PDA

View Full Version : Признаци, че сте атеист-фанатик



Ironclad
04-28-2011, 17:17
1. Вие вярвате, че самолетите, компютрите, компасите и т. н. са били специално проектирани и създадени от накой, но също така вярвате, че човешкото тяло, което е неизразимо по-сложно от всички съществуващи изобретения, се е появило в процес на случайна биологическа еволюция.

2. Вие твърдите, че трябва да се отнасяме скептично към всичко, но считате за глупаци всички, които се отнасят скептично към теорията на еволюцията.

3. Вие вярвате, че животът е произлязъл от мъртви химически вещества, но напълно отричате, че Христос възкръсна от мъртвите.

4. Вие няма да заложите 10 лева на футболния тотализатор, защото шансовете да спечелите са незначителни. Но пък без проблем залагате бъдещето на безсмъртната си душа на практически невъзможната теория за самовъзникването на живота.

5. Вие говорите, че "необичайните твърдения изискват необичайни доказателства", а после без никакви доказателства твърдите, че няма Бог.

6. Вие считате, че атеистите, обърнали се към християнството, или лъжат или никога не са били "истински атеисти".

7. Вие считате, че християнският светоглед е ограничен, защото християните вярват само в един Бог, а вашият - напротив – доста широк, защото не вярвате в нито един.

8. Вие не знаете иудеин ли е бил апостол Петър или римлянин, но пък можете веднага да назовете заглавията на последните три "сензационни" романа, разкриващи "лъжите" на християнството.

9. Вие сте бил разочарован, когато сте научил, че не всички християни разбират буквално всяка дума от Библията.

10. Вие считате, че Библията е художествена литература, а "Шифърът на Леонардо " - документална.

11. Вие намирате логика в следния силогизъм: "Библията е дебела книга. "Властелинът на пръстените" - също. Защо да вярваме на първата, а не на втората?!"

12. Вие по-скоро вярвате във феи, елфи и говорещи зайци, отколкото в Христа.

13. Вие неохотно уважавате християните, които настояват, без оглед на всичките ви аргументи, че Бог съществува, но в същото време считате, че християните не умеят да мислят с мозъците си.

14. Вие считате че "да мислиш с мозъка си" значи да си атеист.

15. Вие мислите, че всеки християни, написал книга за християнството, го е направил за пари, а всеки атеист, написал книга за атеизма – за просвещение на масите.

16. Вие не можете да повярвате в събития с двухилядолетна давност, защото „никой не може да бъде уверен със сигурност, какво наистина се е случило тогава”, но пък твърдо вярвате, че религията е била изобретена от управляващата класа преди 5000 години, за да държи масите в подчинение.

17. Вие считате, че въпроси от типа на „може ли Бог да създаде квадратни кръгове или камъни, които не може да повдигне” са от жизнено важно значение за християните.

18. Вие наричате Иисус "Иешуа" и Бог - "Яхве", за да намекнете, че те по нищо не се отличават от Моллох или Ваал.

19. Вие се гордеете с това, че сте свободни от предразсъдъци за разлика от „тъпите”, „ненормални” и „агресивни” християни.

20. Вие считате, че престъпленията и греховете на някои християни (инквизитори, конквистадори, свещеници-педофили и т. н.), действали в разрез с Христовото учение дискредитират християнството като цяло, но престъпленията на атеистите като Хитлер или Сталин, действали в съгласие с атеистическите им убеждения за отсъствие на обективен морал, изобщо не хвърлят сянка върху атеизма.

21. Вие се сърдите на Бог, че Той не съществува.

22. Вие считате, че астрономическите размери на Вселената опровергават съществуването на Бога, сякаш Бог може да бъде побран в една малка Вселена!

23. Вие можете да водите всякакви богословски спорове за съществуването на баба Яга и розовите еднорози.

24. Вие сте уверен, че има повече доказателства за съществуването на баба Яга и розовите еднорози от доказателствата за съществуването на Бога.

25. Вие твърдите, че вярата в Бога е сляпа вяра, но не виждате, че също така сляпо вярвате, че Бог не съществува.

26. Вие отричате вярата си, че Бог не съществува, като уточнявате, че просто не вярвате в Неговото съществуване, сякаш между двете мнения има разлика!!!

27. Вие вярвате, че сте произлезли от маймуните. Помислете върху това!!!

28. Вие вярвате, че сте произлезли от маймуните, но ще „забиете един” в лицето на всеки, който ви нарече „маймуна”.

29. Вие мислите, че щом сме длъжни да преподаваме на децата теорията за Интелигентен Създател, то напълно логично с нея трябва да преподаваме и теорията, че децата ги донасят щъркелите.

30. Вие просвещавате „задръстените и неразумни” християни, като с наставнически тон им изброявате библейските противоречия, сякаш ние не познаваме собствената си религия!!!

31. Вие пишете "Бог" с малка буква и считате, че няма да е лошо да се отмени времеизчислението "след Рождество Христово", но без проблем пишете с главна буква имената на планетите Юпитер, Венера, Меркурий и дните на седмицата по английски (Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday).

32. Вие твърдите, че абсолютните категории „добро” и „зло” не съществуват, а в същото време смятате, че християнството е зло.

33. Вие знаете, че религията поражда насилие и свидетелствате за това на първия срещнат, но пропускате покрай ушите си научно доказания факт, че насилието по телевизията и сатанинската музика в стил black metal и death metal тласка хората към насилие и жестокост.

34. Вие намирате противоречие в "психически здрав християнин".

35. Без да гледате на кървавата история на властващия атеизъм (Френската революция, фашизма, комунизма), вие считате, че атеизмът на държавно ниво ще донесе със себе си веротърпимост и мир.

36. Вас ви дразни думата "спасибо" (“спаси-Бог") или „сбогом” („с Бога”).

37. Вие считате, че християните вярват в Бога, само защото не искат да отидат в ада.

38. Вие се намирате на пътя, който води към ада, в който не вярвате.

39. Вие считате, че проповедниците и другите добри християни, които споделят с вас своята вяра, за да не отидете вие във вечната огнена геена, имат за цел да ви измъкнат пари. И нищо повече.

40. Вие сте съгласни с твърдението, че "Ако Бог наистина Го имаше, щеше да е по-добре да Го нямаше".

smoker4e7o
04-28-2011, 17:30
http://3.bp.blogspot.com/_nB4v3o5nZIU/TPjKCek3McI/AAAAAAAAAAM/n0DJZkjenLM/s1600/Haters-gon-hate-ways-to-smoke-weed-.jpg
Като гледам доста мразиш атеистите, но преди да пишеш такива неща първо прочети малко повече материал за тази тема.

Nam3less3
04-28-2011, 18:16
Браво за темата =D>

gandalfepi4
04-28-2011, 18:57
СЛАДУРИ

официално ви пиша че поради шибан нет провайдър ще съм доста неактивен следващите 4-5 дена.



По темата:


В името на косматите зърна на Тор! Та ти си бил креационист!

Пожелавам ти приятен спор с неймлес който е явно поне частично атеист фанатик понеже вярва в еволюцията





Както и да е. От мен само толкова за сега, молете се на Вишну да ми се пооправи нета по-бързичко

Auriss
04-28-2011, 19:04
. Вие вярвате, че самолетите, компютрите, компасите и т. н. са били специално проектирани и създадени от накой, но също така вярвате, че човешкото тяло, което е неизразимо по-сложно от всички съществуващи изобретения, се е появило в процес на случайна биологическа еволюция.
Липсва аналогията ,пък и човешкото тяло НЕ Е по-сложно от доста голяма част от модерните технологии. Соз.

2. Не считам никой за глупак ако не вярва в теорията за еволюцията. Счита за глупак онзи ,който смята ,че е направен от кал в градинка ,която географски погледнато Е и Е БИЛА пустиня последните няколко хилядолетия.

3. Ако намекваш ,че Христос е едноклетъчен огранизъм - 1) ще се съглася и 2) Благодаря!

4. Като е голям джакпотът си пускам фишче ^^ - какво е левче пред няколко милиона ,макар и шансът да е нищожен. Това нито ме прави "вярващ в съдбата" ,нито обратното - просто дори с едно на няколко стотин милиона ,вероятността ти да спечелиш все пак я има.

5. Мисля че ако кажа, че мога да ти чета мислите ще трябва АЗ да го докажа ,а не ти ,че не мога (което впрочем е на практика невъзможно ,както и да докажеш че няма Бог ,след като няма и 1 причина да се смята ,че го има)

6. Напротив - за разлика от вас "вярващите" не ми пука някой дали е изпитал нужда от духовни патерици (защото религията е точно това). И аз съм имал моменти ,когато ми се е искало да има "нещо" или "някой" ,но всъщност точно на това разчита религията - морално слабите да разчитат на нещо висше. Соз.

7. Считам че си ограничен ,защото вярваш в глупостите на този Бог. Не ми е проблем вярата ти ,а това какво проповядва религията ти! Капиш?

8. Не ми пука за някакъв измислен анимационен герой. Ти знаеш ли кой е Клауд Щрифе ? Не ,нали ? Всеки с интересите си.

9. Да - както съм разочарован от полицаи ,които не знаят закона. И от политици ,които са неграмотни. И от банкови служители ,които си нямат представа от това с какво се занимават.....Нормално...

10. И двете са художествена литература ,ако питаш мен.

11. Размерът няма значение :P Важно е съдържанието. А "Властелинът" е доста по-лицеприятен.

12. Аха.

13. Не ги уважавам. Не мога да уважавам човек ,който изпитва нужда от нечие покровителство (било то и божествено). Свикнал съм да се боря и да постигам целите си сам и такива хора са под нивото ми. Това е причината - не някакъв предразсъдък.

14. Религията предполага сляпа вяра. СЛЯПА. Което противоречи на логиката ,т.е. на мисълта. Да ,прав си.

15. Не - всеки пише за пари. Дори и аз да напиша книга - пак ще е за пари. Един живот имам да живея и не мисля да го "раздавам" на другите.

16. Библията е пълна с глупости ,противоречия и неточности. Ако беше съвременен официален документ щяха да уволнят този ,който го е писал. Т.е. или Бог е най-некадърния вдъхновител ,или Библията е писана от неграмотни ,първобитни хора.

17. Въобще не ми пука - такива въпроси се задават за да разберете колко ви е нелепа вярата ,а не за да ни отговорите. Просто не можете ,не за друго.

18. Галдааааалф :D

19. Глупави , НЕМОРАЛНИ и егоистични е по-точно.

20. Блаблаблабла - войните ,водени от "християни" и от "атеисти" са били винаги с абсолютно еднаква цел. Какъв етикет им лепиш си е твоя работа. Въпросът е как влияе религията на индивида ,а не дали някой ненормалник е решил ,че трябва да покорява света.

21. Дразни ме начинът ,по който е представен. Ако действително е такъв ,какъвто го описва Библията - по-добре да НЕ съществува. В един имагинерен свят ,в който го има - бих предпочел да съм срещу него ,отколкото да му се мазня по цял ден колко бил велик и да му лижа ташаците. Ай сиктир - Луцифер ми е любимият персонаж от сборника с фантастики.

22. Аха.

23. Ако правиш аналогия между баба Яга и Бог - окей :razz:

24. По равно са - НУЛА . Думите на хората не са доказателства ,така и не го разбрахте...

25. Вярвам сляпо ,че Бог не съществува по милион причини ,които нямам място да изброявам. Дай ми сега ти една обективна причина защо смяташ ,че Бог го има ?

26. Нищо не разбрах. Изобщо няма смисъл в това ,което си написал.

27. А ти считаш ,че си произлязъл от кал. Помисли над това. (ПС: жена ти е направена от ребро ,а детето ти е кръстоска между пушено свинско и тор)

28. Lol WUT ???

29. Да промивате на децата мозъците ? Окей - в някой друг живот. Има един много хубав филм ,за който имам съмнения ,че смисълът му е точно противоположен на развиващото се действие - казва се "Книгата на Илай".
Честно ти казвам - представям си един свят ,лишен от фанатици и откачалки и моето дете - лишено от предразсъдъци ,старомодни порядки и притеснения. Общество ,сплотено от сремежа към напредък.
А докато има религии ще има и глупави 'норми' ,ограничаващи и подтискащи личността.
По бесило за всеки поп и светът ще е Рай.

30. Ми не я познавате.

31. Все ми е едно.

32. Напротив - просто не можеш да разбереш. А християнството че е гнусно ,аморално ,нередно ,изхабено ,глупаво и детинко - да.

33. Глупости говориш. Тези 'учени' ,дето ги доказват тия неща са толкова 'научени' ,колкото х*я ми. Пък и пак ти благодаря - ето че признаваш ,че разни фактори могат да окажат влияние върху поведението на масите.

34. "Чист" психически здрав християнин няма. Ти не си християнин. Какво добро си направил ? Как ще оправдаеш факта ,че не си разпродал всичко ,което имаш и не използваш парите за да помагаш на бедните ? На това учи твоята религия ,а хората ,които не ценят живота и собствеността си обикновено не принадлежат към психично здравите.

35. Не случайно църквата и държавата са разделени. Отвори си учебника по История и виж какво става когато дадеш власт на един ненормалник (визирам религиозен човек).

36. Въобще не ми пука.

37. Да

38. Не. Според твоята Библия съм се запътил право към Рая ,стига да вярвах ,че съществува. Изненадааа. Ко ще кажеш ?

39. Причини много ,но понякога и тази я има.

40. Определено ДА.


Поздари и още такива теми да пускаш. Много ми е кеф.

Ironclad
04-28-2011, 19:14
Гандалф, не отричам еволюцията, отричам теорията за "случайна" еволюция без участие на Бог.Вярвам в еволюционен процес, започнат и контролиран от Бог.Това е описано алегорично в Битие.Но не вярвам че човек е произлязъл от приматите :)

Auriss
04-28-2011, 19:17
Чакай ,чакай. Значи отричаш частта от Библията ,в която се казва ,че Бог сътворява мъжа от пръст ,така ли ?

Ironclad
04-28-2011, 19:34
Чакай ,чакай. Значи отричаш частта от Библията ,в която се казва ,че Бог сътворява мъжа от пръст ,така ли ?
От кал по-точно. И да, според мен това е символично и не трябва да се тълкува буквално. Ако приемем,че калта е Земята и всичко земно, това означава че човек принадлежи както на материалния свят, така и на божествения, тялото му принадлежи на Земята, а душата - на божествения свят.

bazingaaaa
04-28-2011, 19:50
а после без никакви доказателства твърдите, че няма Бог.

Ти си много прост честно.

Ironclad
04-28-2011, 19:52
а после без никакви доказателства твърдите, че няма Бог.

Ти си много прост честно. Страшна аргументация баце :D :D

ZipFail
04-28-2011, 20:53
Ironclad ти твърдиш ли че света не е създаден от Летщото Спагетено Чудовище ?

Nam3less3
04-28-2011, 21:29
Ironclad ви разказа играта просто, гледам на повечето от постовете му никой не е посмял да отговори, просто защото няма какво да каже 8)

ZipFail
04-28-2011, 21:32
Аз не смятам да си хабя думите и времето, постовете му са пълни с глупости :)

Auriss
04-28-2011, 22:37
Аз не смятам да си хабя думите и времето, постовете му са пълни с глупости :)

+1 ,само дето аз имам малко излишно време. :P

djipsito
04-29-2011, 01:34
Мнението на Auriss се припокрива с моето.

Не ми е нужно да вярвам в бог, след като вярвам в себе си и във възможностите си, не ми е нужно да вярвам в пластове хартия с много букви, за да мога да различа доброто от злото. Това, че не вярваме не ни прави лоши хора. Имам морал и смея да твърдя, че съм добре възпитана. Не виждам как това, което съм може да ми попречи, дори да не съм вярваща.

Много обичам да давам един пример от филма Титаник. Когато кораба потъва, всички тичат да се спасяват по някакъв начин, някои тичат нагоре, за да забавят падането си във водата, а една голяма група от хора се е вкопчила във свещенника (или къвто е там, някво попЕ) и се молят. Кажи ми как тия молитви ще ги спасят и кво очакват, бог да им падне от небето и да ги махне от там ли ? Или да им прати Ной с ковчега.. Точно в тая част на филма се вижда как тези слепи вярващи очакват някой друг (в случая някъв измислен герой) да направи нещо за тях, вместо да тръгнат сами да си спасяват кожите.. И все пак знаем, че има оцелели от Титаник, а те определено не са стояли на едно място да се молят. Така че, аре стига филми, моля те.

