PDA

View Full Version : Ако се докаже съществуването на С.....



RoSKo0o0
04-29-2011, 09:37
Ако се докаже съществуването на Сатаната, то тогава ще се потвърди и съществуването на Господ.
Вашите мнения.

Kinghood
04-29-2011, 12:43
Ако Ботев беше с каска, а Левски с ботуши и баба ми беше мъж... :) В реалния живот няма "ако". Или приемаме, че има висша сила и висш разум, който ни контролира до известна степен или си намираме, някое обяснение как е започнало всичко и приемаме теорията на Дарвин или Големия взрив. Но на мен лично ми изглежда странно факта, че всички опити за доказване на наличието на Бог, са се провалили поради един или друг начин.

Nam3less3
04-29-2011, 13:50
Какво си мислите, че Бог би се оставил разни човешки същества да доказват, че съществува ли? То няма нужда от доказателства, които са напреднали достатъчно(независимо коя страна следват) го знаят.

Ironclad
04-29-2011, 16:29
Какво си мислите, че Бог би се оставил разни човешки същества да доказват, че съществува ли? То няма нужда от доказателства, които са напреднали достатъчно(независимо коя страна следват) го знаят.

+1

Преживее ли се Бог в душата, материалните доказателства стават ненужни.

Auriss
04-30-2011, 10:42
^ Теорията ти прави дори шизофренията "доказана". Как ще "докажеш" ,че гласовете ,които психично болните чуват ,както и халюцинациите ,които виждат ,са следствие от заболяване ,а не от някаква "способност" ,която на нас ни липсва.
ОК - ще кажеш имат проблеми с мозъка и това е причината. Аз пък мога да ти отвърна - откъде знаеш ,че това не е вид "еволюция" или "мутация" и не са просто по-специални ?

Хайде моля те - недей да даваш като аргумент "чувства" и "желания". Не сме в "Море от любов" ,че да се убеждаваме по този начин.

Толкова много хора ,уж вършели чудеса има описани в Библията - как пък няма нито един сега.
Не - всъщност "има". Но човечеството е достатъчно напреднало за да може лесно да разкрие шарлатанството им.
Преди хиляда години такива щяха да ги мислят за светци.

А по темата - да ,ако докажеш наличието на каквото и да било свръхестествено явление или същество ще си доказал възможността да съществува и някакъв бог.

В момента най-силното 'оръжие' на религията е абсолютната невъзможност да се докаже или въобще открие със сигурност как е започнало всичко. Но това не означава ,че Библията дава тези отговори - даже напротив. Ако не бяха всички тези "атеисти" сега щяхме да мислим ,че земята е плоска ,слънцето се върти около нея и звездите са малки светещи точки ,служещи за красота. Пък Бог седи в някой облак и ни гледа.
С развитието на науката ,разбира се ,и думите на християните се изменят - Бог вече се намира в друго "измерение" ,недоловимо за човека и само душата на умрелите може да отиде там...
Bullshit :lol:

Nam3less3
04-30-2011, 13:36
В момента най-силното 'оръжие' на религията е абсолютната невъзможност да се докаже или въобще открие със сигурност как е започнало всичко.Глупости. Ако ще и науката абсолютно всичко да открие, това изобщо няма нищо общо с темата :?

Auriss
04-30-2011, 14:09
Хуахауахуахуауауахаххахах ахаааххахаха :razz: :razz: :razz: :razz:

Добре ,прав си. Ако се докаже със 100% сигурност ,че Вселената съществува поради X , Y и Z причини и не е създадена от някого си ,а се е формирала поради A , B и C фактори ,това няма да има абсолютно нищо общо с темата за Бог.

Дооообре :razz:

Nam3less3
04-30-2011, 14:57
Хуахауахуахуауауахаххахах ахаааххахаха :razz: :razz: :razz: :razz:

Добре ,прав си. Ако се докаже със 100% сигурност ,че Вселената съществува поради X , Y и Z причини и не е създадена от някого си ,а се е формирала поради A , B и C фактори ,това няма да има абсолютно нищо общо с темата за Бог.

Дооообре :razz:Ами естествено, че няма.
Това да не ти е подфорум Наука? Боли го к*ра някой вярващ как е създадена вселената, ако ще и всичко да докажат, то Бог стои над абсолютно всичко видимо и невидимо. :lol:

ZipFail
04-30-2011, 16:04
Въпреки че в Библията пише нещо коренно различно ?

