PDA

View Full Version : тинейджъри с уврежданания



vici
05-02-2011, 13:52
Ако във вашят клас има деца\тинейджъри с уврежданания бихте ли разговаряли сътях бихте ли се спретелили
Има ли някои тук които има такъв прятел

sexa_na_kompleksa
05-02-2011, 13:58
И каква е причината да не разговаряш с тях? И те са хора като теб!

Мисля да направя следната тема: "Бихте ли разговаряли с някого, който има сини очи " :shock:

privacyy
05-02-2011, 14:00
Нищо не пречи да си приятел с някой човек,дори да има увреждане...най-малкото това не трябва да е предпоставка да не говориш с него :)

SmilezZz
05-02-2011, 14:33
А защо не ? Това ,че са с увреждане не е никаква пречка,за да общуваш с тях.. Просто вече се чудите какви въпроси да задавате..
Те също са хора като всички останали.. Мислят,чувстват,обичат,мра ят.. Имат мечти и амбиции..

vici
05-02-2011, 14:40
несте ме разбрали правилно
аз ви питах ако във вашят клас има такива хора дали говорите стях и да ли ви са прятели или се правите че ги няма
дано ме разбарете този пат

anna93
05-02-2011, 14:46
В моя клас има такива деца. С психически увреждания. 99% от класа се базикат с тях, отбягват ги, даже не ги броят за живи. Сещат се за тях, когато говорят и се смеят в час, защото им пречат.

horacio
05-02-2011, 17:11
Защо да не говоря с тях? Иначе не-нямаме такива деца в класа, нит познавам такива, но ако познавах с удоволствие щях да контактувам с тях.

sexa_na_kompleksa
05-02-2011, 17:30
несте ме разбрали правилно
аз ви питах ако във вашят клас има такива хора дали говорите стях и да ли ви са прятели или се правите че ги няма
дано ме разбарете този пат

Не си се изразил/а правилно в първия си пост, в такъв случай.
Нямам съученици с увреждания, но познавам такива хора. Както казах, те се като всички останали хора - едни са лоши, други са добри, едни са умни, други не... Не можеш да поставяш хората под общ знаменател - тези хора са с увреждания, следователно са глупави/мизерни/лоши, а тези нямат увреждания, следователно са умни/красиви/възпитани... Характерът на човека зависи от самия него, а не от расата, пола, възрастта му или каквото и да било друго. ; )

bloodyF
05-02-2011, 18:02
да не са заразни, та да не общувам с тях?
просто българите са доста тесногръди в това отношение..въобще не ги е еня как живеят или как се справят..само гледат да избягат настрани..

vankata5555555
05-02-2011, 19:18
Аз като гледам какви теми се пускат и какви глупости се пишат се чудя дали вие не сте с увреждания...

mimsssssss
05-02-2011, 20:05
В моя курс има две момичета с пареза. Говорим си нормално с тях, никой не се държи зле. На едното момиче дори идва сестра и', която е на 16 да и пише лекциите и с нея се разбираме добре. Общо взето мисля че при по големи нещата стоят нормално, ама при по - малките е трудно. Всеки в гимназията и надолу ще се присмива ако е на инвалиден стол, има изкуствено око и т.н. Просто децата са лоши, още не осъзнават някои неща, макар че има и минимално човечни.
Не мисля че някакъв недъг би ме спрял да съм приятелка с някого, най - малкото да говоря с него :)

Mirage3
05-02-2011, 20:43
Естествено, че бих... И те са хора, не биват да се отделят от останалите. Самите те не го правят, а другите ги отбягват просто. Стига човекът, който се крие зад маската да ми хареса. :D

StolenBliss
05-02-2011, 21:10
Разбира се, че бих общувала с тях както с всеки един друг. Тези хора просто искат да не се гледа различно на тях или сякаш са нещо по малко от нас. Аз обаче много съчувстрам на такива хора и може би в такава ситуация бих имала даже по - внимателно държание към тях, което не би било хубаво, защото те го приемат като съжаление. Аз не чувствам съжаление, а съчувствие, но пак казвам те не искат нито едното от двете, а просто да се гледа нормално на тях.

UniCoWN
05-02-2011, 22:41
За бога :shock: И какво като са с увреждания???
В моя клас има едно такова момиче (няма да уточнявам какъв точно тип увреждане има). В 8 клас като се събражме в този клас всички я приеха много добре, никога не е имала проблеми с общуването с когото и да било, не само от класа, не само от училище, а изобщо.
Подходът към такива хора в никакъв случай не трябва да е снизходителен. Говориш, както си говориш нормално с всички други.

Все едно (примерно) ако си счупя ръката и всички да ме зарежат, да не говорят с мен, защото ръката ми е един вид увредена, временно нефункционираща. :x

Sisito941
05-03-2011, 05:55
Имахме едно такова момиче в класа миналата година,за жалост не я познавахме.Тя беше в СФО и нямахме възможност да се запознаем с нея,имаше някакво увреждане,не можеше да върви доколкото знам..
И тя за жалост в края на миналата учебна година почина.. :( :(