Щом казваш, че ние сме фанатици и аз преспокойно мога да кажа, че вие сте сектанти, ама няма да го направя, защото предполагам, че не е така. Пък и не ми пречи кой в какво вярва, стига да не се налага. Не съм от тези, които твърдо казват, че няма бог. Всичко е възможно, много неща са необясними, просто ми е достатъчна вярата в мен самата, не ми трябва да вярвам в нещо фантастично. Не вярвам, че има нещо писано някъде. Съдбата всеки сам си я изгражда при правенето на дадени избори. Вярвам, че душата е енергия, като цяло, че всичко е енергия. Не ми казвай, че бог я е създал. А бог кой го е създал, отговори ми..

Мисля, че в библията могат да се намерят неща, които да имат логика, да са наистина така, за тва не отричам тези неща напълно. Ама кой я е писал тази библия? Тези неща и Айнщайн преспокойно е можел да ги напише. Примерно. Тогава той ли, вместо Исус, щеше да е божият син ?

Не подценявайте човешкия мозък и въображение..
Разбирам, че е направено за да се вярва в нещо добро, ама за мен църквата е власт. И си противоречи. Нали уж бог е навсякъде, в стръкчето трева, в не знам си кое, защо ги има тези църкви тогава, като можеш преспокойно да се помолиш на дървото в задния двор ? Познай- власт, пари... Сам знаеш колко религиозни войни е имало в миналото..

Аз тука май още малко ще почна да отменям гандалф, когато не е на линия :-D

Едит: Нямам в предвид, че Исус е писал библията. Уточнявам, щото като ви знам кви сте...

bazingaaaa
04-29-2011, 06:48
а после без никакви доказателства твърдите, че няма Бог.

Ти си много прост честно. Страшна аргументация баце :D :D


Аз ако ти кажа, че света се оправлява от розов еднорог ти ли трябва да ми докажеш че не съществува или аз трябва да ти докажа че съществува?


Пп.Невидимите Розови Еднорози са същества с голяма свръхестествена сила. Ние знаем това, защото ТЕ са способни да бъдат Невидими и Розови ЕДНОВРЕМЕННО!
Както всяка друга религия и тази на Невидимите Розови Еднорози се базира на вяра и логика. Ние вярваме, че те са розови и ние логично знаем, че ТЕ са невидим, защото не можем да ги видим.
http://prikachi.com/images/353/3271353l.jpg

Ironclad
04-29-2011, 09:17
Розовия еднорог вдъхновил ли е книга, за която е доказано че е невъзможно да е измислена от човек? Начинът, по които е написана Библията категорично изключва да е създадена от тогавашните примитивни хора. Нито розовия еднорог е изпратил сина си за да изкупи греховете на хората. И в името на розовия еднорог не си спомням светци да са извършвали чудеса. Същото се отнася и за спагетеното чудовище на Zip Fail :D.

П.П. djipsito ще ти отговоря по-късно, сега нямам време.

ZipFail
04-29-2011, 09:44
В кодекса на Розовия Еднорог пише изрично защо не е вдъхновил такава книга и защо не е извървал чудеса. Неведоми са пътищата еднорогови, както се казва :)
Всичко е с причина и замисъл и това е още едно доказателство за съществуването Му. :)

ПП: Всъщност Розовия Еднорог е изпращал сина си за изкупи греховете на хората много преди Исус, но тъй като и той е невидим и розов, хората са били пречистени без тяхното осъзнаване за това. :)

bazingaaaa
04-29-2011, 09:45
В кодекса на Розовия Еднорог пише изрично защо не е вдъхновил такава книга и защо не е извървал чудеса. Неведоми са пътищата еднорогови, както се казва :)
Всичко е с причина и замисъл и това е още едно доказателство за съществуването Му. :)

ПП: Всъщност Розовия Еднорог е изпращал сина си за изкупи греховете на хората много преди Исус, но тъй като и той е невидим и розов, хората са били пречистени без тяхното осъзнаване за това. :)

Точно така
Пп. Чакам доказателство за това че розовия еднорог не съществува.

Nam3less3
04-29-2011, 13:47
Не ми е нужно да вярвам в бог, след като вярвам в себе си и във възможностите сиТова пък винаги ми е било супер смешно :lol:
Абе атеистите сте зле като цяло, толкова хранене и пак не се отказахте.

ZipFail
04-29-2011, 14:40
Каза най-унизения и гаврен човек в раздела... :razz:

Nam3less3
04-29-2011, 15:17
Каза най-унизения и гаврен човек в раздела... :razz:Досега никой не ми е извадил смислен аргумент против християнството(е то сигурно няма такива де), тъй че се самозаблуждавате 8)

djipsito
04-29-2011, 15:30
Не ми е нужно да вярвам в бог, след като вярвам в себе си и във възможностите сиТова пък винаги ми е било супер смешно :lol:
Абе атеистите сте зле като цяло, толкова хранене и пак не се отказахте.

Кое ти е смешно бе, бебчо ? :lol: Кое от поста ми не разбра... баси промития мозък си, сектант...

ranieri
04-29-2011, 15:32
ХАХАХААХ Nam3less3 не се излагай , никой не ти бил извадил смислен аргумент :shock: Следя раздела от няколко месеца и всеки път чакам с интерес гандалф да ти сипи доволно с големия черпак и ти малоумно с едно изречение да отговориш , даже ми се струва че и сам вече не си вярваш какви глупости пишеш... :D

Ironclad
04-29-2011, 16:02
В кодекса на Розовия Еднорог пише изрично защо не е вдъхновил такава книга и защо не е извървал чудеса. Неведоми са пътищата еднорогови, както се казва :)
Всичко е с причина и замисъл и това е още едно доказателство за съществуването Му. :)

ПП: Всъщност Розовия Еднорог е изпращал сина си за изкупи греховете на хората много преди Исус, но тъй като и той е невидим и розов, хората са били пречистени без тяхното осъзнаване за това. :)

Глупости :razz: За разлика от кодекса на розовия еднорог Библията съществува и всеки може да я прочете. Цитирай ми кодекса кво казва ако обичаш, обаче и с линкче ако може :D:D Основете си с bazingaaaa църква на розовия еднорог, в Карлуково чакат такива с отворени обятия :razz: А сина на розовия еднорог да не е малкото пони :razz:

Ironclad
04-29-2011, 16:23
ХАХАХААХ Nam3less3 не се излагай , никой не ти бил извадил смислен аргумент :shock: Следя раздела от няколко месеца и всеки път чакам с интерес гандалф да ти сипи доволно с големия черпак и ти малоумно с едно изречение да отговориш , даже ми се струва че и сам вече не си вярваш какви глупости пишеш... :D
И аз следя раздела и мога да ти кажа че Nam3less3 е един от малкото разумно мислещи хора тука, и когато атеистите видят че са безпомощни с аргументи, почват с "храненето".


Много обичам да давам един пример от филма Титаник. Когато кораба потъва, всички тичат да се спасяват по някакъв начин, някои тичат нагоре, за да забавят падането си във водата, а една голяма група от хора се е вкопчила във свещенника (или къвто е там, някво попЕ) и се молят. Кажи ми как тия молитви ще ги спасят и кво очакват, бог да им падне от небето и да ги махне от там ли ?

Смисъла на християнството не е да седим със скръстени ръце и да чакаме Бог да ни дава всичко наготово.Просто нещата, които християнството учи, помагат човек да стане по-добър и извисен, а целта на Бог е именно такава.Човек пак се сблъсква с трудности, но когато е разбрал и приел това, което Христос учи, може да се справи с трудностите по-лесно и любовта на Господ да му дава сили.А който е приел Бог изцяло в сърцето си и Му е посветил целия си живот, може да твори и истински чудеса, но тези хора са рядкост. Но не чудесата и придобиването на свръхсили са целта на християните, а просто да станат по-добри хора, следвайки пътя показан от Бог.


А бог кой го е създал, отговори ми..

Бог е съществувал и ще съществува винаги, това е нужно на човек да знае. Останалото просто не може да бъде обхванато от ограничените ни умове.


Не подценявайте човешкия мозък и въображение..

Доказано е, че Библията не би могла да е измислена от човек. Дадох статия в една друга тема, прочети я.

А църквата като институция действително не е съвършена, но не отричай и ползите от нея. Именно църквата и вярата са съхранили българите като народ през време на турското робство. И както във всяко стадо в църквата има черни овце, но основната й роля си остава-да съхранява Божието слово, да го тълкува и да служи за духовна опора на вярващите. Лично аз като запаля свещичка в черквата, се чувствам някякси пречистен, обновен, а и за много други хора е така.

bazingaaaa
04-29-2011, 17:22
Розовия еднорог имаше свещенна книга която беше преписана над 260000 пъти.Розовият еднород имаше над 2 милиарда последователи но най-лошия враг на еднорога - Язовеца изтри спомените на всички вярващи (освен на няколко човека), и изгори всички преписи и оригинала на всещенната книга.

Greennight
04-29-2011, 19:20
Вечният парадокс-ако е имало голям взрив,откъде се е появил,ако има Бог,откъде е произлязъл ? Дълго време съм размишлявал,но отговор не намирам.Аз вярвам в Господ,донякъде,защото са ми оставяни различни знаци над,които дълго съм размишлявал,но отговор трудно се намира.Има нещо,което ни свързва заедно,което ни сплотява като човеци,но какво е точно трудно би отговорил някой.В крайна сметка,рано или късно може би всеки ще разбере :)

skatew
04-29-2011, 20:29
Защо целият свят е толкова заблуден... в какво вярвате? в Бог ? В някакъв човек или каквото е там, което бди над всичко и всички? и е всемогъщ ? Все едно да вярвате в Дядо Коледа... И все пак не трябва да се охулва християнството и другите религии, защото, въпреки че биват възприемани по неправилен начин от хората, те са помогнали да познаваме човечеството, такова, каквото е в момента. И все пак, моето мнение е, че Бог сме ние... нетрябва да доверяваме животите си на някакъв идеал, трябва ние да ги управляваме. Бог е вселената, бог е енергия, вселената е енергия, ние сме част от вселената, ние сме енергия, бог е нас. Надали ще разберете какво имам впредвид.

Nam3less3
04-29-2011, 20:43
Защо целият свят е толкова заблуден... в какво вярвате? в Бог ? В някакъв човек или каквото е там, което бди над всичко и всички? и е всемогъщ ? Все едно да вярвате в Дядо Коледа... И все пак не трябва да се охулва християнството и другите религии, защото, въпреки че биват възприемани по неправилен начин от хората, те са помогнали да познаваме човечеството, такова, каквото е в момента. И все пак, моето мнение е, че Бог сме ние... нетрябва да доверяваме животите си на някакъв идеал, трябва ние да ги управляваме. Бог е вселената, бог е енергия, вселената е енергия, ние сме част от вселената, ние сме енергия, бог е нас. Надали ще разберете какво имам впредвид.Това, че вярваш в Бог, не значи, че не управляваш живота си, абе откъде ви хрумват такива безумия не знам.

skatew
04-29-2011, 21:08
Защо целият свят е толкова заблуден... в какво вярвате? в Бог ? В някакъв човек или каквото е там, което бди над всичко и всички? и е всемогъщ ? Все едно да вярвате в Дядо Коледа... И все пак не трябва да се охулва християнството и другите религии, защото, въпреки че биват възприемани по неправилен начин от хората, те са помогнали да познаваме човечеството, такова, каквото е в момента. И все пак, моето мнение е, че Бог сме ние... нетрябва да доверяваме животите си на някакъв идеал, трябва ние да ги управляваме. Бог е вселената, бог е енергия, вселената е енергия, ние сме част от вселената, ние сме енергия, бог е нас. Надали ще разберете какво имам впредвид.Това, че вярваш в Бог, не значи, че не управляваш живота си, абе откъде ви хрумват такива безумия не знам.Ако си силно вярващ и разчиташ на Бог да оправи живота ти, тогава ти не го управляваш.

Nam3less3
04-29-2011, 21:10
Ако си силно вярващ и разчиташ на Бог да оправи живота ти, тогава ти не го управляваш.shitbull
Ако сам не си помогнеш, и Господ не ти помага, колкото и да си вярващ. И най-силно вярващите сами си правят всичко, Бог да не е Дядо Коледа.

skatew
04-29-2011, 21:17
от това, което съм чел, съм останал с впечатлението, че с една молитва всичко се нарежда : ).. може и грешно да съм разбрал :-o

bazingaaaa
04-29-2011, 21:23
Моли се като свиня сега на бога, че след живота да си щастлив в рая...

Auriss
04-30-2011, 10:19
Ох ,ох ... Nam3l3ss и Ironclad ...


И най-силно вярващите сами си правят всичко, Бог да не е Дядо Коледа.


Aре кажи ми какво си "правят" ,че ми е много любопитно. Вие така и не разбрахте ,че според вашата религия ,която мога да сравня с комунизъм ,всички вярващи трябва да раздават каквото имат ,докато не им останат само дрехите на гърба ,защото животът им е преходен и тези материални придобивки са им ненужни.

И понеже си толкова вярващ - до нас живее едно бедно семейство - чакам да си продадеш личните вещи (имаш телефонче ,компютърче ,ала-бала) и да им помогнеш. Хайде!


Надали ще разберете какво имам впредвид
Тц ,нищо не разбрах от това ,дето си написал. Прекалено сложно беше.


Има нещо,което ни свързва заедно,което ни сплотява като човеци,но какво е точно трудно би отговорил някой

Lol wut !?? Приятел - не си в час по БЕЛ и не те караме да пишеш ЛИС ...


В крайна сметка,рано или късно може би всеки ще разбере
Или ако аз съм прав - няма да разбере нищо ,щото химичните реакции в тялото му са 'капут' . Ше видим ^^


И аз следя раздела и мога да ти кажа че Nam3less3 е един от малкото разумно мислещи хора тука, и когато атеистите видят че са безпомощни с аргументи, почват с "храненето".

Значи "разумен" в случая имплементира значението на "християно-мислещ" ,така ли ?
А някой някога да е останал без аргументи срещу Nam3l3ss - не мисля. По-скоро (говоря поне за себе си) е предпочел да си отвори една биричка и да изчака на Гандалф постът за да се посмее.


Просто нещата, които християнството учи, помагат човек да стане по-добър и извисен, а целта на Бог е именно такава

Сам не си вярваш

Най-великата глупост ,писана от много време насам в този форум.
Не съм Гандалф и няма да си пилея времето да търся доказателства ,които ти после да кажеш ,че са извадени от контекста или не ги тълкувам правилни. Тъп си просто и тъп ще си останеш - твой си е проблемът
:lol:


А който е приел Бог изцяло в сърцето си и Му е посветил целия си живот, може да твори и истински чудеса, но тези хора са рядкост.

Аз още чакам да ми покажеш такъв (ама не на хартия ,разбира се.)Само за справка - те и Йоан Павел искат да го правят светец - след 100г. (когато най-вероятно религия няма да има ,но все пак) нали някой ще си съчини ,че пикнята му е била целебна и след 300г някой като теб ще обяснява ,че християнските лайна са безценни. Аре бегай.


Бог е съществувал и ще съществува винаги, това е нужно на човек да знае. Останалото просто не може да бъде обхванато от ограничените ни умове.


Можеше и вече да го 'обхващаме' ,ако религии и идиоти (като теб ^^ )не дърпаха света назад с простотията си. От 2000г насам човечеството е отбелязвало напредък точно 400.
А християнството и твоят Бог са най-голямата пречка ,съществувала някога пред човешкия прогрес.
Християнска Европа през 1300г и Рим през ~300г преди Хр. са на практика на едно ниво.
Същите тези римляни и гърци - политеисти и еретици - са били в пъти по-развити откъм култура от всяка християнска държава ,съществувала някога.
Пък да не говорим ,че в момента седиш и ми четеш поста заради куп атеисти ,зарязали детските приказки.


Доказано е, че Библията не би могла да е измислена от човек. Дадох статия в една друга тема, прочети я.

Дай я пак (не я знам къде е - не ти чета мненията по принцип :D ) да видим кой "популярен" нобелов лауреат я е писал ...


А църквата като институция действително не е съвършена, но не отричай и ползите от нея.

Е - да. Откъде-накъде 1500-годишният застой на човечеството ,~1 милиард убити във войни (ууупс - май биете дори Хитлер, Сталин , Мусолини ,Бонапард , чеГевара и Кастро взети накуп) ,свързани с религията, манипулирането и политическите игри на църквата и смученето на милиарди всяка година от нашият джоб , ще да е равно на богоугодните дела ,извършени от църквата (които май се ограничават с храненето на бедните и помощи за сираците - нужна ли е църква за това !? )


Именно църквата и вярата са съхранили българите като народ през време на турското робство

Вярно е ,но и ако тъпото Християнство не съществуваше ,най-вероятно нямаше да има и Ислям => нямаше да има джихад над Европа ,заради който Б-я да падне. Скиф - и мен мн ме бива да дрънкам врели-некипели.
Абсолютно всяка религия ,различна от Исляма ,че дори и тази на РОЗОВИЯ ЕДНОРОГ , щеше да изпълни ролята на "крепител" по време на робствотo . Ролята на Християнството ви като "спасител" ( :rofl: ) е колкото на дясното ми мъдо.


