PDA

View Full Version : Искам да отслабна 10-12 кг през лятото..?



JustSmile97
05-02-2011, 07:58
Здравеите! искам да сваля 10-12 кг през лятото защото сега съм 7ми клас и следващата година ще уча в ново училище.. и неискам да съм дебела. Висока съм 160 и тежа 64 кг. Таа някои ако е имал такъв проблем да сподели решението :) мерси предварително :)

kalpazanka
05-02-2011, 08:00
Редуцирай килокалориите с 250, максимум 500. Изключваш газирано, изключваш junk foods и бързоусвояващи се захари. Започваш да правиш упражнения, ако нямаш време и ходене пеш върши работа. Ако няма ефект след половин година, се консултираш с ендокринолог и гинеколог.

MusicAddicted
05-02-2011, 08:17
Извинявай, тя е 64 кг, ако свали дори 250 кг, ще е по-зле от анорексичките !!!

kalpazanka
05-02-2011, 08:18
Извинявай, тя е 64 кг, ако свали дори 250 кг, ще е по-зле от анорексичките !!!
Ти четеш ли изобщо какво пишат преди теб или драскаш мнение, колкото да си увеличиш броя постове?!

64 кг на 160 см ръст прави BMI 25!

JustSmile97
05-02-2011, 08:26
Извинявай, тя е 64 кг, ако свали дори 250 кг, ще е по-зле от анорексичките !!!

проблем??

kalpazanka
05-02-2011, 08:27
Извинявай, тя е 64 кг, ако свали дори 250 кг, ще е по-зле от анорексичките !!!

проблем??
Не е вдянала, че пиша за килокалории. ;) Оттам идва цялата работа.

Red_Hair
05-02-2011, 09:23
аз съм ааааадки негативно настроен към децата с наднормено тегло,не говоря за тези с метаболитни проблеми,а за такива които са мързеливи и не се грижат за собственото си здраве,и от това което чета,виждам,че държиш да отслабнеш,защото отиваш в ново училище с нови хора.това малко ме възмущава,но само ще ти кажа,че тези килца,които при теб не са чак толкова много,но те вредят на организма ти,моят съвет е мотивът за да отслабнеш да бъде свързан със здравето ти,а не с това дали ще те харесват или ще ти се подиграват.съветите на kalpazanka са добри,аз само ще добавя да не се подлагаш на диети особено на Пиер Дюкан(протеиновата диета),защото те са още по-вредни,просто се храни по възможност с пълноценна храна,контролирай въглехидратите,и прочети малко за хранитите съдържащи ненаситени мастни киселини,и се стреми да консумираш тях,и най-важното идва лято,направи си график и ходи всеки ден в някой паркче да тичаш,1во че ще се чувстваш по-добре физически и ще постигнеш ефекта който желаеш до началото на есента :) успех

SK0RP10N
05-02-2011, 11:27
Аз съм момче и съумях преди да сваля около 13 кг за 1 месец

Прасках по 3-5 грама l-карнитин на ден + тренировки (говорим за 200 коремни преси на ден, 100 лицеви опори и още сума ти и упражнения с дъмбел за бицепс, трицепс, рамо и т.н.), като храната на ден ми се състоеше в 2 препечени филии, намазани с тънък слой извара.
В началото е голям зор докато потръгнат нещата, но след 3-4 дена се свиква и спира да ти прави впечатление :)
за 1 месец паднах от 75 на 62 кг, а сега съм 58-59 кг, при ръст 1.67

Сега продължавам да тренирам, за да правя мускулна маса и релеф, но вече внимавам какво и по колко ям

Abigoria
05-02-2011, 15:30
Бързото сваляне на килограми не е полезно. Килограми се свалят постепенно и с физическа активност.
Ти си на... колко, 14? Замисляла ли си се до какво води толкова бързото отслабване? Повярвай ми, после ще си блъскаш главата...

