PDA

View Full Version : Възможно ли е...



Concussion
04-30-2011, 10:29
Добре, да приемем, че има Бог... Възможно ли е извратената идея за Ада и Огненото езеро да е измислена от хората с цел манипулация и заблуда на човечеството и всъщност никъде в Текстовете да не е казано, че и хората, които са грешни и не повярват в Бог ще отидат там? Всъщност, нали това място е приготвено за сатана и ангелите му? Не е ли извратено ... Бог те създава, без да искаш, като свое творение, но ти имаш своите душа и чувства. И ако не повярваш в него отиваш на вечни мъки? Това е гадно, ужасно и извратено!!! Нали Бог би трябвало да е любов?! :?

Nam3less3
04-30-2011, 13:36
Това е символизъм.

IvanPetkov23
05-08-2011, 19:06
Да, това е истината :(

TheMightyNadenica
05-08-2011, 19:13
Еми религиите са създадени за контрол и манипулация...съвсем логично можеш да достигнеш до извода, че и това е със същата цел.

Nam3less3
05-10-2011, 05:05
Еми религиите са създадени за контрол и манипулация...съвсем логично можеш да достигнеш до извода, че и това е със същата цел.Целта на религията е духовно усъвършенстване и да даде нравственост на човека, за да е твърд и да се справи добре и чисто в живота и да устоява на трудностите, без да върши зло, другото са глупости. Всяко нещо може да се използва за манипулация, стига някой хитрец да реши.

TheMightyNadenica
05-10-2011, 12:19
Еми религиите са създадени за контрол и манипулация...съвсем логично можеш да достигнеш до извода, че и това е със същата цел.Целта на религията е духовно усъвършенстване и да даде нравственост на човека, за да е твърд и да се справи добре и чисто в живота и да устоява на трудностите, без да върши зло, другото са глупости. Всяко нещо може да се използва за манипулация, стига някой хитрец да реши.

Попа по време на пости: "Ти не ме гледай какво правя(нагъвайки суджуци), слушай ме какво ти говоря"...
А и също дава страх...че да сме смирени и неуки, иначе оня от облаците ще ни накаже!
А аз като съм атеист, защо до сега като е имало проблеми(и леки, и тежки) винаги съм бил хладнокръвен, спокоен и без трудности се справям...А твърдо не вярвам!!! ?????
Инак само за това е създадена - контрол!

ZipFail
05-10-2011, 12:23
Кюфте, стига си генерализирал. Говориш в множествено число и после даваш за пример християнството, все едно то обобщава всички религии.

TheMightyNadenica
05-10-2011, 12:37
Кюфте, стига си генерализирал. Говориш в множествено число и после даваш за пример християнството, все едно то обобщава всички религии.

Къде в моите думи става на въпрос само за християнството, а аз съм написал глобално и съм сгрешил...?

ZipFail
05-10-2011, 12:42
Попа по време на пости: "Ти не ме гледай какво правя(нагъвайки суджуци), слушай ме какво ти говоря"...
Тук.

TheMightyNadenica
05-10-2011, 12:46
Попа по време на пости: "Ти не ме гледай какво правя(нагъвайки суджуци), слушай ме какво ти говоря"...
Тук.

Е тука трябва да си слабист, че да си помислиш, че става на въпрос за хиндуизъм...

ZipFail
05-10-2011, 12:49
ВЕРНО ЛИ ??? Тогава защо говориш ГЕНЕРАЛНО за всички религии ?

TheMightyNadenica
05-10-2011, 12:59
ВЕРНО ЛИ ??? Тогава защо говориш ГЕНЕРАЛНО за всички религии ?

Еми попринцип защото всички са с една цел и създадени от "едни"...
А това с попа беше просто пример за християнството...

ZipFail
05-10-2011, 13:04
А можеш ли да ми изброиш повече от 10 религии и основните им вярвания без да гледаш в Гугъл ? Голям си разбирач и на тая тема, без да имаш елементарни знания..

TheMightyNadenica
05-10-2011, 14:06
Шивача не е нужно да е зашивал всички облекла, за да се каже, че може да шие!
А и ако се напъна ще ти кажа...ама и езични разбира се...

ZipFail
05-10-2011, 14:47
Да, ама за да даваш такива изводи, означава че имаш някви познания по темата..нещо което при теб явно не важи :)

А шивача трябва ли да знае какво е игла например ??

TheMightyNadenica
05-10-2011, 14:53
Да, ама за да даваш такива изводи, означава че имаш някви познания по темата..нещо което при теб явно не важи :)

А шивача трябва ли да знае какво е игла например ??

По коя тема да имам познания...?

Стига се прави на забавен...не ти се получава...

ZipFail
05-10-2011, 14:57
Аз с олигофрени отказвам да споря. Дори не си помниш сам аргументацита и трябва аз да ти я разяснявам. Мощен игнор от тук нататък и чакам поредния бан..

TheMightyNadenica
05-10-2011, 19:03
Аз с олигофрени отказвам да споря. Дори не си помниш сам аргументацита и трябва аз да ти я разяснявам. Мощен игнор от тук нататък и чакам поредния бан..

Просто не мога да се затормозявам да помня незначителни неща!
Или просто проявяваш признак на слабост(не за пъри път)...

shadyxxfan
10-23-2011, 18:27
Хахахах да това е самата истина.Всичко е една конспирация с цел манипулиране,докато самата истина се пази в тайна.

npp
10-24-2011, 15:04
Добре, да приемем, че има Бог... Възможно ли е извратената идея за Ада и Огненото езеро да е измислена от хората с цел манипулация и заблуда на човечеството и всъщност никъде в Текстовете да не е казано, че и хората, които са грешни и не повярват в Бог ще отидат там? Всъщност, нали това място е приготвено за сатана и ангелите му? Не е ли извратено ... Бог те създава, без да искаш, като свое творение, но ти имаш своите душа и чувства. И ако не повярваш в него отиваш на вечни мъки? Това е гадно, ужасно и извратено!!! Нали Бог би трябвало да е любов?! :?
можеш да се изпатиш само ако си духовник/вярващ, който вярва в/се кланя на/служи на друг бог/господ вместо само в/на Истинският(-те), или който върши верческо/духовно беззаконие, също така не е безопасно да се причинява зло на други хора/одушевени