Основете си с bazingaaaa църква на розовия еднорог, в Карлуково чакат такива с отворени обятия

Аз съм навит да участвам ,ако основат. Стига да е със саркастични цели.

Nam3less3
04-30-2011, 13:35
Не знам какво се подиграваш, но целта на религията, включително на християнството, е духовно усъвършенстване, извисяване на човек към по-добро и т.н.
Всеки, който твърди обратното, доказва, че нищо не разбира от религия.

Auriss
04-30-2011, 14:20
Не знам какво се подиграваш, но целта на религията, включително на християнството, е духовно усъвършенстване, извисяване на човек към по-добро и т.н.
Всеки, който твърди обратното, доказва, че нищо не разбира от религия.

Пътят към Ада е постлан с добри намерения 8-)
Не знам как да го кажа по-просто. Ако Христос съществува и целта му е била да 'спаси' човечеството е постигнал точно противоположния ефект.
Заради "него" и неговото "учение" човешката цивилизация е загубила повече от хилядолетие.
Така наречените "Тъмни векове" ,когато църквата е била на власт (колко учудващо) трябва да се прекръстят на "The dark millennium" или нещо подобно - за повече ефект :lol:

И впрочем не се подигравам - просто сте комунисти с комунистически Бог и комунистически идеали :lol:

Пък за тези близо един милиард жертви на религиозни войни що нищо не каза ?

Аа ,да - последно - тъй като за разлика от теб не се ограничавам в "познанията" си ще си позволя да ти препоръчам един филм ,който ми пратиха на мен (не че очаквам 1во да го гледаш ,камо ли 2ро - да го разбереш) - казва се Latter days. На моменти не е приятно за гледане (признавам :D ) ,но моралните изводи ,които можеш да си направиш дори от една такава простичка продукция са в пъти по-полезни от цялата ви религиозна система.

Nam3less3
04-30-2011, 14:55
Какво да кажа? Това си е човешка работа и такъв е бил периода в историята, ако не беше религия, с нещо друго щеше да се злоупотребява.

bazingaaaa
04-30-2011, 19:03
Какво да кажа? Това си е човешка работа и такъв е бил периода в историята, ако не беше религия, с нещо друго щеше да се злоупотребява.



Nam3less3 пак затапен и опитва да увърта :lol:

bazingaaaa
04-30-2011, 19:06
а после без никакви доказателства твърдите, че няма Бог.

Ти си много прост честно. Страшна аргументация баце :D :D


Аз ако ти кажа, че света се оправлява от розов еднорог ти ли трябва да ми докажеш че не съществува или аз трябва да ти докажа че съществува?


Пп.Невидимите Розови Еднорози са същества с голяма свръхестествена сила. Ние знаем това, защото ТЕ са способни да бъдат Невидими и Розови ЕДНОВРЕМЕННО!
Както всяка друга религия и тази на Невидимите Розови Еднорози се базира на вяра и логика. Ние вярваме, че те са розови и ние логично знаем, че ТЕ са невидим, защото не можем да ги видим.
http://prikachi.com/images/353/3271353l.jpg


Още чакам доказателство за това че розовия еднорог не съществува.
Пп.Цялата ти тема е пълна с глупости но не ми се занимава да ги изброявам 1 по 1.

Nam3less3
04-30-2011, 19:28
Глупости могат да пишат само атеистите :)

bazingaaaa
04-30-2011, 19:32
Глупости могат да пишат само атеистите :)


А това което което написа не беше ли глупост.

Nam3less3
04-30-2011, 19:38
Глупости могат да пишат само атеистите :)


А това което което написа не беше ли глупост.Да пукна, ако е глупост.
Ако знаеш историята, щеше да знаеш, че в ония времена живота и нравите са били съвсем различни, религията просто е била инструмент за власт, използвана от хитрата църковна олигархия, нямаща нищо общо с добродетелите на християнството.
Изобщо папската държава, религиозните войни и т.н. са нещо сатанинско, и нямат нищо общо с нравите на религията, просто хората са живяли така едно време, дали заради религия, дали заради цвят на кожата, раса, култура и квото и да е си търсят поводи да се обединят на някакъв принцип, за да воюват, властват, владеят и т.н.

Auriss
04-30-2011, 21:26
Интересно как биха реагирали католоците по цял свят ако им кажеш ,че папата е слуга на Сатаната :D
В допълнение - тези войни са водени в името на Господ и по негово 'уж' желание. Да ровя ли да търся цитати ?


Още чакам доказателство за това че розовия еднорог не съществува
Ми тооо...таковата...какви чудеса е извършил тоя еднорог ,а ? :-o

Пък и кво - да не е пратил Малкото Пони да спаси човечеството ,както Христос. :lol:


Да пукна, ако е глупост.
Е не съм чак такъв човек ,но ако много настояваш ,няма да те спирам.

bazingaaaa
04-30-2011, 22:06
Интересно как биха реагирали католоците по цял свят ако им кажеш ,че папата е слуга на Сатаната :D
В допълнение - тези войни са водени в името на Господ и по негово 'уж' желание. Да ровя ли да търся цитати ?


Още чакам доказателство за това че розовия еднорог не съществува
Ми тооо...таковата...какви чудеса е извършил тоя еднорог ,а ? :-o

Пък и кво - да не е пратил Малкото Пони да спаси човечеството ,както Христос. :lol:


Да пукна, ако е глупост.
Е не съм чак такъв човек ,но ако много настояваш ,няма да те спирам.


ТОй е пратил малкото си пони да прочисти света от греховете но понеже той е невидим и сина му е невидим и хората просто не са разбрали.

umri
04-30-2011, 23:35
Доказано е, че Библията не би могла да е измислена от човек.
Не съм чел почти нито един коментар освен първия.

Библията е написана от пророци. Различни книги и писания свързани в една книга по хронологически ред. Старият Завет са книги за живота на юдеите, а Новият Завет за живота на Исус Христос. Всичко е написано от пророци и от учениците на Исус.

Някой беше написал, че като запали свещичка се чувства някак си пречистен... Това са пълни глупости и втълпявания. Първо никъде в Библията не пише, че трябва да се палят свещи, а това е измислено с комерсиална цел. Или вярваш и следваш правилата в Библията, или не.

Дали съществува Бог или не никой не може да бъде сигурен, докато не умре. Единственото, което ще кажа е, че цялата вселена, цялото съществуване в безпределността на безпределието не е плод на случайност. Ние сме свикнали всичко да смятаме във време, но човешкият ум не е способен да разбере много неща, защото са извън капацитетът ни, извън възможните разбирания. Най-глупавото е да се вярва, че сме плод на една еволюция. Цялата вселена, земята, хората, животните, природата, красотата, симетрията, порядъкът... това не може да е просто една енергия и една случайност. Животът да се е зародил от едно нищо. Няма случайности никога, и НЕ смятайте, че всичко това, което е светът и вселената е това - случайност.

Nam3less3
04-30-2011, 23:41
Учениците на Исус са били вдъхновени от Святият Дух, т.е. все едно са ръководени от Бога в писането.

umri
05-01-2011, 00:27
Учениците на Исус са били вдъхновени от Святият Дух, т.е. все едно са ръководени от Бога в писането.
Да, но физически са хора и те са я написали. Това от кого или какво са били вдъхновени е друга тема. Говорим си за факти. Не успорвам автентичността, нито се присмивам, просто уточнявам, защото колегата беше написал глупост.

Nam3less3
05-01-2011, 00:44
Те са написали думите на Христос, а той не е какъв да е човек, така че е прав 8-)

Auriss
05-01-2011, 09:49
Блаблабла нищо не е случайно блаблабла няма случайни неща блаблаблаблабла това не може да е слуайно.


Ние сме свикнали всичко да смятаме във време, но човешкият ум не е способен да разбере много неща, защото са извън капацитетът ни, извън възможните разбирания

Ако имаш предвид ,че понятието време на практика не съществува - ок. Ще се съглася.
Но виж - понятията семенна течност ,яйцеклетка ,ембрион ,живот ,смърт са си нещо доста реално. И проблемът в тезата ти е следния - ако душата управлява тялото ,защо какъвто и да било проблем с възприятието от страна на мозъка прави индивида на практика 'мъртъв' ? На практика ако имахме "души" мозъкът щеше да изпълнява ролята на най-обикновен хард диск...а не е така. Дори предпочитанията към сладко/кисело/солено ; дори сексуалната ти ориентация ; дори скоростта ,с която можеш да тичаш се определят от него.

ПС: Понеже твърдиш ,че слчайности няма - искам една историйка да ти разкажа. Тя е за една жена ,която имала три деца и заедно със съпругът си се скъсвала от работа за да може да им осигури образование и собствен дом. Цялото действие се развивало по соц. време тук, в София. Мъжът бил офицер в с-мата на МВР ,а тя - най-обикновена шивачка със средно образование. И така - целият си живот тези хора прекарали в труд и пестене ,за да осигурят бъдеще на децата си. Купили 5 апартамента в София - по един за всяко от децата си ,един за тях и един ,който да дават под наем на старини. Жената била и набожна - нищо че не ходела много по църкви ,винаги почитала Християнските празници подобаващо. И с какво според теб тази жена на 80 години заслужи да почине заради некадърен шофьор в градския транспорт ,който явно не знае какво е странично огледало?

От моя гледна точка - поредният некадърник ,който за съжаление дори остана анонимен и не си получи наказанието.
Но виж от твоя - би трябвало това да е 'съдба' и предначертано от Бог...
Ти би ли простил на баща си ,ако убие майка ти ,за да провери дали ще му простиш..... ? И да - аналогията е достатъчно добра.
Много сте ми противни (адски меко казано) с вашите недорасли и морално осакатени виждания. Ще ви напъне и вас живота и ще видите тогава къде е вашия Бог и колко "полезна" ви е вярата...

Ironclad
05-02-2011, 14:15
Блаблабла нищо не е случайно блаблабла няма случайни неща блаблаблаблабла това не може да е слуайно.


И проблемът в тезата ти е следния - ако душата управлява тялото ,защо какъвто и да било проблем с възприятието от страна на мозъка прави индивида на практика 'мъртъв' ? На практика ако имахме "души" мозъкът щеше да изпълнява ролята на най-обикновен хард диск...а не е така. Дори предпочитанията към сладко/кисело/солено ; дори сексуалната ти ориентация ; дори скоростта ,с която можеш да тичаш се определят от него.


Тялото е нещо като "преносител" за душата , за да може да съществува тя в материалното.Тяло и душа действат в синхрон, като един "механизъм", и при проблеми с мозъка душата губи основен "инструмент" и няма как човек вече да е пълноценен в материалния живот.



ПС: Понеже твърдиш ,че слчайности няма - искам една историйка да ти разкажа...

Ако гледаш само от материална гледна точка, това е трагедия.Но не знаеш какъв е бил плана на тази душа, този инцидент може да е бил част от плана за духовното й израстване, който се изразява в това душата да преживее абсолютно всяка опитност (и добра, и лоша) в материалния свят, за да може да еволюира до състоянието на абсолютна чистота и отново да стане едно с Бог.Така че не всяко нещо е "зло" от гледна точка на Бог. А относно прошката, точно това е признак за високо еволюирала душа, да можеш да простиш всичко, както Христос е простил на мъчителите си.И не, аз не бих простил на баща си ако убие майка ми, и това само показва че имам още много да уча и да израствам :)


Да, но физически са хора и те са я написали. Това от кого или какво са били вдъхновени е друга тема. Говорим си за факти. Не успорвам автентичността, нито се присмивам, просто уточнявам, защото колегата беше написал глупост.

Физически са я написали те, но щом Бог е говорел чрез тях това няма значение.

umri
05-02-2011, 15:25
Auriss. Жената (предполагам майка ти, или баба ти) е живяла до 80 години, което никак не е малко. Щом е ползвала градски транспорт значи е била в добро физическо и психическо състояние, както и не е била инвалид. През комунизма не знам как са се купували тия апартаменти, като всичко е било държавна собственост, но да кажем айде, имате 5 апартамента в София. Осъзнаваш ли ти, че един човек да живее до 80 не е никак малко? Осъзнаваш ли, че двама човека да купят 5 апартамента, и то в София, не е хич малко? Даже е невъзможно, ако са работили напълно честно. Сигурно около хиляда човека по онова време са притежавали толкова много имущество, и то от номенклатурата. Щом дядо ти (предполагам) е работел за структурите на МВР или Държавна Сигурност, тогава бая народ е бил, а може и да е убивал, щото както знаем тогава милост за никой е нямало. Сталин - атеистът е избил над 70 милиона руснаци, РУСНАЦИ, а ти ми говориш за такова нещо, и че нямало милост и Бог? Какво да кажат другите хора?

Светът е несправедлив не заради липсата на Бог, а заради човешките решения и нрави. Ако ти си решил нещо, Бог няма да те спре, защото ти е дал собствен ум и право на избор, дори и този избор да повлияе зле на някой друг.

Помисли си за това, което имаш и го оцени, а не само за това, което нямаш или ти е било отнето. Можеше да си много по-зле, отколкото си сега. Благодари за това!

bishkotka
05-02-2011, 17:26
не съм прочела цялата тема.. но схванах логиката.. идеята за невидимия розов еднорог ми харесва :D ... няма да задълбавам ... на кратко.. християните .. и като цяло религиозните хора не ми пречат и не ме дразнят стига да не се опитват да се налагат... на мен всичко ми се струва супер комерсиално .. ако си вярващ не са ти необхдими кандилца, икони и т.н. ... вярата си е в теб .. и т.н. не е нужно целият свят да знае в какво вярваш и в какво не . аз вярвам в човешките възможности.. всъщност вярвам в паралелните светове :D .. телепортирането става с помощта на черните дупки ( които също като понито са невидими, но това не им пречи да съществуват ) .. все още това пътуване не е осъществено, но учените работят по въпроса :D
може мн да се говори по тая тема...


П.П. а колкото до първият пост.. 100 % съм сигурна , че си се опитал/а да ги докараш до 40 заради сакралността на числото.. резултата е че в повечето няма никакъв смисъл.. нямам думи просто.. :) , а колкото до това , че атеистите са необразовани, неуки и просто не ''разбират'' божието писание.. ами аз поне съм запозната и с библията , и с различните религии, и с това какво проповядва християнството,а и много ''християни'' са спорели с мен без да знаят разликата между православно християнство и католицизъм... но все пак твърдяха , че те са прави, а аз съм с промит мозък.. :D

Ironclad
05-02-2011, 17:37
не съм прочела цялата тема.. но схванах логиката.. идеята за невидимия розов еднорог ми харесва :D ... няма да задълбавам ... на кратко.. християните .. и като цяло религиозните хора не ми пречат и не ме дразнят стига да не се опитват да се налагат... на мен всичко ми се струва супер комерсиално .. ако си вярващ не са ти необхдими кандилца, икони и т.н. ... вярата си е в теб .. и т.н. не е нужно целият свят да знае в какво вярваш и в какво не . аз вярвам в човешките възможности.. всъщност вярвам в паралелните светове :D .. телепортирането става с помощта на черните дупки ( които също като понито са невидими, но това не им пречи да съществуват ) .. все още това пътуване не е осъществено, но учените работят по въпроса :D
може мн да се говори по тая тема...


П.П. а колкото до първият пост.. 100 % съм сигурна , че си се опитал/а да ги докараш до 40 заради сакралността на числото.. резултата е че в повечето няма никакъв смисъл.. нямам думи просто.. :) , а колкото до това , че атеистите са необразовани, неуки и просто не ''разбират'' божието писание.. ами аз поне съм запозната и с библията , и с различните религии, и с това какво проповядва христианството,а и много ''христиани'' са спорели с мен без да знаят разликата между православно христианство и католицизъм... но все пак твърдяха , че те са прави, а аз съм с промит мозък.. :DТака си запозната, че не знаеш как се пише христиЯнство.Сигурен съм че си запозната с "различните религии". :razz: Иначе имаш и някои верни неща в писанията :-P .И сега последно с нас ли си, или с малкото пони :D :D

bishkotka
05-02-2011, 18:51
с РОЗОВОТО пони ... :)

Auriss
05-02-2011, 21:06
umri , постът ти накратко може да се пресъздаде по следния начин:

Блаблабла баба ти е доживяла до 80 ...блабла дядо ти е бил престъпник (което няма как да знаеш ,но whateva - боли ме чепа за мнението ти) ... блабла ваште са се занимавали с незаконна дейност щом са спестили толкоз кинти (или просто за разлика от 99% от бг населението са били трудолюбиви и с цел в живота ,но пак - whateva) и като за финал - блаблабла *постът ми нямаше нищо общо с поставения въпрос ,но реших да си избия комплексите*. Е - благодаря, не беше нужно.