Щом искаш тооооооолкова много да отслабнеш, кажи на родителите ти и идете на диетолог. Не вярвам да ти откажат. Той ще ти изготви режим, съобразен с възрастта ти. В момента, като подрастваща, се нуждаеш от голямо количество... всичко- протеини, въглехидрати, мазнини. И не трябва да се лишаваш от нищо. ДИЕТА е хранителен режим, навик, ако щеш, а не начин за отслабване :) А добавките като Л- карнитина толкова мизерии могат да ти направят на тялото.. Мен ако питаш, не си струва.
Запиши се на танци, на спорт или на йога, ако те влече. Яж повече плодове и пий повече вода. Откажи мазните полуфабрикати и банички, недей да пиеш алкохол. Шоколадът далеч не е вреден, яж колкото ти се яде, но не прекалявай.
Помисли си хубаво какво си готова да дадеш заради измислен идеал на нещо-си- там. Защо си мислиш, че ще те харесват повече слаба? Нима да си слаб е по- важно от това да си добър, усмихнат и позитивен човек?
Лично не мисля, че килограмите са определящ фактор. Тук играе роля и плътност на костите, мускулна маса, бла бла. Затова се ходи на диетолог. Някакви си онлайн калкулатори за БМИ не могат да ти дадат с точност еди- колко- си- кг трябва да отслабнеш, след като не се знаят подробностите за тялото ти.
Ако искаш ми пиши на лс, много неща мога да ти кажа по тая тема :) Но според мен е глупаво, щото накъдето си се запътила ти, аз оттам се връщам.

xxpamzy
05-02-2011, 19:16
Аз съм момче и съумях преди да сваля около 13 кг за 1 месец

Прасках по 3-5 грама l-карнитин на ден + тренировки (говорим за 200 коремни преси на ден, 100 лицеви опори и още сума ти и упражнения с дъмбел за бицепс, трицепс, рамо и т.н.), като храната на ден ми се състоеше в 2 препечени филии, намазани с тънък слой извара.
В началото е голям зор докато потръгнат нещата, но след 3-4 дена се свиква и спира да ти прави впечатление :)
за 1 месец паднах от 75 на 62 кг, а сега съм 58-59 кг, при ръст 1.67

Сега продължавам да тренирам, за да правя мускулна маса и релеф, но вече внимавам какво и по колко ям

Тези 2 филиичици трябва да са закуската, не яденето за целия ден. С гладуване не се отслабва, напортив - получава се йо-йо ефектът. И ако изведнъж отслабнеш най-малкото е, че кожата ти ще увисне и след това трябва да правиш допълнителни упражнения за стягане. Храни се здравословно. Препоръчително е 5 пъти на ден - 3 основни яденета и две междинни. Яж повече плодове, откажи се от фаст фууда, баничките и ограничи пърженото.

SK0RP10N
05-02-2011, 19:18
Да, вярно е, че не е най-важното нещо на този свят да си слаб, а и това не е решаващ фактор, за да изглеждаш добре, но е плюс :)
А и във всеки случай, с по-малко килограми товариш ставите си по-малко, сърцето - също.
Л-карнитинът е витаминоподобна аминокиселина и общо взето няма какво лошо да ти направи, най-много да те хване леко стомашно разстройство ако прекалиш (говоря от личен опит, а не от някакви фантасмагории в мрежата) :)
Ако не знаеш, нека ти кажа, че се използва официално в медицината, при хора, прекарали инфаркт на миокарда ;)
Фактически карнитинът (по-точно неговият l-енантомер, защото d-енантиомерът не играе никаква роля в метаболизма (или поне не желаната)) кара организмът да използва вече натрупаните мазнини за гориво, вместо да вкарваш "горивото" отвън. Убива и апетита, а и се чувстваш тонизиран. В продължение на около месец пиех по 3 грама л-карнитин на ден и си се чувствах повече от чудесно :)
Идеята с диетолога също е добра, но като ги знам някои диетолози колко са кадърни... не, мерси :)

xxpamzy, аз отдавна съм си заковал на желаните кг и съм спрял да употребявам всякакъв junk food. Даже когато съм ан заведение, пия кафе/чай, без захар, докато всички от обкръжението ми пият я водка (или някакъв друг твърд алкохол), я бира, я кола (или някаква подобна газирана напитка) :)
За щастие, нито кожата ми увисна, нито се чувствах зле. Абе, всичко стана просто чудесно :)

