PDA

View Full Version : инсталиране на windows 7!!! help



n3razum3n
05-01-2011, 09:39
Здравейте,искам да попитам как да си инсталирам windows 7 на компютър с операционна система windows vista?Също така искам да знам как да си разделя хард диска на две отделни части?Да спомена,че ще инсталирам windowsa от флашка! Благодаря предварително :)

Auriss
05-01-2011, 09:59
Ако искаш да махнеш Вистата (а предполагам че искаш) - слагаш флашката ,рескаш компа и инсталираш. Има си помощно меню в началото и трябва само да четеш - няма нужда да ти обясняваме ^^. Не е сложно.
Имай предвид само ,че ако диска ти не е разделен на дялове ще ти замине всичката информация. Тоест ако Vista ти е на дял C:\ и имаш само дял С:\ - всичко от там си отива.

Колкото до деленето на дялове - като ти излезе инстал менюто на 7-цата си има опция и за това - формат на харда ,делиш на колкото си искаш и си готов.

А и последно - не му се спичай - няма какво да преебеш. В най-лошия случай да не направиш нещата както искаш и да се наложи да повториш.

По принцип не съм сигурен (защото не съм опитвал :D ) ,но мисля че можеш просто да ъпгрейднеш Вистата на 7ца без да триеш нищо ,но изобщо не съм запознат как става - някой ако се изкаже ще е добре

n3razum3n
05-01-2011, 11:14
a predi da pochna s instalaciqta ima li smsl da formatiram diska?

Едитни си мнението или следва делийт. Кирилицата е Задължителна!

Auriss
05-01-2011, 11:22
ами - има ,да. Стига да не ти е проблем фактът ,че ще се изтрие всичко на него.

ivanstef
05-01-2011, 11:23
a predi da pochna s instalaciqta ima li smsl da formatiram diska?

Кирилица?
Няма смисъл. По време на исталацията казваш,че искаш да го форматираш. Ако не искаш да си загубиш информацията можеш да направиш т.н. Shrink Volume от Disk Manager-а.

n3razum3n
05-01-2011, 11:29
Мерси :)

GregoryHouse
05-01-2011, 23:32
Имай предвид само ,че ако диска ти не е разделен на дялове ще ти замине всичката информация. Тоест ако Vista ти е на дял C:\ и имаш само дял С:\ - всичко от там си отива.


Айде, бе! Тва да не е XP. Нищо не се изтрива. Просто създава папка WindowsOld и той престава да бъде активен. Само заема място и се изтрива след това.

Размерите на диска можеш да ги променяш от Disk Manager-a както казаха преди мен. Но не е хубаво да се опитваш ако дяловете имат инфо, защото може да повредиш файловете по този начин.

И да, вместо да триеш вистата има опция просто да я ъпгрейднеш до Windows Se7en.

Auriss
05-02-2011, 09:32
Е ,аз съм радикален тип. Като опре до там да преинсталирам - флашката ,копи-пейст каквото ми трябва и формат на всичко.
Каквото знам как да направя - това споделям :D