Нека все пак ти припомня защо написах това:


Няма случайности никога, и НЕ смятайте, че всичко това, което е светът и вселената е това - случайност.


И с какво според теб тази жена на 80 години заслужи да почине заради некадърен шофьор в градския транспорт ,който явно не знае какво е странично огледало?

Ако това е отговорът ти :


Светът е несправедлив не заради липсата на Бог, а заради човешките решения и нрави. Ако ти си решил нещо, Бог няма да те спре, защото ти е дал собствен ум и право на избор, дори и този избор да повлияе зле на някой друг.


значи си противоречиш невероятно много - ако не друго ,то поне по отношение на тази ситуация.

Както и да е - нямам намерение да си дискутирам личния живот с емоционално осакатени и комплексирани хора.


телепортирането става с помощта на черните дупки ( които също като понито са невидими, но това не им пречи да съществуват ) .. все още това пътуване не е осъществено, но учените работят по въпроса Very Happy
може мн да се говори по тая тема...

Това че черните дупки са невидими е следствие на огромната им гравитация ,привличаща и задържаща дори светлината. Т.е. "невидимостта" им е обяснима чисто физически....
Освен ако и Бог не е толкова дебел ,че да поглъща светлината , Физиката трудно би обяснила способността му да Го няма никакъв.


че атеистите са необразовани, неуки и просто не ''разбират'' божието писание..

100% от американските президенти преди "Бушовците" са били открити атеисти или поне са намеквали за атеистичните си възгледи ,като се започне със самия Джордж Вашингтон и Томас Джеферсън.
В допълнение - 93% от учените в Американската академия на науките са "необразовани и неуки" атеисти. И то в държава ,в която над 90% от общото население се определят като вярващи в Бог католици.
Всеки сам да си вади изводите.


но все пак твърдяха , че те са прави, а аз съм с промит мозък..
Крадецът вика "Дръжте крадеца"

Да живее РОЗОВОТО ПОНИ! :D

bazingaaaa
05-03-2011, 12:09
Моля, не използвайте името Еднорогово напразно.

umri
05-03-2011, 12:47
Auriss, много се засягаш, моето момиче. Нещо тъжничко ти стана май, а? Дълбоко под слоя на малоумието си знаеш, че грешиш, а аз съм прав, и затова нападаш с лични обиди. Слаб, смешен, с никакви аргументи. Дълбокичко съм ти бръкнал. Ай потъвай, и си ме остави да си страдам от сериозните комплекси.... :-# :-# :-# :lol:

bishkotka
05-03-2011, 13:02
телепортирането става с помощта на черните дупки ( които също като понито са невидими, но това не им пречи да съществуват ) .. все още това пътуване не е осъществено, но учените работят по въпроса Very Happy
може мн да се говори по тая тема...

Това че черните дупки са невидими е следствие на огромната им гравитация ,привличаща и задържаща дори светлината. Т.е. "невидимостта" им е обяснима чисто физически....
Освен ако и Бог не е толкова дебел ,че да поглъща светлината , Физиката трудно би обяснила способността му да Го няма никакъв.



неговорех буквално .. просто го ползвах за пример..

Nam3less3
05-03-2011, 14:58
Auriss, много се засягаш, моето момиче. Нещо тъжничко ти стана май, а? Дълбоко под слоя на малоумието си знаеш, че грешиш, а аз съм прав, и затова нападаш с лични обиди. Слаб, смешен, с никакви аргументи. Дълбокичко съм ти бръкнал. Ай потъвай, и си ме остави да си страдам от сериозните комплекси.... :-# :-# :-# :lol:+1 :D

Auriss
05-03-2011, 17:25
^ Nam3l3ss-чо ,голям християнин си ,човече. Явно ти се струва забавно поругаването на паметта на починалите ? За пореден път доказваш посредствеността и двуличието си.
Колкото до umri - нахраних те ,защото си го заслужи. Ако смяташ че "ваште са били престъпници ,затва баба ти си го е заслужавала" е аргумент ,значи си прав. Виж ,от друга страна съм на мнение ,че си депресирано малко човече ,което с дръвнишкото си поведение във форума си вдига нищожното самочувствие. И да греша - не ме поправяй. Вече ме убеди в това.


Ето това бяха твоите "аргументи" :

Светът е несправедлив не заради липсата на Бог, а заради човешките решения и нрави. Ако ти си решил нещо, Бог няма да те спре, защото ти е дал собствен ум и право на избор, дори и този избор да повлияе зле на някой друг.

Помисли си за това, което имаш и го оцени, а не само за това, което нямаш или ти е било отнето. Можеше да си много по-зле, отколкото си сега. Благодари за това!

Това вече е коментирано - няма смисъл да задълбавам. Все пак - свободата на избор е основен елемент в религията. Правиш добро - получаваш добро. Правиш зло - получаваш зло.
От което съвсем логически следва (макар и всеки от вас да го отрича) ,че Християнството се базира на това да следваш някакви небесни закони с цел да получиш облаги в друг живот.
Което прави Християнството просто един ултиматум за индивида - или си добър ,или отиваш да се "печеш" ,образно казано.

Което пък значи ,че мога съвсем основателно да твърдя ,че свобода на избора в религията няма. Е ,по-точно - няма свобода на логичния и правилен избор. Трябва да си кръгъл идиот за да отричаш Бог или да престъпваш някоя от заповедите му ,обричайки се на безкрайни мъчения в Ада.

Накратко цялата ви религия може да се обобщи точно в едно изречение - "Ако искаш да отидеш в Рая след смъртта си нямаш никакъв друг избор освен да следваш моите закони и да правиш това ,което Аз съм казал ,че е правилно ,макар и да не ти се струва редно".

Или това ,което прави религията ви нелепа ,жалка ,глупава ,смешна и недомислена - "Не следваш ли неотлъчно всяка моя заповед ще отидеш право в Ада ,независимо дали си живял живота си с чест и достойнство и винаги си помагал ,когато си могъл".
Ако някой смята да оспорва горното твърдение ^ нека прочете "Ад" (който доста се харесва на църквата ,впрочем) и пак да спори (макар да се съмнявам някой от вас да е прочел и 1 книга през живота си)

Не знам как ви възпитават ,но за мен животът не е просто време ,в което да седя със скръстени ръце и да се благодаря ,че не съм двадесеткилограмов сомалиец с два долара месечна заплата.
В основата на човешкото развитие е стремежът към усъвършенстване и достигане на нови висоти. Искаш да ми кажеш ,че трябва да се радвам на живота си такъв ,какъвто е ,вместо да го направя такъв ,какъвто искам да бъде ? Я пак ?
Примерът ,който дадох беше за да ви светне защо смятам религията ви за глупава и притъпяваща стремежа към развитие.
Аз не обвинявам някакъв невидим човек за своите неуспехи ,нито пък очаквам паленето на свещички в църквата и напразните молитви да ми оправят живота. Това сте вие и вашето Християнство - жалка духовна крепост с невидими стени ,зад чиято имагинерна защита да се скриете от действителността. Един ден може и да ви дойде просветлението ,че животът ви е ТУК и СЕГА ,а не след 50 години в небето ... и се надявайте да не е прекалено късно.
Аз - за разлика от вас - вече съм на път да реализирам целта си. Но не защото прокламирам вярата си в невидимия човек ,чувствайки се по-велик от "заблудените" хорица ,които ще се пържат ,когато умрат.


Единственото, което ще кажа е, че цялата вселена, цялото съществуване в безпределността на безпределието не е плод на случайност. Ние сме свикнали всичко да смятаме във време, но човешкият ум не е способен да разбере много неща, защото са извън капацитетът ни, извън възможните разбирания.

По принцип бих се изсмял на начина ,по който така "авторитетно" заявяваш ,че "сме свикнали" на еди-какво-си и че не можем "да разберем" нещо-си.
Не знам с какво основание говориш от името на цялото човечество и с какво основание се смяташ за авторитет ,чието мнение е 100% вярно и точно ,макар и напълно необосновано.
Преди няколко века хората са мислели ,че Земята е плоска. Преди още няколко века се е смятало ,че светкавиците се пращат от боговете. А преди още няколко века - че небето е контейнер с вода ,който периодично се 'източва' за да напои земята.
Е - това какво доказва ,освен че стремежът на човек на узнае ,да разкрие тайните на света са го довели до настоящето.

Тук мога да те попитам само едно - с какво недомислени, неадекватни и бих казал - песимистични изказвания като твоето са помогнали някому ?

Виждам че и познанията ти по Физика са доста оскъдни - време е мярка за продължителността да дадено събитие. И ако твърдиш ,че е нещо ,съчинено от човека - и да ,и не. Дали ще кажа ,че Слънцето ще изгасне след 1 милиард завъртания на Земята около Слънцето или ще кажа ,че ще е след 1млрд. години - не прави разлика.

Плюс това намесвайки Айнщайн ( а предполагам това имаш предвид) изобщо не си правиш услуга. Откъде-накъде Бог ще сътвори толкова сложна математическа и астро-физическа система ,а няма да може да измисли как да премахне страданието по света.

Мен малко ми прилича на лош Холивудски сценарий за филм тази ваша Библия.


Auriss, много се засягаш, моето момиче. Нещо тъжничко ти стана май, а? Дълбоко под слоя на малоумието си знаеш, че грешиш, а аз съм прав, и затова нападаш с лични обиди. Слаб, смешен, с никакви аргументи. Дълбокичко съм ти бръкнал. Ай потъвай, и си ме остави да си страдам от сериозните комплекси...

Винаги ми е било много интересно едно нещо. Защо когато кажеш на някой ,който е невероятно ограничен и се държи като простак ,и то на всичкото отгоре на хартия (т.е. във форума) и му кажеш точно кое го прави такъв (а именно комплексарското му и надменно ,но в същото време необосновано и невероятно глупаво мнение) той веднага скачка като ощипан и започва да те засипва със същите фрази по твой адрес. WTF ,пич ? Откъде-накъде ще ме наричаш слаб и без аргументи (за смешен - може - всеки с вкуса си) - та аз ти обяснявам ,че религията ви се корени в това да си слаб ,докато аз съм свикнал да се боря с живота и да получавам това ,което искам ... Ти ебаваш ли се или просто си наистина толкова тъп и ограничен ,че не можеш да измислиш адекватна нападка ?

Nam3less3
05-03-2011, 17:30
Какви починали, тва пък откъде го измисли?

umri
05-04-2011, 13:58
Смешен си бате... чак ми се не занимава ти чЕтем.

Погледни нещата така. Подраздел религия в тийн форум, младеж се поти, защото някой друг (мое величество umri I Велики) не споделя мирогледа му.

Auriss
05-04-2011, 16:23
Пич потя се щото най-нагло седиш и ми обясняваш кви били наште без грам да ме познаваш ,чаткаш ли ? Такова беочие някой да ми разправя че наште били престъпници щото за разлика от болшинството от бг населението са се скъсали от бачкане за да осигурят децата си не съм виждал. Ти си пей - боли ме х*я - въпросът е че нямаш никакво право да дрънкаш такива гнусотии и то по адрес на починали хора.... Баси гнусното население е това българското ... даже срам няма и продължава да ми се обеснява...Смешен съм бил - смешен си ти ,че не можеш да вържеш едно изречение без да дрънкаш някви общи неща в които няма грам смисъл колкото да се направиш на мн cool....Ае бегай да се правиш на велик на някой ,който може да ти се върже...

umri
05-04-2011, 19:19
Наще и те са крали като невидели по комунистическо... и кво? Cool down mothafucka

Ironclad
05-04-2011, 20:11
Пич потя се щото най-нагло седиш и ми обясняваш кви били наште без грам да ме познаваш ,чаткаш ли ? Такова беочие някой да ми разправя че наште били престъпници щото за разлика от болшинството от бг населението са се скъсали от бачкане за да осигурят децата си не съм виждал. Ти си пей - боли ме х*я - въпросът е че нямаш никакво право да дрънкаш такива гнусотии и то по адрес на починали хора.... Баси гнусното население е това българското ... даже срам няма и продължава да ми се обеснява...Смешен съм бил - смешен си ти ,че не можеш да вържеш едно изречение без да дрънкаш някви общи неща в които няма грам смисъл колкото да се направиш на мн cool....Ае бегай да се правиш на велик на някой ,който може да ти се върже...

Липсва ти самообладание - пряка последица от липсата на вяра в Бог и непознаване на словото Му. 8-)

TheMightyNadenica
05-09-2011, 19:42
Пич потя се щото най-нагло седиш и ми обясняваш кви били наште без грам да ме познаваш ,чаткаш ли ? Такова беочие някой да ми разправя че наште били престъпници щото за разлика от болшинството от бг населението са се скъсали от бачкане за да осигурят децата си не съм виждал. Ти си пей - боли ме х*я - въпросът е че нямаш никакво право да дрънкаш такива гнусотии и то по адрес на починали хора.... Баси гнусното население е това българското ... даже срам няма и продължава да ми се обеснява...Смешен съм бил - смешен си ти ,че не можеш да вържеш едно изречение без да дрънкаш някви общи неща в които няма грам смисъл колкото да се направиш на мн cool....Ае бегай да се правиш на велик на някой ,който може да ти се върже...

Липсва ти самообладание - пряка последица от липсата на вяра в Бог и непознаване на словото Му. 8-)


А аз като съм върл атеист - тоест 101% липса на вяра в Бог....Защо винаги съм адски спокоен и не губя самоубладани??? 8-)

MakaronUduSHvaCH
05-09-2011, 20:19
А аз като съм върл атеист - тоест 101% липса на вяра в Бог....Защо винаги съм адски спокоен и не губя самоубладани??? 8-)

И като си атеист какво? Променяш ли се с нещо? И ти си един от всички нас, класацията гласи, че БГ населението само 13% (2005г.) сте атеисти т.е отричате всичко свързано с нещо като висши сили ... Бог .. бла, бла ... и по тази логика трябва да отречете, че и извънземен живот няма. Няма как да сте убедени никой не е убеден, че БОГ няма, че няма Извънземен живот/разум .. бла бла .... Въобще това, че все повече хора казват, че са атеисти по последни данни около 25% (2009г.) от БГ населението т.е 1/4. Значи отхвърляте, че Бог не съществува, нито Христос и, че всичко ни е втълпено само и само за да може, да се управляваме по-лесно като население (стадото) ? И да си мислим, и да вярваме в Бог колко да има нещо там да си запълваме времето ? Атеисти или не няма да промените нищо с това, в което вярвате и твърдите... или просто си оставате поредните според вас заблудени с лекия проблясък за истината и толкова нищо повече, защото просто няма на къде повече :grin: .

Винаги ми е било интересно атеистите да ми говорят с факти. Но уви май няма достатъчно доказателства и всичко си остава така някъде в небитието ... Никога не отричай нещо на 100% а камоли на 101%, защото нямаш доказателства/факти и прочие ... а и да имаш някакви, не се знае колко са верни и кой върл атеист си ги е измислил.

TheMightyNadenica
05-09-2011, 20:31
А аз като съм върл атеист - тоест 101% липса на вяра в Бог....Защо винаги съм адски спокоен и не губя самоубладани??? 8-)

И като си атеист какво? Променяш ли се с нещо? И ти си един от всички нас, класацията гласи, че БГ населението само 13% (2005г.) сте атеисти т.е отричате всичко свързано с нещо като висши сили ... Бог .. бла, бла ... и по тази логика трябва да отречете, че и извънземен живот няма. Няма как да сте убедени никой не е убеден, че БОГ няма, че няма Извънземен живот/разум .. бла бла .... Въобще това, че все повече хора казват, че са атеисти по последни данни около 25% (2009г.) от БГ населението т.е 1/4. Значи отхвърляте, че Бог не съществува, нито Христос и, че всичко ни е втълпено само и само за да може, да се управляваме по-лесно като население (стадото) ? И да си мислим, и да вярваме в Бог колко да има нещо там да си запълваме времето ? Атеисти или не няма да промените нищо с това, в което вярвате и твърдите... или просто си оставате поредните според вас заблудени с лекия проблясък за истината и толкова нищо повече, защото просто няма на къде повече :grin:

Абе момко...това го казах леко на майтап....
Аз не отричам свръхестествените неща...а просто нелогичната и налудничева идея са Бог! Извънземните какво общо имат...като те най-малкото са факт, Исус също е факт, Христос също е факт...просто Библията представя реални факти, но видоизменени, които се превръщат в неистинни ако човек не знае за това!
А последните 3-4 изречения не ми беше ясно какво искаш да кажеш...

