PDA

View Full Version : огромен страх от зъболекар ..



p0rt0kalkaa
04-30-2011, 14:57
Здравейте ! Изпитвам огромен страх от зъболекари .. не съм ходила от много време, а имам развалени зъби .. та въпросът ми е дали може да ми постави опойка и тогава да работи с машинката ?? смисъл да не изпитвам никаква болка, защото когато ми работи с машинката ме боли много ..

mimmimaow
04-30-2011, 17:23
да знаеш страха е докато седнеш на стола и след това вече няма да усетиш кога почнал/а кога свършил/а . 8-)

WishICouldForgetYou
04-30-2011, 18:40
Може.
Няма да изпитваш болка ако ти сложи Упойка.

xSANYAx
05-03-2011, 09:36
Не може да слага упойка при най-обикновено чистене на кариес..слага се само при по-болезнени процедури,вадене на зъби и т.н.

bloodyF
05-03-2011, 12:02
Не може да слага упойка при най-обикновено чистене на кариес..слага се само при по-болезнени процедури,вадене на зъби и т.н.

казваш не може, а?
:lol:


всичко може, стига да поискаш и да имаш добър и съпричастен зъболекар..

StolenBliss
05-03-2011, 12:06
И мен преди ме беше страх като теб, докато не намерих сегашната ми зъболекарка, при която е цяло удоволствие да идеш. Правила ми е по 4-5 пломби и запечатвания наведнъж.
Да ти кажа колкото повече чакаш, толкова повече ще те боли после..
От кой град си? Тази зъболекарка, за която говоря е от Плевен.

p0rt0kalkaa
05-03-2011, 13:45
И мен преди ме беше страх като теб, докато не намерих сегашната ми зъболекарка, при която е цяло удоволствие да идеш. Правила ми е по 4-5 пломби и запечатвания наведнъж.
Да ти кажа колкото повече чакаш, толкова повече ще те боли после..
От кой град си? Тази зъболекарка, за която говоря е от Плевен.

Ами аз съм от Враца.

StolenBliss
05-03-2011, 16:57
^Ам за там никой не мога да ти препоръчам :(

WaterLilly
05-03-2011, 17:04
От Враца съм също и един приятел ми говори, че и него го боли много от машинката, и разказа как неговата зъболекарка е цяло злато в това отношение. Лично аз си търпя и нямам такъв проблем, но той ми го обясни така, че като го заболява, тя спира за малко, чака зъбът да се "изстуди", и пак почва, и него не го боли.

Не знам доколко наистина е от нагряването болката, но щом при него се получава, би трябвало да има нещо добро в работата й.

Ако искаш, утре ще го питам как се казва, и ще ти драсна в темата. :)

Red_Hair
05-04-2011, 10:15
може може да ти мушне малко лидокаин,но един приятел който учи дентална медицина ми каза 2 ключови фрази,които ползват зъболекарите,на които не те съветвам да вярваш
1Няма да боли!
2Свърших с машинката!

xSANYAx
05-04-2011, 13:25
На мен винаги са ми били странни хората,които се страхуват от зъболекари и не ходят и по този начин зъбите им се скапват..аз пък с радост отивам,защото искам усмивктаа и зъбите ми да са хубави,да,боли,но колкото по-рано,толкова по-малко болки. :)

TheTiger
05-04-2011, 17:34
Много лошо ...
но хубаво/лошо, трябва да отидеш :/
>> А ти на идея си нямаш как се страхувам от лекари :lol:
Последният път когато ме преглеждаха, лекарите бяха потресени как може дангалак като мене да го е страх толкова много :X
Ама това се дължи на психологическа травма ...
Вече сме големи хора, трябва да се преборваме :))

funkey
05-06-2011, 21:52
Хаха на мен ми баркаха с 4-5 сантиметрова игла или карфица в целия зъб до венеца защото ми беше развален зъба и по добре да отидеш да си ги оправиш докато е време за да не почнат адските болки в зъбите и недай боже да ти умъртвят зъба като моя ако е прекалено развален даже ще се наложи да си сложиш изкуствен

Bonbonenata
05-06-2011, 23:30
Аз имах такъв проблем мнооого отдавна, говоря за първия си зъболекар. Ревях, дерях се от болка - кошмар! След това го смених и отидох при друг, който се занимава специално с деца.. Ей, не знам как го правеше, какво говореше, какво толкова ме занимаваше, ама ми вадеше зъби, без да разбера! Ама пораснах ии трябваше да се махна оттам. Сега при сегашната ми зъболекарка ми се слага упокойка за здравей-здрасти. Е, вярно, че нашето здравей-здрасти е 3-4 кариеса, ама айде :D => питай за упокойа и търси добър лекар.

ddann
05-07-2011, 16:05
На мен много рядко ми се е налагало да ми правят пломба.Повечето ми посещения при зъболекар за относно вадене на зъби.Вече съм на 12 години.Когато им дойде времето на млечните ми зъби да падат няколко седмици се клатят а после се заклещват и почти всички зъби са ми вадени при зъболекар.Вече нямам млечно, а само 2 или 3 зъба не съм си вадил при зъболекар.Той работи изключително внимателно и е мил.Никога не ме е боляло досега.Като ти слага упойка е малко гадничко.Усещащ боцването и как течността се излива ама тази болка е за максимум 2 секунди и няма нищо фатално.И аз се страхувах да ходя...ама един път ми се наложи да ида сам и оттогава не ме е страх.За зъболекар-хирург ви препоръчвам д-р Евгений Тотев.Работи в град Пловдив, квартал Тракия, 5 ДКЦ. :grin:

invisibl3
05-07-2011, 18:47
И мен преди ме беше страх като теб, докато не намерих сегашната ми зъболекарка, при която е цяло удоволствие да идеш. Правила ми е по 4-5 пломби и запечатвания наведнъж.
Да ти кажа колкото повече чакаш, толкова повече ще те боли после..
От кой град си? Тази зъболекарка, за която говоря е от Плевен.

Ами аз съм от Враца.
В Враца мога да ти препоръчам д-р Коцев. Кабинета му се намира над Кауфланд. Намира се в една триетажна постройка(постройка защото не е нито къща, нито блок) Има кръгъл вид, а отдолу се намира магазин за инстументи. Ако искаш пиши на ЛС ако не можеш да ме разбереш :)

Rolezzz
05-08-2011, 09:37
Аз също съм от Враца и бих ти препоръчал Д-р Милушева. Намира се на Благоев точно на спирката на тролея(от горната страна).