PDA

View Full Version : Проблем с говорителите



martini
05-01-2011, 13:58
Здравейте! Искам да ви попитам за нещо,което многократно съм оправяла сама след преинсталация, но този път не се получава! Имам 5 тонколонки на Logitech със субуфер и след като преинсталирах компютъра с Windows 7 работят само две от тях -предните две...В настройките всичко е нагласено на 5.1 съраунд и когато пусна теста само тези двете се включват! Някой да има идея как мога да ги оправя? Мерси предварително :)

dubi95
05-01-2011, 14:27
от realtek hd audio speaker configuration настройваш колоните и те тръгват.След това даваш десен бутон на realtek hd audio speaker configuration и цъкаш audio devices и след това цъкаш на speakers и configure

dubi95
05-01-2011, 15:21
и виж кабелите да не са прекъснати,ако са прекъснати (махни винчетата на колоните и ги отвори) и оправи кабелите(може да се наложиш да ги запоиш-към колоните или да ги смениш)

martini
05-01-2011, 15:31
Не са прекъснати сигурна съм, то и преди е ставало така след като съм го преинсталирала, ама сега за първи път е на 7 и ми е малко по-различно...сега ще проверя по този начин дали ще стане:)

GregoryHouse
05-01-2011, 23:41
Не го слушай Коко. Той нищо не отлепя горкия. Виж дали правилно си наредила буксите в звуковата карта. Аз преди ги бърках понякога и се получаваше така.

Тва със запояването и отварянето на колоните не е много препоръчително ако не знаеш точно какво правиш (в което позволи ми да се съмнявам).

П.п: Убедена ли си, че си инсталирала драйвъра правилно и си го настроила?

JDeel
05-02-2011, 06:24
Една преинсталация кабели не къса, нали няма да седнем сега да се правим на жичкаджии. Такъв хардуерен проблем би имало само ако се докаже, че на една работеща букса единия говорител работи, а другия не.
martini, продължавай да ръчкаш докато получиш резултат.