PDA

View Full Version : Страх от раздяла



milka
05-02-2011, 07:17
Заедно сме от 7 месеца и това ми е първата сериозна връзка.С него направих много неща за първи път и имам чувството,че той е точно за мен(в повечето случаи ;д ).Аз съм 10 клас,а той след около седмица завършва 12 клас.Вчера осъзнах колко време е минало от както се запознахме и колко неща ще се променят,когато влезе в университет.Знам,че когато разбере какво е студентския живот ще започне да има нови приятелства,нови запознанства...и следователно нови момичета...красиви момичета.Казах му за това,какво си мисля и че ако е реалист ще осъзнае,че съм права.Не искам да го отдалечавам от себе си или да създавам проблеми между нас,но ми е ясно какво ще стане.Според мен и той го знае,но не иска да си признае.А и честно,кой издържа години та дори и чак до брак с момчето/момичето от тийн годините си??Колкото и пъти да ми каза,че ме обича...някак си не ме успокоява.Не можем да сме заедно винаги,а и не искам това,но като се сетя за колежките му и студентския живот и се чъвствам някъде много,много на заден план.

Въпреки,че зависи от самия човек.Примерно била съм със студент,който живееше в друг град и накрая се оказа,че когато скъсах с него(няма да обяснявам защо) той дойде за една вечер от града си до нас да ме моли да се съберем...2-3 месеца след това ми казаха,че още не може да намери момиче до себе си и още ме споменавал и тн. -това е леко отклонение.

Та на кратко: усещам как разстоянието помежду ни ще стане по-голямо.Той студент,аз ученичка...Той с неговите нови приятели/приятелки ще си излиза насам натам ,а аз ...ще се чудя къде е и ще се правя,че не ми пука за това. :(

Понякога си казвам,че това не е края на света и дори и да скъсаме ще дойде друг,но ми става тъжно.

mMemories
05-02-2011, 08:23
Късането не можеш да го предотвратиш каквото и да правиш. Той ще има нови приятели и колеги _ сред които естествено и момичета) . Просто остави всичко на времето. Каквото ще става ще става и ти не можеш да го предотвратиш. :(

mon4eto
05-02-2011, 08:51
Ще ти дам пример със себе си . Аз също завършвам тази година , а приятелят ми е на 28 г. Заедно сме повече от година и съм сигурна , че това е човекът за мен. Но както и да е , майка му беше казала , че когато влезна да уча ще се разделим , защото ще се запозная с нови хора и мога да срещна друго момче. Аз обаче знам какво искам и от какво имам нужда , та това , че ще се запозная с нови хора не значи , че ще си проваля хубавата връзка. Така че това , което ще ти е кажа е , че ако твоето момче те обича достатъчно , не би се увлякъл по някоя друга . Бъди спокойна , каквото е писано да се случи , ще се случи. Само не му говори за твоите притеснения , за да не го тласнеш сама към това. Успех и бъди щастлива :)

AnzaRe
05-02-2011, 10:29
Не бъди сигурна,че след като завърши той ще се промени...това няма нищо общо с раздялата.
Вече е друг въпрос ако ти неможеш да му дадеш това,което той желае.
Немога да ти помогна освен,че рано или късно ще разбереш накъде отиват нещата,неможеш да избягаш от предначертаното.

xinfamous
05-02-2011, 11:03
А и честно,кой издържа години та дори и чак до брак с момчето/момичето от тийн годините си??

Знам,че когато разбере какво е студентския живот ще започне да има нови приятелства,нови запознанства...и следователно нови момичета..

Не можем да сме заедно винаги,а и не искам това

ама важното е да пуснем тема във форума,нали ?

treisi90
05-02-2011, 12:39
Аз също като теб се страхувах от това, моят приятел свършва догодина, но не си създавай излишни главоболия и както самата ти каза, няма да сте вечно заедно.. по-добре живей за момента и се радвай на връзката си сега. И въпреки всичко, ако момчето е наистина свястно и те обича няма да ти изневери, макар, че в днешно време шанса е минимален.. Алкохол, друг град, нови запознанства, купони. Както и да е, ти сама ще усетиш как вървят нещата пък и времето ще покаже! :)

killerlooper
05-02-2011, 13:18
Напълно те разбирам, защото аз съм на 17 тоест 11 клас а приателката ми е на 18 и завършва скоро. И мен ме тормозят същите въпроси и на мен не ми дава покой това, но единствено времето ще покаже. Обичам я адски много и е разбираемо че не искам да я губя но както прочетох в един от по горните коментари ,,алкохол,друг град,нови приатели, купони". Всичко си е за притеснение но ако имаш доверие на човека с когото си, значи, че този човек го е спечелил по някакъв начин и няма смисъл от притеснение но в случай като твоя и моя е разбираемо да се притесняваме.