MusicAddicted
05-02-2011, 19:20
Между другото, не мисли, че дебелите са грозни

Те в Китай приемат за красавици дебелички жени :Д:Д:Д:Д

xxpamzy
05-02-2011, 19:26
SK0RP10N Ти си правил упражнения, но мислиш ли че на момичето ще му се занимава със "сума ти и упражнения с дъмбел за бицепс, трицепс, рамо и т.н.". И все пак настоявам, че не трябва да яде 3 трохички на ден, а да приема толкова, от колкото има нужда организмът й. Защото когато се храни малко, а изразходва толкова енергия за упражнения какво ще стане с тялото й? ;)

SK0RP10N
05-02-2011, 19:59
Никой не е казал, че непременно трябва да прави упражнения точно за тези мускулни групи, но би било добре да потренира малко за пърделника си, коремни креси, хълбоци (т.е. да изчисти "любовните дръжки") :)
А и що се отнася до храната, това е строго индивидуално. Аз например, докато правех тази диета, не усещах глад. Невероятно, но факт - чувствах се сит. А когато се чувствам сит, защо зорлем трябва да се тъпча с храна ?

gab4ooo
05-02-2011, 20:18
и да отслабне сега от хапчетата един ден всички килограми двойно ще и се върнат а и всеки организъм е различен . на нея може да и подейства от към напълняването . имала съм такива приятелки които напълняха с 30 килограма от хапчета за отслабване . по добре отслабни по естествен начин . можеж да ходиш и на фитнес за мързеливци .

Abigoria
05-02-2011, 20:27
Да, вярно е, че не е най-важното нещо на този свят да си слаб, а и това не е решаващ фактор, за да изглеждаш добре, но е плюс :)
А и във всеки случай, с по-малко килограми товариш ставите си по-малко, сърцето - също.
Л-карнитинът е витаминоподобна аминокиселина и общо взето няма какво лошо да ти направи, най-много да те хване леко стомашно разстройство ако прекалиш (говоря от личен опит, а не от някакви фантасмагории в мрежата) :)
Ако не знаеш, нека ти кажа, че се използва официално в медицината, при хора, прекарали инфаркт на миокарда ;)
Фактически карнитинът (по-точно неговият l-енантомер, защото d-енантиомерът не играе никаква роля в метаболизма (или поне не желаната)) кара организмът да използва вече натрупаните мазнини за гориво, вместо да вкарваш "горивото" отвън. Убива и апетита, а и се чувстваш тонизиран. В продължение на около месец пиех по 3 грама л-карнитин на ден и си се чувствах повече от чудесно :)
Идеята с диетолога също е добра, но като ги знам някои диетолози колко са кадърни... не, мерси :)

xxpamzy, аз отдавна съм си заковал на желаните кг и съм спрял да употребявам всякакъв junk food. Даже когато съм ан заведение, пия кафе/чай, без захар, докато всички от обкръжението ми пият я водка (или някакъв друг твърд алкохол), я бира, я кола (или някаква подобна газирана напитка) :)
За щастие, нито кожата ми увисна, нито се чувствах зле. Абе, всичко стана просто чудесно :)

С колко пари, според теб, ще разполага едно 14 годишно хлапе, и колко от тях ще даде за качествена добавка, без мама и тате да разберат? Л- карнитин или каквото и да било, купено не откъдето трябва и не от когото трябва, не трябва да се приема по никакъв начин. Добавки и глупости. Лично мнение.
Иначе благодаря за информацията, не бях запозната :)

samoubiika
05-03-2011, 16:37
Правилна диета и HIIT(high intensive interval training). Това е истината. Не безкрайно вдигане на тежести, не безкрайно тичане, не безкрайно каране на велосипед, не часове скучно кардио и НЕ на фалшивата храна.
Високо интензивните тренировки са дълги до 15-20 минути най-много, кратки интервали от различни силови и кардио упражнения. Диетата не трябва да е диета, а начин на живот. Чисти протеини(1 шепа), зеленчуци/плодове(2 шепи) и зехтин на зеленчуците(поне 1 път на ден). Може да ти звучи еднообразно и досадно и на пръв поглед гадно, но това е единствената здравословна и поносимо вкусна храна, която няма да те направи дебела. Забрави за всички хамбургерчета, банички, вафлички, шоколадчета и така нататък. Забрави за огромните серии от по 100-200 коремни преси. Това тренира мускула, не гори мазнините над него. Не ти трябват оформени коремни мускули ако са под 2 пръста мазнини, повярвай ми. Не си мисли, че ти казвам да забравиш също за ориза, лещата, боба, хляба(пълнозърнест по възможност)... консумирай всичко умерено и до ситост.