TheMightyNadenica
05-09-2011, 20:37
Винаги ми е било интересно атеистите да ми говорят с факти. Но уви май няма достатъчно доказателства и всичко си остава така някъде в небитието ... Никога не отричай нещо на 100% а камоли на 101%, защото нямаш доказателства/факти и прочие ... а и да имаш някакви, не се знае колко са верни и кой върл атеист си ги е измислил.

Бих казал същото и за вярващите....но не мислиш ли, че атеистите имат повече право...защо ли? Еми защото мислейки си, че увас се е телепортирал кожен панталон с бял цип и розови джобове, не значи, че има реално такъв...и това остава измислица, докато не го намериш в действителност...тогава изказването, че е измислица автоматично се превръща в грешно! Панимайш????
А и мога да ти кажа доста лъжовни истини от Библията да речем...

Ironclad
05-09-2011, 22:38
Винаги ми е било интересно атеистите да ми говорят с факти. Но уви май няма достатъчно доказателства и всичко си остава така някъде в небитието ... Никога не отричай нещо на 100% а камоли на 101%, защото нямаш доказателства/факти и прочие ... а и да имаш някакви, не се знае колко са верни и кой върл атеист си ги е измислил.

Бих казал същото и за вярващите....но не мислиш ли, че атеистите имат повече право...защо ли? Еми защото мислейки си, че увас се е телепортирал кожен панталон с бял цип и розови джобове, не значи, че има реално такъв...и това остава измислица, докато не го намериш в действителност...тогава изказването, че е измислица автоматично се превръща в грешно! Панимайш????
А и мога да ти кажа доста лъжовни истини от Библията да речем...
Лъжовни истини :D Кажи защо мислиш че атеистите имат "повече" право, интересно ми е ?

djipsito
05-10-2011, 03:56
Auriss, забавен си, бейби, с развитието си.. За някои неща съм съгласна с тебе, ама спри да се правиш на интересен и да имитираш гандалф.

Като не искаш някой да се "гаври" с близките ти (тъпо е) не ги намесвай в темата, има си лесно.

:D Ся съм в такова настроение, че... щукна ми, хората си нямат други проблеми ами и да си блъскат главите за тва дали има боК или нье.

Извинявайте, християнчета, адашчета, че така му написах името...

Аз съм полу-Кристиянка :P :lol:

Nam3less3
05-10-2011, 04:08
Auriss, забавен си, бейби, с развитието си.. За някои неща съм съгласна с тебе, ама спри да се правиш на интересен и да имитираш гандалф.

Като не искаш някой да се "гаври" с близките ти (тъпо е) не ги намесвай в темата, има си лесно.

:D Ся съм в такова настроение, че... щукна ми, хората си нямат други проблеми ами и да си блъскат главите за тва дали има боК или нье.

Извинявайте, християнчета, адашчета, че така му написах името...

Аз съм полу-Кристиянка :P :lol:Кво значи полу, човек обикновено е или "пълен" атеист, или вярващ в съществуването на нематериалното и Бог.
Е, напоследък има някви смесици, примерно някой вярват в нематериалното но не и в Бог, други сигурно смятат че има много богове, или че Бог е нещо "неутрално" и т.н.

djipsito
05-10-2011, 04:20
Значи, че съм неутрална. Не се хвърлям в крайности. Всичко е възможно и т.н, мога да намеря логика в библията ако реша и ще си я разтълкувам както ми е удобно. Няма да знам дали е правилно или грешно, ти също.

Вярвам в душата, в прераждането, в извънземните и т.н, знам ли, за мен всичко е енергия. Ако на тая енергия сте й лепнали името Бог, добре.. устройва ме. Ама да ми говорите за дългобрадия чичко, който гледа от небето, моля ви...

Едит: Предния ми пост беше леко игра на думи.. ;)

Nam3less3
05-10-2011, 04:26
Значи, че съм неутрална. Не се хвърлям в крайности. Всичко е възможно и т.н, мога да намеря логика в библията ако реша и ще си я разтълкувам както ми е удобно. Няма да знам дали е правилно или грешно, ти също.

Вярвам в душата, в прераждането, в извънземните и т.н, знам ли, за мен всичко е енергия. Ако на тая енергия сте й лепнали името Бог, добре.. устройва ме. Ама да ми говорите за дългобрадия чичко, който гледа от небето, моля ви...

Едит: Предния ми пост беше леко игра на думи.. ;)Ами доброто е правилно - злото е грешно, и това не е крайност. Бог не е някаква си енергия и нещо неутрално, ами е най-висшето добро.
Там, където има разум и свободна воля, няма неутралност.
И библията не се тълкува както му е удобно на човек, освен ако не иска да злоупотребява с нея.

djipsito
05-10-2011, 04:33
Ние с тебе ще си чатим ли кво :D

Мхм. Не ми пречи кви са твоите виждания и т.н. Ама представи си АКО нещата бяха различни и тва което смяташ за добро сега, беше лошо и обратното ? Не ми казвай, че някой чичка е сложил тия граници. Както пише в подписа на една колежка, забравих й ника, границите са само в човешкия мозък.

По тва време почва да ми се иска да се вселя в някое тяло да видя живота през други очи, друга душа... :lol: Ох, безсъние...

Злото е грешно.. що ? За теб може да е грешка виртуалния секс, за мен не... Ще горя ли в ада ? Ако трябва да излъжеш за да си спасиш живота ще излъжеш ли ?

Auriss
05-10-2011, 04:40
^Никого не се опитвам да имитирам :lol: ?? Това пък откъде ти щукна ? Факт е ,че поне опитвам да изложа някаква що-годе аргументирана теза така ,както го прави gandalfepi4. Действително на него винаги му се получава много по-добре ,но това се дължи на доста по-задълбочените му знания в тази насока. Таа...това че 'пиша' на същия принцип ,но с не толкова добри аргументи далеч не означава ,че 'имитирам' някого :lol:

Иначе относно съдържанието на мнението ти - ще ти отговоря не по "гандалфски" - мно'о си тъпа мойто момиче и не знаеш кви ги плещиш...Някои може да сме ти забавни с 'развитието' си ,ама ти си ми забавна с липсата ти на такова. Кой въобще го боли дедовия дали си полу ,четвърт или осминка-Християнка и каква ти е представата за 'Бог' ? Не ,сериозно - всеки твой пост е написан с цел да изтъкнеш позицията си и да кажеш "тва ми е мнението не ми дреме " .... !? Е - познай кво - и на мен не ми дреме в какво вярваш :shock:


Злото е грешно.. що ? За теб може да е грешка виртуалния секс, за мен не... Ще горя ли в ада ? Ако трябва да излъжеш за да си спасиш живота ще излъжеш ли ?

Познай още кво - пак дрънкаш глупости ? Едно е индивидуална представа (или на определена общност) за 'зло' ,съвсем друго е универсалната такава. В Библията като цяло преобладават и двете ,което я прави доста 'слаб' морален ориентир.
Но пък от друга страна и твоята пръдня не е кой-знае колко смислена. АКо щеш и в тялото на глиста се всели - убийството ,граждабата ,изнасилването ,интригантството и лицемерието пак ще бъдат качества ,които предизвикват неприязън и ще се смятат за порочни.

Соз. Тезата ти издиша.
ПС: Че да не ми дрънкате пак как съм бил реагирал - просто ми писна да си пестя мнението ,а другите да си изливат мозъчното разстройство тука - та що да не му отпусна края и аз ,а ?

Nam3less3
05-10-2011, 04:45
Ние с тебе ще си чатим ли кво :D

Мхм. Не ми пречи кви са твоите виждания и т.н. Ама представи си АКО нещата бяха различни и тва което смяташ за добро сега, беше лошо и обратното ? Не ми казвай, че някой чичка е сложил тия граници. Както пише в подписа на една колежка, забравих й ника, границите са само в човешкия мозък.

По тва време почва да ми се иска да се вселя в някое тяло да видя живота през други очи, друга душа... :lol: Ох, безсъние...

Злото е грешно.. що ? За теб може да е грешка виртуалния секс, за мен не... Ще горя ли в ада ? Ако трябва да излъжеш за да си спасиш живота ще излъжеш ли ?Доброто и злото е ясно кое са - има си добродетели, има си страсти и т.н., човек обикновено знае кое е правилно, полезно и добро.
Ако не може да правиш разлика между добро и зло, не мога да ти помогна много, то като цяло повечето хора хич не го умеят това, или се правят, защото поне подсъзнателно трябва да го могат. Все пак, имаме свободна воля и разум.
Всичко като цяло се базира на доброто и злото.

Иначе девизи от типа на "няма добро и зло, ами само власт и такива, които са слаби за нея" или "доброто и злото зависят от гледната точка" са обикновено на много зли герой, които са отричани от всички, защото все пак хората масово не са чудовища.

djipsito
05-10-2011, 05:19
Auriss Много си хаплив бе... :lol: сакън да не те бъзикнат.. Човек, сериозно, удари си една да се успокоиш. Някой май е станал с гъза нагоре :lol:

Уби ме... стига се излага... ;) :lol: :lol: :lol: Точно тука искам да се изтъквам... аз ако исках, щях ей така да пиша като тебе 2 метра коментар с хапливи изрази. За разлика от тебе не се правя на голяма разбирачка ;р

Аре пийс.

Nam3less3 аз нали съм тъпа, както вика колегата. :D :lol:

Лоша героиня съм и сядам след малко да творя магии :-x

:lol: Нейми, по-късно може и да ти ударя някой по-смислен коментар. Искам да изтъкна колко съм безмозъчна. 8-)

TheMightyNadenica
05-10-2011, 12:06
Винаги ми е било интересно атеистите да ми говорят с факти. Но уви май няма достатъчно доказателства и всичко си остава така някъде в небитието ... Никога не отричай нещо на 100% а камоли на 101%, защото нямаш доказателства/факти и прочие ... а и да имаш някакви, не се знае колко са верни и кой върл атеист си ги е измислил.

Бих казал същото и за вярващите....но не мислиш ли, че атеистите имат повече право...защо ли? Еми защото мислейки си, че увас се е телепортирал кожен панталон с бял цип и розови джобове, не значи, че има реално такъв...и това остава измислица, докато не го намериш в действителност...тогава изказването, че е измислица автоматично се превръща в грешно! Панимайш????
А и мога да ти кажа доста лъжовни истини от Библията да речем...
Лъжовни истини :D Кажи защо мислиш че атеистите имат "повече" право, интересно ми е ?

Еми нали се опитах да ти обясня посредством примера с панталона...Не схвана ли???

Auriss
05-10-2011, 14:11
^ще ме бъзикаш като си пием кафенцето ... тук леко не му е мястото.
И прочети коментара на Неймлесс - този път е право момчето.

PS: 'разбирач' или не - като изцепя глупост все ще се намери кой да ме коригира и по-добре да е тук ,отколкото да се излагам наживо.

umri
05-10-2011, 14:24
Темата се съживи нещо.



За теб може да е грешка виртуалния секс, за мен не.
Бахти извратенячката. Как не те е срам да правиш такива неща???? Е'баси извратеното племе !!!

Auriss, яж ми ху'я, братле.

gandalfepi4
05-10-2011, 15:49
eх, най-накрая и аз да се пусна в тази темичка


1. Вие вярвате, че самолетите, компютрите, компасите и т. н. са били специално проектирани и създадени от накой, но също така вярвате, че човешкото тяло, което е неизразимо по-сложно от всички съществуващи изобретения, се е появило в процес на случайна биологическа еволюция.

1 ми защо да вярвам че твърдите, къдрави косми в задника ми, които служат само и единствено да "улавят" лайна които да могат да се фосилизират там са крайния резултат от делото на най-великия мозък във вселената?

BEHOLD THE GENIOUS OF GOD!

http://www.youtube.com/watch?v=sYYYHOVFaCk&feature=related

защо да вярвам същото за апендикса, за опашната кост, за мъдреците, космите по гърба, третия клепач и другите останали примери от купа с рудиментарни, напълно или почти напълно неизползваеми, доста често животозастрашаващи ограни?

2 еволюцията не е "случайна". самото понятие изключва възможността да е случайна. в четвърти клас се учи

3 eволюцията е само и единствено биологична


2. Вие твърдите, че трябва да се отнасяме скептично към всичко, но считате за глупаци всички, които се отнасят скептично към теорията на еволюцията.

1 кои сме "ние"? има предостатъчно религиозни пропоненти на теорията. НАЛИ САМИЯТ ВАТИКАН Я ПОТВЪРДИ.

2 ми считам всички които се отнасят скептично към теорията на гравитацията за глупаци също бе мой.


3. Вие вярвате, че животът е произлязъл от мъртви химически вещества, но напълно отричате, че Христос възкръсна от мъртвите.

1 отново, не сме "ние". атеизма няма нищо общо с приемането на абиогенезиса като валидно обяснение на въпроса.

2 ми според библията той не възкръсва, а си умира на кръста сам и унижен. това че не знаеш колко много, кога, от кого и по какви причина (за разлика от ЗНАЧИТЕЛЕН брой теолози, историци и прочее велики умове от миналото и настоящето) си е твой проблем

3 освен това и не вярвам че извънземните са отвлякли съседката ми, пецкали са я и са я върнали. това луд ли ме прави?


4. Вие няма да заложите 10 лева на футболния тотализатор, защото шансовете да спечелите са незначителни. Но пък без проблем залагате бъдещето на безсмъртната си душа на практически невъзможната теория за самовъзникването на живота.

1 един от най-близките ми приятели стои по 2 часа на ден по тотализатори, опитай се да познаеш дали е "еволюционист"

2 нямам и грам доказателства да вярвам че имам невидим, втори мозък който е независим от тялото ми

3 "бъдещето" на евентуален такъв може да е зависимо от 5102347 фактора

4 какво общо има тъпата теория на абиогенезиса с вярата в конкретна религия?

ТИ си си заложил душата на конкретна религия при положение че си игнорирал хиляди други - познай какви са шансовете да не пострадаш от реперкусии


5. Вие говорите, че "необичайните твърдения изискват необичайни доказателства", а после без никакви доказателства твърдите, че няма Бог.

1 това ако не е от ансърсиндженесис ще си изям мъдата

2 не твърдя че няма бог - това са АНТИтеистите. седни пред речника за 5 минути преди да се изложиш


6. Вие считате, че атеистите, обърнали се към християнството, или лъжат или никога не са били "истински атеисти".

...като вас отностно обратния случай? или като кирк камерън? я се скрий бе мишок, ако аз знам че библията е до голяма част фалшива, че богът за който говори е от друга религия, че същото важи за всички абрахамски религии, а че всички други разчитат на същите евтини номерца или откровенни глупости как мога да го забравя и да започна да вярвам против мозъка си?


7. Вие считате, че християнският светоглед е ограничен, защото християните вярват само в един Бог, а вашият - напротив – доста широк, защото не вярвате в нито един.

мммдааа...? не се ли казва в самата библия че който вярва в грешния бог е по-тъп от този който не вярва в нито един?


8. Вие не знаете иудеин ли е бил апостол Петър или римлянин, но пък можете веднага да назовете заглавията на последните три "сензационни" романа, разкриващи "лъжите" на християнството.

аз знам. и изобщо не съм способен да назова три такива романа


9. Вие сте бил разочарован, когато сте научил, че не всички християни разбират буквално всяка дума от Библията.

nope нали иначе щяхте да изнасилвате робите си


10. Вие считате, че Библията е художествена литература, а "Шифърът на Леонардо " - документална.

а да ти треснем един плесник? това такава обида беше


11. Вие намирате логика в следния силогизъм: "Библията е дебела книга. "Властелинът на пръстените" - също. Защо да вярваме на първата, а не на втората?!"

не. сори


12. Вие по-скоро вярвате във феи, елфи и говорещи зайци, отколкото в Христа.

ми ти не вярваш ли в говорещите магарета описани в библията?


13. Вие неохотно уважавате християните, които настояват, без оглед на всичките ви аргументи, че Бог съществува, но в същото време считате, че християните не умеят да мислят с мозъците си.

не ги уважавам, охотно или неохотно и "да", смятам го


14. Вие считате че "да мислиш с мозъка си" значи да си атеист.

