PDA

View Full Version : Боядисване на коса.



SunnyTime
05-01-2011, 13:42
Здравейте. Искам да си оцветя косата в зелено - http://www.natamno.com/categories/%D0%9A%D0%9E%D0%97%D0%9C%D0%95%D0%A2%D0%98%D0%9A%D 0%90/%D0%91%D0%BE%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0/

Това ще ми е първото боядисване.
Имам няколко въпроса:
Много ли ще ми увреди косата? (тънък косъм, мека)
Няма да я боядисам цялата, само няколко кичура.
Колко време ще ми стои боята?
Когато падне ще ми се промени ли цвета на косата?
На опаковката на боята пише, че е без амоняк.
Таа...дали ще има някакъв проблем..

SmaRii
05-01-2011, 14:09
Ако естествения ти цвят на косата е тъмен може и да не се личат кой знае колко много кичурите. Аз например, понеже съм с тъмнокестенява, трябваше първо да ги направя руси, а след това да се боядиша с дадения цвят /син и лилав..не че е от значение/. Така поне си личаха повече. Само че блондорът уврежда повече косата ;х След колко време ще се измият.. амии зависи от самата боя. При мен се махнаха след няколко измивания на косата /мисля, че след 3-4 започнаха да избледняват и вече към 6-тото се бяха махнали/. Цвета на косата след това не би трябвало да се промени. Поне при мен русото си седеше както си го бях направила в началото, а ако ги правиш в/у естествения цват не би трябвало изобщо да си личи, че си имала кичури. Не мисля, че много ще ти се увреди косата, щом пък и боята е без амоняк, а и стига да не се боядисваш постоянно в дълъг период от време. Пък и ако не се изрусяваш преди това, надали ще има някакъв проблем. И все пак си зависи.. не мога да кажа на 100%.

Май това е от мен .. Надявам се да съм помогнала :)

SunnyTime
05-01-2011, 14:14
Ами косата ми е супер светла..Няма ли да се задържи повече боята :O аз като си мия косата всеки ден... :D тя няма да издържи и седмица? :О е...

SmaRii
05-01-2011, 14:27
Да ти имам късмета.. Аз при вяко правене на цветни кичури трябва да се изрусявам ;х Иначе поне на мен толкова ми издържа, но все пак си зависи и от боята. Майка ми /за повече инфо - фризbорка/ уж ми взе някакви от онея професионални бои дето работят с тях из салоните, обаче пак не се задържа много време :?