Още нещо. Купи си въже и скачай по 20 минути на ден! Направи 20-30 подскока, спри, преброй до 5 и започни отново. Така 20 минути. Гориш много повече калории отколкото седиш пред компютъра. ;)

thegreenzombie
05-03-2011, 19:41
aз свалих 12 килограма само за 3-4 месеца без диети или нещо подобно ..... ((бях 57 а сега съм 45 и си ги поддържам вече почти година)) не мисля че това да си броиш калориите или пък по колко точно грама ще поемеш на закуска ще по,огне!! а и каква е тази мания обхванала всички: "искам да отслабна...блаа..блаа" вече анорексичките не са на мода повярвай ми !!

swipe
05-04-2011, 18:53
1.Сутринта ставаш рано, отиваш да бягаш някъде (най-добре е,ако има стадион около вас)
2.Закусваш обилно,но не боклуци(добре е да хапнеш 1-2 варени яйца с чаша изцеден сок от портокал)
3.Следобяд излез и карай колело
4.Вечерта не яж обилно, добре е да ядеш салата и задължително някакво месо(препоръчително е да е пилешко или риба)

надявам се да съм помогнал :)))))

ImmortalSportFreak
05-06-2011, 23:09
можеж да ходиш и на фитнес за мързеливци .
Какъв е тоя фитнес за мързеливци? :lol:

SorrowEyes
05-14-2011, 21:21
можеж да ходиш и на фитнес за мързеливци .
Какъв е тоя фитнес за мързеливци? :lol:

Да, и на мен ми стана интересно 8-)

endzeit
05-14-2011, 22:01
*пий повечко вода
*като не ядеш или правиш по-големи интервали между храненията организма ти започва да складира мазнините , вместо да ги гори
*тичане ,колкото можеш ама без да се претоварваш
*коремни преси , колкото можеш
*лягаш на леглото по гръб и си вдигаш само краката нагоре като гледаш да не ги сгъваш много в колената(пак корема стяга това ама по-долната част)
*хващаш 2 гирички, ако нямаш- чанти пълни с нещо , бутилки с вода...всичко което ти е удобно да държиш в ръка и ти тежи , но не много, изправяш се и се накланяш на едната страна(не напред/назад - ляво и дясно) като движиш само кръста после на другата страна, това гори паласките(гледам ,че мацките във фитнеса го правят и изглежда ефективно :D )
най-добре потърси в нета някакво по-професионално мнение по въпроса :P във форум можеш да получиш 1000 различни мнения и в крайна сметка само да се объркаш . или влез в някой фитнес да питаш , едвали ще откаже да ти обясни чичката

gab4ooo
05-15-2011, 13:55
можеж да ходиш и на фитнес за мързеливци .
Какъв е тоя фитнес за мързеливци? :lol:

Да, и на мен ми стана интересно 8-)
Еми отиваш там и задължително си със специалист . Сядаш на една машина като стол ама незнам какво е изолзвали са ги при астронавтите . получава се нещо като изкуствено напрягане . все едно наушким тичаш (не знам как по - просто да го кажа) . Абе само седиш машината си върши работата а ти се потиш . И така една фр свали 7 килограма и още продължава да ходи защото беше с доста наднормено тегло . надявам се да сте ме разбрали :Д

SorrowEyes
06-04-2011, 21:42
Как върви отслабването за лятото?

xfakexsmilex
06-06-2011, 08:11
Ох аз съм слабичка и все си мисля, че да отслабнеш е по-лесно, от колкото да надебелееш. Ама виждам, че не е така.. :(

ImmortalSportFreak
06-06-2011, 21:02
можеж да ходиш и на фитнес за мързеливци .
Какъв е тоя фитнес за мързеливци? :lol:

Да, и на мен ми стана интересно 8-)
Еми отиваш там и задължително си със специалист . Сядаш на една машина като стол ама незнам какво е изолзвали са ги при астронавтите . получава се нещо като изкуствено напрягане . все едно наушким тичаш (не знам как по - просто да го кажа) . Абе само седиш машината си върши работата а ти се потиш . И така една фр свали 7 килограма и още продължава да ходи защото беше с доста наднормено тегло . надявам се да сте ме разбрали :Д
лол за това чудо за първи път виждам инфо хах,но сигурно и цената е космическа,иначе всеки да си имаше тая машина вкъщи.. :lol: :lol: :lol:

