PDA

View Full Version : Нужно ли е да имаш техника?Футбол



Rainov
04-28-2011, 19:56
така чудя се дали да започна да тренирам футбол иначе попринцип си разцъкваме с приятели но техниката ми куца в смисъл такъв че нямам богат арсенал от финтове и попринцип компенсирам с скорост,контрол на топката или рязко спиране или смяна на посоката но техниката ми е най слабото място иначе имам точен пас(дълъг и къс) и силен изтрел.Въпроса ми е техниката важна ли е или мога да компенсирам или трябва да се опитам да науча някой друг трик

Everytime
04-28-2011, 20:06
еми започни да тренираш и ще усвоиш тук-таме някой трик/финт и техниката ще дойде с времето :)

Greennight
04-28-2011, 20:08
Трикове не вършат работа в днешния футбол.Всичко е скорост,пас и тупалка.Дрибъла също е много важен.Примерно Марадона не съм го виждал на клипове да прави кой знае кви финтове,но за сметка на тва дрибъла му е уникален и не могат да му вземат топката.

swider
05-01-2011, 10:23
Финтове не ти трябват
много.Трябва ти добро владеене на топка.

dunce
05-01-2011, 10:52
Трябва да пазиш топката с двата си крака, финтове наистина толкова не ти трябват. Както казаха по-горе, 5 човека не се минават с финтове, а с умение да пазиш топката, да си бърз, пъргав и т.н. Според мен ако си добър футболист и ти идва отвътре да играеш, няма да имаш проблеми (освен контузиите)..

DownloadVirus
05-01-2011, 11:11
да имаш проблеми (освен контузиите)..

Точно за това тренирай с железа --> е*и железата --> стани желязо 8-)

iLovePussyJuice
05-03-2011, 01:48
от кога техниката се изразява във финтове? :-o

техниката е едно от най-важните неща за един футболист, като качество...
(все пак поставям таланта, желанието и упоритостта при тренировки, но добрата техника е следствие от тези неща)

техниката мили сладурчета не е само да направиш еластико, хокус покус или друг финт.
да можеш да спреш топката от всяко положение, да можеш да отиграваш с 1 докосване, да обработваш топката бързо, да можеш да я задържиш и да я запазиш във владение на своя отбор, когато се налага...това е техника!

техниката, не е чисто физическата възможност на играча да контролира топката, ами тя е свързана и с мисловната дейност - колкото и да си техничен и колкото и перфектно да контролираш топката, ако не мислиш и не можеш да прецениш какво отиграване в дадена ситуация ще е най-добре за отбора ти...а за това трябва бърза мисъл
преценката трябва да се направи за броени секунди, а на 'телевизорните тактици' с бирени кореми разплути на дивана, които много 'разбират' от футбол им е много лесно да казват кое е било 'вярното' решение и как те щели да го вземат...
е да, ама е лесно с 5 повторения пред телевизора и е малко друго на терена за броени секунди

(т'ва последното не знам за какво го написах :lol: )

на какъв пост играеш и на колко години си.

честно казано от прочетеното си направих извода, че не си схванал много философията на футбола и по-скоро усещам, че си за 'махленски футбол'...не се обиждай, нищо лично, просто такова усещане имам

иначе ще се радвам да помагам :>

Rainov
05-03-2011, 19:37
халф или зад нападателя
играя с цел да извеждам другите играчи и да им подавам в предни позиций

iLovePussyJuice
05-04-2011, 19:25
а на колко години си?

Greennight
05-04-2011, 19:43
Еми зависи къв халф си ? Ако си крило,техника изобщо не ти е нужна.Там ти трябва висока скорост,силен удар и пас.Виж,вече за централен халф,ще трябва да усъвършенстваш максимално владеенето на топката и центриранията.

iLovePussyJuice
05-09-2011, 06:22
Еми зависи къв халф си ? Ако си крило,техника изобщо не ти е нужна.Там ти трябва висока скорост,силен удар и пас.Виж,вече за централен халф,ще трябва да усъвършенстваш максимално владеенето на топката и центриранията.ахаххах не е като да пишеш простотии :D

vrata13
05-09-2011, 16:38
Ами до някъде е прав защото именно вътрешния халф е този,който движи играта,не може така наречение ,, плеймейкър '' да ти е някой дърводелец нали :) глупост е,като каза,че за крилата не трябва техника...