xBadxApple
05-02-2011, 15:22
не знам, ама нек'си ми се дояде шоколад.

horacio
05-02-2011, 15:50
Моят приятел другата година завършва и иска да учи индустриален дизайн в Германия... изобщо не знам... как ще се справим :? Е кой знае кво ще е станало до тогава де но ако имаме късмета да изкараме дотам... кофти ще стане като замине :( :(

fenkaaa
05-05-2011, 02:26
Заедно сме от 7 месеца и това ми е първата сериозна връзка.С него направих много неща за първи път и имам чувството,че той е точно за мен(в повечето случаи ;д ).


И аз съм така,само че от 6 месеца сме заедно :-)

По темата.. ако те обича достатъчно,както беше казано по нагоре,няма да се увлече по някоя друга и да си развали хубавата връзка :) Но има всякакви вазможности.. не познавам нито теб,нито него,но дано нещата не са чак толкова зле колкото ги описваш :)

marin4itu
05-05-2011, 06:35
Виж какво ще ти кажа.. вариантите са толкова много, че няма смисъл да се тормозиш.. Остави нещата да се случват, всичко ще се нареди само.

LadyDi
05-05-2011, 06:50
Няма константи в тоя живот. Няма връзка, която да е вечна. Въпросът е да се научиш да й се наслаждаваш, докато трае.
Ако си седнала да си създаваш проблеми още докато нещата между вас са окей, тогава проблемът е в твоя телевизор, а не в неговия студентски живот.

fen7asy
05-05-2011, 13:48
ПРЕКАЛЕНО е дълго.. ако го напишеш кратичко, ще го прочета 8-)

Piiseto0o
05-05-2011, 19:39
Ще ти дам пример със себе си . Аз също завършвам тази година , а приятелят ми е на 28 г. Заедно сме повече от година и съм сигурна , че това е човекът за мен. Но както и да е , майка му беше казала , че когато влезна да уча ще се разделим , защото ще се запозная с нови хора и мога да срещна друго момче. Аз обаче знам какво искам и от какво имам нужда , та това , че ще се запозная с нови хора не значи , че ще си проваля хубавата връзка. Така че това , което ще ти е кажа е , че ако твоето момче те обича достатъчно , не би се увлякъл по някоя друга . Бъди спокойна , каквото е писано да се случи , ще се случи. Само не му говори за твоите притеснения , за да не го тласнеш сама към това. Успех и бъди щастлива :)

И аз така мисля,ако се обичате достатъчно няма какво да ви раздели,при мен е почти същото както при mon4eto,приятеля ми е на 29 а аз на 19 завършвам тази година,заедно сме от 4 години,и не,че не сме се разделяли,но обичаме се м*мка му ... След по-малко от месец заминавам за чужбина и ще се разделим,и аз ще срещна нови хора и ще е много по различно от сега.Но обичаме се и сме си казали,че ще сме си заедно и сега и след това и винаги ... Не винаги става,така както искаме,но мисля,че двама души ако се обичат истински и държат един на друг ...ще се борят за любовта си ...независимо от обстоятелствата и разтоянията ... така,че ако наистина се обичате,няма какво да се притесняваш..Пък и никой не е казал че ще е лесно... Но няма как,това е живота ..Успех :)

ScarletBite
05-05-2011, 20:08
Трудно ще е, разбира се. Винаги е трудно, а ако случайно не е - значи нещо не е както трябва.
Истинска ли е любовта ви - ще се задържите, дори и с цената на много компромиси (а "компромис", колкото и благородно да звучи, обикновено е много гадно нещо, често граничещо с унижение). В случай, че нещата не се получат и ви омръзне да се борите - значи времето на тази любов е минало и трябва да продължите напред.
Това е. Наслади се на всеки миг с цялото си сърце. Не мисли за бъдеще, сватби и тем подобни. Животът е сега. Утре няма да мислиш и да се чувстваш по същия начин.

и, кой знае защо, в главата ми звучи "Назад, назад, моме Калино" 8-)