна.Да вмъкна нещо това ми е първо гадже и баща ми е много патриархален тип, и определено много ревнив, що се отнася до мен.

Едит: Слгайа описателни заглавия на КИРИЛИЦА!
...help... не е нито описателно, нито на кирилица.

амк933

lqlqlqqq
04-27-2011, 07:13
Според мен просто му кажи, че наистина го харесваш и че това е твоят избор и няма да го промениш. И моят баща е такъв, но аз не му казвам за момчетата....

slanchiceee
04-27-2011, 08:35
няма как да не му кажа, защото мама вече го е направила а аз искам да го чуе от мен все още се прави че нищо не знае а мама каза че го е уведомила за това предпочитам някак си да го чуе и от мен ще ми бъде много по лесно като не се крия постоянно не се чудя дали няма някой да се изтърве и да му каже

marin4itu
04-27-2011, 08:52
Ами разказваш всичко, как сте се запознали, как сте решили да сте заедно, че наистина сте сериозни един към друг, щом се залавяте с това да пътувате постоянно. Обясняваш на баща ти, че със сигурност знае каква е тръпката в началото на една връзка. Абе свеждаш нещата до това да си спомни какво му е било на него и ще те разбере как се чувстваш.

А ти на колко си, че това ти е първото гадже? И колко километра е разстоянието? Ако ще се виждате един път в месеца няма смисъл. Въпреки, че има хора, които през 4 месеца се виждат с половинките си, защото са в различни държави, но и са големи зрели хора, минали през много неща и знаещи какво искат.

Връзките от разстояние са за зрели хора, които биха могли след примерно година да заживеят заедно, а вие едва ли можете да заживеете заедно след година, максимум 2..

SmilezZz
04-27-2011, 16:46
Просто му обясняваш чувствата си.. Как се чувстваш и как сте решили да сте заедно.. Това,че е ревнив и "патриархален тип" не трябва да те спира да му споделяш.. Кажи му.. Предполагам,че ще те разбере,все пак и той е минал по този път..

П.С - На колко си ? Прекалено далече ли е ? Аз също съм на мнението,че няма да се получи.. Връзките от разстояние не са за всеки.. А ако си малка,надали ще се получи..

slanchiceee
04-27-2011, 18:22
на 15 съм а той на 18 километрите са доста около 200 това до колко ще се получи само времето може да покаже все пак според мен е възможно да се получи успелите връзките от разстояние са по стабилни понеже така се гради доверие благодаря за коментарите определено ще са ми от полза :) :P

againstyou
04-27-2011, 18:45
Мислим си,че ще е супер страшното,че ще ни се скарат и т.н. обаче не е така.За моето момче съвсем случайно им намекнах и даже баща ми го прие с усмивка,каза ми,че пораствам бля бля. :D Не ми е първото гадже,но за първи път родителите ми знаят за него.Насочи темата към това какъв е той,щом си го избрала е добър,готин и не знам какво си още,просто му сподели съвсем нормално що за човек е и че искаш да си с него.Какъвто и да е баща ти ще те разбере.

Josefinne
04-27-2011, 18:53
По мое мнение , докато не ти потрябва за нещо конкретно, не е нужно да му казваш.

marin4itu
04-27-2011, 19:37
Трябва да сте много сериозни един към друг. Трябва да имаш пълна подкрепа от вашите, защото ще пътуваш, за да поддържаш тази връзка, а от тях идват средствата все пак. Ако искаш ми пиши на лично, ако имаш конкретни въпроси, защото и аз имам връзка на 200 километра разстояние вече повече от година. :)

RoSKo0o0
04-27-2011, 19:44
Ами, преди 1 месец ходех с едно момиче от друг град. Казах на баща ми и ми удари много силен шамар. Доста кофти беше, аз се разплаках и отидох в банята да плача. След това дойде майка ми да ме успокоява и като взела точилката ме фрасна във врата и сега съм с фрактура на врата... не знам, помисли отново какво искаш да правиш, а и заависи от родителите ти!

fUcKsMiLe
04-27-2011, 20:35
Давай директно. Без намеци.
Само леко отклонявай вниманието му, към неговите спомени за неговите връзки и тръпката, която той е изпитвал в началото на всяка една.

slanchiceee
04-28-2011, 16:36
говорих с майка си за това дали да му кажа и дали не и ме посъветва да не съм го правела понеже не се знаело дали изобщо ще продължи цялата тази история. от както сме заедно все някой е между нас първо майка ми после баба ми която живее във същият град после леля ми и сега отново някой (баща ми) обичам го и знам че това е важното но ...... :(

TheBeliever
04-28-2011, 16:48
Според мен проблема няма да дойде от разстоянието, а от възрастта на момчето. Бащите са ревниви. Мисълта "Какво ще прави тоя 18 годишен пикльо с малкото ми момиченце" е достатъчна да изкара всеки баща извън релси.