PDA

View Full Version : Ужасно огромна пъпкаа!!! ;(



Shinyy
05-03-2011, 09:37
Мале хора....ужасно ОГРОМНА ПЪПКА МИ Е ИЗЛЯЗЛА точно при брадичката.... лошото е,че и фондютена не я скрива!! ОГРОМНА ЕЕЕ !!!!
Потдула се е ужасноо ама ужасноо многооо!! Също така другото лошо е ,че няма бял връхх : @@@ и няма как да я изтискам... пробвах се,но тече само такова безцветно(гной се казваше май ;д) и не става......Ооооооот вчера дори малко НЕ Е спаднала.. мазах я със спирт,после си сложих крем здраве,но отново я има и е ОГРОМНА! моля ви кажете някакъв начин..как да я махнаа :@ :(

xSANYAx
05-03-2011, 09:43
Успокой се де,това е само една пъпка :lol: В цикъл ли си?

Shinyy
05-03-2011, 09:45
Успокой се де,това е само една пъпка :lol: В цикъл ли си?

Не съм , ама както гледаш изчистено лице и една ОГРОМНА ПОТДУТИНА :Х Дори немога да я скрия ;( :D отвратителна е :(((( ;д

xSANYAx
05-03-2011, 09:48
Споко,ще мине,явно си си замърсила лицето с нещо,по-добре не я пипай,за а не се замърси още повече! И кво ти пука,все пак това е една пъпка,други ходят изприщени по цялото лице с гнойни пъпки,пък си свиркат! :)

bloodyF
05-03-2011, 12:51
взимаш една игла и я нагорещяваш със запалка
без да я пипаш на нагорещеното, чакаш няколко минути докато изстине и си 'пробиваш' подутината..така уж излизала гнойта или течността която е вътре..

това съм чувала за подкожни пъпки, пробвах го веднъж, но не подейства..
все пак нищо няма да ти стане да опиташ : )

vampire_girl_
05-03-2011, 15:42
Просто чакай да мине.Можеш да и помогнеш,като я мажеш,колкото можеш по-често със салицилов спирт или от тея на Балеа със салицилова киселина.чакай да набере и тогава можеш да я стиснеш...ще те боли ааадски много.Може дори да излезе много гной,после кръв,но ако продължи да те боли,най-вероятно след гнойта ще излезе и още гной.
Най-добре не я мацай с никакви работи,защото понякога така най-малкото се акцентира още повече.И btw в никакъв случай не я пукай с разни игли и т.н. О_О Най-мн да си докараш някоя инфекция ;x като набере я стисни с пръсти /ама не с нокти и да стане рана.../
Спокойно,не е голяма работа.

WaterLilly
05-03-2011, 16:11
Ако се нацели точното място с иглата, се получава понякога. Но е важно не само да се обгори иглата, а после и да се почиства пъпката със спирт, за да не се замърси.

Shinyy
05-03-2011, 17:43
Добре,благодаря на всички!!! :)

Как не искам да чакам да минава :(( ужас...вече втори ден чакам да набере :х и си стой огромна :х... Ще опитам това с иглата,защото наистина неможете да си представите колко е ГОЛЯМА! :х

nomatterwho
05-03-2011, 18:28
Аз пък най-мразя като ми излезе на носа няква..
И даже се случва на някакво събитие и ми е супер некомфортно.. като баба яга съм.
Ама мажа с крем и търпа. Добре, че крема не е някой боклук и за 2-3 дена се маха ама все пак..
Та ти търпи, ама недей да пробваш някви супер експерименти, че да не вземе да стане и по-зле. :D

dream1707
05-03-2011, 18:44
Внимавай с иглата.. и почисти добре, за да не се инфектира... това все пак е лицето ти, да не стане по-зле.... И най-добре въобще да не се мацаш с ФДТ или пудра отгоре.. защото може да ти остане петно от пъпката след това.

Bonbonenata
05-03-2011, 19:37
И паста за зъби върши работа.

dollyz
05-04-2011, 06:39
Аз ползвам едно черно мазило (трябва да погледна как се казва) и до два дни ми става с бяло връхче. 8-) Мирише неприятно и все трябва да внимавам да не се омажа, но поне ми премахва огромните пъпки. На мен често ми излизат и това ми е спасението.

Shinyy
05-04-2011, 09:14
Мерси на всички!
Иначе, хора вече стана малко като раничка,утре ще се обели и сигурнно ще остане петънце ама аз си купих избелващ крем на скоро,а пък и си слагам фондютен и той поне ще прикрие петънчето ;д!По-добре отколкото някакъв балон на лицето ;д

bloodyF
05-05-2011, 12:36
аз да използувам темата
имам някаква отвратителна пъпка, която стана рана вече на гърба..
дайте идея как да мине по-бързо ( и не ми препоръчвайте крем здраве, моля)

favS
05-05-2011, 14:22
оф няма ли да се спрете ще мине ако не я чоплиш
"ИМАМ ПЪПКА... УЖАС ОГРОМНА Е... СВЕТА СВЪРШИ..."
голямо чудо станало сега какво ще правиш
спокойно не само ти имаш пъпки... :lol:

DesireToFire
05-05-2011, 16:36
аз да използувам темата
имам някаква отвратителна пъпка, която стана рана вече на гърба..
дайте идея как да мине по-бързо ( и не ми препоръчвайте крем здраве, моля)
Спирт и мазен крем.

infected9
05-07-2011, 12:45
http://www.4tnz.com/files/date_movie.png

Надявам се ,че не е таква 8-)

brutaLxxbunny
05-07-2011, 17:54
Нещо,което ще ви предложа и съм сигурна,че не можете да откажете 8-) Крем Витасин!Беше само около 4 лв.,най-ужасното нещо,което съм помирисвала и за един ден (само два пъти се намазах)на другата сутрин пъпката беше просто малка червенина.Очарована съм :)