PDA

View Full Version : Прием на л-карнитин вечер.



NqmamName
04-27-2011, 19:51
Според вас има ли ползва от приема на л-карнитин преди лягане? Съветвал съм се с много хора и всеки ми казва различно,но според мен вечер няма смисъл да се приема,защото тялото не прави никакво движение,но пък има цикъл на чистене.. на повечето л-карнитини пише да се приема преди тренировката и вечер преди лягане.. вие какво мислите ?

WooDy
04-27-2011, 20:39
Недик беше казал в едно свое предаване,че Л-карнитинът е добре да се приема сутрин на гладно,защото тогава се отделяла някаква киселина и най-добре действал.Той си има свой виждания .. Моите са следните: в нетренировъчен ден се приема сутрин на гладно, за да активизира метаболизма, да черпи тялото енергия, за сметка на подкожните мазнини. Задължително е на гладно! Вечер преди лягане също! В тренировъчни дни, ако е течна форма карнитин, се приема до 15 минути преди фитнес или кардио!

fatrat
04-28-2011, 11:22
Според вас има ли ползва от приема на л-карнитин преди лягане? Съветвал съм се с много хора и всеки ми казва различно,но според мен вечер няма смисъл да се приема,защото тялото не прави никакво движение,но пък има цикъл на чистене.. на повечето л-карнитини пише да се приема преди тренировката и вечер преди лягане.. вие какво мислите ?
Въпроса стои така-ако го комбинираш с бърнер може. Ако е без почти няма никакъв смисъл.Ако все пак имаш толеранс до 4 гр т.е приел си само 2-3 може да резнеш още 1 грам.