Иначе за този пост,който ти искаш да играеш "зад нападателя" най-важните качества са задържане на топката,пас,поглед върху играта (за мен най-важното) и чак тогава идва техниката :)

transformable
05-11-2011, 19:53
Зависи какъв ще играеш . Ако си защитник за какво ти е техника ? За защитник ти трябва , физика и бързина . Аз лично съм защитник но мога да играя и напред ( с една дума навсякъде , мултифункционален съм :D ) . За крило също ти трябва бързина + силен удар и добър поглед на играта .

dunce
05-11-2011, 20:19
Ако играеш крило, ти трябва всичко - техника, бързина и издръжливост. Това е най-добрият, но в същото време най-труден пост. Иначе iLovePussyJuice каза много добре какво точно е техника. За плеймейкър не знам какво да кажа пък и не съм играл такъв никога.. до колкото знам трябва да даваш точни и хубави пасове, ако искаш да играеш такъв.

iLovePussyJuice
05-12-2011, 07:26
Ами до някъде е прав защото именно вътрешния халф е този,който движи играта,не може така наречение ,, плеймейкър '' да ти е някой дърводелец нали :) глупост е,като каза,че за крилата не трябва техника...

Иначе за този пост,който ти искаш да играеш "зад нападателя" най-важните качества са задържане на топката,пас,поглед върху играта (за мен най-важното) и чак тогава идва техниката :)това имах предвид (трябваше да го болдна)
отделно центриранията са патент на крила и бекове, не толкова на вътрешни халфове 8-)

а за поста офанзивен халф - се изискват същите качества като на вътрешен халф в допълнение със завършващ удар...и тъй като от тях се очаква освен да организират играта, да извеждат нападателите и т.н и да вкарват голове, тоест са нужни и други качества на нападателя.


Зависи какъв ще играеш . Ако си защитник за какво ти е техника ? За защитник ти трябва , физика и бързина . Аз лично съм защитник но мога да играя и напред ( с една дума навсякъде , мултифункционален съм ) . За крило също ти трябва бързина + силен удар и добър поглед на играта
за какво ти е техника ли?
защото не само в модерния футбол защитниците изнасят топката
аз вече писах в какво се изразява 'техниката', но кой да прочете...
как да изнесеш топката, ако не можеш да я спреш, да я подадеш и т.н

на крилата главната функция е да увеличат ширината на атаката в офанзивен план и подпомагане на бековете в дефанзивен.
защо трябва да бъде "широка" атаката ли?
защото първо това задължава защитниците от защитаващия отбор да направят разстоянието помежду си по-голямо (да обяснявам ли защо? мисля, че не трябва)

от крилата се иска да могат да влязат на скорост и да дадат успореден пас на голлинията или да завършат атаката с удар, да центрират топката (особено в Англия тази тактика на моменти е чак дразнеща), да влязат към центъра на терена и там вече пас/удар/задържане на топката (зависи от ситуацията), което от своя страна позволява дублиране на фланга (бек се включва и той извършва функциите успореден пас/центриране...)

реално на всеки един пост е нужна бързина, силен удар, добър поглед, "техника" и др.
колкото повече силни страни, толкова по-добър е един играч

dunce, какво ще рече най-добър пост?
мисля, че няма 'най-добър' и 'най-труден', но относно второто...
ако трябва да избера най-труден пост бих избрал вътрешен халф.[/quote]

dunce
05-13-2011, 22:35
Имам предвид за мен е най-добрият пост, най-ми харесва и мисля, че да играеш такъв трябва да полагаш най-много усилия.