PDA

View Full Version : Имам проблем.



alleexx
05-02-2011, 19:32
Здравейте, имам два ужасни проблема.Малко ме е срам, но се надявам да ми помогнете.Първият е свързан с езика.Незнам защо, но винаги ми е бял и има дълги дупки на него.От какво се е получило и как се оправя.
Втория е свързан с дъхът ми.Защо дори и да си измия зъбите и да взема дъвка, дъхът ми остава гаден.Също така когато например в училище си дъвча химикала, после мирише ужасно.Моля да ми помогнете без обидни коментари.Момче на 14 съм. :( :(

StolenBliss
05-02-2011, 19:43
Какво искаш да кажеш с 'дълги дупки на него' :shock: По принцип лошия дъх може да е симптом на няколко неща, свързани не само с проблеми с устната кухина. Отиди при личния си лекар, тя ще те препрати където трябва. :)

alleexx
05-02-2011, 19:51
Ами дупки, които са по цялата дължина на езика.В смисъл не са само кръгли дупчици, а продължават навътре по 1-2 см са.

venitoy
05-02-2011, 19:51
По добре посети лекар, защото не е добре да ти е бял езика, а лошия дъх е свързан с езика :) :) :)

bloodyF
05-03-2011, 12:05
иди на зъболекар
най-вероятно проблемите ти идват от развалени зъбки ;)

horacio
05-03-2011, 12:27
Наистина по-добре отиди на лекар...

alleexx
05-03-2011, 16:16
Не е проблема в зъбите.Ходил съм на преглед и нищо ми няма.

WaterLilly
05-03-2011, 16:33
Аз пък предполагам, че е от езика - тази гадна миризма, за която говориш, се усеща заради бактериите по него. Можеш да си купиш например четка на колгейт - те имат на задната страна едни ей такива ( ( ( ( пластмасови "дъгички", с които четкаш езика по посока на към зъбите. :)
Също и вода за уста си вземи, и с нея се изплаква езика.

Белият език ме навежда на мисълта, че не пиеш достатъчно вода - изглежда един такъв бял точно отгоре, когато се събира слюнката по него като си жаден (но само ако отдолу си е розов и нормален) . Пиеш ли по 1-1,5 литър вода на ден? Ядеш ли достатъчно плодове? Прекалено много безалкохолно пиеш ли?

И престани да си завираш химикалки по устата, знаеш ли колко са мръсни?