не задължително


15. Вие мислите, че всеки християни, написал книга за християнството, го е направил за пари, а всеки атеист, написал книга за атеизма – за просвещение на масите.

nope


16. Вие не можете да повярвате в събития с двухилядолетна давност, защото „никой не може да бъде уверен със сигурност, какво наистина се е случило тогава”, но пък твърдо вярвате, че религията е била изобретена от управляващата класа преди 5000 години, за да държи масите в подчинение.

nope


17. Вие считате, че въпроси от типа на „може ли Бог да създаде квадратни кръгове или камъни, които не може да повдигне” са от жизнено важно значение за християните.

не, нали тогава нямаше да има християни


18. Вие наричате Иисус "Иешуа" и Бог - "Яхве", за да намекнете, че те по нищо не се отличават от Моллох или Ваал.

ъъъм? защо да наричам иисус с истинското му име, както и яхвето както и цицерон за да намекна че не се отличават от некви стари богове?

да не ти е мръднала гемията бе момък?


19. Вие се гордеете с това, че сте свободни от предразсъдъци за разлика от „тъпите”, „ненормални” и „агресивни” християни.

понякога...


20. Вие считате, че престъпленията и греховете на някои християни (инквизитори, конквистадори, свещеници-педофили и т. н.), действали в разрез с Христовото учение дискредитират християнството като цяло, но престъпленията на атеистите като Хитлер или Сталин, действали в съгласие с атеистическите им убеждения за отсъствие на обективен морал, изобщо не хвърлят сянка върху атеизма.


хитлер да е атеист?

...

http://www.nobeliefs.com/mementoes/HitlerMaryWithJesus.jpg

^ тази можеш ли да познаеш кой я е рисувал?

http://www.nobeliefs.com/nazis.htm

http://www.nobeliefs.com/HitlerBible.htm

еtc


21. Вие се сърдите на Бог, че Той не съществува.

да. и съм изключително гладен от това че списание "фют" е на корейски


22. Вие считате, че астрономическите размери на Вселената опровергават съществуването на Бога, сякаш Бог може да бъде побран в една малка Вселена!

не. но наистина смятам че е тъпо същество създало вселена която е октодецилиони пъти по-голяма от творението за което го е създало да се интересува от това дали имам кожичка по пишката или не


23. Вие можете да водите всякакви богословски спорове за съществуването на баба Яга и розовите еднорози.

ми... да.


24. Вие сте уверен, че има повече доказателства за съществуването на баба Яга и розовите еднорози от доказателствата за съществуването на Бога.

не. има ТОЧНО толкова


25. Вие твърдите, че вярата в Бога е сляпа вяра, но не виждате, че също така сляпо вярвате, че Бог не съществува.

отново атеизъм =/= антитеизъм


26. Вие отричате вярата си, че Бог не съществува, като уточнявате, че просто не вярвате в Неговото съществуване, сякаш между двете мнения има разлика!!!

nope и по-леко с удивителните че ке ми избодът дзъркелите с драматизма си


27. Вие вярвате, че сте произлезли от маймуните. Помислете върху това!!!

ок. готово, сега какво?


28. Вие вярвате, че сте произлезли от маймуните, но ще „забиете един” в лицето на всеки, който ви нарече „маймуна”.


nope


29. Вие мислите, че щом сме длъжни да преподаваме на децата теорията за Интелигентен Създател, то напълно логично с нея трябва да преподаваме и теорията, че децата ги донасят щъркелите.


http://ironwolf.dangerousgames.com/blog/wp-content/images/TeachControversy.jpg


30. Вие просвещавате „задръстените и неразумни” християни, като с наставнически тон им изброявате библейските противоречия, сякаш ние не познаваме собствената си религия!!!


ми като казвате че в библията няма противоречия, а и според изследвания една гигантска част от християните не са си чели книгата какво да мислим брат?


31. Вие пишете "Бог" с малка буква и считате, че няма да е лошо да се отмени времеизчислението "след Рождество Христово", но без проблем пишете с главна буква имената на планетите Юпитер, Венера, Меркурий и дните на седмицата по английски (Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday).

da fuck? аз всичко си пишем с малка буква


32. Вие твърдите, че абсолютните категории „добро” и „зло” не съществуват, а в същото време смятате, че християнството е зло.

какво общо има моралния абсолютизъм и ралативизъм с дефинирането на геноциден, садо-мазохистичен, егоистичен, лъжещ, инцест-подстрекаващ, сексуално вманиачен, обсебен с мирисането на изгоряла плът пич като лош по ежедневни, общочовешки стандарти?


33. Вие знаете, че религията поражда насилие и свидетелствате за това на първия срещнат, но пропускате покрай ушите си научно доказания факт, че насилието по телевизията и сатанинската музика в стил black metal и death metal тласка хората към насилие и жестокост.

което ми напомня че има ПРЯКА връзка между това колко е религиозен човек и това колко е склонен да убива, краде, изнасилва, абортира, става teen pregnant, да се разведе и тн.


34. Вие намирате противоречие в "психически здрав християнин".

nope


35. Без да гледате на кървавата история на властващия атеизъм (Френската революция, фашизма, комунизма), вие считате, че атеизмът на държавно ниво ще донесе със себе си веротърпимост и мир.

не мога да повярвам че учителя ти по история не те е раздробил с юмруци за необразоваността ти :lol: a конкретно по въпроса - ми при положение че най-атеистичните страни са най-образованите, с най-нисък процент на престъпления, най-здрави, щастливи и демократични не мисля че има какво да говорим

най-много да не си си направил елементарния труд да гугълнеш твърдението ми и да видиш дали е поддържано от изследвания и тн


36. Вас ви дразни думата "спасибо" (“спаси-Бог") или „сбогом” („с Бога”)./quote]

не особенно, сори

[quote]37. Вие считате, че християните вярват в Бога, само защото не искат да отидат в ада.

знаеш ли че по-голямата част от деца запитани този въпрос за дали този отговор в единственото ми известно изследване (нямало е готови или скриптирани отговори)



38. Вие се намирате на пътя, който води към ада, в който не вярвате.

и в който не вярват една гигантска част от християните нали? ох, ирония


39. Вие считате, че проповедниците и другите добри християни, които споделят с вас своята вяра, за да не отидете вие във вечната огнена геена, имат за цел да ви измъкнат пари. И нищо повече.


http://www.youtube.com/watch?v=decJ97CRtHw

а гехена, сладур майчин, не е синоним на ада


40. Вие сте съгласни с твърдението, че "Ако Бог наистина Го имаше, щеше да е по-добре да Го нямаше".

ми да, защо да искам да съществува някой който би съживил насила билиони хора, по-голямата част от живелите на планетата, за да ги измъчва 120493812 12409120948 124098102984 102941029478 2495782094385 234 908098098 234098023984 2340982093849 234098029384 09898098098234 098908098098234 09898098234 098098234 09898098 234908098234 098098098234 098098089234 09880890234 90808089 2340980238423904823 290384092384082

години ЗА НАЧАЛО?



отделно бих желал да добавя че въпросите ти нямаха много общо нито с атеизма, нито с вманиачаването по него (атеист, маниак ти го казва)

както и че просто можеше да представиш оригинала:

http://friendlyatheist.com/wp-content/uploads/2007/10/housemate_atheist.jpg

djipsito
05-10-2011, 22:27
Доброто и злото е ясно кое са - има си добродетели, има си страсти и т.н., човек обикновено знае кое е правилно, полезно и добро.
Ако не може да правиш разлика между добро и зло, не мога да ти помогна много, то като цяло повечето хора хич не го умеят това, или се правят, защото поне подсъзнателно трябва да го могат. Все пак, имаме свободна воля и разум.
Всичко като цяло се базира на доброто и злото.

Иначе девизи от типа на "няма добро и зло, ами само власт и такива, които са слаби за нея" или "доброто и злото зависят от гледната точка" са обикновено на много зли герой, които са отричани от всички, защото все пак хората масово не са чудовища.

Ся ще се постарая да съм по-сериозна. Напълно съм наясно кое е добро и кое лошо, според общоприетите норми. Реших да задълбая, ама май не зацепи. Питах защо лошото да е грешно ? Тва, че питам, не значи, че го имам за правилно, ест. Риторични въпроси. Излигавих се с примера за виртуалния секс. Не ми се пише ся за доброто и лошото.. Y la Ley de Dios.


ще ме бъзикаш като си пием кафенцето ... тук леко не му е мястото.
И прочети коментара на Неймлесс - този път е право момчето.

PS: 'разбирач' или не - като изцепя глупост все ще се намери кой да ме коригира и по-добре да е тук ,отколкото да се излагам наживо.

Пиех си кафенцето и реших да се бъзикам, мястото аз си го избирам ;)
Неймито е прав, нищо не съм казала, обичам да дълбая. ;р Остави ме да се излагам.
Забравих, не излагам тези, дори не си изказвам и точното мнение, овъртам, задавам нарочно тъпи въпроси. Играя си с думите, иронизирам си името. Интерпретирай както искаш думите ми. Мен ме кефи да търся различни гледни точки, тва което наистина мисля и вярвам рядко го споменавам. Обичам да ме мислят за тъпа. Мерси.


Бахти извратенячката. Как не те е срам да правиш такива неща???? Е'баси извратеното племе !!!

Грешна съм, боже.

regin19
05-19-2011, 13:37
Пич, няма да влизам в спорове. Ако не ме мързеше, обаче, щях да ти изброя също толкова признаци, че си християнин-фанатик.

А за атеист и нтитеист: теизъм означава вяра, следователно:

Атеист означава човек, който ОТРИЧА съществуването на биг (или каквито и да било свръхестествени същества)

АНТИтеист е човек, който Е ПРОТИВ вярата на другите в такива свръхестествени същества.

Аз лично нямам нищо против хората да вярват, това са си лични убеждения, и дори не знам защо въобще започваш тоя спор с атеистите...

Nam3less3
05-20-2011, 20:27
Пич, няма да влизам в спорове. Ако не ме мързеше, обаче, щях да ти изброя също толкова признаци, че си християнин-фанатик.

А за атеист и нтитеист: теизъм означава вяра, следователно:

Атеист означава човек, който ОТРИЧА съществуването на биг (или каквито и да било свръхестествени същества)

АНТИтеист е човек, който Е ПРОТИВ вярата на другите в такива свръхестествени същества.

Аз лично нямам нищо против хората да вярват, това са си лични убеждения, и дори не знам защо въобще започваш тоя спор с атеистите...Атеистите дойдоха един спокоен слънчев ден и започнаха своята инвазия и вероломна атака. Тази тема е реакция срещу тяхното движение :D

prognosis88
08-13-2011, 12:33
1. Първо, аз лично не вярвам в нищо – аз знам, че те са били създадени от човешка ръка. Теорията за еволюцията е подкрепена от множество доказателства. За да ги изброим ще ни трябва нова тема. Еволюцията си има случаен характер – действа на принципа на опита и грешката. Затова има и такова разнообразие от видове. Тя действа и днес. Генетичните заболявания са пример за несполучливите комбинации от гени, несполучливите опити на еволюцията. Истината е, че науката все още не може да обясни как е възникнал живота. Може би случайно, може би не. Но ако някаква свръхестествена сила защо тя не е създала живота съвършен? Защо и е била необходима изключително дълга и сложна еволюция. Има два варианта – или такава няма, или има, но тя самата не е напълно съвършена и се развива. Съвършен бог няма нужда от еволюция. И защо, ако има такава сила да я свързваме точно с християнския бог?

2. Не към всичко, само към необосновани вярвания. Еволюцията е една от най-добре доказаните научни теории. А ти ако искаш започни да се отнасяш скептично към теорията за гравитацията и виж какво ще стане…
3. Вж. 1. Няма доказателства. Ако беше възкръснал не мислиш ли, че щеше да се вдигне повечко шум? Юдеите, вдъхновени от това чудо нямаше ли поне едно бунтче да направят срещу Рим? Ни един римлянин, грък или евреин не пише нищо за това феноменално събитие! Ако беше възкръснал, защо не е отишъл право при Каяфа и Пилат и да им каже „Изненадааааа”?

4. От твоята гледна точка изглежда така. Постави се на моята.
5. В орбита около Марс лети невидим чайник. Докажи ми това. Тъй като е невидим никога няма да успееш. Затова ти трябва да ми докажеш, че има бог, а не аз, че няма. Който прави необичайни твърдения наистина трябва да предложи необичайни доказателства. Допусни за момент, че няма бог. Нещо в света променя ли се?
6. Ми не просто са били подведени, маинипулирани, наплашени…
7. Имай предвид, че повечето атеисти обективно са проучили доста религии. Да, християните са ограничени, тъй като и за миг не допускат, че може и да няма бог, тъй като самата мисъл им напомня за адските огньове. Атеистите допускат, че такъв има и намират идеята за абсурдна.
8. На кого му пука… А ти знаеш ли?
9. Не съм разочарован а ми е смешно, как вярващите избират да тълкуват един текст символично, а друг буквално според това как им изнася.
10. Има ли нормален човек, който да счита "Шифърът на Леонардо” за документална книга? Теорията, че Христос е бил женен е доста от по-дълго време. А вас защо ви ужасява мисълта, че може да е имал деца? Нали ужким бог слязъл на земята в образа на Христос (Христос е Бог според Кредото на вярата!), за да опознае по-добре човешката природа и да изкупи греховете ни? Значи като всеки човек и той е трябвало да изпита любов, да прави секс, да има семейство, иначе преживяването е нямало да бъде пълноценно…Защо по дяволите християните се гнусите толкова от секса? Не може ли бог да прави секс?
11. Това е просто отговор на дебилното изказване – „Библията е достоверна, защото е дебела книга”. Чувал съм го. Сериозно.
12. А вие не разбирате от ирония…
13. Не е вярно, аз не ги уважавам. Презирам такива хора.
14. Значи да не си вярващ. Вярването и мисленето, логиката си противоречат.
15. Не, всички пишат за пари, само аз май без 
16. Тук пак опираме до вярата. Няма доказателства!!!! Например знам, че преди 2500 години във Вавилон е царувал цар Хамурапи, създателят на първия известен ни законник. Защо? Защото такъв законник има, защото независими източници ( асирийски, акадски и пр.) потвърждават, че той е царувал. За Христос такива няма. Никъде освен евангелията не се споменава за него преди 3-ти век. Или е имал незначително влияние и не е направил нищо съществено, а после разни хора са решили да използват ученията му, за да се домогнат до повече власт, или не е съществувал. За бягството на евреите от Египет – няма! Не мислиш ли, че поне в един египетски папирус щеше да е упоменато, че в Египет няколко века е имало евреи-роби? Че тяхното напускане на страната е било последвано от страхотни, апокалиптични природни бедствия. Да, ама не. А това, че религията е била използвана, за да се държат наивните маси в подчинение си е факт. Защо иначе същият Хамурапи е твърдял, че законникът му е бил даден от бога на слънцето Шамаш? На върха на една планина…Звучи ли ти познато?
17. Ми не, просто се опитваме да ви накараме да мислите.
18. Не го намеквам. Заявявам го явно и открито.
19. Е, само християните фанатици са такива. Има много добри хора, които се наричат християни, въпреки че нямат задълбочени знания за религията си. Ако ти като християнин получаваш често епитети като „тъп”, „ненормален” и „агресивен” трябва да се замислиш защо провокираш такива реакции…
20. Тези християни са използвали религията като оправдание за престъпленията си. Хитлер не е атеист. Кажи ми един атеист, който е почнал да избива вярващи, само защото не са били съгласни с него. Аз мога да ти дам хиляди примери на ограничени фанатици, убиващи несъгласните с тях. Фразата „Убийте всички, бог ще познае своите” добре описва манталитета на много християни-фанатици… Наистина, повечето християни не биха извършили тези неща. Чудовища има навсякъде. Какво е по-добре – неморален вярващ или морален атеист? Ако съм атеист и съм добър към околните, защото съм решил така не съм ли по-благороден от християнина, който е морален, защото бог е решил така вместо него?
21. ДА! А и на Дядо Коледа, също и на Феята на зъбчетата… А онова ангелче със стрелите ако го хвана направо ще му откъсна крилцата перце по перце…
22. Обясни ми научно съществуването извън вселената. Щом се справиш ми обясни връзката на това съществуване с бога от библията пак по научен път.
23. Пак се връщаме към липсата на ирония у много вярващи…
24. Да! Нула!
25. Разговор в лудницата: Вие твърдите, че аз сляпо вярвам, че съм Наполеон. Аз пък твърдя, че вие, докторе, вярвате сляпо, че аз не съм Наполеон, при условие, че аз съм! Не, стига с тия инжекции, моля ви….
26. Този признак го вмъкнахте за да ги направите кръгло число ли? Друг смисъл не виждам.
27. Аз не вярвам. Аз знам. Защо идеята толкова ви отблъсква? Да не би подсъзнателно да се чувствате маймуни и да сте комплексирани от това? Между другото е установено, че двете неща, които маймуните Резус обичат най-много да гледат на телевизор, поставен в клетката им са: женски задни части/мъки атрибути (порно) и образите на алфа-мъжкарите на групата (религия). Та…кой беше произлязъл от маймуната и кой все още е близо до нея???
28. Чак пък…
29. Да и двете са еднакво смислени, не мислиш ли?
30. Не я познавате.
31. А защо да е лошо да се отмени (освен неудобството, което ще възникне)? На Христос ще му пука ли? Ако му пука за такива глупости, а не за децата болни от рак, какъв бог е това?
32. Да, морал има, когато има група от хора. Аз мога да съм добър или лош към някой, за някой. Християнството е лошо за управляваните, тъй като насажда робски морал и овчедушна търпимост и добро за управляващите, тъй като им гарантиратяхната власт, така че да, не е абсолютно зло. За богопомазания крал със сигурност е добро.
33. Сатанинска музика? Да не би дяволът да я създава? Хм…
34. Да, това е нещо като умна блондинка или честен митничар.
35. А какво лошо видя във Френската революция? Падането на тираните? Премахването на крепостничеството за много френски селяни? Раздаването на същите на обширните църковни земи? Лозунга „Свобода, Равенство, Братство”?
36. ?
37. Не само, но и това си го има като мотив.
38. Значи за теб всички, които не вярват в твоя бог ще отидат в ада? Май наистина вярваш само защото не искаш да отидеш там. Всички ли, които не вярват ще отидат там? И мъртвородените бебета? И някое зверски убито от педофил момиченце, на което родителите са мюсюлмани, атеисти,будисти? Какъв морал има у твоя бог?! Ти, ако отидеш в рая, ще си щастлив ли, ако има и един твой близък в ада? За вечни времена? Би ли пържил и най-страшния си враг вечно в ада? Аз не – по-добър ли съм от твоя бог? Какъв е смисълът от вечното наказание освен да задоволява садистичните страсти на един зъл бог?
39. Не, просто ни дразнят.
40. Да, свят, в който смъртта винаги побеждава живота или е творение на случайността (атеизъм) или на зъл, сляп и малоумен бог (гностицизъм). Избери си сам…

