PDA

View Full Version : Пукната кост или ??



johnnieWfan
05-01-2011, 13:01
Здравейте имам следния проблем: Преди два месеца мисля, че станаха вече, като играх футбол два пъти ме настъпаха по палеца на крака и след мача ми беше леш.. Вечерта ми беше подут и посинял и ме болеше доста.. След няколко дена синината отмина обаче остана леко подут в сравнение с палеца не другия крак.. И така вече втори месец ми е подут и ме боли като го свия или например като застана на пръсти за лицеви опори и го натоварвам пак ме боли... Все не ми остава време за лекар ама май ще трябва да отида.. Според вас може ли да е спукана коста или :?

zlatit0o
05-01-2011, 13:32
Честно казано не знам .. най-добре отиди на лекар

WishICouldForgetYou
05-01-2011, 13:43
Според теб ние как можем да сме сигурни дали си си пукнал костта или не?
За лекар ВИНАГИ трябва да имаш време.. здравето е най-важно. Пък и щом не можеш да го сгъваш, боли те и е подут -> може наистина да е пукната кост, дори може и нещо друго да е.
Както имаш време да пуснеш тема тук и да чакаш за отговори, така можеш да идеш да те прегледа специалист. Айде пораснете малко.

nomatterwho
05-01-2011, 13:54
Аз бях така на кутрето. Беше ми синьо, че и с оттенъци на лилаво. 8-)
Нищо не направих, стоях си 2 седмици и трудно го сгъвах. Ама го бях пресекла яката. Ти все пак иди на лекар, нищо не е сигурно.

BladeDancer
05-01-2011, 15:07
Дръпни си го напред докато пукне

Red_Hair
05-02-2011, 10:43
Дръпни си го напред докато пукне

не давай такива идей,само специалист може да упражнява каквито и да било физически манипулации,моето мнение е,че просто е навехнат,преди и аз имах такъв проблем,тренирах карате и при удар бях си изкълчил палеца на десния крак,беше подут около месец,болеше ме около 6 месеца че и повече,но ходих при ортопед и той ми каза че няма какво да направи,имало равиант да го обездвижи,но трябвало да ми гипсира целия крак,аз отказах ест,той го въртя,сука,дърпа и вика еми кво да ти кажа просто е пресрещната дисталната фаланга и е нарушена капсулата,и нищо не съм го правил,малко ме болеше като го движех,но ми мина и сега малко е калцирало в сравнение с левия палец

Bonbonchencetyy
05-02-2011, 12:46
Не съм лекар,но помня нещо от предната година.

Имахме физическо.Караха ни да се качим догоре на шведската стена и да слезем.Аз се качих догоре без проблем,но при слизането не улучих 3-то стъпало и паднах.При падането си настъпих левия крак с десния.Палеца на левия крак посиня ужасно и като стъпвах болеше.На следващия ден отидохме на лекар и докторката ми каза да си направя ренгенова снимка.Направих си.Докторът(дето направи снимката) прегледа ренгеновата снимка и каза,че пръста ми е леко навехнат.Сложи ми лекопласт и се оправих.

За всеки случай майка ми го беше питала дали е възможно чрез много настъпвания костта да се пукне.Той ѝ отговорил,че това е много малко вероятно.

Така,че според мен по-добре отиди на лекар...

bloodyF
05-02-2011, 12:53
костите да не са ви от пластмаса? най-вероятно просто е отекъл и не минава, щото не го оставяш да почива.

а аз иначе търча из нас много често..и със засилка без да искам се ударих брутално в рамката на вратата и малкия пръст сигурно 3 месеца ми беше червен-син-лилав-жълт-зелен :lol: иди на лекар все пак : )