Nam3less3
04-30-2011, 17:13
Въпреки че в Библията пише нещо коренно различно ?Библията не се занимава с това как е създадена вселената или защо има гръмотевици и т.н.

Ironclad
05-02-2011, 14:27
Хуахауахуахуауауахаххахах ахаааххахаха :razz: :razz: :razz: :razz:

Добре ,прав си. Ако се докаже със 100% сигурност ,че Вселената съществува поради X , Y и Z причини и не е създадена от някого си ,а се е формирала поради A , B и C фактори ,това няма да има абсолютно нищо общо с темата за Бог.

Дооообре :razz:

А как са се формирали А В и С фактори? Едното не пречи на другото, Вселената може да се е формирала под влияние на дадени фактори, но това е било заложено в Божия план.

bishkotka
05-02-2011, 19:34
Едното не пречи на другото, Вселената може да се е формирала под влияние на дадени фактори, но това е било заложено в Божия план.

ей тва не мога да възприема ..
не , че не мога да го асимилирам :-D .. просто не мога да си представя , че може да е възможно ..

Ironclad
05-02-2011, 19:53
ей тва не мога да възприема ..
не , че не мога да го асимилирам :-D .. просто не мога да си представя , че може да е възможно ..
Това значи, че не вярваш че има Бог... А без вяра много неща изглеждат невъзможни... :)

Auriss
05-02-2011, 20:38
Бишкотке ,моето момиче - от постовете ти оставам с впечатлението ,че осъзнаваш колко тъпо е това нещо ,наречено Християнство ,но същевременно имаш куп въпроси за живота и света ,който те заобикаля.
Казвам ти го от опит - религията няма да отговори на нито един от тях, така че не се обръщай към нея с такава цел.

Просто приятелски съвет - току-виж те спасил от емоционално ,морално и материално затъване

Nam3less3
05-02-2011, 20:59
Бишкотке ,моето момиче - от постовете ти оставам с впечатлението ,че осъзнаваш колко тъпо е това нещо ,наречено Християнство ,но същевременно имаш куп въпроси за живота и света ,който те заобикаля.
Казвам ти го от опит - религията няма да отговори на нито един от тях, така че не се обръщай към нея с такава цел.

Просто приятелски съвет - току-виж те спасил от емоционално ,морално и материално затъванеЧе ти пък къв опит имаш :lol:
А и целта на религията не е да отговаря на разни философско-научни въпроси, на които едва ли някой някога ще може да отговори.
Купи си някоя книга по теоретична физика, или нещо свързано с метафизиката или философията, ако толкова те интересува, или гледай дискавъри :D
А ако си толкова любопитен за "научната" част на духовното, то повече окултизма се занимава с това, макар че не толерира любопитството.

Auriss
05-02-2011, 21:13
^ Благодаря ,веднъж да сме на едно мнение.

Ще ти звънна ако се почувствам толкова жалък и безполезен ,че да имам нужда от невидим приятел ,за когото да си мисля ,че ме гледа 24/7 и ме пази от лошите чичковци :razz:
Хъх :shock: - това май обобщава нещата.

Nam3less3
05-03-2011, 14:57
^ Благодаря ,веднъж да сме на едно мнение.

Ще ти звънна ако се почувствам толкова жалък и безполезен ,че да имам нужда от невидим приятел ,за когото да си мисля ,че ме гледа 24/7 и ме пази от лошите чичковци :razz:
Хъх :shock: - това май обобщава нещата.Някой ден ще бъдеш пречупен по лошия начин, щом не искаш по добрия :D

bishkotka
05-03-2011, 15:22
Бишкотке ,моето момиче - от постовете ти оставам с впечатлението ,че осъзнаваш колко тъпо е това нещо ,наречено Християнство ,но същевременно имаш куп въпроси за живота и света ,който те заобикаля.
Казвам ти го от опит - религията няма да отговори на нито един от тях, така че не се обръщай към нея с такава цел.

Просто приятелски съвет - току-виж те спасил от емоционално ,морално и материално затъване

не съм си поставила за цел религията да даде смисъл на живота ми , но благодаря за съвета :) :P ..

TheMightyNadenica
05-08-2011, 20:16
Бишкотке ,моето момиче - от постовете ти оставам с впечатлението ,че осъзнаваш колко тъпо е това нещо ,наречено Християнство ,но същевременно имаш куп въпроси за живота и света ,който те заобикаля.
Казвам ти го от опит - религията няма да отговори на нито един от тях, така че не се обръщай към нея с такава цел.

