PDA

View Full Version : Душ-...



LipSy
04-28-2011, 12:35
Здравейте! Имам 1, 2 въпроса. Малко са глупави, но до сега когото и да съм питала никой не може да ми отговори. Ако можете да ми кажете каква е разликата между душ-гела, душ-олиото и душ-крема. Също така и да ми кажете ексфолиантът за какво помага и да ми предложите няколко марки ексфолианти, защото аз не можах да намеря. Благодаря ви! :)

FuckingFreak
04-28-2011, 14:07
Душ- олио за първи път чувам. Сигурно е нещо по-мазно и е за суха кожа. Душ- гелът е като течен сапун, по-разредено стои и се разпенва по-малко. Както и ароматът след това остава по-малко. Душ- кремът е с гъста и кремообразна формула, разпенва се сравнително по-добре в сравнение с гела и миризмата му остава по-дълго. Ексфолианта помага да се махат мъртвите клетки, останали по повърхността на кожата ти. Ако не ексфолираш се образуват подкожни косъмчета, например. Но не е хубаво повече от 2 пъти в седмицата, тъй като "сдира" кожата, особено ако е с по-твърди частици и тя избледнява, тъй като се маха горният и слой. Аз ползвам утайка от кафе+малко топла вода+малко душ-гел.. Става адското, не е с много твърди частици, тъй като кожата ми е чувствителна, но не е и с такива дето буквално се разтапят при контакт с мокра кожа. Кожата става много мекичка, стегната, направо да си я галиш с кеф 8-) Мисля, че отговорих на това, което те интересуваше.