PDA

View Full Version : Ревността?!?!



Rapunzzel
04-28-2011, 12:28
Здравейте, имам един малко глупав въпрос и е предимно към мъжката част на форума.Какво прави за вас ревността, кара ли ви да се борите за едно момиче или ви отблъсква от нея?Имам впредвид ако видите, че тя има обожател това ще ви накара ли да я пазите повече от другите?! :) :)

Sh@d0w
04-28-2011, 12:30
ако видите, че тя има обожател това ще ви накара ли да я пазите повече от другите?! :) :)

Ще ме накара да го очистя.

w0sh
04-28-2011, 12:35
аз не ревнувам.
Ама по-скоро да ме отблъсне отчаяния и курвалък и опитите и да привлече евтино внимание.

bratignat
04-28-2011, 12:37
Кофти е когато момичето откликва на флирт или свалка с някой друг. Според мен е и отблъскващо и нещо, което да те ядоса. Да момичето има право на свободна воля и ако иска остава с приятелят си. Но веднъж развалено доверието трудно се връща. Също така краката на натрапника бавно ще се излекуват от всички счупвания....В този ред на мисли, не използвай ревност, за да накараш, някой да те желае повече.

BlindedAngel
04-28-2011, 16:45
Ще ми падне в очите и ще ми стане смешна, че използва курвенски номера за да се почувства желана.

П.П.Ревнуват само слабите 8)

TheBeliever
04-28-2011, 16:52
П.П.Ревнуват само слабите 8)

И несигурните.


Съгласна съм с момчетата. Ревността е най-жалкият възможен опит да привлечеш внимание.

BlindedAngel
04-28-2011, 16:59
^Слаб = несигурен, с ниско самочувствие and so on.Това ми беше мисълта обобщена в 1 дума 8-)

IQA
04-28-2011, 17:05
ако имаш доверие в дадения човек не би трябвало да го ревнуваш

ревност = ниско доверие, несигурност както казаха по-горе

supernature
04-28-2011, 17:09
Здравей, аз съм момиче и аз лично, персонално бих се радвала ако приятеля ме ревнува смисъл готско е :D .. . .. Ех само да се ограничава, да не е някакъв психопат. :D

TheBeliever
04-28-2011, 17:16
Здравей, аз съм момиче и аз лично, персонално бих се радвала ако приятеля ме ревнува смисъл готско е :D .. . .. Ех само да се ограничава, да не е някакъв психопат. :D

А готско ли ще е ти да си късаш нервите от ревност само защото гаджето си вдига самочувствието така? Вземи се постави малко на негово място.

jghgh
04-28-2011, 17:35
П.П.Ревнуват само слабите 8)

И несигурните.


Съгласна съм с момчетата. Ревността е най-жалкият възможен опит да привлечеш внимание.
ама щото изобщо не е жалко да "очистиш" натрапника или да му "счупиш" краката ..
мъжете сте като някви кучета, които искате да препикавате жените си като храстчета. метафорично казано де..

TheBeliever
04-28-2011, 17:52
ама щото изобщо не е жалко да "очистиш" натрапника или да му "счупиш" краката ..
мъжете сте като някви кучета, които искате да препикавате жените си като храстчета. метафорично казано де..

Това са също толкова жалки постъпки на същите тея несигурни индивиди, за които единственият начин да задържат жената до себе си е да "изтребят" конкуренцията.

RoSKo0o0
04-28-2011, 17:58
В природа на жените е да се зарибяват с всеки, грабнал окото им, защото какво? Жените са каквоооооо КУРВИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ :lol: :lol: :lol:

jghgh
04-28-2011, 17:59
Това са също толкова жалки постъпки на същите тея несигурни индивиди, за които единственият начин да задържат жената до себе си е да "изтребят" конкуренцията.
определено :smt023

BlindedAngel
04-28-2011, 18:03
определено :smt023
Определено това ти е най - краткият пост
8-)
П.П.Сори ама не можах да се стърпя, обикновено от твоите постове ми се разтеглят страниците 8-)

jghgh
04-28-2011, 18:10
Хаха, чи къ бе, виж последните ми мнения (поне 3) са доста лаконични и смятам да продължавам в тоя дух, освен ако не е нещо сериозно, за което си струва да се обяснявам : D


пп. Роситу пак се изцепва.

