PDA

View Full Version : Упражнения за забързване на ръцете.



xinfamous
04-27-2011, 21:45
Тренирам кик-бокс от 2 години.Понеже играя в лека категория повече залагам на бързината от колкото на силата си. Упражнението за забързване което правя от самото начало е по 2 рунда бой със сянка по 4 минути със двукилограмови гирички във всяка ръка.Наистина работи и дава добри резултати с времето,но искам да забързам още повече.Какви са вашите съвети ?

DownloadVirus
04-27-2011, 22:38
Да увеличиш тежеста 8-)

xinfamous
04-27-2011, 22:50
за жалост някой сви по-тежките гирички от залата :/

Chacho
04-28-2011, 01:47
Е, глупости да увеличи тежеста, може много сериозно да се контузи.

Има едно упражнение със свещи. Палиш една свещ, заставаш на една ръка разстояние и след това трябва да удариш толкова бързо, че да я изгасиш от разстояние. Упражнението можеш да си го правиш по трудно, като слагаш повече свещи една зад друга или се отдалечиш от тях.

Друг вариант е да вземеш една монета и да си я поставиш върху горната част на дланта. След това посягаш късо, колкото да отхвръкне стотинката напред и я хващаш след това. Не е особено трудно, но ако сложиш две става сериозно упражнение. Аз мога само с 1, но трениора ми го правеше с две :)

Много, много удряне. По круша, по лапа, в спаринг, във въздуха, като винаги внимаваш ударите ти да са бързи.

Тренировката с гирите, която правиш си е класическата за бързина. Можеш да си продължиш с нея.



Между другото, важно е да тренираш различни видове удари, не само ляв прав примерно. Също така можеш да тренираш ударите както от гард, така и от отпуснати до тялото ръце.

Сигурен съм, че го знаеш, но все пак най-лесният начин да забързаш скоростта на ударите е да си изгладиш техниката. Отпуснати ръцете до момента на удара и чак като се доближи ръката до целта я стягаш. И никакво телеграфиране на ударите, защото ако имаш паразитни движения, просто им прибавяш времето към времето на удара - за опонента реакцията е без значение на какъв стимул ще е - дали истински удар, дали излишно замахване с другата ръка.


За крака не са много по различни нещата, но мисля, че многото повторения на ударите дори без тежести е сигурен начин да вдигнеш бързината си. А там играят малко роля и килограмите - колкото по-лек и чист - толкова по-бърз си.



Ако правиш силови тренировки, прави ги за експлозивна сила. Тя и издръжливостта са най-нужни в страйкинга.

xinfamous
04-28-2011, 05:27
И никакво телеграфиране на ударите, защото ако имаш паразитни движения, просто им прибавяш времето към времето на удара - за опонента реакцията е без значение на какъв стимул ще е - дали истински удар, дали излишно замахване с другата ръка.

Тук ме изгуби.

StrashnaAgencia
04-28-2011, 05:52
Виждам, че отивате само в една посока. Затова, може и да те изненадам, но намери си партньор, който е на ниво, с когото да играете на "пържоли".Знаеш, надявам се, онази игра с ръцете, в която се стремиш да удариш ръцете отгоре на другия. Скоростната реакция на ръцете не е само млатене, а е и нервна реакция, скоростно решение, категоричност, които се тренират по алтернативни начини.

firstdiesel
04-28-2011, 06:06
бърза круша (закачена само от единия край) ... тва е перфектен уред за координация и скорост

StringTheorist
04-28-2011, 09:32
Сигурен съм, че го знаеш, но все пак най-лесният начин да забързаш скоростта на ударите е да си изгладиш техниката.
Да, това е много добър съвет. С техниката ще си подобриш и скоростта на реакциите.


За крака не са много по различни нещата, но мисля, че многото повторения на ударите дори без тежести е сигурен начин да вдигнеш бързината си. А там играят малко роля и килограмите - колкото по-лек и чист - толкова по-бърз си.
Не знам дали е така - виж Cro Cop, че е поотпуснат, а виж колко бързи крака набива. Аз съм около 71 кг почти без мазнини, принципно съм много бърз, ама и аз не мога да направя толкова бърз high kick.

Към горните мога да прибавя и бързи упражнения. Няколко месеца (май повече от година) правих лицевите си опори по възможно най-бързият начин, както и донякъде другите упражнения, сега съм много бърз. Въпреки че при бой със сянка бях свикнал да удрям колкото бързо мога и се изморявах много бързо. Затова като тренираш за бързина, не забравяй, че без издръжливост и сила си за никъде.

Също съм чувал, че лицеви опори с пляскане също са за бързина. Добре ще е и ако от време на време правиш упражнения за бързина с повечко тежести, за да ти се запази силата.

ZipFail
04-28-2011, 09:59
http://www.mma-bulgaria.com/resources/view/4/255/%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82-%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D 0%B8%D1%8F-%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%B0-speed-%D0%B1%D0%BE%D0%BA%D1%81-mma

Chacho
04-28-2011, 10:04
На Cro Cop са му бавни high kick-овете, просто им прави добри заготовки с ръце. Имат значение килограмите, говорили сме си го в залата, особено за въртящи ритници. Аз за high kick-ове тренирам това:
Клякаш, изправяш се, high kick, клякаш, т.н... Ще взема да кача един клип с ритници, само да си оправя камерата на телефона.


Телеграфирането означава да не правиш излишни движения преди самият удар, за да не му подсказваш, че ще го удариш.



Рефлексите наистина са важна част, но там тренировките са доста разнообразни - има различни аспекти, които трябва да тренираш. В спаринга се развива всичко.

StringTheorist
04-28-2011, 10:08
http://www.mma-bulgaria.com/resources/view/4/255/%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82-%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D 0%B8%D1%8F-%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%B0-speed-%D0%B1%D0%BE%D0%BA%D1%81-mma
Към линка искам да допълня, че съм чел много статии от MMA-Bulgaria.com и не всички от тях са правилни. Имайте едно наум докато четете статията. За по-важните неща най-добре попитайте треньора си.


На Cro Cop са му бавни high kick-овете, просто им прави добри заготовки с ръце.
Напълно съм съгласен, пропуснал съм това.

Chacho
04-28-2011, 11:01
Статията е добра, но когато заучаваш една техника е добре първоначално да се изпълнява бавно, да влезе движението в мускулната памет и чак тогава да се отработват точност, бързина, сила. Правилната техника понякога съобразява и други неща, като избягване на блок на противника, избягване на контузии и т.н., и е важно да се изпипа.

Ако имате време и възможност да тренирате с партниор, по-добре тренирайте на макиварата и спаринг.

Совалките също са добра тренировка за скорост в краката.

Ashenvale
04-28-2011, 11:59
Чувал съм за удари под водата, но незнам работи ли .. :?

Chacho
04-28-2011, 12:07
Работи, подобно е на тренировката с ластици, които ползват спринтиорите (пример: Ивет Лалова). Много често отборите си правят лагери по морето и тренират във вода :) Но е много трудно и изморително.

HHristov
04-28-2011, 14:12
За да си бърз, първо трябва да си силен :)