Emily
08-14-2011, 07:13
Ограничени сте. Отивайте на църква. [-o<

commando1
08-14-2011, 11:22
Ограничени сте. Отивайте на църква. [-o<

Много добър съвет! :)

TheMightyNadenica
08-14-2011, 12:14
Как може да вярвате, че Бог съществува? И всички тези библии..църкви..всичко това е една голяма заблуда. Измислица от някой психар който си е нямал работа.. :?

Не точно! Измислена е от точно обратното на психар! За да контролира масата както си иска!

commando1
08-15-2011, 07:53
Съгласен съм с автора на тази тема Ironclad че фанатизираните атеисти са угнетители (войни на сатанаиля) те оскверняват и потъпкват Божията Истина и я запълнят с лъжи и неверие. Казал е някога Св. Марко в евангелието си: "Угнетителите са хора отвън,чудовища отвътре; душите им са взети в плен от Дяволите и са ги превърнали в черни дупки крадящи енергията и любовта на хората." Това са мъдри думи изречени от Апостол Св. Марко. Атеистите и неверниците са мъртви духом хора,те отдавна са се отказали от живота и са поели по пътя на саморазрушението и робството на Сатанаил които ги кара да вършат зли и лоши неща,кара ги да прелюбодействат,да не вярват в доброто,да лъжат и мамят родители,приятели и самите себе си. Насърчава ги да мразят,убиват,плячкосват и вършат поразий. Това е разрушителната сила на Дяволите сатанаилови. Атеистите и неверниците са крадци на души. Затова братя християни пазете се от угнетителни и зли невярващи хора които искат да ви откраднат душите и да ги предадат на техният господар Сатана. Не спорете с неверници и угнетители,защото те са мъртви и не вярват. Не ги толерирайте и не им обръщайте внимание защото те са от Сатаната и искат да ви навредят като ви отделят от правилният път на Бога.

gandalfepi4
08-15-2011, 08:36
^ що ли си мисля че ако бях при тебе и те гледах мръсно с пишка в ръка, готов да те халосам по главата с нея друго щеше да горовиш?

LLOYD18
08-15-2011, 11:24
Брат много добре ги нареди всички атеисти !!! :D

commando1
08-15-2011, 12:00
Брат много добре ги нареди всички атеисти !!! :D

Е моля те! Аз с атеистите въобще не се занимавам, дори не си правя труда да прочитам коментарите им, неграмотността на атеиста не ме интересува. И за това не говоря с тях-те са врагове на Бог. Виж обаче как ги дразня, направо откачат като ме видят.Вече имам чувството че косите им са побелели от мъка и яд. :D :D :D :D

Anja
08-15-2011, 12:07
commando1 - голям си простак.

ScarlettS
08-15-2011, 12:19
Направо умираме от яд и по цял ден се питаме, защо не можем да сме като командо, прочитайки само една книга, да разбираме от абсолютно всичко, постоянно оборвайки теориите на глупавите учени, философи и историци.. :lol:

LLOYD18
08-15-2011, 13:58
Пичове признайте си че е доста по осър в изказванията си и ви е пообидил малко в повечко.Нокато цяло и аред антитеистите има бая начетени хорица.

commando1
08-15-2011, 14:33
Пичове признайте си че е доста по осър в изказванията си и ви е пообидил малко в повечко.Нокато цяло и аред антитеистите има бая начетени хорица.

Пич,сред антитеистите няма нито начетени хора,нито хора като цяло.
Като започнем от агностиците,антитеистите,а теистите,нихилистите, еволюционистите и др. ще стигнем до общата констатация че всички тези социални категории се уповават на грешни и лъжливи доктрини и пагубни "философии" които не могат да дадат смислен отговор на въпросите Защо сме тук и с каква цел сме тук на тази земя? Същите се лутат като слепи петли когато не могат да отговорят смислено на въпросите свързани с религията а бръщолевят врели-некипели.
В общи линии антитеизмът и атеизмът са ненужни никому доктрини.

LLOYD18
08-15-2011, 15:34
Пич,сред антитеистите няма нито начетени хора,нито хора като цяло.
Като започнем от агностиците,антитеистите,а теистите,нихилистите, еволюционистите и др. ще стигнем до общата констатация че всички тези социални категории се уповават на грешни и лъжливи доктрини и пагубни "философии" които не могат да дадат смислен отговор на въпросите Защо сме тук и с каква цел сме тук на тази земя? Същите се лутат като слепи петли когато не могат да отговорят смислено на въпросите свързани с религията а бръщолевят врели-некипели.
В общи линии антитеизмът и атеизмът са ненужни никому доктрини.
Малко си краен братле ми се струва.... прави разлика м/у антитеистите и атеистите....атеистите брат в някой случаи не са виновни, че са израстнали сред такива и нямат дори идеята за Бога въобще....запознат си с това, че битието определя съзнанието на малкото и невръстно детенце в първите години на израстването и тогава ако няма кой да възпита в него религозните истини след това става малко по сложно....става по негово желание.....малко грубо ги наричаш нечовеци....напротив те са много по човеци от нас и имат нуждата от специялно внимание от наша страна,ние които сме запознати с Истината....и искам да ти кажа че винаги ще се нуждаеме от атеисти и антитеисти...така се е отвърждава Истината... след като има хора които се борят срещу това значи е истина....ако не беше то те щяха да го оставят и идеята щеше да се разсее с вековете...но е факт че въпреки борбите това нещо все още съществува...

commando1
08-15-2011, 15:49
Пич,сред антитеистите няма нито начетени хора,нито хора като цяло.
Като започнем от агностиците,антитеистите,а теистите,нихилистите, еволюционистите и др. ще стигнем до общата констатация че всички тези социални категории се уповават на грешни и лъжливи доктрини и пагубни "философии" които не могат да дадат смислен отговор на въпросите Защо сме тук и с каква цел сме тук на тази земя? Същите се лутат като слепи петли когато не могат да отговорят смислено на въпросите свързани с религията а бръщолевят врели-некипели.
В общи линии антитеизмът и атеизмът са ненужни никому доктрини.
Малко си краен братле ми се струва.... прави разлика м/у антитеистите и атеистите....атеистите брат в някой случаи не са виновни, че са израстнали сред такива и нямат дори идеята за Бога въобще....запознат си с това, че битието определя съзнанието на малкото и невръстно детенце в първите години на израстването и тогава ако няма кой да възпита в него религозните истини след това става малко по сложно....става по негово желание.....малко грубо ги наричаш нечовеци....напротив те са много по човеци от нас и имат нуждата от специялно внимание от наша страна,ние които сме запознати с Истината....и искам да ти кажа че винаги ще се нуждаеме от атеисти и антитеисти...така се е отвърждава Истината... след като има хора които се борят срещу това значи е истина....ако не беше то те щяха да го оставят и идеята щеше да се разсее с вековете...но е факт че въпреки борбите това нещо все още съществува...

Прав си брате че в спора се ражда истината. Принципно ако го нямаше злото,нямаше да познаем и доброто. Защото е Господ е казал че едното не може без другото. Впрочем аз не съм против атеистите или нихилистите стига да спазват границите на добрият тон и да не се поддават на негативните си емоции които за жалост доста често преминават в псувни,обиди и ругатни. Никъде не съм лепял етикета "подчовеци" или нещо от този род. Прав си и за вековните борби на антихристиянски настроените неверници срещу нашата вяра.
Смятам че тези хора са болни а не чак толкова грешни,защото те прекрасно осъзнават греховете които вършат но не могат да се справят с греховете си и им е по лесно да ги приемат което е духовна болест. Ние сме тези които трябва да спасят атеистите от болестта на неверието и богоотричането.

dark_angel3
08-16-2011, 15:38
Кога ( обръщам се към сляпо вярващите дефактно невежите ) ще кажете нещо смислено?? Auriss ви закопа, а вие по най-простия начин му отговаряте като сипете в паничката, много сме Велики, но един разумен аргумент не можем да дадем.
Относно темата съм напълно съгласна с всичко написано от Auriss. Сега, който ще тръгва с рогата напред ( нали се имаме за много цивилизована раса, ний българите ) да пише ЛС, не смятам да се саморазправям по форуми, само защото сульо и пульо се обижда от чуждото мнение.

NomNomNom
08-16-2011, 19:21
Пичове признайте си че е доста по осър в изказванията си и ви е пообидил малко в повечко.Нокато цяло и аред антитеистите има бая начетени хорица.

Пич,сред антитеистите няма нито начетени хора,нито хора като цяло.

Искам някой да ме удари с мокър парцал и да ме вкара в правата вяра 8-)

commando1
08-16-2011, 20:58
Пичове признайте си че е доста по осър в изказванията си и ви е пообидил малко в повечко.Нокато цяло и аред антитеистите има бая начетени хорица.

Пич,сред антитеистите няма нито начетени хора,нито хора като цяло.

Искам някой да ме удари с мокър парцал и да ме вкара в правата вяра 8-)

Виж до къде прибягвате с глупостите си само и само да ни оспорите. Жалко и смешно. И тъжно!

Oton48
08-16-2011, 21:07
Пичове признайте си че е доста по осър в изказванията си и ви е пообидил малко в повечко.Нокато цяло и аред антитеистите има бая начетени хорица.

Пич,сред антитеистите няма нито начетени хора,нито хора като цяло.

Искам някой да ме удари с мокър парцал и да ме вкара в правата вяра 8-)

Виж до къде прибягвате с глупостите си само и само да ни оспорите. Жалко и смешно. И тъжно!
На мен не ми е тъжно. Тъжно щеше да ми бъде, ако бях родител или учител на някой от въпросните форумни герои.

commando1
08-16-2011, 21:16
Пичове признайте си че е доста по осър в изказванията си и ви е пообидил малко в повечко.Нокато цяло и аред антитеистите има бая начетени хорица.

Пич,сред антитеистите няма нито начетени хора,нито хора като цяло.

Искам някой да ме удари с мокър парцал и да ме вкара в правата вяра 8-)

Виж до къде прибягвате с глупостите си само и само да ни оспорите. Жалко и смешно. И тъжно!
На мен не ми е тъжно. Тъжно щеше да ми бъде, ако бях родител или учител на някой от въпросните форумни герои.

Всъщност е тъжно за начина по които го правят,опитват се с отчаяни и изтерзани опити а ни оборят нас-хората които вярват в Истината и честно да ти кажа до никъде не са стигнали в жалките си опити да ни оборят или надвият. Къде са аргументите и доводите за несъществуването на Създател и Творец? Къде са теоретичните основи направляващи атеизма и служещи като основна теза на атеистите че всъщност всичко е продукт на нищото? Дори самите атеисти често пъти не са единни по някой въпроси,забелязал съм че когато атеист общува с християнин винаги се стреми да го обърка и да го провокира по всякакъв начин и когато не успее да го направи прибягва да добрият стар начин-псувните и ругатните. Но всъщност това е част от репертоара на атеистите те по друг начин не могат да общуват с хора.

MilanowPz
08-16-2011, 22:57
BIL WUZKRUSNAL OT MURTVITE :D:D:D:D:D:D:D:D GXAXAHUAXHUAXUHAUHXAUHXUHAXUHAUHXAUHXUH

Nikoi li hristqnin ne e chuwal za koma ?

gandalfepi4
08-17-2011, 05:27
бе комадновец я лапай пишонки бе "ЗЛиТЕ ХАтеСтИ ми КазАХа Че СуМ пидирасТ ууухХХ!! ас ШиМ покаЖим нЗлите Хтисти дет фиарфат в мадам БовАри вмисту БОК!"

Patriot
08-17-2011, 06:58
бе комадновец я лапай пишонки бе "ЗЛиТЕ ХАтеСтИ ми КазАХа Че СуМ пидирасТ ууухХХ!! ас ШиМ покаЖим нЗлите Хтисти дет фиарфат в мадам БовАри вмисту БОК!"
Това мнение наистина ли е на човек, чиято възраст е над 3 години :shock:

commando1
08-17-2011, 08:19
бе комадновец я лапай пишонки бе "ЗЛиТЕ ХАтеСтИ ми КазАХа Че СуМ пидирасТ ууухХХ!! ас ШиМ покаЖим нЗлите Хтисти дет фиарфат в мадам БовАри вмисту БОК!"
Това мнение наистина ли е на човек, чиято възраст е над 3 години :shock:

Това мнение е на олигорен и тъпак дето не може да направи разлика между ден и нощ а е тръгнал да се изказва за нашата вяра. Аман от психичноболни и ненормални скотове като гандалфа.
Много просто и неуко момче е.

ScarlettS
08-17-2011, 08:20
патриот, ти май не си влизал много много в този раздел или не схващаш от ирония :lol:

иначе съм съгласна с това мнение:


Аман от психичноболни и ненормални скотове като командо. Много просто и неуко момче е.

Patriot
08-17-2011, 09:41
патриот, ти май не си влизал много много в този раздел или не схващаш от ирония :lol:

Много добре разбирам към какво се е стремил автора на тези думи, но има далеч по зрял начин да иронизираш някого. Просто се замисли колко идиотско изглежда.

ScarlettS
08-17-2011, 09:55
То няма интелигентен начин да разговаряш с трол. :D
Даже и аз се опитвах по едно време, той просто не го чете, казва, че атеистите са от сатаната и продължава с неговото си.

gandalfepi4
08-17-2011, 10:21
патриот, ти май не си влизал много много в този раздел или не схващаш от ирония :lol:

Много добре разбирам към какво се е стремил автора на тези думи, но има далеч по зрял начин да иронизираш някого. Просто се замисли колко идиотско изглежда.

и к'во предлагаш бе готин? да го попитам уважително и интелектуално защо по-точно смята че АЗ полирам пишката на сатаната, защо дарвин е тъпак, защо всички учени що-годе са тъпаци, защо жените са тъпаци, защо от всички други религии хората са тъпаци и изобщо защо според него света се състои от тъпаци а той е най-умен ли?

я не се занасяй, отделно и че е трол мазен, раков

flyingmonkey
08-17-2011, 10:23
бе комадновец я лапай пишонки бе "ЗЛиТЕ ХАтеСтИ ми КазАХа Че СуМ пидирасТ ууухХХ!! ас ШиМ покаЖим нЗлите Хтисти дет фиарфат в мадам БовАри вмисту БОК!"
Това мнение наистина ли е на човек, чиято възраст е над 3 години :shock:

Това мнение е на олигорен и тъпак дето не може да направи разлика между ден и нощ а е тръгнал да се изказва за нашата вяра. Аман от психичноболни и ненормални скотове като гандалфа.
Много просто и неуко момче е. Оп, оп, кой обижда сега, голяма си смешка, псевдо християнин такъв.

commando1
08-17-2011, 13:23
http://i1211.photobucket.com/albums/cc436/crazy_redy_barret/Atheism-is-dead-header.jpg
Атеизмът е мъртъв. Да живее религията.

Patriot
08-17-2011, 14:10
патриот, ти май не си влизал много много в този раздел или не схващаш от ирония :lol:

Много добре разбирам към какво се е стремил автора на тези думи, но има далеч по зрял начин да иронизираш някого. Просто се замисли колко идиотско изглежда.

и к'во предлагаш бе готин? да го попитам уважително и интелектуално защо по-точно смята че АЗ полирам пишката на сатаната, защо дарвин е тъпак, защо всички учени що-годе са тъпаци, защо жените са тъпаци, защо от всички други религии хората са тъпаци и изобщо защо според него света се състои от тъпаци а той е най-умен ли?

я не се занасяй, отделно и че е трол мазен, раков
Ами освен, че употребяваш цинизми, което не приемливо когато се стремиш да водиш дискусия, се правиш на интересен и пишеш с някакъв странен шрифт, взет като от смс на третокласник.

Auriss
08-17-2011, 16:05
^Ама ти сериозно ли толкова си спрял ?

Християните са тапаци :D :D :D То даже всички вярващи са тъпаци ,просто щото са тъпаци :D :D Само аз съм умен.
И националистите са тъпаци ,щото държавата ни вони :D Трябва да се предадем на Турция ,ама сички българи са тъпаци :D
Нищо не разбираш ти.

commando1
08-17-2011, 17:09
Благодарен съм на Бог че ме излекува през 2006 год. когато пострадах в катастрофа и щях да си загубя крака. Тогава не знаех какво да правя и започнах да посещавам църква и да се моля на Иисус Христос да ми помогне да си спася крака. Без да ходя по лекари или доктори,без да посещавам болници или хирургии се излекувах съвсем напълно. Само за няколко дни гнойта от раната на крака ми изчезна напълно. Дори и лекарства не бях вземал а ако бях отишъл на лекар вероятно щяха да го отрежат заради гнойното натрупване. Благодаря на Бог че ми помогна да се излекувам.
БОГ Е ВЕЛИК,БОГ Е НАВСЯКЪДЕ. АМИН!

NomNomNom
08-17-2011, 17:10
Излекувал си се , защото си си го самонавивал.

commando1
08-17-2011, 17:12
ИИСУС Е ВЕЛИК,ТОЙ Е НАВСЯКЪДЕ. АМИН!

NomNomNom
08-17-2011, 17:13
ИИСУС Е ВЕЛИК,ТОЙ Е НАВСЯКЪДЕ. АМИН!
Мамка му , сигурно един ден ще съжалявам за това :D
http://www.youtube.com/watch?v=bvb9VpapfEA

commando1
08-17-2011, 17:15
Този клип е от Сатаната. Радостта от чуждата болка също е от Сатаната. Ти радваш ли се като страдат и умират толкова много хора?

NomNomNom
08-17-2011, 17:19
Този клип е от Сатаната. Радостта от чуждата болка също е от Сатаната. Ти радваш ли се като страдат и умират толкова много хора?
Ти , като не се радваш , какво правиш, страдаш ли :D
Вземи направи нещо.

По твоята логика Господ праща хората на земята и те се мъчат .

И според мен няма нищо лошо в това да умреш , или да умре някой .
Няма разлика дали ще умра сега , или след 10г.
Не, сериозно, хора умират всеки ден от разнообразни причини, проблем ? 8-)

commando1
08-17-2011, 17:39
Този клип е от Сатаната. Радостта от чуждата болка също е от Сатаната. Ти радваш ли се като страдат и умират толкова много хора?
Ти , като не се радваш , какво правиш, страдаш ли :D
Вземи направи нещо.

По твоята логика Господ праща хората на земята и те се мъчат .

И според мен няма нищо лошо в това да умреш , или да умре някой .
Няма разлика дали ще умра сега , или след 10г.
Не, сериозно, хора умират всеки ден от разнообразни причини, проблем ? 8-)

И защо се радваш толкова като умират хора,страданието на чуждите хора ти доставя удоволствие нали? Обичаш другите да страдат така ли?

Кажи кое ти е толкова забавно смъртта на малки деца ли?

NomNomNom
08-17-2011, 17:46
Къде съм написала, че ми е кеф , или че се радвам 8-)
И какво лошо има , и да се радвам?

commando1
08-17-2011, 17:51
Къде съм написала, че ми е кеф , или че се радвам 8-)
И какво лошо има , и да се радвам?

Ами това показва истинската същност на неверниците и атеистите и сваля маската им. Всъщност почти всички атеисти са наркомани,пияници,бият майките си и бащите си,радват се на нещастията на другите,крадат и лъжат на поразия. Добре че поне ти си призна че мразиш всички хроа по света и най-вече децата и искаш да умират колкото си може повече хора. Ти наистина си живият пример какво представляват атеистите. Добре че си свали маската и показа истинското си лице на лицемер,мръсник и зложелател.

ScarlettS
08-17-2011, 17:57
:lol:

Само едно не мога да разбера, командо, защо толкова мразиш християните? Да, и аз не съм съгласна с почти всичко, което казват, но.. чак да се преструвам на християнка, после да пиша такива глупости (които абсолютно никой нормален би написал), за да осъзнават всички колко е тъпо християнството..не бих се занимавала. Не знам колко сериозна трябва да е тази причина, толкова усилено да се опитваш да покажеш колко са зле религиозните. :?

NomNomNom
08-17-2011, 18:05
Да, бтв , личи какъв трол е , ама егати , на кой му се занимава толкова бе , мама му .

Имам няколко в предвид ;д

ZipFail
08-17-2011, 18:30
Точно.

Колко жалък тип трябва да си, за да пишеш километрични постове и всеки ден да пускаш теми..за да тролиш.

RipTheChain
08-17-2011, 20:23
1.Да колкото и да не ти се вярва всички доказателства сочат към това.Някога ние сме били едноклетъчни,живеещи във вода и оцеляващи чрез инстинкти.
2.Не бих го считал за глупак,ако ми предостави достоверна теза.Обичам да споря по интересни теми стига да не се намесват майки... :D :D
3.Едноклетъчни...
4.Това вече зависи от човека...
5.Земята възниква от т.н. соларна небула-газ и прах от слънцето.
6.Не знам какво да ти кажа...Може би си имал контакт с малоумен атеист...

От тук нататък въпросите вече нямат смисъл от фактологична гледна точка.Вече се намесват характерите на хората.Прочети темата на командо1 "Няколко въпросчета към атеистите".Там отговарям на неговите фундаментални въпроси за атеизма.

TheMightyNadenica
08-26-2011, 14:23
Този клип е от Сатаната. Радостта от чуждата болка също е от Сатаната. Ти радваш ли се като страдат и умират толкова много хора?

ДА!

gandalfepi4
08-26-2011, 16:07
^ an hero

TheMightyNadenica
08-26-2011, 18:15
^ an hero

Енд И`м прауд ъф ми!

gandalfepi4
08-26-2011, 18:21
^ an hero

Енд И`м прауд ъф ми!

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=an%20hero

TheMightyNadenica
08-26-2011, 22:11
^ an hero

Енд И`м прауд ъф ми!

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=an%20hero

Пак съм прауд... 8-)

MakaronUduSHvaCH
08-31-2011, 14:20
Баси ако трябва да си отговоря на всичките въпроси предложени от автора и да не знам какъв съм ще стана фанатик за атеист не знам , трябва да опитам :D ... даЙте некаф по лек вариант на самоопределяне, че ме интересува мноо ми е важно ..., от т'Фа зависи животът на един много голям чИвек, в мЕнИ, които ще съгреши след малко, помогнете ми не искам да се оповавам на никой друг оставям душата си в ваШте руце

mortor
08-31-2011, 21:45
33. Вие знаете, че религията поражда насилие и свидетелствате за това на първия срещнат, но пропускате покрай ушите си научно доказания факт, че насилието по телевизията и сатанинската музика в стил black metal и death metal тласка хората към насилие и жестокост.


:grin: :razz: :razz: :lol: Добре,о премъдри учителю,може би ще ми назовеш някои имена на тези...жалки изчадия,които свирят тези неща :)


Ае,отивам да призова някой демон,че ми е скучно и щото бог не съществува :Д Хахахах

Verminaard
09-02-2011, 17:06
<оригинален пост>
Най-дългата помия,която съм се престорил че съм прочел напълно през живота ми.

NomNomNom
09-02-2011, 17:21
Кюфте, как си бе .

TheMightyNadenica
09-02-2011, 21:13
Кюфте, как си бе .

Епа аз винаги съм супер! Но...какво по точно имаш в предвид?

Heresy
09-04-2011, 10:08
33. Вие знаете, че религията поражда насилие и свидетелствате за това на първия срещнат, но пропускате покрай ушите си научно доказания факт, че насилието по телевизията и сатанинската музика в стил black metal и death metal тласка хората към насилие и жестокост.


:grin: :razz: :razz: :lol: Добре,о премъдри учителю,може би ще ми назовеш някои имена на тези...жалки изчадия,които свирят тези неща :)


Ае,отивам да призова някой демон,че ми е скучно и щото бог не съществува :Д Хахахах

Кефиш ме :D

IncendiaSanctus
09-04-2011, 10:33
Мамка му, изпреварихте ме, след като прочетох оригиналния пост веднага това щях да направя... Ноо нищо, пак ще го направя.


33. Вие знаете, че религията поражда насилие и свидетелствате за това на първия срещнат, но пропускате покрай ушите си научно доказания факт, че насилието по телевизията и сатанинската музика в стил black metal и death metal тласка хората към насилие и жестокост.


http://www.youtube.com/watch?v=YOxban5lPOI

SummerHit
10-02-2011, 23:15
Това да вярвате, че има нещо супер висшо е супер безсмислено. Нито някой е виждал Бог, нито някой знае къде е. Все едно ако ви кажа, че съществува човек с 14 очи, 7 ръце, 9 крака, 1 ухо и лети вие ще повярвате...

edrokopele
10-05-2011, 11:54
1. Вие вярвате, че самолетите, компютрите, компасите и т. н. са били специално проектирани и създадени от накой, но също така вярвате, че човешкото тяло, което е неизразимо по-сложно от всички съществуващи изобретения, се е появило в процес на случайна биологическа еволюция.

2. Вие твърдите, че трябва да се отнасяме скептично към всичко, но считате за глупаци всички, които се отнасят скептично към теорията на еволюцията.

3. Вие вярвате, че животът е произлязъл от мъртви химически вещества, но напълно отричате, че Христос възкръсна от мъртвите.

4. Вие няма да заложите 10 лева на футболния тотализатор, защото шансовете да спечелите са незначителни. Но пък без проблем залагате бъдещето на безсмъртната си душа на практически невъзможната теория за самовъзникването на живота.

5. Вие говорите, че "необичайните твърдения изискват необичайни доказателства", а после без никакви доказателства твърдите, че няма Бог.

6. Вие считате, че атеистите, обърнали се към християнството, или лъжат или никога не са били "истински атеисти".

7. Вие считате, че християнският светоглед е ограничен, защото християните вярват само в един Бог, а вашият - напротив – доста широк, защото не вярвате в нито един.

8. Вие не знаете иудеин ли е бил апостол Петър или римлянин, но пък можете веднага да назовете заглавията на последните три "сензационни" романа, разкриващи "лъжите" на християнството.

9. Вие сте бил разочарован, когато сте научил, че не всички християни разбират буквално всяка дума от Библията.

10. Вие считате, че Библията е художествена литература, а "Шифърът на Леонардо " - документална.

11. Вие намирате логика в следния силогизъм: "Библията е дебела книга. "Властелинът на пръстените" - също. Защо да вярваме на първата, а не на втората?!"

12. Вие по-скоро вярвате във феи, елфи и говорещи зайци, отколкото в Христа.

13. Вие неохотно уважавате християните, които настояват, без оглед на всичките ви аргументи, че Бог съществува, но в същото време считате, че християните не умеят да мислят с мозъците си.

14. Вие считате че "да мислиш с мозъка си" значи да си атеист.

15. Вие мислите, че всеки християни, написал книга за християнството, го е направил за пари, а всеки атеист, написал книга за атеизма – за просвещение на масите.

16. Вие не можете да повярвате в събития с двухилядолетна давност, защото „никой не може да бъде уверен със сигурност, какво наистина се е случило тогава”, но пък твърдо вярвате, че религията е била изобретена от управляващата класа преди 5000 години, за да държи масите в подчинение.

17. Вие считате, че въпроси от типа на „може ли Бог да създаде квадратни кръгове или камъни, които не може да повдигне” са от жизнено важно значение за християните.

18. Вие наричате Иисус "Иешуа" и Бог - "Яхве", за да намекнете, че те по нищо не се отличават от Моллох или Ваал.

19. Вие се гордеете с това, че сте свободни от предразсъдъци за разлика от „тъпите”, „ненормални” и „агресивни” християни.

20. Вие считате, че престъпленията и греховете на някои християни (инквизитори, конквистадори, свещеници-педофили и т. н.), действали в разрез с Христовото учение дискредитират християнството като цяло, но престъпленията на атеистите като Хитлер или Сталин, действали в съгласие с атеистическите им убеждения за отсъствие на обективен морал, изобщо не хвърлят сянка върху атеизма.

21. Вие се сърдите на Бог, че Той не съществува.

22. Вие считате, че астрономическите размери на Вселената опровергават съществуването на Бога, сякаш Бог може да бъде побран в една малка Вселена!

23. Вие можете да водите всякакви богословски спорове за съществуването на баба Яга и розовите еднорози.

24. Вие сте уверен, че има повече доказателства за съществуването на баба Яга и розовите еднорози от доказателствата за съществуването на Бога.

25. Вие твърдите, че вярата в Бога е сляпа вяра, но не виждате, че също така сляпо вярвате, че Бог не съществува.

26. Вие отричате вярата си, че Бог не съществува, като уточнявате, че просто не вярвате в Неговото съществуване, сякаш между двете мнения има разлика!!!

27. Вие вярвате, че сте произлезли от маймуните. Помислете върху това!!!

28. Вие вярвате, че сте произлезли от маймуните, но ще „забиете един” в лицето на всеки, който ви нарече „маймуна”.

29. Вие мислите, че щом сме длъжни да преподаваме на децата теорията за Интелигентен Създател, то напълно логично с нея трябва да преподаваме и теорията, че децата ги донасят щъркелите.

30. Вие просвещавате „задръстените и неразумни” християни, като с наставнически тон им изброявате библейските противоречия, сякаш ние не познаваме собствената си религия!!!

31. Вие пишете "Бог" с малка буква и считате, че няма да е лошо да се отмени времеизчислението "след Рождество Христово", но без проблем пишете с главна буква имената на планетите Юпитер, Венера, Меркурий и дните на седмицата по английски (Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday).

32. Вие твърдите, че абсолютните категории „добро” и „зло” не съществуват, а в същото време смятате, че християнството е зло.

33. Вие знаете, че религията поражда насилие и свидетелствате за това на първия срещнат, но пропускате покрай ушите си научно доказания факт, че насилието по телевизията и сатанинската музика в стил black metal и death metal тласка хората към насилие и жестокост.

34. Вие намирате противоречие в "психически здрав християнин".

35. Без да гледате на кървавата история на властващия атеизъм (Френската революция, фашизма, комунизма), вие считате, че атеизмът на държавно ниво ще донесе със себе си веротърпимост и мир.

36. Вас ви дразни думата "спасибо" (“спаси-Бог") или „сбогом” („с Бога”).

37. Вие считате, че християните вярват в Бога, само защото не искат да отидат в ада.

38. Вие се намирате на пътя, който води към ада, в който не вярвате.

39. Вие считате, че проповедниците и другите добри християни, които споделят с вас своята вяра, за да не отидете вие във вечната огнена геена, имат за цел да ви измъкнат пари. И нищо повече.

40. Вие сте съгласни с твърдението, че "Ако Бог наистина Го имаше, щеше да е по-добре да Го нямаше".

Мда съгласен съм с абсолютно всичко. 100% атеист ли съм? Със сигурност съм расист, ама 100% чак...или...?