PDA

View Full Version : Към учениците /или вече бивши ;d/ на НПМГ..малко помощ?



ann321
04-29-2011, 18:27
Здравейте!Искам да разбера колко от вас учат в НПМГ,София? Моля ви всички,които сте там,бихте ли ми помогнали малко?Според вас как е нивото там? Добро ли е училището като цяло - всмисъл,хубаво ли е,поддържано ли е,има ли достатъчно обурудване (например по химия,всичко ли си имат) и най-вече,как намирате учителите и обучението?Най-много ме интересуват предметите химия,биология и английски дали са добре преподавани,особено за английския.Много ми е важно да разбера за нивото на езика,защото искам да кандитатствам в НПМГ с профил химия,но също исках и в 1 АЕГ,та ако ще жертвам езиковата,поне да уча добър английски с химията. :-P :D Не знам дали ще разберете,но все пак..моля за сериозни отговори обаче :-)

Shakiro
04-29-2011, 18:54
По-добре влез в АЕГ, защото лично съм ходил в НПМГ и честно казано не съм особено добре впечатлен. Най - добре ела в 91 НЕГ. :smt041

ann321
04-30-2011, 16:18
Ами и аз мислех за НЕГ,обаче бала си е висок и не знам дали имам шансове..пък и аз много не искам немски..но в краен случай с немски и английски пак съм доволна :)А още някой да има от НПМГ - ходил,учил или все още учещ там? Важни са ми всякакви мнения,защото не мога да реша кое искам повече - език или биологията с химия и искам да знам базата на училищата и изобщо всичко полезно :o

Lucho
04-30-2011, 21:23
За НПМГ не мога да кажа нищо, но понеже искаш всякакви мнения: Ако избираш паралелка Биология/Химия/Физика и т.н. то ти ще учиш съответните предмети (или профилния). Ще имаш часове по съответният желан език, но часовете по профил предмета ще са повече и профил-предметът ще е с най-голяма тежест. Разликата спрямо езикова гимназия е много голяма. Още нещо - прецени много добре какво искаш да учиш, за да не съжеляваш после. Също така, НПМГ подготвят изключително добри биолози (някой от най-добрите в страната) съдейки по участията им в национални олимпиади.

Ако питаш за личното ми мнение: запиши език, ако ти върви. Ако можеш да учиш и виждаш потенциал в себе си - запиши се с природни науки.

ann321
05-01-2011, 15:32
Ами то честно и аз не знам.Обожавам езиците,най-вече английския,затова много ми се искаше в английската,но химията и биологията много ми вървят.Всъщност заради химията се замислих първоначално за НПМГ,защото от олимпиадата тази година имам предимство с кандидатстването там и затова.Но и езиците си ми вървят,не се самоизтъквам,но мисля,че английския ми е достатъчно на ниво за АЕГ.Точно това е проблема,две гимназии,и двете хубави,но и двете ме оставят да се колебая какво да избера.Защото с профила,който искам на по-късен етап ще съм много добре подготвена за следване на медицина.А от АЕГ като завърша после какво? Точно тука е момента,в който НПМГ ми се струва по-добре.
Вече и аз не знам,толокова ми е приятно говоренето,слушането и писането на английски..и като знам,че ако вляза в езиковата,в 9-ти клас ще започна с предмети на английски направо не мога да преценя.Точно и затова питам,за да имам база за сравнение поне в нещо като обстановката - защото с предметите и профилите няма начин да сравня.