SK0RP10N
06-07-2011, 10:04
Няма такова нещо като стол, който те върти и да сваляш кг от него.
Свалентие килограми в неговия случай са най-вероятно пот (което е вода + соли), просто е изчистил водната задръжка.
За горенето на мазнини се иска изгаряне на аденозин трифосфат и гликоген, реално мускулно движение. Това е и причината, защо разните вибромасажори или ония "дефибрилатори", дето пускат електричен ток да не топят кила :lol:

selenasky
06-09-2011, 05:34
Отиди на диетолог, те ограни4ават калориите до 1000 на ден и ти поставят разнообразни храни в диетата :) не гладуваш толкова много :P
Един съвет от мен - не яж след 17:00 следобед - 1. На сутринта ще ти е мноооого яко, леко и отпо4инало и 2. Ве4ерта вси4ко ти се лепи..

gummybear
06-11-2011, 16:06
Не опитвай!Опасно е за тази възраст.По-добре опитай със спорт и повече плодове.Сега през лятото пий повече течности ,пък и с времето след пубертета ще отслабнеш ! :)

Rikity
06-29-2011, 14:48
оф аз какво да кажа толкова съм дебела, че вече не мога да се понасям :cry: ужас искам наистина тва лято да отслабна с минимум 10 кила, но живея в малък град и ако излезна да тичам например хората ще ме помислят за... ](*,) колело нямам, а и фитнеса не ми помога по миналото лято ходих цял месец на фитнес и ... нищо плс. кажете нещо бързо и ефикасно :cry:

justasmile
06-29-2011, 15:03
И аз искамммм... обаче не гладувай!!!!!!!!!!!!!! Аз така бях тръгнала да отслабвам - ядох малко и играх тенис и гледам какво? По едно време задържам, задържам, па и почнах да качвам! Яж по малко 5 пъти на ден и сменяй режима на седмица. Например:
1 седмица: плодове, зеленчуци и сирене
2 седмица: всичко по-малко
и пак 1 седмица.....

Tonni
06-29-2011, 16:01
Ако мислиш,че тези килограми не се дължат на повечко ядене незабавно отиди на лекар.Има белести,които,така да се каже,ти разбъркват хормоните и напъняваш.Според мен теглото ти нормално,опитай се го запазиш,защото все още растеж.Запиши се на някакъв спорт и не прекалявай с мазното,но не се лишавай от абсолютно нищо.В никакъв случай не гладувай,от това се пълнее.Прави опражнения вкъщи.Не подкрепям стимула ти това решение.Предполагам го правиш,за да те харесват момчета,ами помислиш,че ако не си клечка като повечето,а си нормална ще разбереш кога някой наистина те харесва,ако отслабваш го прави заради себе си ;)

LookAtMeNow
06-29-2011, 23:43
Кардио + Хранителен режим + Избягване на газирано и мазнини = Резултат!

SurfSky
07-01-2011, 04:27
Аз имам противоположния проглем,искам да напалнея...Дайте съвети някакви...Мислех си че е лесно да се напалнеее,но уви :S

Rikity
07-03-2011, 09:09
Аз имам противоположния проглем,искам да напалнея...Дайте съвети някакви...Мислех си че е лесно да се напалнеее,но уви :S
ами яж :)

MariqD
07-14-2011, 18:05
Ти си на 14-15 годишна възраст и сега се развиваш най-интензивно така, че не е странно да си пълна .. Стани на 18-20 и почвай с диети ама не и сега .. Само със спорт без ограничение на храната (ама все пак не да преяждаш) .. Това е решението ако толкова искаш

