PDA

View Full Version : Проблем с компютъра



mimenceto93
04-30-2011, 22:05
Компютърът ми от няколко дни започна да се изключва по 10 мин,когато пусна някоя програма за филми например зарежда и тя по 10 мин.,също и като цъкна с ляв бутон върху диск C или D или пък ми изчезват всички икони и start менюто и се налага да изключвам компюъра от контакта.Някой може ли да помогне?

GregoryHouse
04-30-2011, 22:09
Имаш ли антивирусна? Каква операционна система използваш (XP, Vista, Седем, Linux)? Колко свободно място имаш в сиситемния дял (обикновено диск C)?

mimenceto93
04-30-2011, 22:23
с windows 7 съм,в C имам 145 гб свободно от 172,антивирусната ми е avast и имах някакви вируси,трих ги и може да се е изтрило нещо,което не е трябвало и не знам какво да правя,за да се оправи

Cybershot
05-01-2011, 05:59
Омаже ли се работата, пък и гледам че не разбираш много --> преинсталация.

dubi95
05-01-2011, 12:53
Прейнсталирай уиндолса.

Righteousness
05-01-2011, 23:11
Да, преинсталирай - но не е интересно!!!

Интересно е да го разплетем тфа :) Какво винаги съветвам - спри си автоматичния рестарт да видим дали дава син екран с грешка.
Прави се от save mode (докато зарежда помпи F8 за него) и там ще го видиш. Като стане пак и ако даде син екран напиши ни кода на грешката.

ПС: изключва ли се или се рестартира?
ПС2: Прегрява ли нещо от частите?

NeENormalen
05-01-2011, 23:21
100 про е лаптоп и 100 про е запекъл...
Слънце не го бави, ако е в гаранция го карай там от където си го взела да не стане лошо... Ако не е, дай го на някой "разбиращ" да ти го отвори и да ти почисти лайнарщините от въздухоотвода на вентилатора..

(ако е настолен комп и в гаранция пак го занеси да ти го видят, ако не е отвори го и виж дали вентилатора на процесора работи..., ако не имаш 2 варианта .. 1. смазваш с машинно масло, 2. купуваш нов (и двата са добри )) :)))

Righteousness
05-01-2011, 23:36
Ако вентила на процесора откаже обикновено гугутка в началото :D

JDeel
05-02-2011, 06:35
Вентилатор ако не е във форма то си му личи веднага - духа или не духа, задръстен ли е от прах или не.
Аз бих проверил и дали харддиска не е получил някой bad sector (CDCheck (http://www.kvipu.com/CDCheck/) върши работа). При такъв проблем някои файлове остават нечетими, но понеже Windows прави многократни опити да ги прочете и се получава тотално замиране на компа.