BlindedAngel
04-28-2011, 18:12
Мда е, пък ти преди седмица - две някъде беше с розово яке на спирката на хуманитарна.Май май от даскало си си тръгвала 8-)

anonymous708973
04-28-2011, 18:16
^Да. И няма никакъв смисъл. Защо ще "очистваш" някого - защото е харесал същото момиче ли? Ами чудесно, аз това го приемам като признание за вкуса си :) Говори се с момичето в такъв случай.

И впрочем, лично аз за себе си не съм дефинирала ревността.
Наскоро, за свое най-голямо разочарование и изненада, открих, че съм ревнива, а съм доста уверена в себе си. И съм ревнива не само към приятеля си, но и към просто приятелите си.
В моя случай едва ли е несигурност.

RoSKo0o0
04-28-2011, 18:24
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

jghgh
04-28-2011, 18:25
Може да си прикрито несигурна.
Всъщност точно тези много уверени-"печеливши" хора, които знаят-какво-искат-и-как-да-го-вземат са си прикрито или неосъзнато неуверени. Имам даже личен пример, от който съдя така, въпреки че все пак мнението ми е едно предположение, не мога току-така да ти лепя етикети.
Просто съм забелязала че парадно силните личности, които изтъкват малко или много своята успеваемост, увереност и т.н. всъщност си имат своите слаби места, които грижливо пазят в себе си. Нал' се сещаш, някакви комплекси и болни местенца. Особено ако не си от дете такава личност, каквато си в момента - силна, успешна и т.н.
Т.е. изграждала си се, правила си проба-грешка и си достигнала високо ниво, което се страхуваш да изгубиш или пък държиш да подчертаеш, че си достигнала (защото не ти е по default)
Пак казвам, само си развивам моите дълги теории и размишлявам над хипотетична ситуация, не толкова над тебе.
Сякаш имаш чувството, че успехът ще ти се изплъзне, че примката ти не е толкова здрава (няма какво да се лъжем, ако не ревнуваш от откровена неувереност, то ще е собственическо чувство), че момчето/приятелите ще ти се изплъзнат заради друг човек.

Собственическото чувство е най-ярък пример за несигурност според мен, независимо колко силна е личността по принцип и т.н. Ама някак прикрито така.

Пак казвам, предположения.. Някой по-добър по психология да се обади, току-виж ми потвърдил думите.

RoSKo0o0
04-28-2011, 18:31
Може да си прикрито несигурна.
Всъщност точно тези много уверени-"печеливши" хора, които знаят-какво-искат-и-как-да-го-вземат са си прикрито или неосъзнато неуверени. Имам даже личен пример, от който съдя така, въпреки че все пак мнението ми е едно предположение, не мога току-така да ти лепя етикети.
Просто съм забелязала че парадно силните личности, които изтъкват малко или много своята успеваемост, увереност и т.н. всъщност си имат своите слаби места, които грижливо пазят в себе си. Нал' се сещаш, някакви комплекси и болни местенца. Особено ако не си от дете такава личност, каквато си в момента - силна, успешна и т.н.
Т.е. изграждала си се, правила си проба-грешка и си достигнала високо ниво, което се страхуваш да изгубиш или пък държиш да подчертаеш, че си достигнала (защото не ти е по default)
Пак казвам, само си развивам моите дълги теории и размишлявам над хипотетична ситуация, не толкова над тебе.
Сякаш имаш чувството, че успехът ще ти се изплъзне, че примката ти не е толкова здрава (няма какво да се лъжем, ако не ревнуваш от откровена неувереност, то ще е собственическо чувство), че момчето/приятелите ще ти се изплъзнат заради друг човек.

Собственическото чувство е най-ярък пример за несигурност според мен, независимо колко силна е личността по принцип и т.н. Ама някак прикрито така.

Пак казвам, предположения.. Някой по-добър по психология да се обади, току-виж ми потвърдил думите.

