PDA

View Full Version : Манията по фентъзи книги и помощ в намирането на книга



PinkGirl195
05-01-2011, 08:33
Здравейте,ами не видях такава тема,затова правя нова,извинявам се,ако вече я има,можа да съм пропуснала нещо.
Въпросят ми е коя е любимата ви книга от нашумелите напоследък книжки за вампири и върколаци.Чудя се дали да почна да почна някоя нова,но избора е толкова голям,че се колебая но коя да се спра и ми се иска да е нещо с поне малко по-различен сюжет от останалите.
Също така знаете ли откъде мога да си намеря книгата Дракула на Брам Стокър,имало е издание от Златна класика на 24часа,но е било преди доста време и съм го изпуснала,а по книжарниците ми предлагат само продължението:Гостът на Дракула.
:)

mimsssssss
05-05-2011, 13:05
Харесвам Академия за вампири, която според мен няма много вампирско :-D

PinkGirl195
05-05-2011, 18:46
Чела съм поредицата Академия за вампири и наистина е много хубава,а имате ли някакви други предложения? Все пак ти благодаря! :)

Colouring
05-08-2011, 12:27
Трилогията "Кръгът" на Нора Робъртс!
Сюжетът не е плосък,интересно развитие,добри герои.Свръхестествена поредица,има вампири.Но не се върти абсолютно всичко около тях.Има страхотни любовни истории.
Препоръчвам книгите.Все пак са на една що-годе утвърдена и доста харесвана авторка. :)

sm_95
05-08-2011, 15:48
Мъртви преди мрак + следващите...
Училище за вампири (поредица - първата книга мисля, че беше Белязана)

raduna
05-16-2011, 18:32
Ако не четеш само за вампири и върколаци, а наистина се интересуваш от стила, за мен Роджър Зелазни пише най-доброто фентъзи - каквото и негово да хванеш от този жанр няма да съжаляваш.

BrokenInnocence
05-16-2011, 19:03
За мен единствените книги за вампири, които си заслужават времето изцяло са книгите на Анн Райс. Тея бозави любовни лиготийки, които нашумяха напоследък са си направо обида за фентъзи жанра и за истинските му фенове. Ако искаш фентъзи чети автори като Зелазни (както писаха по-горе), Джордан, Мартин, Ериксън и т.н. не треторазрядни тийн романчета с гей-вампири.

raduna
05-17-2011, 07:17
"Сейлъмс Лот" на С. Кинг е най-страшната вампирска книга, но тя не е особено романтична. Вампирите не блестят, не се разхождат на слънце, не се жертват за невинни девици в беда, а са гадни, зли и живеят в ковчези. :shock:

dreamwalker
05-22-2011, 15:07
Конкретно за вампирите мога да ти препоръчам "Дневниците на вампира", но предполагам, че си ги чела. А за върколаци книгите на Маги Стийвотър "Тръпка" и " Копнеж". В "Хроники на чародейците" също има същества подобни на вампири, но имат други имена.

Colouring
05-26-2011, 21:14
Конкретно за вампирите мога да ти препоръчам "Дневниците на вампира", но предполагам, че си ги чела.
Колкото и ГОЛЯМА фенка да съм на сериала :smt049 ,книгите не струват!Безмислено е да си даваш парите за тази поредица.И все пак,въпреки че има повече негативни мнения за тях,вземи,прочети нещо от книгите онлайн и вече,ако ти харесат-купувай.
Има толкова много други интересни поредици.Ще повторя мнението си за Нора Робъртс-"Кръгът".Много добра трилогия!

suNnykaty96
05-27-2011, 12:17
Ако не четеш само за вампири и върколаци, а наистина се интересуваш от стила, за мен Роджър Зелазни пише най-доброто фентъзи - каквото и негово да хванеш от този жанр няма да съжаляваш.
Препоръчай някоя, която ти е любима. Не е нужно да е за вампири и върколаци, а да е някое наистина стойностно фентъзи. (:

raduna
05-28-2011, 21:51
Ако не четеш само за вампири и върколаци, а наистина се интересуваш от стила, за мен Роджър Зелазни пише най-доброто фентъзи - каквото и негово да хванеш от този жанр няма да съжаляваш.
Препоръчай някоя, която ти е любима. Не е нужно да е за вампири и върколаци, а да е някое наистина стойностно фентъзи. (:
Ами например "Една нощ през самотния октомври" ми е супер любима. Също "Донеси ми главата на принца" и "Хрониките на Амбър" (те бяха 10 книги ако не се лъжа) - много интересна поредица. : ) Това са си класически фентъзита. Аз иначе също харесвам вампири и върколаци, но някак си не прилягат на жанра. (според мен, де)
Само не знам дали ги има преиздадени нови, по-скоро могат да се намерят на старо или ако нямаш проблем с четенето на компютър - от читанка.инфо. Там има много неща на Зелазни.

