PDA

View Full Version : Какво да правя?...



Cursed346
05-01-2011, 14:50
Съжелявам предварително за романа...
Аз съм на 16, той е на 15. Всичко започна преди малко повече от година и половина, някъде там. Знам, че ще прозвучи детинско, но го харесах още от когато го видях. Нямах смелостта да се запозная с него в началото, но накрая разбрах и че няма смисъл, защото той си има гадже. Реших да се откажа, но просто толкова силно желаех да съм с него, че не можах да спра да мисля за него...

Запознах се с един от неговия клас, който си падаше по мен... За да забравя увлечението си към първото момче, направих една грешка... С този от неговия клас бях 4 месеца. Чувствах нещо малко към него, но той стана обсебваш, дразнещ и леко скучен, а се оказа и че ме използва за да накара бившата му да ревнува. Скъсах го.
Той пожела пак да сме заедно. Отрязах го, защото му нямах доверие, а увлечението ми към първото момче още си присъстваше... Съгласи се да сме приятели.

Не издържах и след време му казах, че харесвам това момче от неговия клас. Той както и очаквах му каза.
След ден-два това момче се запозна с мен. Като по чудо и характера му беше страхотен. Осъзнах, че е имало смисъл да го харесвам цялото това време без дори и да го познавам. Харесах го още повече... прекарах си най-хубавите моменти в живота ^^.

За съжаление бяхме заедно за много кратко. Бившия ми се "завърна". Не знам от ревност ли, от какво ли, но започна да ме псува и да говори зад гърба ми. Момчето, с което бях, не направи нищо по въпроса, не му пукаше за бившия ми, и незнайно защо, въпреки, че той си беше прав да не му обръщам внимание, това ме вбеси. Мислех, че не му пука за мен и за проблемите ми. Скарах се с него заради най-малкото нещо :/
Наговорихме си куп простотии въпреки, че той каза, че като е сдухан говори неща, които наистина не мисли.

Седмици... и той още ме харесваше, както и аз него, но не се събрахме, защото пак се карахме, и той ми каза, че вече не чувства нищо.
Дали наистина го мислеше не знам, защото беше много ядосан и вероятно искаше просто да ми стане гадно.
Оставих го и не му говорих известно време. След което станахме приятели и му споделям всичко... Но още имам чувства към него. Не мога да се отърва от тях.

Въпреки това той е един от тея, безгрижните хора, дето много малко неща ги засягат.. за това може и да ме е забравил.
Знае, че ми е много гадно и че съм в един вид депрес заради това, което е станало, но не знае че все още чувствам същото като преди.
Преди един-два дена ми каза, че съжелява за онея неща които ми е наговорил, че е бил много ядосан, и че иска да се опита да направи нещо за да ми мине "депреса".

Не знам дали е знак, но не знам и как да разбера какво чувства. Колкото и да съм се опитвала да го забравя, не мога. Обичам го. Още от самото начало, когато той ми беше просто едно увлечение не знаех, че ще стигне до тук, но ето че стигна. Какво да му кажа? Как да постъпя? И моля ви, не ме съветвайте да го забравя, защото наистина не мога. А и не искам...

Josefinne
05-01-2011, 15:06
Абе, попрецакала си се с тия изблици, за които говориш.
Покажи му, че вече не ти дреме за онзи и за това какво мисли. Говори с него при всеки повод, споделяй му, бъди около него, кани го на гости, гледайте филми. Като цяло присъствай! Ако той има някакви останали чувства към теб, това ще ги разпали.

chychy454
05-01-2011, 17:09
Добре е че разбираш кога е само увлечение, а кога наистина обичаш някого не много хора го разбират за това евалата а по темата ясно е че го обичаш и че много държиш на него това което трябва да направиш е да го покажеш на самия него! Не си и помисляй да се отказваш пробвай квото можеш и ще се види... УСПЕХ :)

supernature
05-01-2011, 18:03
Ако бях на твоето място бих полудяла в буквалния смисъл на думата. Евала ти правя (май се повтарям с предишния потребител), но наистина ти много силно момиче. Та сега по темата: казваш, че сте сега приятели но ти все още го обичаш. Еми няма да спреш да го обичаш, когато си около него. Според мен трябва малко да се дистанцираш от него. Така няма да бъде толкова болезнено. Пробвай няма да съжаляваш. ;)

justasmile
05-01-2011, 18:41
Аз ще ти предложа 2 в 1. Ако наистина го обичаш толкова много направи така, както първият потребител те е посъветвал - присъствай. Ако видиш, че и той има все още чувства - супер, но ако не е така - опитай се да го дистанцираш от себе си - ей така, изведнъж. Когато все пак сте заедно - флиртувай с други момчета, да го подразниш. Ако все пак има чувства, които го е страх да покаже, ще бъде почти постоянно раздразнен, ще ти отговаря, ще се заяждате и т.н. Ако и това не подейства - обичай го, но само като обикновен приятел или въобще най-добре - зарежи го изцяло (все едно не съществува). Известно време ще ти е гадно, но времето лекува, а и може да се появи накой друг на хоризонта.

autumn666
05-02-2011, 16:23
Ако си споделяте всичко защо просто не поговориш с него на тая тема? То ще си проличи дали те харесва или не.

Iinadd
05-02-2011, 21:42
И аз съм горе долу на твоето дередже. Щом го обичаш трудно ще го забравиш а ако е близко до теб * виждате се често и т.н. * ще ти е още по трудно. Kажи му за последен път че го обичаш и че искаш да сте заедно и според реакцията му сама прецени...

horacio
05-03-2011, 10:06
Поговорете по тази тема... всъщност що не му кажеш точно това, което написа в поста си?