Здравейте, съфорумници! Имате нужда от помощ, от някой по-добър в психологията. Та, ето го моето мнениееееее........... трябва да има ревност, защото ревността е едно прекрасно чувство, което те кара да не ядеш и е идеално за спазването на диета за отслабване. Ама който не ревнува - значи не обичааа. Това е 100% така, защото ми го каза едно извънземно... така, че.... ако те ревнува, значи те обича... ако не те ревнува - или не те обича или си част от курволъшкото общество на Република България!!!!!!!!!!!!!!! РАААААААААВНИС... ходом... марш!

babity
04-28-2011, 18:34
^За пореден път си права.

bratignat
04-28-2011, 20:28
Много от момичетата, които разсъждават тук, пречупват ревността от женствената й страна. Колкото и да сме цивилизован свят, стане ли дума за интимни отношения, животинските нагони на мъжа изплуват. В този ред на мисли ревността и желанието за борба, както някой по-нагоре се изрази "препикаване на територията" се проявяват. А това, че искаме да сучпим краката на натрапника, не значи, че ще навредим на момичето или, че отношенията се запазват. Това е начин да изразим, колко неприятно сме изненадани от грубата намеса в междуличностните ни отношения...... :-o

Nakadah
04-28-2011, 21:02
Ако се опитва да ме накара да ревнувам значи не си заслужава да си губа времето с нея!

Sh@d0w
04-29-2011, 04:05
^Слаб = несигурен, с ниско самочувствие and so on.Това ми беше мисълта обобщена в 1 дума 8-)

АХахаХахх много ме кефи като почнете да говорите такива наизустени шаблонни изрази.

Аз може да имам 100% доверие на момичето,но да ме дразни факта,че се заиграват с нея.Това е напълно нормално,при условие че имам чувства.

И е точно обратното,слаб е този който седи и гледа безучастно от страни,сякаш не му пука.

anonymous708973
04-29-2011, 06:00
Може да си прикрито несигурна.
Всъщност точно тези много уверени-"печеливши" хора, които знаят-какво-искат-и-как-да-го-вземат са си прикрито или неосъзнато неуверени. Имам даже личен пример, от който съдя така, въпреки че все пак мнението ми е едно предположение, не мога току-така да ти лепя етикети.
Просто съм забелязала че парадно силните личности, които изтъкват малко или много своята успеваемост, увереност и т.н. всъщност си имат своите слаби места, които грижливо пазят в себе си. Нал' се сещаш, някакви комплекси и болни местенца. Особено ако не си от дете такава личност, каквато си в момента - силна, успешна и т.н.
Т.е. изграждала си се, правила си проба-грешка и си достигнала високо ниво, което се страхуваш да изгубиш или пък държиш да подчертаеш, че си достигнала (защото не ти е по default)
Пак казвам, само си развивам моите дълги теории и размишлявам над хипотетична ситуация, не толкова над тебе.
Сякаш имаш чувството, че успехът ще ти се изплъзне, че примката ти не е толкова здрава (няма какво да се лъжем, ако не ревнуваш от откровена неувереност, то ще е собственическо чувство), че момчето/приятелите ще ти се изплъзнат заради друг човек.

Собственическото чувство е най-ярък пример за несигурност според мен, независимо колко силна е личността по принцип и т.н. Ама някак прикрито така.

Пак казвам, предположения.. Някой по-добър по психология да се обади, току-виж ми потвърдил думите.

Интересни неща каза, доста верни са. Ами, имам си болни местенца като всеки ( и естествено, няма да тръгна да ги навирам в хорските очи), но едно от нещата, които харесвам в себе си е, че не сядам да се вайкам за разни неща, както правят повечето. Стискам зъби и продължавам.
Донякъде го дължа на майка си - тя е същата, може да й е адски кофти, но има ли работа за вършене - тя се върши. А е имало много работа покрай семейството.
От друга страна, точно тя ме е тъпкала и обиждала многократно и ако всяко нещо ми влияеше толкова силно, щях да съм доста по-слаба психически. Не сме от тези майки и дъщери, които са близки приятелки. Ще го преживея някакси.

anyway, отплеснах се. Може би е собственическо чувство... :)

Vilencety
04-29-2011, 06:11
Доверие, доверие и пак доверие! :)

TheBeliever
04-29-2011, 07:28
^Слаб = несигурен, с ниско самочувствие and so on.Това ми беше мисълта обобщена в 1 дума 8-)

АХахаХахх много ме кефи като почнете да говорите такива наизустени шаблонни изрази.