Просто приятелски съвет - току-виж те спасил от емоционално ,морално и материално затъванеЧе ти пък къв опит имаш :lol:
А и целта на религията не е да отговаря на разни философско-научни въпроси, на които едва ли някой някога ще може да отговори.
Купи си някоя книга по теоретична физика, или нещо свързано с метафизиката или философията, ако толкова те интересува, или гледай дискавъри :D
А ако си толкова любопитен за "научната" част на духовното, то повече окултизма се занимава с това, макар че не толерира любопитството.

А каква е целта на религията????

Auriss
05-09-2011, 01:29
Oh my God ,WHY!??????

Кюфтето се завърна ... а днес е 9ти Май ... току-иж онзи американец се оказал прав за края на света (или поне на форума...)

MakaronUduSHvaCH
05-09-2011, 15:25
Не се плаши КюФтако аз съм с теб, да живеят Атеистите! :grin:

TheMightyNadenica
05-09-2011, 18:46
Не се плаши КюФтако аз съм с теб, да живеят Атеистите! :grin:

Че аз не съм се стряскал, камо ли да се плаша! Аз съм си спокоен и уравновесен, както винаги!!!!!!!!

bazingaaaa
05-20-2011, 16:53
Ако се докаже съществуването на Сатаната, то тогава ще се потвърди и съществуването на Господ.
Вашите мнения.


А ако се докаже съществуването на Криптонит това ще докаже ли съществуването на Супермен?

Pa3yMeH
05-20-2011, 17:42
Не разбирам как можете да вярвате в нещо, което не сте виждали. Разбирам да си изпаднал в клинична смърт и да си видял Бог, ама ей тъй да си кажеш : "Бог съществува" ... Само да не почнете сега без вяра еди си какво е невъзможно. Вяра в Бог и вяра, че можеш да направиш нещо, са две коренно различни значения на думата "вяра".

ZipFail
05-20-2011, 19:43
Ти вярваш ли в гравитацията ? Или в Плутон? Или в любовта ? Все неща които не си виждал ;)

GregoryHouse
05-20-2011, 20:26
Кюфтак - жалък си. Да си направиш 2ри профил и да се цитираш как си със себе си. :lol: :lol: :lol: :lol:
Толкова уравновесен си, че страдаш от мултипрофилна шизофрения :lol: :lol:

Nam3less3
05-20-2011, 20:36
Кюфтак - жалък си. Да си направиш 2ри профил и да се цитираш как си със себе си. :lol: :lol: :lol: :lol:
Толкова уравновесен си, че страдаш от мултипрофилна шизофрения :lol: :lol: Той е гении, но такива простаци като нас му се подиграват, както и на Томас Едисон са се подигравали :(

ZipFail
05-20-2011, 20:49
Така е, гениите всички ги мислят за луди. Ще съжалявате :booooomb:

gandalfepi4
05-20-2011, 20:56
^ ииии утре, 21-ви май, лично виждаме нашият съфорумник:

http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20100526123940/plantsvszombies/images/b/b7/Dr.-Zomboss.gif

TheMightyNadenica
05-20-2011, 22:26
Абе Грегъри....за кого става на вЪпрос...?

Това за гениите е напълно вярно!

ГандалфИе...ако става на въпрос за мен, за жалост няма да стане :( Утре съм на екскурзия! (sun) 10 дена няма да може да си пиша с вас :( :( :( (cry) (cry) (cry)....но пък после ще се начета на простотии 8-)

bishkotka
05-23-2011, 20:36
Бишкотке ,моето момиче - от постовете ти оставам с впечатлението ,че осъзнаваш колко тъпо е това нещо ,наречено Християнство ,но същевременно имаш куп въпроси за живота и света ,който те заобикаля.
Казвам ти го от опит - религията няма да отговори на нито един от тях, така че не се обръщай към нея с такава цел.

Просто приятелски съвет - току-виж те спасил от емоционално ,морално и материално затъванеЧе ти пък къв опит имаш :lol:
А и целта на религията не е да отговаря на разни философско-научни въпроси, на които едва ли някой някога ще може да отговори.
Купи си някоя книга по теоретична физика, или нещо свързано с метафизиката или философията, ако толкова те интересува, или гледай дискавъри :D
А ако си толкова любопитен за "научната" част на духовното, то повече окултизма се занимава с това, макар че не толерира любопитството.