WishICouldForgetYou
07-15-2011, 17:13
Много е важно да ядеш разделно.
Примерно ако сутринта си яла плод.. на обед яж пържола... ако ти се яде шоколад можеш да ядеш примерно следобеда и вечерта можеш да завършиш пак с риба примерно, салата ...
Никога не трябва да смесваш храните.
Шоколад можеш да ядеш.. не ги слушай какво ти говорят. :) Организмът има нужда от абсолютно всичко особено на тази възраст. Но гледай да не прекаляваш, защото многото шоколад не е полезен.
Също е важно да ядеш често, но по малко.
Не гладувай!
Пий много вода или сега както е лято.. можеш да си направиш айрянче, сок от портокал и т.н., но забрави за кола, фанта и т.н.
Сутрин ставай рано ( 6 часа примерно .. аз така правя ) и ходи да тичаш някъде на подходящо място ( стадион, парк... )
Карай колело вечер.
Разхождай се с приятели...
Яж повече плодове!!! Особено за този сезон ако обичаш диня - яж! Тя пречиства организма.
Можеш да скачаш на въже, да въртиш обрач. Да ходиш да плуваш някъде (ако те е срам - недей.. ). Ако си в къща можеш на ден да слизаш и да се качваш 10 пъти повече от обикновено..
Прави упражнения за стягане.. нали не искаме все пак да ти увисне кожата? :D - коремни преси примерно... първия ден започни с 60 коремни преси и с всеки изминал ден качвай с още 20 отгоре.. ако са ти много, можеш и с по 5-10-15... колкото искаш.
Има много упражнения в интернет. Поразрови се и ще намериш.

Надявам се да съм била полезна.. :)

nin0o0
07-15-2011, 17:54
Не мога да разбера защо искаш да отслабнеш? Много си си добре 64кг за твоите години. Но ако твърдо си решила мога да ти препоръчам Фет Бърнър. Най-добре се консултирай с лекар преди да почнеш да взимаш каквото и да е за да си сигурно че ще ти понесе. Фет Бърнърите можеш да ги намериш както в аптеките така и в фитнес магазините. Най-добрият който в момента е на пазара е OxyElite Pro на USP Labs но задължително се консултирай с лекар преди това понеже е доста силен и с него за по-малко от месец ще отслабнеш доста.

MariqD
07-15-2011, 20:26
можеж да ходиш и на фитнес за мързеливци .
Какъв е тоя фитнес за мързеливци? :lol:
и на мен ми е много интересно къв е тоя фитнес .. може би си го сънувал :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Леле разсмивате ме ..

MlqkoSkakao
07-15-2011, 21:03
Не спазвай диета за 1-2-3-4-5 седмици, а промени тотално начина си на хранене - изключи газираното, макдоналдс, КФС, събуей и т.н., не яж мазни банички, тутманици и т.н. от баничарничките, смения белия хляб с пълнозърнест ( хляба е много полезен и не трябва да се изключва от дневното меню :) ). Пий по минимум 2 литра вода на ден, наблягай на плодовете и зеленчуците, домашно приготвената храна (но избягвай пърженото); от месата яж много пилешко, риба; хапвай ядки - орехи, бадеми, сушени плодове (изключително добре заместват шоколада, а и са много по полезни ;) и по-евтини ). Пий прясно мляко, зелен чай (богат е на протеини и други полезни за организма неща), хапвай кисело мляко и яйца. Сладолед си хапвай, но не прекалявай
И НАЙ-ВАЖНОТО : СПОРТУВАЙ! :)
Аз лично се придържам г/д към този начин на хранене и карам колело всеки ден :) Пробвай и ще даде резултати. Успех!

MlqkoSkakao
07-15-2011, 21:04
Не спазвай диета за 1-2-3-4-5 седмици, а промени тотално начина си на хранене - изключи газираното, макдоналдс, КФС, събуей и т.н., не яж мазни банички, тутманици и т.н. от баничарничките, смения белия хляб с пълнозърнест ( хляба е много полезен и не трябва да се изключва от дневното меню :) ). Пий по минимум 2 литра вода на ден, наблягай на плодовете и зеленчуците, домашно приготвената храна (но избягвай пърженото); от месата яж много пилешко, риба; хапвай ядки - орехи, бадеми, сушени плодове (изключително добре заместват шоколада, а и са много по полезни ;) и по-евтини ). Пий прясно мляко, зелен чай (богат е на протеини и други полезни за организма неща), хапвай кисело мляко и яйца. Сладолед си хапвай, но не прекалявай. Шоколад по няколко блокчета на ден също може. Той е полезен, но с мярка.
И НАЙ-ВАЖНОТО : СПОРТУВАЙ! :)
Аз лично се придържам г/д към този начин на хранене и карам колело всеки ден :) Пробвай и ще даде резултати. Успех!