Аз може да имам 100% доверие на момичето,но да ме дразни факта,че се заиграват с нея.Това е напълно нормално,при условие че имам чувства.

И е точно обратното,слаб е този който седи и гледа безучастно от страни,сякаш не му пука.

Дразни те това, че е харесвано момиче? Или те дразни присъствието на конкуренция?

Sh@d0w
04-29-2011, 07:34
Дразни те това, че е харесвано момиче? Или те дразни присъствието на конкуренция?

Каква конкуренция,казах вече,че щом момичето е с мен,значи и имам доверие.

Дразни ме факта че някои индивиди не си знаят мястото,опитвайки се да свалят заети момичета.Никога не съм толелирал такова държание.Дори аз съм имал моменти преди когато съм си харесвал момиче,но никога не съм се опитвал да я сваля,защото знам че си има приятел.

Просто не съм такъв човек,че да играя зад гърба на някой или да подкопавам връзки.Ето това ме дразни.

babity
04-29-2011, 07:35
И е точно обратното,слаб е този който седи и гледа безучастно от страни,сякаш не му пука.

С това не съм съгласна. Особено, ако все още не сте заедно. Издадеш ли се, че ревнуваш все едно и обещаваш по време на цялата ви връзка да те върти както си пожелае. Виж, когато вече сте обвързани, това, което казваш по - може да бъде вярно.

BlindedAngel
04-29-2011, 08:19
^Слаб = несигурен, с ниско самочувствие and so on.Това ми беше мисълта обобщена в 1 дума 8-)

АХахаХахх много ме кефи като почнете да говорите такива наизустени шаблонни изрази.

Аз може да имам 100% доверие на момичето,но да ме дразни факта,че се заиграват с нея.Това е напълно нормално,при условие че имам чувства.

И е точно обратното,слаб е този който седи и гледа безучастно от страни,сякаш не му пука.
Аз не говоря "наизустени шаблонни изрази", аз говоря от опит.За какво трябва да се дразня, ако някой се опита да се сложи на приятелката ми примерно ? Защото има вкус като моя ?!? Нали в крайна сметка с мен ще си тръгне, с мен ще си легне ? Тогава какво да се ядосвам и дразня заради някакви загорели типчета ? Просто не си заслужава 8) И защо да е слаб този който стои и гледа безучастно ? Точно затова пък се изисква мъжество, да седиш и да гледаш без да трепнеш, без да се поддадеш, а не както ти се изказа да го натроша от бой или нещо такова.Такова примитивно поведение по скоро отблъсква, отколкото да те докаже като мъж.
П.П.Сори ако има правописни грешки, ама съм снощен 8-)

Sh@d0w
04-29-2011, 08:28
На по-голямата част от поста ти съм отговорил в поста ми на миналата страница.Явно имаме различни разбирания за любовта и една връзка.



И защо да е слаб този който стои и гледа безучастно ? Точно затова пък се изисква мъжество, да седиш и да гледаш без да трепнеш, без да се поддадеш, а не както ти се изказа да го натроша от бой или нещо такова.Такова примитивно поведение по скоро отблъсква, отколкото да те докаже като мъж.

Да бе мен,доста е мъжко да си седиш на задника и да не смееш да отидеш да кажеш две приказки..доста.Не знам какви са ти идеалите на теб,но да не ти трепва окото когато някой се сваля с твоето момиче...sounds like a gay.И за да не стават недоразумения ще уточня-не просто разговор с друг мъж,невинна закачка или просто лек флирт (дребни работи,на които и аз не бих обърнал внимание)-СВАЛЯ я очевидно.

С това си поведение,най-много да породиш мисли в главата и "абе тоя моя дали наистина изпитва нещо към мен,или му е все тая?".

C'mon стегни се и стига писа глупости.


П.П.Сори ако има правописни грешки, ама съм снощен 8-)

Споко и аз съм снощен,пия си кафето още и си правя курсовата работа...

w0sh
04-29-2011, 08:38
Ревността наистина е слабост и несигурност. Не знам какво го обсъждате, то си е доказано и съм го учил в университета дори.