А каква е целта на религията????

някой ще му отговори ли , че ми стана интересно :D :)

Nam3less3
05-23-2011, 20:57
Ето една тема в един форум за православието, в която хората коментират каква е целта на религията - http://forums.pravoslavie.bg/viewtopic.php?f=32&t=1164

Не съм я чел, но сигурно са прави :D

bishkotka
05-23-2011, 22:05
на мене ми е интересно какъв щеше да е отговора :(

Linns
05-27-2011, 07:18
Това няма да промени живота ми..

Auriss
05-27-2011, 21:27
Много яка тема Нейми - сбирщина идиоти цитират Библията ,вместо да отговарят в прав текст на зададените им въпроси (откъде ли ми е познато) - дали защото нямат нужният капацитет или защото просто е по-лесно да получиш отговора ,вместо да достигнеш сам до него.

Общо взето отговора с няколко думи беше - целта е да вярваш и да се оповаваш на Бог. Яко ,а? На същия този отмъстителен ,жесток и очакващ преклонение Бог ,който е избил (според Библията!) няколко милиона души. Еха ...

Жалко че не живеем ~1930г. - щях да отговоря "Смисълът на живота е да служим на Фюрера" - щеше да има същата морална тежест.

antifashionshit
06-01-2011, 16:35
религиите са създадени с цел манипулация и контрол.

п.с. Библията сама си противоречи. писана е от хора. дори и да има Бог, той не е такъв, какъвто го представя християнството.

CrazyMims
06-20-2011, 14:37
Не разбирам как можете да вярвате в нещо, което не сте виждали. Разбирам да си изпаднал в клинична смърт и да си видял Бог, ама ей тъй да си кажеш : "Бог съществува" ... Само да не почнете сега без вяра еди си какво е невъзможно. Вяра в Бог и вяра, че можеш да направиш нещо, са две коренно различни значения на думата "вяра".

Това че не виждаш нещо не значи че не съществува. Абстрактните работи не могат да се видят, но могат да се почувстват, последователно съществуват. Примерно вятър, любов, гравитация и тнт.

TheMightyNadenica
06-20-2011, 15:02
Не разбирам как можете да вярвате в нещо, което не сте виждали. Разбирам да си изпаднал в клинична смърт и да си видял Бог, ама ей тъй да си кажеш : "Бог съществува" ... Само да не почнете сега без вяра еди си какво е невъзможно. Вяра в Бог и вяра, че можеш да направиш нещо, са две коренно различни значения на думата "вяра".

Това че не виждаш нещо не значи че не съществува. Абстрактните работи не могат да се видят, но могат да се почувстват, последователно съществуват. Примерно вятър, любов, гравитация и тнт.

Водата също ли е абстрактно понятие....мога да я почуствам...ами тока, ужилването, лютеницата...да не изборявам още...
А как чустваш Бог...като лек дискомфор около бъбреците...? Или паренне по баджаците...?

bazingaaaa
06-20-2011, 15:13
Ако се докаже съществуването на Сатаната, то тогава ще се потвърди и съществуването на Господ.
Вашите мнения.


А ако се докаже съществуването на Криптонит това ще докаже ли съществуването на Супермен?

ADMIRALKA14
06-21-2011, 15:36
Не разбирам как можете да вярвате в нещо, което не сте виждали. Разбирам да си изпаднал в клинична смърт и да си видял Бог, ама ей тъй да си кажеш : "Бог съществува" ... Само да не почнете сега без вяра еди си какво е невъзможно. Вяра в Бог и вяра, че можеш да направиш нещо, са две коренно различни значения на думата "вяра".

Това че не виждаш нещо не значи че не съществува. Абстрактните работи не могат да се видят, но могат да се почувстват, последователно съществуват. Примерно вятър, любов, гравитация и тнт.

Водата също ли е абстрактно понятие....мога да я почуствам...ами тока, ужилването, лютеницата...да не изборявам още...
А как чустваш Бог...като лек дискомфор около бъбреците...? Или паренне по баджаците...?

Добре тогава ще задам въпрос към "учените" хора, които не вярват във висшестояща сила. Как ще обясните способностите на баба Ванга?? Тя не е някоя шарлатанка, като повечето.. Е слушам ви? :-o

gandalfepi4
06-21-2011, 15:52
много лесно, мила моя:



НЯМА

http://frenz1964.files.wordpress.com/2010/07/oie_angermanagement.gif

Nam3less3
06-21-2011, 15:57
Ще ти са да няма.

ADMIRALKA14
06-21-2011, 16:01
Е както виждам свръхестественото цака науката щом не можете да докажете по научен начин способностите на баба Ванга.. :-o

TheMightyNadenica
06-21-2011, 16:15
Не разбирам как можете да вярвате в нещо, което не сте виждали. Разбирам да си изпаднал в клинична смърт и да си видял Бог, ама ей тъй да си кажеш : "Бог съществува" ... Само да не почнете сега без вяра еди си какво е невъзможно. Вяра в Бог и вяра, че можеш да направиш нещо, са две коренно различни значения на думата "вяра".

Това че не виждаш нещо не значи че не съществува. Абстрактните работи не могат да се видят, но могат да се почувстват, последователно съществуват. Примерно вятър, любов, гравитация и тнт.

Водата също ли е абстрактно понятие....мога да я почуствам...ами тока, ужилването, лютеницата...да не изборявам още...
А как чустваш Бог...като лек дискомфор около бъбреците...? Или паренне по баджаците...?

Добре тогава ще задам въпрос към "учените" хора, които не вярват във висшестояща сила. Как ще обясните способностите на баба Ванга?? Тя не е някоя шарлатанка, като повечето.. Е слушам ви? :-o

Много просто!!! Всеки има тези способности...тоест това е минимума който употребяваме...тя просто е намерила начил за отключване на част от способностите закърнели в нас!!! Било то съзнателно или несъзнателно!!! Сещам се...преди се разправяше, че е засмукана от турнадо, но е оживяла...загубила е зрение, но е отключила тази способност присъща на всеки!!! И няма абсолютно никакви божествени простотии...!!!!!!!

gandalfepi4
06-21-2011, 16:20
я се стресни малко бе моме пикливо.

какво си мислиш? че 13095476193284769128649102764 трилиона хора спрямо които си интелектуално джудже щом чуят някой да прошепва "ванга" започват да пищят като малки момичнеца, напикават се и хукват с препъване, панически да бягат за животите си ли?


първо на първо никъде не съм намирал списък с пророчества на който да се разчита, нито филм нито кypeц. има предостатъчно хорица които са филмирали други хорица и са ги карали да мислят че са хари потъровци някакви до колкото знам и този случай е такъв.


второ, дори и да Е правила некви готини предсказания - so what?

едно време ей такива като тебе са посочвали дъгата и с изкъцлени очи са казвали "Как ще обясните това "учени" хора, които не вярват във висшестояща сила?"

може да си има напълно нормално, натуралистично обяснение както всичко останало до сегашния момент за което е претендирано да е MAGIC!!!

ех че тъпотия има по св

ADMIRALKA14
06-21-2011, 16:23
Много просто!!! Всеки има тези способности...тоест това е минимума който употребяваме...тя просто е намерила начил за отключване на част от способностите закърнели в нас!!! Било то съзнателно или несъзнателно!!! Сещам се...преди се разправяше, че е засмукана от турнадо, но е оживяла...загубила е зрение, но е отключила тази способност присъща на всеки!!! И няма абсолютно никакви божествени простотии...!!!!!!!

Докажи с научни факти твоето твърдение. Дай ни пример за други хора със същите способности и обясни научно през какви фази минава човешкият разум, докато "отключва тези си способности".

TheMightyNadenica
06-21-2011, 16:27
Много просто!!! Всеки има тези способности...тоест това е минимума който употребяваме...тя просто е намерила начил за отключване на част от способностите закърнели в нас!!! Било то съзнателно или несъзнателно!!! Сещам се...преди се разправяше, че е засмукана от турнадо, но е оживяла...загубила е зрение, но е отключила тази способност присъща на всеки!!! И няма абсолютно никакви божествени простотии...!!!!!!!

Докажи с научни факти твоето твърдение. Дай ни пример за други хора със същите способности и обясни научно през какви фази минава човешкият разум, докато "отключва тези си способности".

Само едно ще кажа - използваш 3-4% от мозъка си!!!!!!!!!!!

ADMIRALKA14
06-21-2011, 16:37
[quote=gandalfepi4]я се стресни малко бе моме пикливо.

какво си мислиш? че 13095476193284769128649102764 трилиона хора спрямо които си интелектуално джудже щом чуят някой да прошепва "ванга" започват да пищят като малки момичнеца, напикават се и хукват с препъване, панически да бягат за животите си ли?


първо на първо никъде не съм намирал списък с пророчества на който да се разчита, нито филм нито кypeц. има предостатъчно хорица които са филмирали други хорица и са ги карали да мислят че са хари потъровци някакви до колкото знам и този случай е такъв.


второ, дори и да Е правила некви готини предсказания - so what?



едно време ей такива като тебе са посочвали дъгата и с изкъцлени очи са казвали "Как ще обясните това "учени" хора, които не вярват във висшестояща сила?"

може да си има напълно нормално, натуралистично обяснение както всичко останало до сегашния момент за което е претендирано да е MAGIC!!!

ех че тъпотия има по св

ADMIRALKA14
06-21-2011, 16:40
Само едно ще кажа - използваш 3-4% от мозъка си!!!!!!!!!!!
Жалко, че ти и тези 3-4% ги нямаш. :?

ZipFail
06-21-2011, 16:48
Това за тея 3-4% отдавна е опровергано и е пълен мит ;)

gandalfepi4
06-21-2011, 16:53
ADMIRALKA14

http://i508.photobucket.com/albums/s325/omglol69/Good-good-let-the-butthurt-flow-through-you-1.jpg

TheMightyNadenica
06-21-2011, 17:42
Само едно ще кажа - използваш 3-4% от мозъка си!!!!!!!!!!!
Жалко, че ти и тези 3-4% ги нямаш. :?

Хахахахахха...ти викаш на гандалф по-полека с грубостите, а ти можеш така ли...?
Самия въпрос показва колко си куха в закачалката за шапки която наричаш глава...!!! Иди се образовай и тогава ми гълчи...

Auriss
06-21-2011, 22:46
^казваш някому да се образова ,а ти самия се изказваш с факти от непроверени източници. Както Зип ти каза - 100% от мозъка си използваме ,не 3-4 ... или 10 ,което число е най-популярно сред фантастите. Различни зони отговарят за различни действия ,оттам и митът ,че като четеш (примерно) използваш само 10 (примерно)

bazingaaaa
06-22-2011, 11:15
Така е.

TheMightyNadenica
06-22-2011, 15:19
хах...смяташ ли, че щяхме да сме толкова недъгави ако ползвахме 100% ...? а и защо има хора с по-големи способности от останалите...? Това с 100% е пуснато като дезинформация по-късно...То си е очебийно, но....

ZipFail
06-22-2011, 15:31
Голяма аргументация, няма що. :lol:

Мозъка да не би да е най-перфектната машина на тоя свят, че като използваме 100% да ставаме богове ? :lol: Защо някои хора били по-умни като използваме 100% ? Че мозъците на всички хора да не са еднакви бе ?


Не знам защо коменирам изобщо де, аз съм сигурен че не си си направил труда да прочетеш нито една и от двете теории, а си чул по някой от конспиративните форуми 'ама то анунаците са ни намалили капацитета на 3%, че да станем роби, вервайте ми !'. Отвори гугъл, прочети изледванията и пак коменирай ;)

gandalfepi4
06-22-2011, 15:41
^ к'ви изследвания бе зип? изобщо не е нужно. 5 минути мислене - какво ще стане ако започнеш да си използваш компютъра на 100%, какво ще стане ако започнеш да си използваш мускулите на 100%?

искри, пушек, кръв, лайна и нулева ефективност.



кебап, мозъка не е некво CPU с обща функция, определени центрове се активират за различни неща - като дрискаш се активират едни, като пикаш други, като запомняш трети.

ако искаш да кажеш че хората не използват целия умствен потенциал на който са способни ще си прав - има и глупаци и гений, но това става или с късмет да се родиш такъв или с тренировки - то и аз съм виждал от шаолин да застава един пич на палци на ръце само ама е помпал 20 години за'тва.

има си цена това нещо - ако искаш резултат над нормата трябва да положиш усилия над нормата.

точка

TheMightyNadenica
06-22-2011, 15:59
Зип...ти си фейл...за пореден път ти го казвам...става на въпрос не за интелигентност, а за умствени способности...То е като мускула...използваш само част от истинския капацитет...може да използваш много повече...дотолкова, че да се скъсат жилите и мускулните влакна... А и като цяло има доста хора оклчили умсъвени спосоносто, най-често след някакъв инцидент, при адски стрес, съгване и тн...А шаолинците ползват не физическа...а по скоро умствена...но може би не може да се нарече умствена...не е ясно...так Чи, Ки, какви бяха, не помня...попринцип са някакви доста слаби-50 кила и 1.40м , но използвт такива способности...

gandalfepi4
06-22-2011, 16:13
ох, момче. да ти се подигравам ли да те поучавам ли...

погледни поне едно документално филмче за въпросните монаси. интересно е дори само по себе си. само това ще ти кажа че не искам да ставам груб ненужно

ZipFail
06-22-2011, 16:14
http://www.insomnia.gr/uploads/1290642738/gallery_63654_40_1180.gif

TheMightyNadenica
06-22-2011, 18:45
И какво предизвиква вашите плесвания по челото...?

MakaronUduSHvaCH
06-23-2011, 20:55
Може би т'фа, че нЕмоИ вденИ к'Во му гЪлчиШ, пък и няма никой от нЕговото видно селско представителство, да му обЕсни :lol:

TheMightyNadenica
06-23-2011, 21:02
Може би т'фа, че нЕмоИ вденИ к'Во му гЪлчиШ, пък и няма никой от нЕговото видно селско представителство, да му обЕсни :lol:

Еми то не е нужно само някой да му обясни...а и да има в какво да тури обясненията...а за съжаление...това е проблем...

Auriss
06-23-2011, 22:37
Пф. Запознат ли си с проекта Милуоки (май така се пише на кирилица ;д )? Група деца с родители с невероятно ниско IQ са отделени от тази среда и е положена грижа за интелектуалното им развитие още в ранна детска възраст. Резултатът е IQ 120 средно ,спрямо 85 за деца от същия произход без такива 'грижи'.
Накратко - интелектът зависи адски много от средата.
Докато съм на темата - това не значи ,че няма и генетична предопределеност. Гените от своя страна играят значима роля в това индивидът да се стреми към въпросната интелигентност ,както и да има 'капацитетът' да усвоява знания ,но това е нещо съвсем различно.
Даже и с мен мога да ти дам пример. Разликата между IQ резултатите ми преди и след като реших ,че и Математиката трябва да ми е приоритет са 30 точки. Това ,разбира се, е и доста субективно ,тъй като и възрастта играе някаква роля ,но затова имам още един пример 8-) .
Дразнеха ме въпросите в тестовете от типа "кое следва в поредицата" (онези с точки ,кубчета и триъгълници ;д ) и честно казано - справях се 'логически' с доста малък процент от тях.
Та реших да се образовам и да разбера какво изобщо трябва да търси и ... изведнъж станаха невероятно прости ,знаейки какъв ... pattern (не се сещам за думата на български ;д ) да търся.
Това прави тестовете също доста субективни ,но както и да е... ;)

Та това ,което ти обяснявам е ,че не бива да обвързваш 'интелект' с 'използване на мозъка' ,тъй като нямат особено общо. Разликата е в когнитивните процеси ,които протичат ,но няма да те занимавам с лаишките си познания по темата.

Човек НАИСТИНА използва мозъка си напълно. Въпросът е в това дали реализира потенциалът си ,заложен му генетично.

За да не звучи голословно горното - въпросните деца са върнати в училище с 'нормалните' и интелектуалното им ниво постепенно е спаднало до 100. Което би трябвало да ти говори нещо.

PS: Много си тъп ,а те и мързи да четеш

TheMightyNadenica
06-24-2011, 12:05
Хах...Първо зависи от генната предразположеност...от калпав материал не може да се пръкне нещи качествено....второ зависи от средата...а по-конкретно - даскалото...Сегашното даскало ни вкарва всички в един обор...ако хората се развиват всестранно, даскалото ни прави еднакви, безлични и нереално оценени в действителност(не, не съм двойкаджия...дори стипендийка `зиам)...има един вид учлилища които развиват потенцяла така както трябва...мисля, че се наричаха "Волфдорски училища"...Ако си заинтересован ( в което силно се съмнявам) потърси...
А отностно IQ теста...също съква ( не, нямам нисък резил)...има един който е доста по-реалистичен...той е нов...засега...трябва да видя името му как беше...
И аз ти говоря за способноста...не за използването...