Franticone
06-14-2011, 12:59
Еми аз препоръчвам Толкин. Хобит и Властелинът на пръстените най-вече, те са си навързани. Силмарилион също се включва към тези две обаче аз така и не я праочетох- много ми беше сложна :D

Anita Dimitrova
01-29-2012, 15:27
Здравейте! Пиша ви отностно един нов фентъзи роман на български автор. Сега се опитваме до наберем популярност, като сме създали страница във фейсбук. Бихме ви били много благодарни, ако ни харесате и споделите. Повече информация отностно книгата ще намерите на http://www.facebook.com/preobrazena. Благодарим ви предварително за отделеното време и внимание. :)

NaxyXue
11-03-2012, 04:38
Аа, видях че търсиш книгата на Брам Стокър.. http://www.book.store.bg/p27869/drakula-bram-stokyr.html Мисля 4е е тя :Д.
И аз съм голям фен на върколаците и в момента чета ,,Върколаци срещу Богове'' - Фенрир на М.Д. Лаклън (втората част). А първата е ,,Капан за върколаци''. Хмм друга.. на Стивън Кинг ,,Годината на Върколака'' , но не ме впечатли особено :Д...

Amore-Mio*
11-04-2012, 13:36
По принцип не обичам да чета за вампири - не виждам нещо различно, освен това, че са вампири, а не хора.
Колкото до фентъзи книгите: обичам Властелинът на пръстените!

Makenzi97
11-04-2012, 13:43
Ако ви се чете истински качествено фентъзи препоръчвам книгите на R. Scott Bakker от поредицата The Second Apocalypse.
Първата мисля, че я има преведена и на български.

Ambiguous
11-09-2012, 16:50
Здравейте,ами не видях такава тема,затова правя нова,извинявам се,ако вече я има,можа да съм пропуснала нещо.
Въпросят ми е коя е любимата ви книга от нашумелите напоследък книжки за вампири и върколаци.Чудя се дали да почна да почна някоя нова,но избора е толкова голям,че се колебая но коя да се спра и ми се иска да е нещо с поне малко по-различен сюжет от останалите.
Също така знаете ли откъде мога да си намеря книгата Дракула на Брам Стокър,имало е издание от Златна класика на 24часа,но е било преди доста време и съм го изпуснала,а по книжарниците ми предлагат само продължението:Гостът на Дракула.
:)

Ако искаш да прочетеш нещо качествено от фентъзи жанра, мога да ти препоръчам повечето книги на Стивън Ериксън, Джордж Р. Р. Мартин и Робърт Джордан разбира се.
А ако толкова много ти се чете нещо свързано с вълци, прочети "Дивото зове" на Джек Лондон - световна класика, изпитана от времето.

Ivan4o0o0
11-10-2012, 10:19
Мен ме радват книгите на Тери Пратчет, дори сега съм си набелязъл да си копувам Джони И Умрелите :)

Makenzi97
11-10-2012, 11:26
Пратчет те съветвам да го четеш на английски, ако имаш възможност. Доста се губи при превода, а има и случаи на липсащи глави и книги, превеждани с Гугъл транслейт.

Incadeptus
11-10-2012, 11:41
Чети на Тери Пратчет,прекрасни книги са това особено историите от света на диска.Също така и книгите Дж.Р.Р.Толкин прекрасни са.Това е класика в жанра.Тея вампири и върколаци изобщо не са такива както ги описват в глупавите книжки

cookie78
11-10-2012, 15:45
Чети на Тери Пратчет,прекрасни книги са това особено историите от света на диска.Също така и книгите Дж.Р.Р.Толкин прекрасни са.Това е класика в жанра.Тея вампири и върколаци изобщо не са такива както ги описват в глупавите книжки
Абсолютно!
А те вампирите и върколаците фентъзи ли са всъщност :lol:

Makenzi97
11-11-2012, 11:26
Има и добри книги с вампири и върколаци (Примери - Лукяненко, Джим Бътчър). Проблемът е, че станаха прекалено мейнстрийм покрай здрачове, академии, училища за вампири и подобни тийнейджърски полуфабрикати.

Nam3less3
11-11-2012, 15:51
A song of ice and fire(по която е базиран сериала game of thrones) е интересна ако си падаш по интриги, средновековни бруталности и тежък реализъм(като характери на геройте и съдбите им).

cookie78
11-12-2012, 17:41
Има и добри книги с вампири и върколаци (Примери - Лукяненко, Джим Бътчър). Проблемът е, че станаха прекалено мейнстрийм покрай здрачове, академии, училища за вампири и подобни тийнейджърски полуфабрикати.
Визирах модерните Влюбчиви вампири и върколаци.

phoeniX_boy_BG
12-01-2012, 20:40
Джоел Розенберг:
„Пазители на скритите проходи”

както и Хари Потър..

Малко по-различни книги от модерните "фентъзи", които ги направиха да приличат на любовни романи :(

Numb95
12-02-2012, 11:25
"Братството на черния кинжал" ?! Едва ли не я "пробутвам" на всички. Ще ти хареса много.

Ukhtar
12-02-2012, 14:05
Прочетете Малазана, подчовеци

Makenzi97
12-02-2012, 14:12
Прочетете Малазана, подчовеци
Обаче само на Ериксън книгите, Еселмонт пише рядко срещани помийки (Orb, sceptre, throne; Return of the crimson guard)

Hayashi
12-02-2012, 18:44
Чела съм поредицата Академия за вампири и наистина е много хубава,а имате ли някакви други предложения? Все пак ти благодаря! :)

Препоръчвам с две ръце! Въпреки заблуждаващото лигаво заглавие, поредицата е невероятна! Както и другата поредица на Ришел Мийд - Тъгата на сукубата.