PDA

View Full Version : Проблем с интернет при изтегляне.Прекъсване.Причи на?



redbul2
04-30-2011, 10:09
След изтегляне на музика,книги или програми от Занунда, интернетвръзката се разпада периодично на всеки 10-15 минути за по 3-4 минути или повече.Понякога се възстановява сама,но след 10-15 минути отново прекъсва.Друг път аз се опивам да я възстановя с Repair. Изтеглям чрез BitComet.Откъде ли идва тоя проблем?При обикновени изтегляния без използването на BitComet няма проблем.С модем съм. :shock:

K_O_L_E_V
04-30-2011, 10:39
Спри BitComet-a след като е приключило тегленето.

redbul2
04-30-2011, 12:23
Благодаря ти много за добрия съвет.Досега не съм го правил.Ще опитам и смятам,че ще се оправи.Разбираш от компютри и даваш много добри и полезни съвети :)

Auriss
04-30-2011, 14:39
Ами ще ти споделя моят опит - току виж ти помогна.

При мен се получаваше така ,но докато теглех - достигнех ли лимита на връзката си след кратко време тя се рестартираше. Много беше досадно. БТК АДСЛ - без коментар хаха.

Единственото ,което мога да те посъветвам е да си дръпнеш uTorrent - лека ,бърза (тегля по-бързо с нея от всяка друга подобна) ,въобще не ти товари компютъра и е уникално проста за настройване.

ПС: Все пак си мисля ,че най-вероятно достигаш или превишаваш лимита на връзката си и затова се рестартира. Пробвай да сложиш лимит от настройките -може и да помогне.

ПС2: Бас ловя ,че си с БТК нет :D:D

GregoryHouse
04-30-2011, 15:03
Не е само на БТК. И на ЛАН провайдери има такъв проблем. 1во Провайдера ти е пълно ламе...ама пълно. Няма да обяснявам от какво точно е, щот почти никой който не се занимава активно със ЛАН мрежи няма да ме разбере. Проблема е в биткомета ти. (Всъщност проблема е в провайдера ти ама зор ще ги убедиш в тва...).Флуудва ти модема :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Махаш биткомета и слагаш който и да е друг клиент и няма да имаш този проблем.

redbul2
05-01-2011, 07:59
Ами ще ти споделя моят опит - току виж ти помогна.
При мен се получаваше така ,но докато теглех

ПС: Все пак си мисля ,че най-вероятно достигаш или превишаваш лимита на връзката си и затова се рестартира. Пробвай да сложиш лимит от настройките -може и да помогне.

ПС2: Бас ловя ,че си с БТК нет :D:D

Позна с БТК съм :) Ох,извинявам се,че неволно ви подведох с неточно заглавие и описание на проблема.СЕГА СИ СПОМНИХ,че всъщност това започва още ПО ВРЕМЕ НА ИЗТЕГЛЯНЕТО. Просто от месец не съм теглил нищо и забравих.Но дразнещото е,че проблемът ПРОДЪЛЖАВА И СЛЕД ТЕГЛЕНЕТО.На всеки 10-15-20 минути.А при самото теглене скоростта бързо пада до нула и връзката се губи.НЯМАМ ПРОБЛЕМ с обикновените изтегляния.Например,открих наскоро руски сайт с хиляди книги и смъкнах около 30-40 за фитнес и бодибилдиинг.Нямаше никакъв проблем.По принцип безплатното изтегляне при тях е с ниска скорост 40.50 или 60 килобита в секунда,но чрез едни техен бърз сървър(така ли се нарича или торент?) скоростта е до 700-800 килобита и няма проблем.От Замундата стиха до 1,8 Мб понякога,но не винаги.За малки изтегляния е обикновено ниска 50-100 до 300-500 кб. Може ли да обясните КАК СЕ ЛИМИТИРА СКОРОСТТА НА БИТКОМЕТА? С меню на български е.Благодаря Ви предварително! :)

redbul2
05-01-2011, 08:29
Забравих да допълня.Проблемът сякаш изчезва след рестартиране на компютъра,до ново подобно изтегляне. :)

Auriss
05-01-2011, 10:06
Options->Connection->Global max download Rate

http://wiki.bitcomet.com/bitcomet_options

Обърни внимание и на това :

The default setup is right for most users. ADSL users are recommended to limit the upload rate to 75% of the maximum (tested) upload rate.

Аз все пак настоявам да си дръпнеш uTorrent

http://www.utorrent.com/

Ще се почувстваш прероден


Позна с БТК съм

Чувстваш ли се прецакан :D . Мен ми изтича договора след два месеца и ще бягам като дявол от тамян от тия....

K_O_L_E_V
05-01-2011, 10:57
Options->Connection->Global max download Rate

http://wiki.bitcomet.com/bitcomet_options

Обърни внимание и на това :

The default setup is right for most users. ADSL users are recommended to limit the upload rate to 75% of the maximum (tested) upload rate.

Аз все пак настоявам да си дръпнеш uTorrent

http://www.utorrent.com/

Ще се почувстваш прероден


Позна с БТК съм

Чувстваш ли се прецакан :D . Мен ми изтича договора след два месеца и ще бягам като дявол от тамян от тия....


И моя там някъде :grin: И uTorrent да сложи, аз ползвам него и проблема си остава. Просто когато теглиш не можеш да правиш почти нищо друго с БТК :D , след приключване на изтеглянето спираш програмата с която теглиш.

И без това upload скоростите не са много високи, няма да помогнеш много като сийдър.

ivanstef
05-01-2011, 11:28
Просто рутерите (модемите) на БТК са с марка "Чаолиси" и броят на коникциите, които пъддържат не са достатъчни за PPP (Peer-to-Peer Protocol). За да решиш проблема си, можеш да опиташ да ограничиш броят на свързаните сийдъри (съответно пиъри).

Ако не почогне псуваш БТК, те идват, ровят ти в кутията, за да се направят на умни и после ти дават хубав модем. 8)

redbul2
05-01-2011, 18:03
Чувстваш ли се прецакан :D .

Има нещо такова :) По принцип рядко тегля файлове и връзката е сравнително стабилна.Но ми се струва скъпо и неизгодно за тая услуга и технически параметри.Благодаря на всички за полезната информация и линковете.Един приятел ми предложи биткомета,преди 1-2 години мисля нямах проблем с него.Но почти не съм го използвал.Ще ви послушам и потърся друг.А сийдъри и пиъри какво е?Може би биткомета изтегля информацията от тези пиъри и колкото са повече,с толкова по-висока скорост е тегленето на файла.А сийдъра предава информация.Не съм много добър в информатиката и компютрите.Четох за торентите и механизма за предаване за обмен на файлове и информация.Но за двата термина не съм много сигурен за значението им.

Righteousness
05-01-2011, 22:59
Казано селски - като теглиш от торенти ти се свързваш към един фрапираш брой хора - от едни теглиш, други теглят от тебе, трети и двете. Сиидърите са хората който са го изтеглили и от тях само теглиш. Другите са хората който са го изтеглили не нацяло, ти пак теглиш докъдето са го изтеглили те, но в същото време и те теглят. Една такава цапаница се получава.

Че преди (очевидно и още продължава) имаше практика да се ограничават броя на връзките от даден интернет. Примерно ако има ограничение до 150 връзки, като теглиш торент и той ако иска да се свърже с едно 200-300 човека и връзката умира :)

Използвах най-простия език който можах дано си ме разбрал :)