PDA

View Full Version : токчета



batetoo
05-01-2011, 17:41
Купих си токчета,но все още ми и трудно да вървя на тях.Може ли някой да ми каже има ли накакви трикове на стъпване.Много сдървено ходя.Как се стъпва първо на пета,първо пръсти-пета или с цяло ходило.Като стъпвам с петите ме е страх да не се счупи,с пръстите нещо не ми се вярва,а с тяло ходило съм като чук :).Моля дайте някакви съветчета :)

SUNinTHEsunset
05-01-2011, 17:51
пета-пръсти.

neeDaBosS
05-01-2011, 17:52
аз пък съм за пръсти-пета
продължавай упражненията вкъщи..колко см е тока?

favS
05-01-2011, 18:11
пета-пръсти.

:)

marilyn
05-01-2011, 19:15
Като цяло ти препоръчвам устойчиви обувки, защото иначе ще ти е много трудно. ;)

DesireToFire
05-01-2011, 19:40
Колко високи си си взела? Защото доста време ще ти трябва да свикнеш. На мен ми се наложи да обуя за една конференция обувки с 9 см ток, като досега не съм носила никакви и вървенето успявах да го докарам долу-горе, но бяха адските болки просто. Вземи си по-ниски и ги носи докато свикнеш. Иначе пета-пръсти. Стремиш се да изглежда възможно най-естествено, все едно си ходиш на нормални обувки. И не си сгъвай коленете :Д

http://www.youtube.com/watch?v=jXCxecGWJr4 гледай им краката :Д

FuckingFreak
05-01-2011, 19:46
Ако са с платформи отдолу ще е най-добре, на тях се ходи много лесно и са страшно удобни, без значение дали са 5 см или 15, повярвай ми .. И да, не си сгъвай краката, но не ходи и като дърво :-D

shell
05-01-2011, 20:09
Принципно съм чувала,че е правилно "пета-пръсти"

tanch3t093
05-01-2011, 21:31
Принципно съм чувала,че е правилно "пета-пръсти"
Така е правилното.

nikoletaw
05-01-2011, 21:57
Просто все още не си свикнала, помня първия път когато аз се качих на токчета беше много странно. Препоръчвам ти да внимаваш когато слизаш по стълби ( имам много лоши спомени :lol: ) Упражнявай се из вас, но когато излезеш ще видиш, че е доста по различно.. ще свикнеш, никой не се е родил научен. :-)

UniCoWN
05-01-2011, 22:34
Казаха го - първо пета, после пръсти.
Няма такова нещо като - да не се счупи тока. Прехода от петата, т.е. от самото токче към пръстите трябва да става сравнително бързо, но достатъчно плавно - не да 'набиваш'.
Колената - да не са като лост, но по-грозното е ако пружинираш прекалено ниско и приклякаш - това е най-големия знак, че еди-кое-си момиче не може да ходи на високи токове.
Просто естествена свивка в коляното... Много може да се говори, но това е което се сещам сега.
Не е трудно. Първите ми токчета бяха 9 см (преди това - само маратонки) и 'проходих' (и то директно на улицата!) веднага.

Infinity
05-02-2011, 12:18
Много странно ми стана като прочетох, че някой стъпва пръсти-пета ! :lol:
Гледктата, която си представям е покъртителна ! :lol:
Стъпвай пета-пръсти, и както ти казаха преди мен си представи, че ходиш на нормални обувки. 8-)

Dessynka
05-02-2011, 13:37
аз пък съм за пръсти-пета

Ти обувала ли си токове някога?

Иначе както казаха - пета-пръсти. :)

annamari
05-02-2011, 13:52
аз пък съм за пръсти-пета

Ти обувала ли си токове някога?

Иначе както казаха - пета-пръсти. :)


сигурно не е ходила на токчета, но може ли да не си даде компетентното мнение, аххахахха
:D понякога е по-добре да си замълчи човека, за да не се излага

katericArofl
05-02-2011, 14:00
Баята зор ще е с пръсти-пета.. то как избщо може да се ходи 8-) на мен ако ми се наложи да не хлопам и да направя няколко крачки напръсти се чувствам кат идиот не мога да си представя такава нормална походка.
Тренирай вкъщи, дори като седиш пак бъди с тях.. ходиш ходиш и се научаваш, освен ако не стъпваш накриво-навътре или навън, че тогава мн грозно изглежда, пък и ще се поломиш.

anonymous708973
05-02-2011, 14:34
Пробвала съм пръсти-пета, ей-така да видя дали ще стане... Покъртителна гледка, не можех да спра да се смея :lol:

neeDaBosS
05-02-2011, 14:52
аз пък съм за пръсти-пета

Ти обувала ли си токове някога?

Иначе както казаха - пета-пръсти. :)
Мда мила :) Ходила съм на ток 14см,явно аз съм с грешка...Нещо съм се объркала,няма нужда всички да изкоментирате ще пиша каквото искам,ще ходя ако искам само на пети или на пръсти..човек да не сбърка нещо :lol:

Bonbonenata
05-02-2011, 16:04
Абе свиква се г/д. Лошото е, когато болката стане перманентна, т.е. краката ме болят дори когато нося равни обувки. Май метатарзалгия се наричаше. Да не говоря задебеляването на възглавничките. В момента съм се засилила да хвърлям солидни пари за хубави стелки.

Иначе да ти кажа цака си има до един момент. Каквото и да правиш след определено време издаваш багажа. За мен най-важно е кракът ми да бъде здраво хванат отвсякъде. Когато говорим за обувки, които ще нося по-често /като зимни ботуши или летни боти/, държа на стабилния ток. Силиконовите стелки също помагат.

Иначе задължително се ходи пета-пръсти, това е ясно. А изпъването на колената става с времето.

Между другото за да не ме болят много краката като трябва да поседя по-дълго време права, ги кръстосвам. T.e. така (http://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/16073412/2/istockphoto_16073412-sexy-crossed-legs-of-woman-standing-with-gift-bags.jpg). По принцип съветват да правиш малки крачки като си на токчета. Аз лично като дойде времето на нетърпимата болка някак си инстинктивно почвам да правя гоолеми крачки. Не знам, сякаш си мисля, че така по-бързо ще стигна до вкъщи :lol:

Виж, за раните на пръстите при отворени обувки не съм открила никакво решение :?

neeDaBosS
05-02-2011, 17:34
Права си,не е много хубава гледа пък и съм излизала най-много 2 пъти с тях.Да си стоят вкъщи 8-)

neeDaBosS
05-02-2011, 17:57
Вечер излизам с високи обувки,следобед с ниски. :)
П.С - Просто ми харесва да имам различни обувки,маниячка съм.

anonymous708973
05-02-2011, 18:12
Миме, а ти защо им ги купуваш тия обувки с километрични токове, щом като не одобряваш? В края на краищата, ти си майката, ти плащаш. Моята като е решила, че аз на токове няма да ходя, докато не си оправя походката и не ми купува.

neeDaBosS
05-02-2011, 18:23
Повечето пъти и моя отговор е '' Емииииии незнам '' :lol:
В прочем,Miminko..страшна майка си! От доста време съм забелязала..завиждам на дъщерите ти. 8-)

anonymous708973
05-02-2011, 18:46
Да де, ама защо им ги купуваш, след като ги носят рядко :)

anonymous708973
05-02-2011, 18:52
Ееех, да разсъждаваха всички като теб :Д
Защото не ги носят - тоест, паричките са хвърлени напразно.