Колкото по-ревнив - толкова по-кастриран (не очаквам да ме разберете)

BlindedAngel
04-29-2011, 08:39
^Аз кафе ако близна ще го върна 8-)
В такава ситуация, ако я сваля директно пред мене просто ще отида при нея ще я прегърна ще я намляскам едно мазно мазно пред тоя и дотам...Той вече сам ще се сети ко следва нататъка.А относно преди малко съм разбрал погрешно ситуацията.Помислих си че става въпрос за флирт във фб,скайп, на работното място и т.н., но не и в мое присъствие.Просто случаите, в които някой е свалял момичето ми пред мене са не повече от 2-3...В мое присъствие хората не си позволяват, приятелките дето са от компанията да свалят, камо ли гаджето ми примерно... 8-)

Sh@d0w
04-29-2011, 08:44
Ревността наистина е слабост и несигурност. Не знам какво го обсъждате, то си е доказано и съм го учил в университета дори.

Колкото по-ревнив - толкова по-кастриран (не очаквам да ме разберете)

Едно е да ревнуваш от всекиго и всичко-тогава съм съгласен.

Друго е и е нормално както казах,когато изпитваш чувства към човека с който си,да ти е неприятно когато някой има сериозни намерения към приятелката ти.Дори и най-безчувствения човек на света да си,не би могло да не те подразни.Ако обаче ми кажеш и тогава,че не ти пука ще си помисля,че въобще никога не си изпитвал това чувство наречено любов.

Преди да ме цитираш,пак с някой абзац от учебника ти по психология направи разликата: лек флирт - сериозни свалки.

w0sh
04-29-2011, 08:50
Ама аз разликата я правя.

Има коренна разлика в това да изпитваш чувството на ревност и това на протекция срещу натрапник. Докато ревността е несигурност в собствените качества на мъж, то протекцията е защитата на своята собственост и отстояването на тези си качества. Това е когато друг мъж поема иницативата.

И лек флирт и сериозни свалки могат да имат същия резултат. Ако видя че една жена си позволява да ги прилага спрямо друг освен мен (при положение че сме в някакви отношения) то това е обидно за мен, но не смятам, че с ревност и сценички аз ще си върна уважението и. Тогава няма смисъл да се тормозя с нея.

Ако някой мъж е офанзивен към нея, то тогава ситуацията е съвсем различна, защото не тя е в основата на събитието - следователно аз не съм засегнат по никакъв начин.

И още нещо - ревността най-често е безпочвена и се основава на догадки и опасения, а не на сигурни факти, което е още едно доказателство за човек, който не се осланя на себе си.

vas4e3to0
04-29-2011, 08:54
На една жена/едно момиче й е хубаво да я свалят момчета, да й показват, че изпитват чувства към нея, но когато е заета, то това минава всякаква граница. В смисъл .. неудобно й е, пък и си харесва онова момче. И би било прекрасно, ако момчето прати оня да въри некъде другаде. ;) Тъй че съм на мнението на Sh@dow :)

Sh@d0w
04-29-2011, 08:58
Ако някой мъж е офанзивен към нея, то тогава ситуацията е съвсем различна, защото не тя е в основата на събитието - следователно аз не съм засегнат по никакъв начин.

И ако видиш че и досажда,ще продължиш да си седиш под предтекст "мене не ме засяга",или ще го разкараш,щом виждаш че не и е приятно и и се натрапва.

Естествено същото би могла да направи и тя,но показвайки малко загриженост няма да ти паднат пръстените от ръцете...

w0sh
04-29-2011, 09:32
facepalm.

исках да кажа, че ще я защитя.
Спри да търсиш поводи да ми опонираш.

Sh@d0w
04-29-2011, 09:41
Тогава,защо се опитваш да ме изкараш неуравновесен параноик,щом още от началото разбра какво имам предвид и за какво говоря.

В случая,не аз търсех повод да ти опонирам.

Have a nice day.

everybodilies
04-29-2011, 12:50
Щом има обожател ще я оставя..попринцип не се дразня, но обичам да дразня :grin: :grin: