PDA

View Full Version : Кога почнахте да..



DownloadVirus
04-28-2011, 19:06
Искам да питам кога почнахте да взимате креатин? Колко ви бяха кг-тата на базовите упражнения тогава? Запецнахте и не можехте да мръднете нито килограм нагоре за много месеци?

navar
04-29-2011, 06:35
хахаха..странен въпрос..сигурно съм бил 6-7 клас в спортното,тогава почна и креатина,и витамините и аминокиселините,и още доста хапчета ,които така и не разбтах какви са :) всъщност сега 20 тина години по късно имам представа какви са били :)

DownloadVirus
04-29-2011, 10:32
Ем ясно,ама на мене ми требва за сила,но просто знам,че имам още доста да качвам,пък и честно казано не знам къв ми е макса на възможностите (кг на базовите упражнения) , все пак някога спира този прогрес и от там нататък...

fatrat
04-29-2011, 11:02
хахаха..странен въпрос..сигурно съм бил 6-7 клас в спортното,тогава почна и креатина,и витамините и аминокиселините,и още доста хапчета ,които така и не разбтах какви са :) всъщност сега 20 тина години по късно имам представа какви са били :)
познатоооооооооооо :D

selenium
04-29-2011, 13:11
Никога, не смятам и да започвам. Въпрос на личен избор :)

fatrat
04-29-2011, 13:12
като прочетох темата помислих ,че ще пита за секс :D

redbul2
04-29-2011, 13:45
Започнах след 2 години,когато тежестите вече не мърдаха нагоре.И не бяха особено големи.След като стигнах на лега 55 кг и ту слизах надолу,ту се връщах на тая тежест.Тогава взех и легът не се вдигна много,но другите упражнения литнаха нагоре.Все пак и креатинът не трябва да се предозира,както правят някои.Понеже мускулите засмукват колкото им трябва,колкото е лимитът им и излишъкът не върши работа. Само товари бъбреците и черния дроб.

StringTheoryPracticist
04-29-2011, 15:24
Ем ясно,ама на мене ми требва за сила,но просто знам,че имам още доста да качвам,пък и честно казано не знам къв ми е макса на възможностите (кг на базовите упражнения) , все пак някога спира този прогрес и от там нататък...
Макса на възможностите очаквай да го достигнеш на 30-40, ако тренираш редовно.

А имам малък въпрос за вас, с който се надявам да не се отклоним много от темата:
Креатинът (като отделно вещество) вреден ли е? Доколкото знам не е стероид и е напълно легален, освен това молекулите креатин се използват от организма при анаеробните упражнения и обикновено се набавят от месото. А ако не е вреден - тогава не е ли най-добре ако се взима още с първите тренировки?

fatrat
04-29-2011, 15:58
Ем ясно,ама на мене ми требва за сила,но просто знам,че имам още доста да качвам,пък и честно казано не знам къв ми е макса на възможностите (кг на базовите упражнения) , все пак някога спира този прогрес и от там нататък...
Макса на възможностите очаквай да го достигнеш на 30-40, ако тренираш редовно.

А имам малък въпрос за вас, с който се надявам да не се отклоним много от темата:
Креатинът (като отделно вещество) вреден ли е? Доколкото знам не е стероид и е напълно легален, освен това молекулите креатин се използват от организма при анаеробните упражнения и обикновено се набавят от месото. А ако не е вреден - тогава не е ли най-добре ако се взима още с първите тренировки?
Като гледам май май си нов а? Нищо ще почетеш-ще се научиш :)
Макса на възможностите, приятелю се достига в диапазона 17-25. Да си видял някой спортист да почва на 20 и на 30 да е шампион? Не казвам ,че няма казвам ,че повечето са млади!
2-ро креатина си е напълно легален! Не е вреден ,ако се използва както трябва,не е стероид има го в тялото и в червеното месо! Не е най-добре щото в началото не знаеш какво да правиш, камо ли добавки да бухаш. Доволен :) ?

DownloadVirus
04-29-2011, 15:59
Ем ясно,ама на мене ми требва за сила,но просто знам,че имам още доста да качвам,пък и честно казано не знам къв ми е макса на възможностите (кг на базовите упражнения) , все пак някога спира този прогрес и от там нататък...
Макса на възможностите очаквай да го достигнеш на 30-40, ако тренираш редовно.

А имам малък въпрос за вас, с който се надявам да не се отклоним много от темата:
Креатинът (като отделно вещество) вреден ли е? Доколкото знам не е стероид и е напълно легален, освен това молекулите креатин се използват от организма при анаеробните упражнения и обикновено се набавят от месото. А ако не е вреден - тогава не е ли най-добре ако се взима още с първите тренировки?

Не е въпрос дали е вреден,въпроса е там,че само си гориш козовете,смисъл като почнеш да вдигаш 120-130 от лег за 10-12 повторения и не можеш да качиш повече вземи и тогава би трябвало да ти е от полза,повече от преди..

DownloadVirus
04-29-2011, 16:00
Започнах след 2 години,когато тежестите вече не мърдаха нагоре.И не бяха особено големи.След като стигнах на лега 55 кг и ту слизах надолу,ту се връщах на тая тежест.Тогава взех и легът не се вдигна много,но другите упражнения литнаха нагоре.Все пак и креатинът не трябва да се предозира,както правят някои.Понеже мускулите засмукват колкото им трябва,колкото е лимитът им и излишъкът не върши работа. Само товари бъбреците и черния дроб.

Еми аз не знам,чудя се,но за сега нито една силова тренировка нямам зад гърба си,само пирамидални правя и такива за хипертрофия 8-12 повторения (за тва сигурно вдигам 70 кг от лег :razz: :razz: )

Чудя се дали да взема лятото..Ама не знам,малко рано ми се вижда с тези 70 кг (8 повторения ;d;d)

DownloadVirus
04-29-2011, 16:04
като прочетох темата помислих ,че ще пита за секс :D

Е ако исках нещo за секс нямаше да е в този раздел :D

StringTheoryPracticist
04-29-2011, 16:38
Дам, знаех, че е легален.

А това за лимита - аз говорех за лимит на маса, който можеш да достигнеш чрез естествен бодибилдинг. А на лимита на масата си се очаква да си някакъв много грамаден. Иначе е нормално, че повечето спортисти са на 19-30, но това е лимит в друг аспект, не в бодибилдинга. Просто не разбрах за кой лимит говорите.

cetor
04-29-2011, 16:53
Аз те съветвам да го почнеш! Няма да ти навреди само ще помогне. Не съм чел на горе, но ако не взимаш суплименти по-добре почни Бцаа са на 100% задължителни за всеки един трениращ. А относно кога съм го почнал хмм.. мисля, че бях 11клас Не съм имал затруднения просто реших да го пробвам. И ако си взимаш креатин гледай да е Кре-Алкалин или Креатин Етил Естер може и компромис с Трикреатин Малат. Тия са най-добрите видове, не задържат вода, стабилни са и нямат странични ефекти (не се отделя креатинин).

DownloadVirus
04-29-2011, 17:12
Аз те съветвам да го почнеш! Няма да ти навреди само ще помогне. Не съм чел на горе, но ако не взимаш суплименти по-добре почни Бцаа са на 100% задължителни за всеки един трениращ. А относно кога съм го почнал хмм.. мисля, че бях 11клас Не съм имал затруднения просто реших да го пробвам. И ако си взимаш креатин гледай да е Кре-Алкалин или Креатин Етил Естер може и компромис с Трикреатин Малат. Тия са най-добрите видове, не задържат вода, стабилни са и нямат странични ефекти (не се отделя креатинин).

Виж сега,първо пиша за това,че като го пия си горя козовете,смисъл по-нужен ще ми е по-късно..Второ аз мислех да взема монохидрат..Но не знам,някакви матрица ако е (ТОЧНА МАРКА ИСКАМ) и + това няма такъв филм да не се отделя креатинин,при всички се отделя..

cetor
04-29-2011, 17:23
Никакви козове на гориш :D ефекта няма да му спадне после...той дава сила ти какво очакваш.. че след 1 година ще ти дава повече сила от сега ли....Съотношението е едно и също (някакъв % повече от нормалното) Матриците са хубави съдържат много видове креатин, но това значи и много видове странични ефекти :D
креатинин (който е вреден) се отделя при Креатин Монохидрат и Креатин Фосфат за това ти препоръчах другите. А относно фирми Muscle Tech( самоче е скъп) SciTec (евтини и добри матрици) Controlled Labs (нямам особени наблюдения, но гледам, че го купуват доста.)

DownloadVirus
04-29-2011, 17:46
Никакви козове на гориш :D ефекта няма да му спадне после...той дава сила ти какво очакваш.. че след 1 година ще ти дава повече сила от сега ли....Съотношението е едно и също (някакъв % повече от нормалното) Матриците са хубави съдържат много видове креатин, но това значи и много видове странични ефекти :D
креатинин (който е вреден) се отделя при Креатин Монохидрат и Креатин Фосфат за това ти препоръчах другите. А относно фирми Muscle Tech( самоче е скъп) SciTec (евтини и добри матрици) Controlled Labs (нямам особени наблюдения, но гледам, че го купуват доста.)

За това беше споменал Myrth и за това питам,човека разбира и за това не мога да успоря..

Но виж сега,прочел съм някаква литература и мога да ти кажа две неща от това,което съм разбрал.Няма значение какъв е креатинът,всички отделят креатинин,когато приемаш креатина,една част се усвоява от организма,друга част е отпадък и това,което организма не използва,става креатинин,който е силно токсичен,за това и трябва да се пие доста водичка с креатина ,горе-долу 100мл вода на 1 грам креатин :)

redbul2
04-29-2011, 20:01
Чудя се дали да взема лятото..Ама не знам,малко рано ми се вижда с тези 70 кг (8 повторения ;d;d)

Зависи колко стаж имаш в залата.От колко време си на 70 кг,има ли развитие или застой.

DownloadVirus
04-29-2011, 20:09
Чудя се дали да взема лятото..Ама не знам,малко рано ми се вижда с тези 70 кг (8 повторения ;d;d)

Зависи колко стаж имаш в залата.От колко време си на 70 кг,има ли развитие или застой.

Застой от около месец и половина :D

DownloadVirus
04-29-2011, 20:10
А плюс това ще направя първата си силова и тогава ще си види.. Ако не кача тогава ще взема вероятно..

navar
04-30-2011, 08:21
а моят съвет е ако ще взимаш креатин,нека да е монохидрат :)
да,напоследък много се шуми около матриците,около етилестера и кви ли не бози още..но май се оказва че всичко е рекламен шум...а определено мускула си има нужда от задържане на водица когато расте..тя не е болка за умиране,и не пречи ,напротив помага :)ако почнеш да правиш силови тренировки,ще вдигнш килограмите с които работиш,и ще накараш мускула да расте..
но също така смятам че креатина и глутамина са задължителни за всеки ,който се занимава сериозно с вдигане на железа :)

fatrat
04-30-2011, 09:43
а моят съвет е ако ще взимаш креатин,нека да е монохидрат :)
да,напоследък много се шуми около матриците,около етилестера и кви ли не бози още..но май се оказва че всичко е рекламен шум...а определено мускула си има нужда от задържане на водица когато расте..тя не е болка за умиране,и не пречи ,напротив помага :)ако почнеш да правиш силови тренировки,ще вдигнш килограмите с които работиш,и ще накараш мускула да расте..
но също така смятам че креатина и глутамина са задължителни за всеки ,който се занимава сериозно с вдигане на железа :)
Радвам се ,че някой споделя мнението ми :).

navar
04-30-2011, 19:13
това мнение е в резултат н апроба-грешка,върху собственото ми тяло и организъм..

DownloadVirus
04-30-2011, 19:22
Еми значи ще направя силовата тренировка,имам и тема в този раздел,където я описвам,почвам я от Понеделник и ще ви кажа за резултатите още първите 2 седмици..Иначе може тогава от лятото да взема креатин,ама да взимам от тия въглехидрати на прах,витагро ли кво било,да давам толкоз кинти за прост въглехидрат,едва ли..

navar
04-30-2011, 20:39
тези въглехидрати са за хора ,които имат излични пари и малко мозък..
във всеки приличен магазин се продават прости въглехидрати,вършещи същата работа-взимаш глюкоза,фруктоза или декстроза -въглехидрата си е въглехидрат,има 4 ккал,без значение колко гръмко е името му и колко струва,накрая пак се стига до цикъла на Кребс..
така че смятам че 1.80-2.00 лева за кило няма да са ти проблем :)

DownloadVirus
04-30-2011, 20:55
тези въглехидрати са за хора ,които имат излични пари и малко мозък..
във всеки приличен магазин се продават прости въглехидрати,вършещи същата работа-взимаш глюкоза,фруктоза или декстроза -въглехидрата си е въглехидрат,има 4 ккал,без значение колко гръмко е името му и колко струва,накрая пак се стига до цикъла на Кребс..
така че смятам че 1.80-2.00 лева за кило няма да са ти проблем :)

За кило какво? И плюс това глюкоза съм пробвал,бях сложил в протеина,ама тва нещо не се пие..Миришеше на лайна..

navar
05-01-2011, 07:15
аааа,объркал си нещо или в магазина са ти бутнали неква смрад:)
и глюкозата и фруктозата и декстрозата са по около 2 кинта килото..
а глюкозата не мирише на нищо,не знам какво си слагал в протеина ..
реално глюкозата трябва да мирише точно като обикновената захар-тоест никак..
реално захарозата( обикновената захар) е рацемична смес от глюкоза и фруктоза ( те се различават по позицията на хидроксилната група)..
така че реално приемайки глюкоза или фруктоза ,ти ускоряваш цикъла на Кребс...и зареждаш мускулите с енергия възможно най бързо..реално това е принципа на т.нар. гейнъри,реално те представляват точно това- белтък и въглехидрат....

Everytime
05-01-2011, 08:57
Прочети малко,преди да говориш.При новите формули като Kre-Alkalyn и Ethyl Ester превръщането в креатинин го няма :)

DownloadVirus
05-01-2011, 10:29
Прочети малко,преди да говориш.При новите формули като Kre-Alkalyn и Ethyl Ester превръщането в креатинин го няма :)

Няма такова нещо брато,аз ако гледам ся кво пише фирмата,която го е произвела...Направо удрям дъно,ако е така вероятно няма да е проблем да пиеш 300-400 грама на ден креатин,като няма креатинин ;) Пълни глупости са тва.. Ако може да ми докажеш друго работа,ама не да ми изкарваш сега няква статия от пройзводителя..

DownloadVirus
05-01-2011, 10:31
аааа,объркал си нещо или в магазина са ти бутнали неква смрад:)
и глюкозата и фруктозата и декстрозата са по около 2 кинта килото..
а глюкозата не мирише на нищо,не знам какво си слагал в протеина ..
реално глюкозата трябва да мирише точно като обикновената захар-тоест никак..
реално захарозата( обикновената захар) е рацемична смес от глюкоза и фруктоза ( те се различават по позицията на хидроксилната група)..
така че реално приемайки глюкоза или фруктоза ,ти ускоряваш цикъла на Кребс...и зареждаш мускулите с енергия възможно най бързо..реално това е принципа на т.нар. гейнъри,реално те представляват точно това- белтък и въглехидрат....

А бе брат сложих си в хубавият протеинов шейк около 50-60 грама от тва чудо,дето е като желе..След час и половина като свърших тренировката понекох да го изпия и то миришеше на развалена риба и яйца,нещо като лайна направо,ще и протеина хвърлих..

Видях,че е извлечен от царевица..WTF ?

Myrth
05-01-2011, 10:50
Момчета, това дали отделя или не отделя креатинин, най-малко ние можем да знаем. Направо ви се чудя понякога как говорите толкова категорично за неща, за които едва ли не и учените спорят :Д

Everytime
05-01-2011, 12:28
Какво е Kre-Alkalyn?

Kre-Alkalyn е едно решение на описаните проблеми. Представлява буферирана форма на креатина с алкали, като pH във воден разтвор е между 12 и 14. Доказано е, че при pH над 12 трансформирането в креатинин е напълно избегнато...

http://www.bb-team.org/forums/viewthread/52897

Специално за Downloadvirus :)

DownloadVirus
05-01-2011, 13:38
Доказано,как?

Аз ти казвам,че е доказано,че като пиеш сперма преди тренировка ти увечичава силата със 500% и ще вдигаш 5 пъти повече? Доказано е,пробвай го !

Everytime
05-01-2011, 14:17
Повече няма да споря с тебе :)

Пий си спермата и дано да станеш Кътлър :D

redbul2
05-01-2011, 14:22
А бе брат сложих си в хубавият протеинов шейк около 50-60 грама от тва чудо,дето е като желе..След час и половина като свърших тренировката понекох да го изпия и то миришеше на развалена риба и яйца,нещо като лайна направо,ще и протеина хвърлих..

Вероятно при смесването е започнала мощна реакция на ферментация на протеина.Протеинът дава такава миризма като се развали,но развалянето му е предизвикано очевидно от глюкозата.Доколкото добре помня от органичната химия,глюкозата е силен окислител.

Така,че navar опитите ти да си направиш сам гейнър са ялови. :-D Не става по метода "Направи си сам".То ако ставаше тъй и баба ми щеше да прави гейнъри и милионерка да стане с тоя бизнес. :D И освен това в готовите гейнъри има въглехидрати с различна скорост на усвояване.Смес са от бързи и бавни.

А креатинът и да не се превърне всичкият в креатинин в стомаха, накрая все пак се изхвърля креатинин като отпадък от мускулите.И пак е същото.

DownloadVirus
05-01-2011, 14:56
Повече няма да споря с тебе :)

Пий си спермата и дано да станеш Кътлър :D

Кътлър е доста слаб :) Спермата беше за тебе :oops:

Everytime
05-01-2011, 15:04
Еми хубаво :)

navar
05-01-2011, 22:03
[А бе брат сложих си в хубавият протеинов шейк около 50-60 грама от тва чудо,дето е като желе..След час и половина като свърших тренировката понекох да го изпия и то миришеше на развалена риба и яйца,нещо като лайна направо,ще и протеина хвърлих..

Видях,че е извлечен от царевица..WTF ?
хахахахаха...вирус,объркал си рейса пич..а за редбулл-чето-виж сега ,някои като Навар са учили някои нещица,и се занимват с други професионално,та имат понятие как стават нещата-и то не от ББ тийм...от мнението ти разбирам,че нищо не разбираш-Вируса се е объркал малко ,и сега ще му разясня къде и с какво ,а ти се опитваш да пишеш за неща ,които не разбираш..
Вирус,това което си набухал в шейка си е глИкоза-нещо приличащо на безцветен мед,от него можеш да си напвавиш единствено бяло сладко ..не бъркайте с глЮкозата ,която е бал прах ,без мирис :) фруктозата е същото нещо,както и декстрозата.
...объркал си веществата..пробвай следващия път с глюкоза или фруктоза-пакет,найлонов,прах ,бял ,без мирис :)
а редбул-много е лесно да направиш каквото и да е ,а гейнъра е най простото нещо на света ...така че ако обичаш,спести си забележките за неща които не са ти много ясни ...
да почнем оттам че протеина не ферментира,а ГЛИКОЗАТА не е окислител,а остатъчен продукт от производството на нишесте от царевица :)..да не говорим че ферментацията в повечето случаи е анаеробен процес,и обикновено ферментират въглехидратите-пример-алкохолна ферментация на захароза под действието на 1.1.1.1.1-АДХ-за какви окислители тогава говориш..
май бъркаш химията с биохимията ,и май се опитваш да блеснеш някъде,където не си много вещ...така че по добре недей

DownloadVirus
05-02-2011, 12:11
[А бе брат сложих си в хубавият протеинов шейк около 50-60 грама от тва чудо,дето е като желе..След час и половина като свърших тренировката понекох да го изпия и то миришеше на развалена риба и яйца,нещо като лайна направо,ще и протеина хвърлих..

Видях,че е извлечен от царевица..WTF ?
хахахахаха...вирус,объркал си рейса пич..а за редбулл-чето-виж сега ,някои като Навар са учили някои нещица,и се занимват с други професионално,та имат понятие как стават нещата-и то не от ББ тийм...от мнението ти разбирам,че нищо не разбираш-Вируса се е объркал малко ,и сега ще му разясня къде и с какво ,а ти се опитваш да пишеш за неща ,които не разбираш..
Вирус,това което си набухал в шейка си е глИкоза-нещо приличащо на безцветен мед,от него можеш да си напвавиш единствено бяло сладко ..не бъркайте с глЮкозата ,която е бал прах ,без мирис :) фруктозата е същото нещо,както и декстрозата.
...объркал си веществата..пробвай следващия път с глюкоза или фруктоза-пакет,найлонов,прах ,бял ,без мирис :)
а редбул-много е лесно да направиш каквото и да е ,а гейнъра е най простото нещо на света ...така че ако обичаш,спести си забележките за неща които не са ти много ясни ...
да почнем оттам че протеина не ферментира,а ГЛИКОЗАТА не е окислител,а остатъчен продукт от производството на нишесте от царевица :)..да не говорим че ферментацията в повечето случаи е анаеробен процес,и обикновено ферментират въглехидратите-пример-алкохолна ферментация на захароза под действието на 1.1.1.1.1-АДХ-за какви окислители тогава говориш..
май бъркаш химията с биохимията ,и май се опитваш да блеснеш някъде,където не си много вещ...така че по добре недей

Не съм говорил за гейнъри и глупости пич,нещо си се объркал...

И плюс това нали ми пишеше за глюкоза..Еми за глюкоза ти говоря,дето е уш като сироп,ама е по-скоро някво желе и никога повече няма да взема..

navar
05-02-2011, 13:44
хахахах..тва за гейнъра беше към редбула..
а ти пак не четеш,приятелю..
това,което си ползвал ,детое като сироп е глИкоза..
аз говоря за глЮкоза..
глЮкозата е бял прах ,без мирис :)

нещо като кур и кър..звучат близко,но значат различни неща...
като салса и салца,като вода и вада..и сума други думи :)
сега изясни ли ти се положението

DownloadVirus
05-02-2011, 13:48
хахахах..тва за гейнъра беше към редбула..
а ти пак не четеш,приятелю..
това,което си ползвал ,детое като сироп е глИкоза..
аз говоря за глЮкоза..
глЮкозата е бял прах ,без мирис :)

нещо като "мъжки полов орган" и кър..звучат близко,но значат различни неща...
като салса и салца,като вода и вада..и сума други думи :)
сега изясни ли ти се положението

Да изясни ми се,малко труден става превода от гръцки на български и за тва :D Глюкоза .. Гликоза..Знам си го на гръцки 8-)

redbul2
05-02-2011, 18:28
хахахах..тва за гейнъра беше към редбула..

това,което си ползвал ,детое като сироп е глИкоза..
аз говоря за глЮкоза..
глЮкозата е бял прах ,без мирис :)

нещо като "мъжки полов орган" и кър..звучат близко,но значат различни неща...
като салса и салца,като вода и вада..и сума други думи :)
сега изясни ли ти се положението

Ахам,впечатлен съм! Много оригинално обяснение. :( ГлЮкоза и глИкоза значи? Тъй значи. Химичната формула на глЮкозата е С6Н12О6 Каква ли е формулата на прословутата глИкоза,дето така фатално обърка протеина на Вируса? :? Дааа,естествено има разлика между глЮкозата и глИкозата.Разликата между глЮкозата и глИкозата е като между кЮфтето и кИфтето.Първото е от месо.От какво ли е второто? :-o кЮфте и кИфте,двете думи са като мъжки полов орган и кър,но значат различни неща!

vankata5555555
05-02-2011, 20:19
Ей излагате се беее,направили по 40 ръка незнаете какво да пиете,ми как си стигнал до там,със сперма ли ?Чак и формули ми пишат тука вие културисти ли ще ставате.Точно така пийте креатин лятото да се издувате като балони и се перчете.Тук май само 2-3 човека разбират горе-долу.

DownloadVirus
05-02-2011, 21:05
Тук май само 2-3 човека разбират горе-долу.

И ти не си между тях.

navar
05-02-2011, 21:33
[
Ахам,впечатлен съм! Много оригинално обяснение. :( ГлЮкоза и глИкоза значи? Тъй значи. Химичната формула на глЮкозата е С6Н12О6 Каква ли е формулата на прословутата глИкоза,дето така фатално обърка протеина на Вируса? :? Дааа,естествено има разлика между глЮкозата и глИкозата.Разликата между глЮкозата и глИкозата е като между кЮфтето и кИфтето.Първото е от месо.От какво ли е второто? :-o кЮфте и кИфте,двете думи са като мъжки полов орган и кър,но значат различни неща!
а аз не съм впечатлен-срещу мен виждам тийнейджър,който иска да блесне в нечии очи,но не знае как ..
дал си ми тук една емпирична формула-ок..само че и на фруктозата е същата,и тя е прах,и тя е сладка ,къде е разликата ??май не знаеш :) гугъл разваля много неща да го е.....а глИкозата е като мед..дали разликата е само в една буква??
дали влАк и влЕк е едно и също??
дали протеиН и протеиД е дно и също?? и дали етАн,етЕн и етИн е едно и също??
май не си наясно с това че в химията една буква променя много неща???
та разликата е съществена..само на теб май не ти е ясно..но за без пари -толкова .уроци по химия давам срещу 20 кинта на час.
бай дъ уей дали бензЕн с формула C6H12 и бензИн са едно и също-това оставям на редбул,да отговори..след като си седне на задника да поучи по химия,преди да пробва да опонира някому само заради спорта..аз отивам да ям кИфтета или кЮфтета..

navar
05-02-2011, 21:35
а добре че ме светна че креатин се пие само зимата....благодарско ..
досега съм живял в заблуда

DownloadVirus
05-03-2011, 04:39
а добре че ме светна че креатин се пие само зимата....благодарско ..
досега съм живял в заблуда :razz: :razz: :razz:

anonymous546178
05-03-2011, 08:17
Само да вметна, че формубата на бензена е C6H6, а това което си дал ти е на хексена, ако не се лъжа

redbul2
05-03-2011, 11:25
дали протеиН и протеиД е дно и също?? и дали етАн,етЕн и етИн е едно и също??
май не си наясно с това че в химията една буква променя много неща???
та разликата е съществена..само на теб май не ти е ясно..аз отивам да ям кИфтета или кЮфтета..

Дааа,прав си.Една буква в химията променя много неща.Например холестерин и холестерол са две съвсем различни неща.Също въглероден оксид и въглероден окис.Диоксид и двуокис са също различни неща. Апендицит и апандесит са много,много различни неща.Автомобил и лека кола също както например автобус и рейс.Не намерих в Уикипедия тая твоя глИкоза,ама не се отчайвам.Продължавам да търся.Дано я открия и се ограмотя малко,че по химия съм наредил двойка до двойка :-D
Май ще остана на поправителен. :shock:

vankata5555555
05-03-2011, 16:37
а добре че ме светна че креатин се пие само зимата....благодарско ..
досега съм живял в заблуда :razz: :razz: :razz:
Казах,го защото го видях в първите постове,ти като си разбирач недей да четеш.Ми отваряй гугъл и си копирай там формулите и креалканините...

navar
05-03-2011, 20:29
Само да вметна, че формубата на бензена е C6H6, а това което си дал ти е на хексена, ако не се лъжа
в бързината посред нощ така се получава,мисля за едно пиша друго-така написано не е бензен-не може да има делокализирана пи връзка бензена си е С6Н6 :) това което аз съм дал е формула на циклохексaн..
хексена е С6Н13 и няма затворена верига..а бензена е с ароматен пръстен-ама сега не е време за урок по химия

navar
05-03-2011, 20:40
дали протеиН и протеиД е дно и също?? и дали етАн,етЕн и етИн е едно и също??
май не си наясно с това че в химията една буква променя много неща???
та разликата е съществена..само на теб май не ти е ясно..аз отивам да ям кИфтета или кЮфтета..

Дааа,прав си.Една буква в химията променя много неща.Например холестерин и холестерол са две съвсем различни неща.Също въглероден оксид и въглероден окис.Диоксид и двуокис са също различни неща. Апендицит и апандесит са много,много различни неща.Автомобил и лека кола също както например автобус и рейс.Не намерих в Уикипедия тая твоя глИкоза,ама не се отчайвам.Продължавам да търся.Дано я открия и се ограмотя малко,че по химия съм наредил двойка до двойка :-D
Май ще остана на поправителен. :shock:
дам продължаваш да парадираш с неграмотност( което се дължи на четене на уикипедия,вместо на учебници) ..мился че примерите които дадох за разлика в една буква са повече от показателни..а какво е гликоза??каквото е бензин-а,търговско наименование на даден продукт ..а какво е всъщност-нямам желание да ти обяснявам,г-н отличник...горкия,наистина ли си мислиш че имапш понятие от химия с всички глупости които написа дотук..
но по темата отиваш в най близкия голям супермаркет..отиваш на щанда с конфитюри,и намираш бурканчета с надпис глИкоза..
после отиваш на щанда с диетичните храни и намираш пакет с надпис глЮкоза..четеш етикети,сравняваш и си правиш изводите..след това можеш да пишеш пак...
за неразбралите глИкозата е търговско наименование на продукт,който не е глЮкоза ;)..както бензина не е бензен

DownloadVirus
05-03-2011, 20:57
Значи трябва да взема глЮкоза ? :D Защото онова желе с вкус на ла*на няма да го помириша пак!

navar
05-04-2011, 20:38
Значи трябва да взема глЮкоза ? :D Защото онова желе с вкус на ла*на няма да го помириша пак!
ахам